Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 10 часа, Ilian359 каза:

Мисля, че бъркате "захранване с карта" и "превод от картова сметка". Превод от карта не съществува. Какво точно сте направили?

Да, това е от просташките кредитни карти, които наказват притежателите си с идиотска такса.

Да, изразих се неточно - захранване на едната сметка от другата е по-точният термин, но смисълът е същият.

Връзка към коментар
преди 54 минути , Ilian359 каза:

Как захранихте? С банков превод от сметка към сметка или top-up с дебитна/кредитна карта през приложението?

Захранихме я с дебитна карта през приложението.

Връзка към коментар
преди 2 часа, pamela каза:

Захранихме я с дебитна карта през приложението.

това би трябвало да е като покупка на POS терминал в чужбина

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Продължавам да имам проблем със зареждане на Револют от Кърв (с Пощенска банка отзад). Първо казва, че плащането не минава, щото зип кодът на картата не бил същия като моя хоум адрес, след това казва, че няма достатъчно средства, което категорично не отговаря на истината. Къде е истината? 😂

Връзка към коментар
30 minutes ago, Loverboy said:

Продължавам да имам проблем със зареждане на Револют от Кърв (с Пощенска банка отзад). Първо казва, че плащането не минава, щото зип кодът на картата не бил същия като моя хоум адрес, след това казва, че няма достатъчно средства, което категорично не отговаря на истината. Къде е истината? 😂

Сега заради теб пробвах - заредих Револют през Curve с visa gold на Пощенска - предупреди ме , че Curve изглежда да е в лири, дали искам все пак да ме топ-ъпне в евро - топ-ъпнах в евро - за 10 евро транзакцията в  Пощенска ми излезе 19.68 лева  - 0.7 % явно е комисиона на Curve,все пак е по-добре от 2% на Пощенска.

image.png.6674bf3849d58f7f943d1553c3655a22.png

Т.е. при мен всичко си минава, а по принцип с тази схема пазарувал ли си на ПОС, за да се види проблема дали е револют или връзката curve-пощенска ?

Съпорта на Револют нищо ли не казва ? Преди време MC Еволве/Дайнърс не ми минаваше за зареждане на Entropay - писах на съпорта, и оправиха проблема.

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 38 минути , georgebg каза:

топ-ъпнах в евро - за 10 евро транзакцията в  Пощенска ми излезе 19.68 лева  - 0.7 % явно е комисиона на Curve

Странно. Това не е теглене на банкомат, за да те таксуват от Curve при надвишаване на лимита за Fair use... При мен с ДСК Galaxy зад Curve, ми зареди еврото на 1.956 лв / 1€

Curve_DSK.png

 

П.С. Сега се сетих, че ти пишеш "сега". На мен ДСК ми блокират повече в началото (за 10€ бяха блокирали 19.96), но след осчетоводяването излизат на 1.956

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
Just now, chandni said:

Странно. Това не е теглене на банкомат, за да те таксуват от Curve при надвишаване на лимита за Fair use... При мен с ДСК Galaxy зад Curve, ми зареди еврото на 1.956 лв / 1€

Curve_DSK.png

Да, странно е , и аз имам от ДСК WIzz зареждане на 1.956, но честно последния месец с Curve имам общо над 5к лева транзакции и не знам с Fair Use докъде съм стигнал и защо сега ме врътна по този курс ...

Интересно е като стигна годишния лимит от 10к GBR какво ще се случи 🙂 ...

Връзка към коментар
На 4.04.2019 г. в 14:38, chandni каза:

ДСК Wizz -> Revolut няма, обаче Curve (зад който се крие ДСК Wizz) -> Revolut има според @georgebg

Представи си следното "влакче":

[(DSK Wizz) -> Curve] -> Revolut 🙂

Да изясним окончателно схемата с ДСК КК и Revolut... Със или без Curve по средата, кешбек няма!

