Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

 

2 minutes ago, ruil4o said:

Този превод ако е минал наистна без допълнителна такса, е много добра новина!

 

2 hours ago, daitobello said:

През Уникредит приложението се опитах чрез банков превод към IBANа който ми дадоха да я заредя. Не стана.

 

Връзка към коментар

Не виждам как може да ти преведат заплатата от българска банка към английски IBAN без такса, освен ако фирмата ти няма договорени безплатни международни преводи с банката си 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, cybersimo said:

Не виждам как може да ти преведат заплатата от българска банка към английски IBAN без такса, освен ако фирмата ти няма договорени безплатни международни преводи с банката си 

E, може, когато влезем в сепа зоната, някой да успее да договори с някоя банка и преводи без такси 🙂 , но като си знаем банките ... едва ли ....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
2 hours ago, daitobello said:

Резултата : заредих 10 паунда, пристигнаха на секундата, от българската ми сметка липсваше коректна сума / по курса/ без такси. Т.е зареждането става.

 

а то било с карта!

Редактирано от ruil4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, georgebg каза:

E, може, когато влезем в сепа зоната

Банките в НеРеБето отдавна са навързани в SEPA, само че предпочитат да си дерат клиентите, щото "не се е разчуло". Иначе си има изискване по някоя си евродиректива таксите за преводи в SEPA да са (най-много) колкото струват местните за държавата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
1 hour ago, JazzMaster said:

Банките в НеРеБето отдавна са навързани в SEPA, само че предпочитат да си дерат клиентите, щото "не се е разчуло". Иначе си има изискване по някоя си евродиректива таксите за преводи в SEPA да са (най-много) колкото струват местните за държавата.

Ти може би се позоваваш на това че от  октомври 2016 г. всички банки в ЕС, в това число и  в България, са членове и разполагат с условия да използват единната зона за плащания в евро (SEPA), но там не се говори за цени ....

 

А аз говоря за това, което е гласувано началото на 2019 г. :

 

До края на годината банките в България ще трябва да променят правилата си, като уеднаквят таксите по вътрешните и трансгранични преводи в евро през системата SEPA. Това става възможно, след като Европейският парламент прие промените, предложени от Европейската комисия преди около година и които засягат всички потребители на банкови услуги в страните - членки на ЕС, извън еврозоната.

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , georgebg каза:

и които засягат всички потребители на банкови услуги в страните - членки на ЕС, извън еврозоната.

Да де, вече ще засягат и страните извън еврозоната, но членки на ЕС. Това колкото да накарат тарикатите да не дерат толкова кожи. Не е като "ей сега / до края на годината ще се включим в SEPA". А че и нашите банки използват SEPA отдавна, мисля че е "ясно като бял ден".

Връзка към коментар
преди 5 часа, cybersimo каза:

Не виждам как може да ти преведат заплатата от българска банка към английски IBAN без такса, освен ако фирмата ти няма договорени безплатни международни преводи с банката си 

За това попитах тук, защото не знам. За последните 3-4 дни се скъсах да чета, как навлизат на БГ пазара, как ще гонят 100,000 клиенти до края на 2019 и т.н, и си викам Алилуя, то било само окончанието за сега. Мислих, че грешката е Уникредит.

 

преди 6 часа, aleksandrina каза:

А защо искате чрез превод да зареждате?

Защото от няколко дни в бг нета се върти информация за тях, че официално са влезли в банковия пазар в България. Ако и IBAN a е официален, направо заплатата в Revolut и се махам от БГ банките.

Връзка към коментар
преди 40 минути , daitobello каза:

 

Защото от няколко дни в бг нета се върти информация за тях, че официално са влезли в банковия пазар в България. Ако и IBAN a е официален, направо заплатата в Revolut и се махам от БГ банките.

Имай предвид, че Револют взеха банков лиценз, но още не го ползват. Тоест ако утре фалират, няма гаранция на парите ти в рамките на 100 000 евро. Някои от нашите банки не са чак толкова лоши. В Белгия за откриването на стандартна разплащателна сметка искат регистрацията в общината, произход на доходите и един куп други документи. А накрая и таксите са доста по-високи, а електронното им банкиране е доста зле.

