Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 49 минути , ruil4o каза:

Не си спомням колко беше платена доставка. Ако има опция, за 3 дни е при вас с ДиЕйчЕл. Май беше 6€

6€ е обикновената доставка без тракинг номер, когато не предлагат безплатна. Платената доставка до 3 дни е 20€.

Връзка към коментар

Може ли едно бързо въпросче?

Имам банкова сметка в евро, в България, без карта. Как най-лесно мога да ги прехвърля в Револют? Ако направя превод от тази сметка към револютската колко ще ми струва? Или Transferwise, но пак ще трябва да превеждам в Евро...

Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

Може ли едно бързо въпросче?

Имам банкова сметка в евро, в България, без карта. Как най-лесно мога да ги прехвърля в Револют? Ако направя превод от тази сметка към револютската колко ще ми струва? Или Transferwise, но пак ще трябва да превеждам в Евро...

По-назад беше коментиран следния вариант:

На 30.04.2019 г. в 10:12, Zlia каза:

Сега разгледах малко по-подробно за схемата BG банка-> Paysera-> Revolut:

1. валута евро

- зареждането на Paysera  в евро дори и ако имате еврова сметка в обслужващите ги банки има такса( за пощенска е 3 евро)

- превода в евро е безплатен към Revolut 

Предполагам, ако банката ти е някоя от обслужващите Paysera банки в България, таксата за превода от евровата сметка към Paysera, трябва да е ниска. Доколкото разбирам обслужващите банки са -  Уникредит Булбанк, ОББ, Алианц банк, Пощенска банка и Сосиете Женерал Експресбанк.

Връзка към коментар

Уникредит Булбанк е, по тарифата гледах нещо като 20 евро минимум, което за еднократно прехвърляне на немалка сума горе-долу се понася...

Значи трябва да си правя сметка в Paysera? Само че това BG банка-> Paysera как става, не е ли пак банков превод? Нямам карта.

Връзка към коментар

Не съм ползвал Булбанк за превод към Paysera и не знам колко е точно таксата през тази банка, но доколкото знам Булбанк е една от банките в България, в която Paysera имат сметка и би трябвало в такъв случай да се води вътрешнобанков превод и таксата да ти е по-ниска.

Връзка към коментар

Проверявайте преди да пишете, че можете да подведете някой- Уникредит булбанк НЕ СА обслужваща на Paysera. 

За превод в лв са - ОББ, Алианц, Пощенска, експресбанк и ПИБ, за останалите банки се прави превод към пощенска.

За евро - ОББ, Алианц, Пощенска, Експресбанк, за останалите превод към Латвийска банка. 

В банкирането на Paysera си има шаблони, които оказват как да попълните платежното. Аз преди два дни пуснах превод в лв (от банка различна от обслужващите) към 9:00 и парите дойдоха в Paysera сметката до час, въпреки че пише до 1 раб. ден. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

т.е да разбирам, че няма смисъл да се разправям с Paysera в случая?

6.1.2.1 кредитен превод в EUR в ЕИП  -  0,10%, мин. 10, макс. 200 + 9 EUR такса комуникационни услуги 

 

Толкова ще ти струва да направиш превода (при условие, че имаш активно банкиране) от € в Уникредит към Paysera. 

Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

т.е да разбирам, че няма смисъл да се разправям с Paysera в случая?

Тоест ако твоята сметка в евро не е в някоя от обслужващите пейсера банки, таксата е висока както писаха по-нагоре. Ако си склонен да я дадеш превеждай направо в револют тогава, няма смисъл от пейсера. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако превода се направи в лева от БГ банка към Пейсера, таксата ще е малка(лев-два), защото Пейсера имат БГ сметки. А после да се превалутира към евро в Пейсера или в Револют - курсовете са им добри.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Zlia каза:

Проверявайте преди да пишете, че можете да подведете някой- Уникредит булбанк НЕ СА обслужваща на Paysera. 

Съжалявам, явно информацията ми е стара. В някакъв момент и Булбанк бяха обслужваща банка на Paysera. Все пак съм отбелязал ”доколкото знам”, което предполага, че информацията може да не е актуална в настоящия момент и трябва да се провери.

