Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

8 minutes ago, Радослав said:

Под партньор имаха предвид payment processor, не банка. Иначе при мен двойното изтегляне беше с Дайнерс.

 

14 minutes ago, georgebg said:

ПП. ПИБ много ме издразниха за пореден път с таксата си от 0.25%. Грешни 12.50лв дадени.

това ме заблуди, че транзакцията е с ПИБ ....

Връзка към коментар

Последните ми "дерзания" с преводите в лева към БГ сметка:

Нареден 11.30 (стартиран 11.45) превод пристигна след 16.00 същия ден

Нареден 12.30(стартиран 12.44) превод пристигна след 16.00 на следващия ден

 

Вероятно ги "обират" около 12.00 ч. след което ги пускат към Райфайзен за обработка, които пък ги пращат за сетълмент след 13.15 т.е. за сетълмента в 16.00.

Не гарантирам за достоверност, но в последния месец имам над 20 превода в различни часове и оттам си правя изводите 🙂 

 

Връзка към коментар

Здравейте, до сега не ми се е случвало, но трябва да направя превод от Revolut -а, сметка в евро до българска банкова сметка. Знаете ли дали има някакви комисионни за получателя? Или зависи към коя българска банка е превода? Аз имам само IBAN и не знам коя е банката, а искам сумата да е точна, т.е. да не ощетя човека...

Връзка към коментар
48 minutes ago, aleks_s said:

Здравейте, до сега не ми се е случвало, но трябва да направя превод от Revolut -а, сметка в евро до българска банкова сметка. Знаете ли дали има някакви комисионни за получателя? Или зависи към коя българска банка е превода? Аз имам само IBAN и не знам коя е банката, а искам сумата да е точна, т.е. да не ощетя човека...

Ако превода е в евро, запознай се  с условията на банката получател, след което можеш да разбиеш превода на части.

Пример 600 EUR към сметка на ЦКБ (където преводи до 100 Е са без комисион) - пращаш 6 превода х 100 Е и така избягваш комисионните.  Проверено 🙂 

32 minutes ago, Радослав said:

 Какви са първите 8 числа на Ибан?

.... не са числа 😉 , а ако имаш впредвид да ти каже буквално "първите 8 числа" .... нищо няма да разбереш 🙂

Връзка към коментар
преди 5 минути , georgebg каза:

Ако превода е в евро, запознай се  с условията на банката получател, след което можеш да разбиеш превода на части.

Пример 600 EUR към сметка на ЦКБ (където преводи до 100 Е са без комисион) - пращаш 6 превода х 100 Е и така избягваш комисионните.  Проверено 🙂 

.... не са числа 😉 , а ако имаш впредвид да ти каже буквално "първите 8 числа" .... нищо няма да разбереш 🙂

Числа/цифри   … подробности... :wink:

 

преди 53 минути , aleks_s каза:

Здравейте, до сега не ми се е случвало, но трябва да направя превод от Revolut -а, сметка в евро до българска банкова сметка. Знаете ли дали има някакви комисионни за получателя? Или зависи към коя българска банка е превода? Аз имам само IBAN и не знам коя е банката, а искам сумата да е точна, т.е. да не ощетя човека...

 

Това не се ли дискутираше на 117 страница т.е. това което аз разбрах е, че като си прехвърлиш/купиш левове в Revolut-а и после ги преведеш в БГ сметка, не се плаща нищо, защото Revolut-a ги нарежда от сметка в Райфайзен банк.

 

Изчакай още едно, две мнения - да не те подведа.

@chandni?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, ven62 said:

Това не се ли дискутираше на 117 страница т.е. това което аз разбрах е, че като си прехвърлиш/купиш левове в Revolut-а и после ги преведеш в БГ сметка, не се плаща нищо, защото Revolut-a ги нарежда от сметка в Райфайзен банк.

Точно така е, но това "евро" във въпроса, поставено между "Револют" и  "българска банкова сметка" ..... малко подвежда 😉 

Връзка към коментар
преди 13 минути , ven62 каза:

Изчакай още едно, две мнения - да не те подведа.

@chandni?

Да - преводи в лева от Revolut към БГ банка са без такса и идват от Райфайзен, но тук се говори за евро, така че българската банка може и да има такса входящ трансфер. За да няма такса, превалутират се от евро в лева в Revolut и после се нареждат директно в лева.. Наредени в работен ден сутринта пристигат същия ден сле 16:00.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много дълга стана темата, нямам време да я изчета цялата. Ако ми позволите един въпрос на лаик: все още ли е само през приложението? Не мога ли да работя през компютър. Смотан ми е телефона (малко памет има, респ. всякакви приложения на него не са желателни, че и така едва работи), служебен е, не си струва да си купувам друг.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Lyubina каза:

Много дълга стана темата, нямам време да я изчета цялата. Ако ми позволите един въпрос на лаик: все още ли е само през приложението? Не мога ли да работя през компютър. Смотан ми е телефона (малко памет има, респ. всякакви приложения на него не са желателни, че и така едва работи), служебен е, не си струва да си купувам друг.

