Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Няма какво да ти връщат. Ти не ги плащаш наведнъж в началото. Просто спират да ти вземат от сметката.

Имаше и нещо друго, че може да ти искат да си платиш за транспотра на премиум картата ако се откажеш първите 3 месеца.

 

Също е важно да се знае, че след като изтече една година и искаш да спреш премиум акаунта, трябва да им пишеш. Иначе продулжава автоматично!

Връзка към коментар
На 25.04.2019 г. в 18:44, Loverboy каза:

Работи прекрасно схемата с премиум Революта 🙂

Някой да има идея защо се получава тая грешка?!

Парите са ми в Евро сметката в Револют.

sshot-2.jpg

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар
преди 10 минути , vinidj каза:

Някой да има идея защо се получава тая грешка?!

Парите са ми в Евро сметката в Револют.

sshot-2.jpg

Да не си си блокирал картата...? Виж в security  дали са разрешени онлайн транзакциите.

Връзка към коментар
29 minutes ago, vinidj said:

Някой да има идея защо се получава тая грешка?!

Парите са ми в Евро сметката в Револют.

sshot-2.jpg

в opodo и еdrams често ми се случва с каквито и карти да ползвам и нямам обяснение ....

Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Да не си си блокирал картата...? Виж в security  дали са разрешени онлайн транзакциите.

Не бях си активирал още картата на живо, разрешени са онлайн.

При първия опит безконтактно не стана в магазина, като въведох ПИН успях - сега ще пробвам.

 

Отново не успях, както и с TW картата, плащане мина чак с Phyre Virtual

Редактирано от vinidj
Връзка към коментар
1 hour ago, vinidj said:

При първия опит безконтактно не стана в магазина, като въведох ПИН успях - сега ще пробвам.

Първо правило- винаги първо с пин, а не безконтактно. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, aleksandrina каза:

Първо правило- винаги първо с пин, а не безконтактно. 

Не знам как го прилагат това първо правило, ама аз така и не съм плащал с пин, а картата я имам трета година.

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар
преди 1 час, Zaro каза:

Не знам как го прилагат това първо правило, ама аз така и не съм плащал с пин, а картата я имам трета година.

За Револют това не важи. Плащам безконтактно още от първото плащане. 

Връзка към коментар
38 minutes ago, Loverboy said:

За Револют това не важи. Плащам безконтактно още от първото плащане. 

 

2 hours ago, Zaro said:

Не знам как го прилагат това първо правило, ама аз така и не съм плащал с пин, а картата я имам трета година.

И не сте я "активирали" с пин на банкомат?! Точно тук съм чела, че първо трябва да се направи това.

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар

Ами моята е от декември 2016 и е безконтактна... Изтича в края на годината, така че твоята скоро трябва да се подменя явно и ще станеш и ти баровец! :girl_blum:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

И аз съм от първите револют карти, които не са безконтактни, но съм много доволен, че безплатният лимит на теглене е на календарен месец. Сега като изтече след няколко месеца картата, не знам дали ще се запази тази екстра, безконтактните плащания не ме вълнуват толкова.

Връзка към коментар
преди 4 минути , T.E.Lawrence каза:

безплатният лимит на теглене е на календарен месец

Ми той и моят лимит е на календарен месец, пък е и безконтактна... :girl_haha:

 

преди 5 минути , T.E.Lawrence каза:

Сега като изтече след няколко месеца картата, не знам дали ще се запази тази екстра

Предполагам, че не, тъй като стари клиенти, които просто са се ъпгрейднали към Premium също минават на rolling month, така че съм 99% сигурна, че и за обикновените членове след изтичане на картата и нейното преиздаване, ще преминат към rolling month.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, aleksandrina каза:

 

И не сте я "активирали" с пин на банкомат?! Точно тук съм чела, че първо трябва да се направи това.

 

преди 10 часа, chandni каза:

Ами моята е от декември 2016 и е безконтактна... Изтича в края на годината, така че твоята скоро трябва да се подменя явно и ще станеш и ти баровец! :girl_blum:

Моята е от септември 2016. Безконтактна и не съм ползвал пин никога, не тегля на банкомат, а я ползвам за преводи.

Връзка към коментар
3 minutes ago, AlexanderBG said:

Някой зареждал ли си е картата, чрез платежно нареждане BGN Депозит в БГ Банка? Таксите за например 5к големи ли са?

Как точно да стане като в bgn  не може - пише си само превод със swift, което ако е възможно в bgn ще ти одере кожата 😉 

Варианта е със сепа превод в евро, който нашите банки третират откъм такси , почти като swift ....

Връзка към коментар

Описано е в сайта на Paysera. Най-общо захранваш си сметката там чрез превод от местна банка /такса от 50 стинки до лев и десет/ и после мяташ в револют с такса 0,00 (нула). Даже се учудвам, че чак сега се коментира това револютско захранване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , JazzMaster каза:

Описано е в сайта на Paysera. Най-общо захранваш си сметката там чрез превод от местна банка /такса от 50 стинки до лев и десет/ и после мяташ в револют с такса 0,00 (нула). Даже се учудвам, че чак сега се коментира това револютско захранване. 

Ако става въпрос за евро е ОК тази схема, но ако става въпрос за лева има такса май от 7 евро беше за превод на лева Paysera- > Revolut. Естествено би могло да се направи с двойно превалутиране и сигурно би имало малко загуби, а може и да се елиминират с определено изгодния курс на Revolut евро ->лева късно вече около и след 20 часа БГ време.

Връзка към коментар

Сега разгледах малко по-подробно за схемата BG банка-> Paysera-> Revolut:

1. валута евро

- зареждането на Paysera  в евро дори и ако имате еврова сметка в обслужващите ги банки има такса( за пощенска е 3 евро)

- превода в евро е безплатен към Revolut

- харчене  на парите в евро или превалутирането(изгодно в работни дни) им в Revolut

 

2. валута лева

- зареждане на Paysera в лева е от 0 (ако имате сметка в обслужващите ги банки- ОББ, Алианц, Пощенска, SG, ПИБ) до 1-2 лв

- превод в лева към Revolut e 7 евро, затова е по- изгодно да се превалутират левовете в евро

- курса на Paysera е 1.95850 лв за 1 евро или за 100 евро 195.85 лв

- превод евро към Revolut  без такса

- превалутиране евро -> лева в Revolut - както казах вечер курса стига до 1евро - 1,96лв или за 100 евро - 196 лв.

Та в примера общо се губят 1-2 лв, които идват от банковия превод в лева ако банката не ви е от изброените обслужващи Paysera.

Но ако сумата е по-голяма тази такса се избива.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.