 

След като всичките ми транзакции са осчетоводени и известно време ползвах други карти, за да се отразят всички начислени бонуси, мога да потвърдя, че липсващият кешбек в ДСК е именно разликата между изхарчената сума от КК на ДСК и заредената в Revolut. Това означава, че за всички други транзакции през Curve ДСК са ми начислили кешбек, но за зареждането в Revolut няма нито директно, нито през Curve.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 44 минути , chandni каза:

Странно. Това не е теглене на банкомат, за да те таксуват от Curve при надвишаване на лимита за Fair use... При мен с ДСК Galaxy зад Curve, ми зареди еврото на 1.956 лв / 1€

Curve_DSK.png

 

преди 38 минути , georgebg каза:

Да, странно е , и аз имам от ДСК WIzz зареждане на 1.956, но честно последния месец с Curve имам общо над 5к лева транзакции и не знам с Fair Use докъде съм стигнал и защо сега ме врътна по този курс ...

 

Направих една проба да заредя Revolut-a  с KK MC-Wizz през Curve и също за 10€ ми взе 19.68лв. :rolleyes: 

image.png.4d5828aa3ed43792d2cc5a3b8d0c14b6.png

На chandni , сигурно щото е момиче и по красота ѝ дават по-добър курс... :smile3:
Досега въобще не съм теглил на банкомат кеш с Curve и също така съм далеч от всякакви лимити, щото отскоро я ползвам и имам съвсем малко покупки ...

Връзка към коментар
2 minutes ago, Фичо said:

 

Направих една проба да заредя Revolut-a  с KK MC-Wizz през Curve и също за 10€ ми взе 19.68лв. :rolleyes: 

image.png.4d5828aa3ed43792d2cc5a3b8d0c14b6.png

На chandni , сигурно щото е момиче и по красота ѝ дават по-добър курс... :smile3:
Досега въобще не съм теглил на банкомат кеш с Curve и също така съм далеч от всякакви лимити, щото отскоро я ползвам и имам съвсем малко покупки ...

@Loverboy ни провокира 😉 , той трябва сега да плати курсовите разлики 😜

Връзка към коментар

Бях писал по горе: Ако искаме банката да ни превалутира, трябва в Curve, в настройките на добавената карта да изберем евро. Тогава към банката се подава искане за евро.

Ако картата ни в Curve е маркирана че е в лева, тогава Curve обръща исканото евро към лева /използвайки техният си курс + такса от 2% при надвишен лимит от 500паунда/месец) , и към банката исканата сума вече е в лева. Примерно аз платих 6лв отгоре заради курса от 1.99. 🙂

 

Редактирано от Радослав
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Фичо каза:

 

Направих една проба да заредя Revolut-a  с KK MC-Wizz през Curve и също за 10€ ми взе 19.68лв. :rolleyes: 

image.png.4d5828aa3ed43792d2cc5a3b8d0c14b6.png

На chandni , сигурно щото е момиче и по красота ѝ дават по-добър курс... :smile3:
Досега въобще не съм теглил на банкомат кеш с Curve и също така съм далеч от всякакви лимити, щото отскоро я ползвам и имам съвсем малко покупки ...

 

преди 15 минути , Радослав каза:

Бях писал по горе: Ако искаме банката да ни превалутира, трябва в Curve, в настройките на добавената карта да изберем евро. Тогава към банката се подава искане за евро.

Ако картата ни в Curve е маркирана че е в лева, тогава Curve обръща исканото евро към лева /използвайки техният си курс + такса от 2% при надвишен лимит от 500паунда/месец) , и към банката исканата сума вече е в лева. Примерно аз платих 6лв отгоре заради курса от 1.99. 🙂

 

Сега остава @Фичо да си "признае" в каква валута е обявил пред Curve, че е неговата KK MC-Wizz

Връзка към коментар
преди 55 минути , ven62 каза:

 

Сега остава @Фичо да си "признае" в каква валута е обявил пред Curve, че е неговата

Мдаа, Фичо си признава (без бой) че KK MC-Wizz беше маркирана в лева в Curve...,
Втори опит, вече с маркирано евро за картата KK MC-Wizz  и вече курсът е по-добър от предния път - 1.60 , обаче пак не е като на chandni 19.56 :rolleyes: , пак нещо не съм направил съвсем както трябва, аман :scratch_one-s_head:image.png.d4b7255c0adad15f9cd00e31a37f4258.png 
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз се чудя как @chandni постига този курс. Курса на ДСК за продава евро безкасово е 1.96 и както при Фичо, така и при мен си ги дърпа на този курс. Говоря за ДСК-Уиз, незнам дали различният модел карта има значение.

