Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 8 минути , chandni каза:

Тази сутрин им го съобщих в безсмисления спор, който водих с тях относно насилствената смяна на основната ми валута и куция им курс за BGN. Възможно е и затова да са коригирали курса на 1.9517, тъй като преди това на мен ми излизаше даже на 1.942, когато ти писа за 1.944

 

Все едно гледаме различно приложение. Аз фиксиран курс не виждам никъде, в раздела rates се вижда как този курс се мени постоянно. Ако му дадеш exchange приложението ти дава текущ курс, който също постоянно се сменя.

Връзка към коментар
преди 2 минути , logist13 каза:

 

Все едно гледаме различно приложение. Аз фиксиран курс не виждам никъде, в раздела rates се вижда как този курс се мени постоянно. Ако му дадеш exchange приложението ти дава текущ курс, който също постоянно се сменя.

Гледаме едно и също приложение и е факт, че курсът им "играе", но вече е много по-близо до истината при курсове от порядъка на 1.9517 - 1.9520 на фона на 1.942 лв за евро. 

Връзка към коментар
преди 21 минути , Георги Матеев каза:

Остава дразнещото неудобство, че не може левът да се махне като основна валута на акаунта и сега всичко се визуализира през лев - и то на куц курс.

Нещо не разбрах какво се случи преди малко, това ли е била причината? Плащах в aliexpress цена в долари и не ми стигаше точно 1 USD от доларовата сметка на Revolut. Мислех, че ще вземе цялата наличност от доларите,  а равностойността на 1 USD, който не достига, от някоя друга сметка, но дръпна цялата сума от левовата сметка.

Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Гледаме едно и също приложение и е факт, че курсът им "играе", но вече е много по-близо до истината при курсове от порядъка на 1.9517 - 1.9520 на фона на 1.942 лв за евро. 

Един жокер, тази вечер към 19-20ч. се обзалагам, че ще иде на 1,955 - 1,956 🙂 И така ще е до към 22ч., после рязко пада.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Яничка каза:

Нещо не разбрах какво се случи преди малко, това ли е била причината? Плащах в aliexpress цена в долари и не ми стигаше точно 1 USD от доларовата сметка на Revolut. Мислех, че ще вземе цялата наличност от доларите,  а равностойността на 1 USD, който не достига, от някоя друга сметка, но дръпна цялата сума от левовата сметка.

Не, не допълва , ако не стига взима всичко от основната валута (вече лев), или ако пак не стига - откъдето имаш най-много

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Я да питам, че с тия промени...

Превалутирането нали не става през основната валута? Т.е. не прави паунд -> лев -> долар а направо паунд -> долар?

Тоест ако нямам нищо в лева нали не се променя нищо (малко лимитите, ама все тая)?

Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Я да питам, че с тия промени...

Превалутирането нали не става през основната валута? Т.е. не прави паунд -> лев -> долар а направо паунд -> долар?

Тоест ако нямам нищо в лева нали не се променя нищо (малко лимитите, ама все тая)?

Не би трябвало. Преди малко смених Евро в Турски Лири и не е минавало през БГН.  Беше автоматична смяна, но все пак.

Връзка към коментар

Вчера ми дойде един подарък от 44лв от букинг в Революта и се появи директно в лева!! 

Много странно, явно дори резервацията да не е лева, нито е била в български хотел си влезе в левове. 

Сега ако ми трябват евро, отново трябва да се обръщат или ще губя два пъти на влизане и излизане.

Връзка към коментар
4 hours ago, jujo_si said:

Картата безплатна ли е? Чета че има delivery fee от 4.99 gbp възможно ли е да я няма тази такса 

Виж първият закачен пост горе. Има линк за безплатна карта. 

Връзка към коментар

Ако говорим за банков трансфер Револют-бгл   --> разплащателната бг сметка на дебитната карта, такса няма нито от револют, нито от бг банката/входящият трансфер е в лева/

Поне за ДСК изпробвано, за последно днес.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, bad kid said:

ама то с тоя курс не е ли по-добре да обръщаш евро в лев в момента?  а не обратното

И аз се чудех точно къде е далаверата, затова топ-ъпнах 500 евро от Дайнърса, където ми го смята по 1.9426 и после в лева в Революта на 1.963 (такъв го хванах), не че далаверата е някаква умопомрачаваща ... но поне покрива други разни комисионни оттук отттам 🙂, а и като са ни дали възможност за ексчейнж до 11500 лв. месечно без комисион ... защо пък не 😉 

Връзка към коментар
2 hours ago, Zlia said:

Здравей, би ли показал скрийн шоти на този курс на дайнърс, защото тук казва друг курс https://www.diners.bg/bg/valutni-kursove-na-kartovi-transaktsii/page/164

Аз тегля от Мaстъркард половинката на картата, от Дайнърс не можеш да зареждаш Револют.

Ето пример:

image.png.61f8242d0cf11e36a12f00589feb7929.png

съответно заредени: 420,950 и 400 EUR.

Курсовете: 1.949262, 1.949253, 1.94925 , което показва че не е единично явление 🙂 .

Връзка към коментар
41 minutes ago, Zlia said:

А Мастъркард половинката, коя банка я обслужва. ПИБ ли ?

Дайнърс България е издателя, какво значение има кой го обслужва, в Револют и други системи излиза като STAR PROCESSING INC. Mastercard ...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.