Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 10 часа, Everest каза:

Доскоро май можеше...Какъв е проблемът?

Питайте съпорта, аз за пръв път виждам такова нещо. На един мой познат му казали, че не работели с този търговец - което не разбирам как точно се случва - б365 не искат да им плащат комисион ли?

 

Всъщност проблема е бил при трета страна

 

Цитат

Hey Shlomo here from Revolut Exec office.

Let me explain this situation

  1. We use a 3rd party merchant to process payments and refunds.

  2. The 3rd party merchant suddenly ceased every gambling/bookie related transaction without a proper notice toward Revolut breaching our agreement. We are currently in an active dispute with them over this.

  3. The funds have arrived but are being held by our payment partner we are already working on resolving this but we do not have an ETA how long this will take and due to the negative internal communication we received we are advising all our customers to request a chargeback from the bookies.

In any case Revolut will top up your account from our own funds soon as this dispute is ongoing.

 

Връзка към коментар
преди 10 часа, 招き猫 каза:

Много финтех компании отказват да извършват плащания до хазартни сайтове.

Аз депозирах в 188Bet и Pinnacle без проблем с Revolut, както и към банкова сметка стана в един по-дребен.

Връзка към коментар
На 23.05.2019 г. в 17:37, Радослав каза:

Ако говорим за банков трансфер Револют-бгл   --> разплащателната бг сметка на дебитната карта, такса няма нито от револют, нито от бг банката/входящият трансфер е в лева/

Поне за ДСК изпробвано, за последно днес.

А за колко време пристигат парите...? На 23-ти май си пуснах един превод от Revolut към моя сметка в ДСК. Изписа ми, че ще пристигнат до 27-ми, но все още не е пристигнал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , chandni каза:

А за колко време пристигат парите...? На 23-ти май си пуснах един превод от Revolut към моя сметка в ДСК. Изписа ми, че ще пристигнат до 27-ми, но все още не е пристигнал.

При мен са пристигали за седмица.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

А за колко време пристигат парите...? На 23-ти май си пуснах един превод от Revolut към моя сметка в ДСК. Изписа ми, че ще пристигнат до 27-ми, но все още не е пристигнал.

 

И аз за пробата си пратих една сума на 23-ти, след 8 вечерта, гледам, че вече е постъпила по сметката в ДСК. Наредителя е с българска сметка, такси няма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , georgebg каза:

Избрали сте превод преди почивни дни, това е проблема

Това ми е ясно. Просто очаквах, че до към 14 часа поне ще постъпят парите днес, а те дойдоха след 16 ч...  може би към 16:30

Връзка към коментар
преди 21 минути , chandni каза:

Да, преводът дойде от Райфайзен-ска сметка BG11RZBB91551ХХХХХХХХХХХ

 

преди 5 минути , georgebg каза:

Избрали сте превод преди почивни дни, това е проблема. Иначе превод, който пратих от Револют тази сутрин, преди около 30 мин. постъпи в ДСК.

Вярно е, че направих превода в петък преди почивните дни, посочената ми дата за получаване на превода беше сряда, но реално парите пристигнаха чак следващия петък. Говоря за превод към Уникредит Булбанк.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , T.E.Lawrence каза:

Колко е месечната сума без такса?

450 лв. Можеш да го видиш и в приложението.

 

За плащания и обмяна е 11,5К

 

Screenshot_20190528-161635.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой пробвал ли е тези дни? Някъде пуснаха инфо, че са ги разрешили отново...?

На 25.05.2019 г. в 20:32, cybersimo каза:

Не може

Някой пробвал ли е тези дни? Някъде пуснаха инфо, че са ги разрешили отново...?

Връзка към коментар
На 16.05.2019 г. в 1:20, chandni каза:

6.1.2.1 кредитен превод в EUR в ЕИП  -  0,10%, мин. 10, макс. 200 + 9 EUR такса комуникационни услуги 

 

Толкова ще ти струва да направиш превода (при условие, че имаш активно банкиране) от € в Уникредит към Paysera. 

Аз пак по тоя въпрос

Значи искам да прехвърля директно от еврова сметка в Револют. Обаче пише, че за зареждане в евро трансфера трябва да е SEPA, в долари SWIFT (IBAN-a e един и същи). Ако прехвърля от българска банка в евро това SEPA ли е или SWIFT? И ако объркам нещо дали просто ще се появи в другата валута, или ще откаже трансфера?

Връзка към коментар

За всичко различно от BGN българските банки друсат такси за SWIFT + таксата за превод И според тарифата им. Ако превода е за ЕС това е SEPA, но “не ебават”, друсат и туй то. Ако сметката ти нейде в ЕС, каквото има в тарифата за преводи, някъде е безплатно за физ. лица, някъде със смешна такса. 

Към револют ще се появи каквото му пратиш от пъддържаните валути. Парите във всеки случай вървят по IBAN в Европа където е и револют. 

Връзка към коментар

Абе, много кофти промяна има с левовете. Вече иска смс за верификация при зареждане, както при другите разплащания. Преди в евро не искаше.  Става неизползваемо в чужбина като си с такава банка. Трябва да се зарежда предварително. 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , JazzMaster каза:

За всичко различно от BGN българските банки друсат такси за SWIFT + таксата за превод И според тарифата им. Ако превода е за ЕС това е SEPA, но “не ебават”, друсат и туй то. Ако сметката ти нейде в ЕС, каквото има в тарифата за преводи, някъде е безплатно за физ. лица, някъде със смешна такса. 

 Към револют ще се появи каквото му пратиш от пъддържаните валути. Парите във всеки случай вървят по IBAN в Европа където е и револют. 

таксата ясно, ама пише, че ако е SWIFT ще се откаже трансфера, и затова се чудя всъщност ще мине ли или не

Връзка към коментар

Здравейте,

 

имам въпрос на тотално начинаещ. Имам револют карта от може би 2 месеца и досега като съм зареждал в евро от банковата ми карта всичко е било супер в чужбина.

 

Реших да пробвам да заредя картата ми в лева и да прескоча цялото превалутиране.

 

Заредих сметката през дебитната ми карта (Експресбанк) и:

 

- ми начисли такса за плащане на ПОС в чужбина - това си е така за нещастие, такава е тарифата на банката

- заредих 100 лева и след като днес погледнах онлайн банкирането ми ми показва че съм прехвърлил 100 лева и 21 стотинки. Не разбирам от къде се появяват тези стотинки след като теоритично не би трябвало да има превалутиране..?  В онлайн банкирането ми пише "Сума на транзакцията: 100.00 Валута: BGN Курс: 1.96000"

 

Връзка към коментар
1 hour ago, neuromancer said:

таксата ясно, ама пише, че ако е SWIFT ще се откаже трансфера, и затова се чудя всъщност ще мине ли или не

нареждаш го като сепа трансфер в евро към iban-а на Revolut и ще ги получиш.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.