Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Здравейте. Малко помощ за превод към Paysera, моля (досега съм нямала допир с нея). 

 

Приемната сметка нали не таксува преводите (в евро)? 

 

Имам дадени банкова сметка XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX 
Суифт код: YYYYYYYYYY

 

Банковият код трябва ли ми за нещо? 

 

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 30 минути , Rainy каза:

Приемната сметка нали не таксува преводите (в евро)?  - не таксува

 

Имам дадени банкова сметка XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX 
Суифт код: YYYYYYYYYY

 

Банковият код трябва ли ми за нещо?  В случай на превод от европейска сметка - не. Само IBAN върши работа, за Paysera e LTxxxxxxx....

 

Връзка към коментар
На 26.06.2019 г. в 12:29, yordanov каза:

Предполагам, че си с Android, затова виждаш GPay.

Apple Pay е само за епълски устройства. Добавяш си картата в Apple Wallet и плащаш само с телефона/часовник/айпад без да ти е нужна физическата карта. До колкото съм запознат по този начин могат да се правят и покупки на стойност повече от 50 лв. или там колкото е лимитът за безконтактно плащане.

Потвърждавам, още на същия ден направих покупка с Apple Pay-a - много удобно е, че не ми се мъкнат портфейли и карти с мен всеки път като излизам. Чакаме и банките да го пуснат, че да си върви кешбека към кредитните карти (ако има как да се върже Diners-а ще е супер, ама да видим) 😂 

Връзка към коментар
На 28.06.2019 г. в 11:51, ruil4o каза:

За Apple Pay ясно, но има ли опция за плащане през Андроид телефон?

Има, да.  Google Pay работи в България посредством Revolut. Единственият проблем е, че приложението не се вижда в play store ако си в България. Има 2 решения: да си изтеглиш приложението ръчно от apkmirror примерно или да си смениш ип-то с да кажем немско и ще виждаш вече приложението в play store. При мен работи. Аз лично препоръчвам варианта с vpn.

Има коментари, че с карта Mastercard не става, но аз съм вързал виза и за нея мога да потвърдя, че е ок!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
13 hours ago, kiriku said:

Има, да.  Google Pay работи в България посредством Revolut. Единственият проблем е, че приложението не се вижда в play store ако си в България. Има 2 решения: да си изтеглиш приложението ръчно от apkmirror примерно или да си смениш ип-то с да кажем немско и ще виждаш вече приложението в play store. При мен работи. Аз лично препоръчвам варианта с vpn.

Има коментари, че с карта Mastercard не става, но аз съм вързал виза и за нея мога да потвърдя, че е ок!

Здравей @kiriku,

 

А за всякакъв тип плащане ли става да се използва Google Pay в България по този начин. За плащания онлайн, в магазини и пр.?

Връзка към коментар
преди 2 часа, agenta каза:

Здравей @kiriku,

 

А за всякакъв тип плащане ли става да се използва Google Pay в България по този начин. За плащания онлайн, в магазини и пр.?

За онлайн пише, че може. Не съм пробвал. За плащане в магазин ( на пос) със сигурност работи. Като в сайта на google пише, че работи навсякъде където пос терминалите работят безконтактно. Като има и условие ест телефонът ви да има NFC. Иначе самият процес е следният: в момента, в които се изпише сумата на пос терминала -> вадите телефона,  отключвате го (не е нужно да отваряте каквото и да е приложение, просто да го отключите) доближавате и ще усетите вибрация както и ще видите анимация на екрана. След което за 2-3 секунди получавта 32139 нотификации от Revolut и Gpay за успешната транзакция.
Ако някой ще го пробва само да го предупредя, преди първото плащане трябва да влезнете в Revolut приложението -> Cards -> избирате картата, която сте вързали към Gpay -> Security -> Contactless payments -> ОN . Ако не го направите (както беше при мен) ще ви откаже първата транзакция, но много умно ще ви го обясни и ще ви даде линк към тази страница, за да го активирате. А иначе на същото място последната опция е Online transactions - предполагам тя трябва да се активира по питането на @agenta .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 28.06.2019 г. в 11:34, VanIvanov каза:

Потвърждавам, още на същия ден направих покупка с Apple Pay-a - много удобно е, че не ми се мъкнат портфейли и карти с мен всеки път като излизам. Чакаме и банките да го пуснат, че да си върви кешбека към кредитните карти (ако има как да се върже Diners-а ще е супер, ама да видим) 😂 

Добавих Revolut картата (VISA) в Wallet и до тук. Без да съм го тествал предполагам, че плащането чрез моето устройство iPhone7 ще трябва просто да го доближа до POS терминала. 

Revolut май все още няма възможност за безконтактно плащане чрез iPhone7? Ако добавят такава функционалност, това няма ли да дублира Apple Pay и да отпадне нуждата от него за Revolut специално? 

 

Връзка към коментар
2 hours ago, kiriku said:

За онлайн пише, че може. Не съм пробвал. За плащане в магазин ( на пос) със сигурност работи. Като в сайта на google пише, че работи навсякъде където пос терминалите работят безконтактно. Като има и условие ест телефонът ви да има NFC. Иначе самият процес е следният: в момента, в които се изпише сумата на пос терминала -> вадите телефона,  отключвате го (не е нужно да отваряте каквото и да е приложение, просто да го отключите) доближавате и ще усетите вибрация както и ще видите анимация на екрана. След което за 2-3 секунди получавта 32139 нотификации от Revolut и Gpay за успешната транзакция.
Ако някой ще го пробва само да го предупредя, преди първото плащане трябва да влезнете в Revolut приложението -> Cards -> избирате картата, която сте вързали към Gpay -> Security -> Contactless payments -> ОN . Ако не го направите (както беше при мен) ще ви откаже първата транзакция, но много умно ще ви го обясни и ще ви даде линк към тази страница, за да го активирате. А иначе на същото място последната опция е Online transactions - предполагам тя трябва да се активира по питането на @agenta .