Връзка към коментар
51 minutes ago, семейство пътешественици said:

Извинявам се предварително ако е питано, но мога ли да  зареждам Revolut с  Evolve картата на Дайнърс.

Благодаря!

Да - през мастърполовинката на Еволве се зарежда без проблем, и се зачита за оборот за салоните - постоянно изкарвам пари по тази схема 🙂

Връзка към коментар
преди 15 минути , Яничка каза:

Кой питаше за австрийските авиолинии?

jetcost.com.uy и jetcost.com.bo ми свалиха 25-26 евро от цената на София - Копенхаген 16-21.07 в сравнение с austrian.com

Плащане с Revolut Mastercard, разпозната като Mastercard Viabuy.

Моята револют за съжаление не я разпозна като Mastercard Viabuy...не знам от какво зависи

Връзка към коментар
10 minutes ago, zvezda9001 said:

Моята револют за съжаление не я разпозна като Mastercard Viabuy...не знам от какво зависи

Mastercard ли е?

Реалната ми е VISA, a виртуалната Mastercard и я разпознава като Viabuy.

Но това не важи за всички сайтове. В някои eDreams си я разпознава като MC Debit.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , zvezda9001 каза:

Моята револют за съжаление не я разпозна като Mastercard Viabuy...не знам от какво зависи

Ако твоята Mastercard е виртуална я изтрий и създай отново.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Правя си регистрация в приложението и на home address се пише този адрес на който после ще ми изпратят картата или после за адрес на доставка мога да напиша друг? Че домашния ми адрес нямам пощенска кутия и искам да дам адрес за доставка служебния. И изобщо има ли значение кой адрес ще пиша за домашен,някой гледа ли го?

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 3 часа, Таньо каза:

Ако твоята Mastercard е виртуална я изтрий и създай отново.

Има ли такса за издаване на нова виртуална карта? На мен ми изписва съобщение, че има такса от 5,99 евро.

Връзка към коментар
семейство пътешественици

Само самолетни билети ли купувате от обсъжданите сайтове или и хотелите? Имате ли наблюдения дали излизат по изгодно.

Четох по нагоре в темата, че ако се ползва карта Револют я разпознава като карта №26 . Но мога ли да ползвам Револют в случай, че още не съм получила пластиката. Мога ли да си заредя Револют / чрез дебитната си карта/ и да ползвам виртуалната Револют да закупя билетите от посочените сайтове.

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 4 минути , семейство пътешественици каза:

Само самолетни билети ли купувате от обсъжданите сайтове или и хотелите? Имате ли наблюдения дали излизат по изгодно.

Четох по нагоре в темата, че ако се ползва карта Револют я разпознава като карта №26 . Но мога ли да ползвам Револют в случай, че още не съм получила пластиката. Мога ли да си заредя Револют / чрез дебитната си карта/ и да ползвам виртуалната Револют да закупя билетите от посочените сайтове.

Благодаря!

Тази е правилната тема за въпроса:

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, семейство пътешественици каза:

Само самолетни билети ли купувате от обсъжданите сайтове или и хотелите? Имате ли наблюдения дали излизат по изгодно.

Четох по нагоре в темата, че ако се ползва карта Револют я разпознава като карта №26 . Но мога ли да ползвам Револют в случай, че още не съм получила пластиката. Мога ли да си заредя Револют / чрез дебитната си карта/ и да ползвам виртуалната Револют да закупя билетите от посочените сайтове.

Благодаря!

Виртуалната карта в тия сайтове се използва по същия начин като физическата, т.е. вероятно вървят и двете по еднакъв начин.

Дали ще се разпознава като N26 не знам, направо пробвай. То тия неща се променят всеки ден и без това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колко врем след като изтриеш виртуалната карта може да заявиш нова?

Премахнах виртуалната и сега от 1 час пробвам, но само ми се обяснява, че нещо се е объркало и да опитам по-късно 😕

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivan Ivanich каза:

Колко врем след като изтриеш виртуалната карта може да заявиш нова?

Премахнах виртуалната и сега от 1 час пробвам, но само ми се обяснява, че нещо се е объркало и да опитам по-късно 😕

Аз го направих веднага,  няма и 2 минути. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.