Връзка към коментар

При заявена карта на 19.04 и краен срок за получаване 03.05 днес вече е в ръцете ми. За малко се бях отказал, че ще я получа, но добросъвестна съседка от входа до офиса днес ми я донесе. Явно са я пуснали в пощенската кутия при тях въпреки, че бях дал адреса на офиса, но понеже нямаме пощенска кутия и явно не е имало никой и са я пуснали при първата близка възможност. Дойде в пощенски плик от Deutsche Post само с името и адреса ми без телефонен номер. Така,че и Вашата карта може да е някъде на неправилното място.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Ivko каза:

 Дойде в пощенски плик от Deutsche Post само с името и адреса ми без телефонен номер

Някаква евродиректива забранявала изписване на телефон на пощенски пратки. Затова вече само на пакетчетата от Алиекспрес може да си видиш номера.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 12.05.2019 г. в 18:53, Яничка каза:

Тъп въпрос - чакам кешбек от Booking в лв.

Удачно ли е да дам Revolut-ската карта? Имам сметка в BGN там.

Йееей, богата съм! Получих първите 2 кешбека в лв. по левовата сметка на Revolut 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар

За първи път теглих от банкомат с Револют в Киев.За сума от 400 гривни ми взе такса 35 гривни.Много ще съм благодарна,ако ми кажете какво не съм направила както трябва.Със сигурност проблема е в мен,защото @Alexander беше писал,че е теглил от банкомат на същата банка(Приват банк),без такса.Имаше опция за български език,избрах първо него,но в един момент изписа,че услугата не може да се изпълни.После избрах английски,даде информация,колко евро се теглят от картата и на какъв курс.Всъщност курса беше добър,проблема беше таксата.Да не би избора на различен език да дава такъв резултат?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Мари Николова каза:

За първи път теглих от банкомат с Револют в Киев.За сума от 400 гривни ми взе такса 35 гривни.Много ще съм благодарна,ако ми кажете какво не съм направила както трябва.Със сигурност проблема е в мен,защото @Alexander беше писал,че е теглил от банкомат на същата банка(Приват банк),без такса.Имаше опция за български език,избрах първо него,но в един момент изписа,че услугата не може да се изпълни.После избрах английски,даде информация,колко евро се теглят от картата и на какъв курс.Всъщност курса беше добър,проблема беше таксата.Да не би избора на различен език да дава такъв резултат?

Без да съм сигурен, мисля, че те е прекарало през курса на банката за евро/гривна.

Когато аз теглих, никъде нямаше изписана сумата в евро, нито курс, всичко си беше в тяхната валута.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Мари Николова каза:

За първи път теглих от банкомат с Револют в Киев.За сума от 400 гривни ми взе такса 35 гривни.Много ще съм благодарна,ако ми кажете какво не съм направила както трябва.Със сигурност проблема е в мен,защото @Alexander беше писал,че е теглил от банкомат на същата банка(Приват банк),без такса.Имаше опция за български език,избрах първо него,но в един момент изписа,че услугата не може да се изпълни.После избрах английски,даде информация,колко евро се теглят от картата и на какъв курс.Всъщност курса беше добър,проблема беше таксата.Да не би избора на различен език да дава такъв резултат?

 А не си ли превалутираш първо сметката от евро в местна валута и тогава да теглиш?

Връзка към коментар

Писал съм и друг път за трите изключения с кофти курс през Револют - украинската гривна, руска рубла и тайландски бат. Таксата при превалутиране е доста по-висока от другите валути. Основната причина според Револют е, че не могат да намерят лесно наличности от тези валути. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , Alexander каза:

Без да съм сигурен, мисля, че те е прекарало през курса на банката за евро/гривна.

Когато аз теглих, никъде нямаше изписана сумата в евро, нито курс, всичко си беше в тяхната валута.

А как го направи?

 

преди 14 минути , Ivko каза:

 А не си ли превалутираш първо сметката от евро в местна валута и тогава да теглиш?

Доколкото видях в приложението не излиза UAH.А и тук четох,че ако няма да ползваш големи суми в дадена валута не си заслужава да обръщаш,или пак нещо не съм загряла?

Връзка към коментар
преди 20 минути , T.E.Lawrence каза:

Писал съм и друг път за трите изключения с кофти курс през Револют - украинската гривна, руска рубла и тайландски бат. Таксата при превалутиране е доста по-висока от другите валути. Основната причина според Револют е, че не могат да намерят лесно наличности от тези валути. 

На много места плащахме с Револют и курса беше добър.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.