Пробвах плащане в магазин на ПОС. Всичко описано беше активно. Настъпи пълна драма благодарение на мен малко и на персонала. Имам 5 транзакции в Gpay, от които 4 отказани и 1 успешна, както и само една в Револют отразена с минус. Но от терминала на магазина излязоха две бележки за отказани транзакции. Според магазина не съм платил, дадоха ми нулева касова бележка и заради това, че сумата беше малка ме изпратиха, казах им, че ще се върна утре за да проверим дали имат сумата, показах им два пъти успешната транзакция, а те ме питаха това виртуална карта ли е или кредитна, защото се наложи да покажа физическата карта на Револют и да обяснявам, че тя е в телефона. 

 

Понеже бяха учтиви и ми дадоха продукта, утре им казах че ще отида пак на обяд да ми кажат, дали след като са пуснали отчета на ПОС-а е отразил успешна транзацкия, а аз си взех нулева касова бележка, която ми дадоха, а те си прибраха бележките двете с отказаните транзакции в една тетрадка.

 

П.С. Дано следващото плащане да е безпроблемно. 🙂

Връзка към коментар

Благодарение на подробните обяснения на @kiriku днес инсталирах Google Pay, добавих виртуална карта и направих първия тест в Била. Всичко мина нормално.

Остана да спра нотификациите от едното приложение, че идват две (от Google Pay и Revolut), а няма нужда.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, Yto said:

Смених при 1.9768. Но при зареждане с Curvе зад нея дск wizz еврото дск ми го продаде за 1.99...а преди дни ми ги продаваше за 1.956... Идеи що така ме прекараха някои да има. 

Ако си пуснал Curve да ти превалутира (вероятно е така)  има лимит за превалутиране без такса (500 GBR), като я достигнеш има 2% комисион.

Трябвало е да настроиш ДСК картата да е в евро, така курса щеше да този на ДСК 1.96.

Връзка към коментар

 

 

 
Не знам дали е ствало въпрос, извинявам се, ако се повтарям... 
 
 
Heading off on holiday soon? We’re always looking for ways to delight and reward Revolut customers, which is why we’ve teamed up accommodation and flight superstars Agoda.com. 
Hit the button below and book your accommodation or flights through Agoda.com, and get a 10% discount.
It’s that simple. Now get out there and holiday your socks off!
Terms and conditions
  • This Perk provides a 10% discount.
  • Each Perk is redeemable in relation to a single transaction and multiple Perks cannot be claimed against one transaction.
  • In the event that the offer does not work please refer to the Agoda help pages.
  • By utilising Revolut Perks you hereby agree to the Perks Terms which can be found here.
  • Any queries or issues associated with Perks should be addressed to Revolut support agents via in-App chat.

 

P.S. 10% off worldwide from the 1st of July to the 31st of December 2019. Offer valid only on “Promo Eligible, Pre-Paid” Hotel rooms. Book your stay with a Revolut card and get the instant discount.

 

Връзка към коментар
преди 20 часа, Yto каза:

Смених при 1.9768. Но при зареждане с Curvе зад нея дск wizz еврото дск ми го продаде за 1.99...а преди дни ми ги продаваше за 1.956... Идеи що така ме прекараха някои да има. 

Аз в неделя теглих от банкомат на Уникредит 400 лева,което е 204,52 евро по курса на банката,но от Револют ми дръпнаха 207,2 евро,значи курс 1,9884 лева за евро.

Другия път ще пробвам да си прехвърля парите от Paypal,направо в българска банка,вместо в Револют.

Връзка към коментар
1 minute ago, dimitrov6 said:

Аз в неделя теглих от банкомат на Уникредит 400 лева,което е 204,52 евро по курса на банката,но от Револют ми дръпнаха 207,2 евро,значи курс 1,9884 лева за евро.

Другия път ще пробвам да си прехвърля парите от Paypal,направо в българска банка,вместо в Револют.

400/207.2 = 1.9305  лева/евро.  Курса е толкова нисък, защото през уикенда Револют удържа допълнително 2% комисион. пише го в условията им, и се отразява в таблицата с курсовете в приложението т.е. преди да се тегли е добре да се погледне курса, за да няма изненади.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Rainy каза:

 

 

 
Не знам дали е ствало въпрос, извинявам се, ако се повтарям... 
 
 
Heading off on holiday soon? We’re always looking for ways to delight and reward Revolut customers, which is why we’ve teamed up accommodation and flight superstars Agoda.com. 
Hit the button below and book your accommodation or flights through Agoda.com, and get a 10% discount.
It’s that simple. Now get out there and holiday your socks off!
Terms and conditions
  • This Perk provides a 10% discount.
  • Each Perk is redeemable in relation to a single transaction and multiple Perks cannot be claimed against one transaction.
  • In the event that the offer does not work please refer to the Agoda help pages.
  • By utilising Revolut Perks you hereby agree to the Perks Terms which can be found here.
  • Any queries or issues associated with Perks should be addressed to Revolut support agents via in-App chat.

 

P.S. 10% off worldwide from the 1st of July to the 31st of December 2019. Offer valid only on “Promo Eligible, Pre-Paid” Hotel rooms. Book your stay with a Revolut card and get the instant discount.

 

При мен не излиза ограничението да е само до декември и си работи  ислед това 🙂

Връзка към коментар

Искам да ползвам картата през уикенда в Сърбия.Как ще е най-разумно да процедирам - утре да заредя в лева,а там при плащане да превалутира в динари или....?Виждам,че сръбският динар не е сред валутите поддържани от Револют.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.