Връзка към коментар
16 minutes ago, Радослав said:

И аз се чудя как @chandni постига този курс. Курса на ДСК за продава евро безкасово е 1.96 и както при Фичо, така и при мен си ги дърпа на този курс. Говоря за ДСК-Уиз, незнам дали различният модел карта има значение.

Сега заредих Револют директно от ДСК Тийн на сина ми, защото малоумния им лимит за до 100 лв./ден ме кара да търся начини да дръпна парите му, без всеки ден да ходя на банкомат и да плащам такса за теглене. Иска детето да си купи нещо и не може, заради тези безумни лимити.  Та за 50 евро ми взе 98 лв. т.е. курса е 1.96

Че ми иска и 3д код на всичкото отгоре. Май ще трябва да я добавя в Curve, че поне код за всяка транзакция да избегна 🙂 

 

A курса ми за зареждане от 1.956 е стар, да не би да са го променили в момента:

image.png.55e6369ca636947f612f8b47a78afac5.png 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

На @chandni Galaxy-то ѝ е маркирано в лева. Както написах по-рано, в началото - веднага след зареждането, в ДСК Директ видях, че са ми блокирали 19.96 лв за 10€, но след като транзакцията се осчетоводи, сумата беше коригирана на 19.56 лв (това е по обменния курс на Curve). Ако бях маркирала ДСК картата в евро, Curve щяха да я задължат с 10 €, а ДСК да ми ги продадат по техния курс от 1.96 лв / 1 €.

преди 2 часа, chandni каза:

П.С. Сега се сетих, че ти пишеш "сега". На мен ДСК ми блокират повече в началото (за 10€ бяха блокирали 19.96), но след осчетоводяването излизат на 1.956

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , georgebg каза:

 

A курса ми за зареждане от 1.956 е стар, да не би да са го променили в момента:

 

Мине им през ума това, обаче нали така или иначе левът е фиксиран към еврото... Разбира се - това не е пречка банките да си определят каквито искат курсове, но все пак от петък (когато е транзакцията на chandni ) до днес, какво толкова да се е променило? :rolleyes:

Връзка към коментар
преди 30 минути , Радослав каза:

Говоря за ДСК-Уиз, незнам дали различният модел карта има значение.

Няма значение видът карта. ДСК продава безкасово по 1.96 лв / 1 €. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От няколко седмици имат някакъв бъг и в петък след 18 часа могат да се купуват левове срещу евро по курс 1.968.. (по някое време по-късно разкрачват курсовете като за уикенд, но не знам точно кога).

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здрвейте,

Имам следният казус:

Поръчах си първата карта револют на 4 април 2019г. Получих съобщение че на 5 април 2019г. е изпратена картата на адреса, който съм посочил. Живея в Пловдив. Днес е 22 април 2019г. няма никаква вест от тази карта. Питах пощальона на моят район, ходих до пощата на моят район, никой нищо не знае.

Имали ли сте такива проблеми, колко сте чакали за доставка до Пловдив? В приложението всичките опции на картата ми станаха активни преди 1 седмица, но карта ЙОК. Да чакам ли още, на кого мога да се обадя да видя какво се случва в тази скапана България?

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
9 hours ago, MonTiz said:

Здрвейте,

Имам следният казус:

Поръчах си първата карта револют на 4 април 2019г. Получих съобщение че на 5 април 2019г. е изпратена картата на адреса, който съм посочил. Живея в Пловдив. Днес е 22 април 2019г. няма никаква вест от тази карта. Питах пощальона на моят район, ходих до пощата на моят район, никой нищо не знае.

Имали ли сте такива проблеми, колко сте чакали за доставка до Пловдив? В приложението всичките опции на картата ми станаха активни преди 1 седмица, но карта ЙОК. Да чакам ли още, на кого мога да се обадя да видя какво се случва в тази скапана България? 

Благодаря предварително. 

Не е казус. Ако поразгледате темата назад, ще прочетете, че се бавят понякога, а понякога и не идват...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , cybersimo каза:

Вече от три дни насам може да се прави top-up в BGN. Чудя се как никой не го е забелязал

В Android приложението все още няма опция за top-up от карта, а само по сметка с превод. Вероятно все още не са пуснали ъпдейт за Android.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.