Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 16 минути , Мари Николова каза:

На много места плащахме с Револют и курса беше добър.

Значи аз вчера си получих картата и в сметката имах 10 евро и превалутирах 6 от тях за да ми станат 10 лв да видя как се работи с тази карта и сега отидох да ги тегля и на банкомата ми изписа, че транзакцията ще бъде превалутирана от банката на която е банкомата и ми даде опция да избера да изтегля с превалутиране или без и натиснах без. Въпреки, че имах в лв в сметката отново щяха да ми превалутират мисля си че останалите 4 евро ги разпознава като чужда валута и от там. Да не би да не си забелязала и да те е питало за превалутиране?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Незнам дали е писано, но все пак да спомена- вчера ми се наложи да тегля евро в Гърция( банкомат на Юробанк). И каквото и да правих все ми слагаше access fee 2,50€. После зачетох във форума на револют и се оказва, че от миналата година гръцките банки са въвели тази такса. Единственото изключение били банкоматите на Алфабанк, но не съм пробвал, за да потвърдя. Та ако ви се налага търсете такъв банкомат. 

Инфото - https://community.revolut.com/t/greece-atm-access-fees/56794

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Писал съм и друг път за трите изключения с кофти курс през Револют - украинската гривна, руска рубла и тайландски бат. Таксата при превалутиране е доста по-висока от другите валути. Основната причина според Револют е, че не могат да намерят лесно наличности от тези валути. 

Аз мога да добавя още една валута - сейшелски рупии. Незнайно защо курса на Револют е много лош. Дори и да теглиш без такса, те цакат с едни 3-5% отгоре

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам колко е лош курса на гривната,  ето моя отчет,  всеки да си прави сметките и изводите.

 

1. Изтеглени в кеш в Киев, писал съм от кой банкомат, без да ми изписва евро и курсове, директно в гривни.

За 500 гривни ми е взело 17,22 евро или 29,04 гривни за 1 евро.

 

2. Плащано на ПОС в Киев, за 364,68 гривни ми е взело 29,04 евро или пак същия курс като при тегленето в кеш 29,04 гривни за 1 евро.

 

По точки 1 и 2 сметките са от извлечението в Революта.

 

До тук се доказа, че в брой или на ПОС е абсолютно все едно, разбира се, ако не се уцели кофти банкомат или не се натисне нещо по погрешка.

 

 

3. Хвърлих бележката от смяната на Никар2005, но нарочно смятах когато се върнах и писах в темата ми за Киев, че е по-изгодно да се използва Револют.

 

Та сега ще повторя сметката в следващите редове, макара да не е абсолютно актуална. Преди 3 седмици световния курс гривна/евро е бил както днешния специално проверих, а днешния на Никар2005- едно от  най-добрите  места за смяна е

 

Продават  500 гривни за 34,20лв или 14,62 гривни за 1лв.

 

Приравняваме  към евро като умножим по 1,95 гривините за да видим колко е курса за 1 евро  или 14,62х1,95 или 28,61 гривни за 1 евро или за 1,95лв.

 

 

 

Извод за всяко евро теглено в кеш или при плащане на ПОС в Киев съм на малка печалба от около 1,5%.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ама защо не казвате,че това изгодно чейндж бюро Никар за което всички говорите,има в допълнение "2005".Аз погледнах курсовете на  някакво само Никар, видях,че са същите като на Тавекс и взех от там, че ми е по близко (1 гривна за 0,072лв)В примера на Александър 1 гривна е 0,068лв.

Добре,че взех малко.

Демек моята печалба от курса на Револют спрямо този на Тавекс,дори с таксата на банкомата,е още по-голяма.

Йеееее, вече не се чувствам така прецакана :)))):dance3:

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, zhivko7 каза:

А някой сравнявал ли е курса на  Revolut за гривната с курса при плащане с друга карта?

Ами взех,че сравних.Част от нощувките са платени с Виза Електрон на Уникредит седмица преди пътуването и 1 гривна е хваната за 0,066лв или 29,16 гривни за 1 евро.Но тогава,като видях извлечението не обърнах внимание,защото сумата в Букинг при резервацията беше по-малка от тази,която реално платихме и ми се стори скъпо.Разсмятах се,какво е платено с Революта в Киев и курса доста варира - от 28,53г(уикенда) до 28,86г за евро,като има дни в които две плащания са с различен курс.Ох,не знам,що ме карате вместо да си почивам събота сутрин да смятам и да се ядосвам.Сега пак започнах да се чувствам прецакана🤣😂🤣