Не може през компютър, само на телефона може

Връзка към коментар
преди 5 часа, chandni каза:

Да - преводи в лева от Revolut към БГ банка са без такса и идват от Райфайзен, но тук се говори за евро, така че българската банка може и да има такса входящ трансфер. За да няма такса, превалутират се от евро в лева в Revolut и после се нареждат директно в лева.. Наредени в работен ден сутринта пристигат същия ден сле 16:00.

Благодаря много  @chandni! И на всички, които ми отговориха - супер сте!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lyubina каза:

Много дълга стана темата, нямам време да я изчета цялата. Ако ми позволите един въпрос на лаик: все още ли е само през приложението? Не мога ли да работя през компютър. Смотан ми е телефона (малко памет има, респ. всякакви приложения на него не са желателни, че и така едва работи), служебен е, не си струва да си купувам друг.

Сигурно може да се пусне на компютър през емулатор на Андроид, но не съм пробвал и вероятно не е много лесно

Аз ползвам на айпад докато върви все още на старите модели

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, искам да ви питам някой от вас знае ли какво точно включва медицинската застраховка ако си поръчам Revolut Premium. И също така горе долу какви такси взимат банкоматите в чужбина, ако теглите кеш

Връзка към коментар
преди 24 минути , alexnpopova каза:

Здравейте, искам да ви питам някой от вас знае ли какво точно включва медицинската застраховка ако си поръчам Revolut Premium. И също така горе долу какви такси взимат банкоматите в чужбина, ако теглите кеш

Относно застраховките нямам идея, но за банкоматите - зависи от държавата и от банкомата. Има и безплатни. В Италия теглих само от такива (бях попитала тук предварително). 

Връзка към коментар
преди 39 минути , alexnpopova каза:

Здравейте, искам да ви питам някой от вас знае ли какво точно включва медицинската застраховка ако си поръчам Revolut Premium. И също така горе долу какви такси взимат банкоматите в чужбина, ако теглите кеш

 

Screenshot_20190624-212337_Revolut.jpg

Revolut Group Summary.pdf

Връзка към коментар

Имах две регистрирани карти в Revolut - VPay на Уникредит и Маестро на ДСК. С тях съм правила преводи. Но те изтекоха. Сега пробвах да регистрирам новите карти - отново същите типове и не ми дава да преведа пари  в Революта. На Маестрото от ДСК ми дава, че има забрана, а на VPay ми иска Сигурни плащания, които вече са СМС, и като въведа данните / 4цифри от ЕГН и кл.номер/, отново дава отказ. Някой с идея?

Връзка към коментар
10 minutes ago, lesy said:

Имах две регистрирани карти в Revolut - VPay на Уникредит и Маестро на ДСК. С тях съм правила преводи. Но те изтекоха. Сега пробвах да регистрирам новите карти - отново същите типове и не ми дава да преведа пари  в Революта. На Маестрото от ДСК ми дава, че има забрана, а на VPay ми иска Сигурни плащания, които вече са СМС, и като въведа данните / 4цифри от ЕГН и кл.номер/, отново дава отказ. Някой с идея?

Това само Уникредит  може да ти каже за тези откази, аз зареждам от карти с 3д код със смс и МС и Visa без проблем. Даже съм зареждал от карта на фидорбанк, където когато инициираш зареждане, трябва да влезеш в банкирането(или през мобилната апликация) на банката за да потвърдиш операцията, и Револют си изчаква без проблем това да се случи т.е. не дава таймаут или нещо такова. 

За ДСК не разбрах кое ти дава за забрана - дай скрийншот да се ориентираме.

Връзка към коментар
Just now, logist13 said:

С каква сума се правят опити да се зарежда? За новорегистрирани карти Револут имат някакъв дневен лимит, който постепенно се вдига, нещо от типа 200-300 евро.

По принцип е така, с уговорката, че самия револют си казва, че сумата е над лимита т.е. веднага се разбира, че това е причината.

Връзка към коментар
преди 18 минути , vinidj каза:

Къде се намира това и какви са начините за ползаване, че не го намирам?

Само GPay виждам.

Предполагам, че си с Android, затова виждаш GPay.

Apple Pay е само за епълски устройства. Добавяш си картата в Apple Wallet и плащаш само с телефона/часовник/айпад без да ти е нужна физическата карта. До колкото съм запознат по този начин могат да се правят и покупки на стойност повече от 50 лв. или там колкото е лимитът за безконтактно плащане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.