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Мари Николова каза:

Ами взех,че сравних.Част от нощувките са платени с Виза Електрон на Уникредит седмица преди пътуването и 1 гривна е хваната за 0,066лв или 29,16 гривни за 1 евро.Но тогава,като видях извлечението не обърнах внимание,защото сумата в Букинг при резервацията беше по-малка от тази,която реално платихме и ми се стори скъпо.Разсмятах се,какво е платено с Революта в Киев и курса доста варира - от 28,53г(уикенда) до 28,86г за евро,като има дни в които две плащания са с различен курс.Ох,не знам,що ме карате вместо да си почивам събота сутрин да смятам и да се ядосвам.Сега пак започнах да се чувствам прецакана🤣😂🤣

Не знам как е Уникредит, но повечето банки имат допълнителен комисион и той се появява по-късно в извлеченията. 

Връзка към коментар

Някой случайно да има представа каква е процедурата,при изтичане на срока на картата?Чуденето ми е дали трябва да заявявам подновяването или автоматично ще ми изпратят нова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, Радослав said:

За последните 20тина дни, курс 1.96+ не се е появявал в Революта, или поне аз не съм засичал, а често проверявах. Вероятно е фикснато нещо.

И аз го забелязах, сложил съм си аларма ако мине 1.96 ... да видим 🙂

Връзка към коментар

Преди месец теглих в Санторини и на Юробанк и Пиреус за изтегляне на 130 евро в единия случай иска да ми вземе  141,50 а в другия 140.49. Изтеглих на банкомат на Алфа банк с въпросната такса ор 2,50 евро. Не открих начин или банкомат, на който да няма такса.

Редакция: след прочитането на линка по-горе става ясно тъкмо това: Yes … Alpha has activated Access Fees
if you need cash use HSBC is still free.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Ilian359 каза:

В друг форум са ни изпреварили, забелязвайки че от днес top-up от карта в лева вече е възможно. Не е нужно дори обновяване на приложението.

Да, файнъли :)))) 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Ilian359 каза:

В друг форум са ни изпреварили, забелязвайки че от днес top-up от карта в лева вече е възможно. Не е нужно дори обновяване на приложението.

При мен преди да ъпгрейдна приложението не можеше.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Ilian359 каза:

В друг форум са ни изпреварили, забелязвайки че от днес top-up от карта в лева вече е възможно. Не е нужно дори обновяване на приложението.

От месеци следях темата заради този top-up и се надявах кога най-накрая ще се появи тази новина! :dance3:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

От месеци следях темата заради този top-up и се надявах кога най-накрая ще се появи тази новина! :dance3:

Само дето е по-голяма греда да заредиш в BGN и после да ги обмениш в Revolut...  Естествено при условие, че банката ти не ти реже главата с такси за превалутиране.

 

За 19.60 лв ти дава 9.99€, т.е. 1€ ти струва дори повече от 1.96 лв. При зареждане с Curve от карта в лева в евро, за 10€ ми вземат 19.56 лв.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И минималната сума в лв е 25лв.Според мен най-добре си е да си зареждаш в евро, колко да загубиш от превалутирането. Аз зареждам с карта на дск и съм доволен от курса като за 10 евро ми взеха 19.60лв 

Връзка към коментар
16 minutes ago, chandni said:

Само дето е по-голяма греда да заредиш в BGN и после да ги обмениш в Revolut...  Естествено при условие, че банката ти не ти реже главата с такси за превалутиране.

 

За 19.60 лв ти дава 9.99€, т.е. 1€ ти струва дори повече от 1.96 лв. При зареждане с Curve от карта в лева в евро, за 10€ ми вземат 19.56 лв.

A какво се случва в събота, когато курса пада на 1.92-1.93 , дали няма да може да се превалутира тогава от лева 🙂 , или поне, когато през седмицата се виждат курсове от 1.94 ...

Връзка към коментар
преди 37 минути , chandni каза:

Само дето е по-голяма греда да заредиш в BGN и после да ги обмениш в Revolut...  Естествено при условие, че банката ти не ти реже главата с такси за превалутиране.

 

За 19.60 лв ти дава 9.99€, т.е. 1€ ти струва дори повече от 1.96 лв. При зареждане с Curve от карта в лева в евро, за 10€ ми вземат 19.56 лв.

При мен определено си струва. Райфайзен дерат кожи за превалутиране към евро и друга валута . Курсът на револют към евро е съсем малко по-лош от тавекс и по-добър към долари и батове. Те са ми по-важни от еврото. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.