Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Аз съм пазарувал в Сърбия с Revolut в евро през уикенда преди няколко месеца, като направих и няколко покупки и с друга банкова карта в лв. В крайна сметка нямаше голяма разлика. Една идея по-изгодно излезе с обикновената банкова карта в лв., но все пак зависи и от конкретните банкови такси в случая.

Иначе с Revolut в лева уикенда не бих пазарувал.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз да открия топлата вода. При замразена катра, от нея не може да се тегли, но пари си влизат, нали?

Чет тия дни имах една поредица от рифънди, картата седи замразена, пък те си се настаняват в нея.

Връзка към коментар
Йосиф Милчов
преди 48 минути , AlexandraKo каза:

И аз да открия топлата вода. При замразена катра, от нея не може да се тегли, но пари си влизат, нали?

Чет тия дни имах една поредица от рифънди, картата седи замразена, пък те си се настаняват в нея.

По пътя на логиката, в случая се замразява картата не сметката. Така, че не би трябвало да има проблем при замразена карта да влизат постъпления.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Йосиф Милчов
преди 3 минути , ruil4o каза:

Което означава, че ако изтриеш виртулна карта можеш да получиш рефънд, но не може да ти дръпнат пари ако е изтрита, макар че сметката съществува?

Сметката така или иначе може да се захранва, без значение дали имаш карта или не. Същото е като сметка в която и да е нашенска банка, може да имаш 15 сметки, но не си длъжен да имаш карти за тях. Всичко е избирателно. Така поне мисля и така би трябвало да е.

Връзка към коментар
2 hours ago, ruil4o said:

Което означава, че ако изтриеш виртулна карта можеш да получиш рефънд, но не може да ти дръпнат пари ако е изтрита, макар че сметката съществува?

Сметката е една, картите към нея са много.

Затова и банките (за бг говоря) различават превод към сметката на картата (за което не взимат пари) и постъпване на пари по картата (което е по различен механизъм и някойбанки взимат такси).

Дали изтрита или блокирана, дадена карта си остава "закачена" към сметката и затова няма проблем да има постъпления по нея.

Като си получиш по дадена карта в Револют пари, те не стоят само в тази карта, а се прибавят към общото салдо на сметката .....

Връзка към коментар
На 5.07.2019 г. в 5:04, AlexandraKo каза:

При замразена катра, от нея не може да се тегли, но пари си влизат, нали?

Да.

А аз да питам колко пъти на месец може да се трие и създава нова виртуална карта безплатно?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Яничка каза:

Да.

 А аз да питам колко пъти на месец може да се трие и създава нова виртуална карта безплатно?

Скоро не ми е трябвало да го правя, но преди беше до 5 пъти на всеки 30 дни.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря.

А виртуалните карти поименни ли са? Тоест има ли значение какво име ще въведа при въвеждане данните от картата?

Имам да получавам кешбеци от Booking за различни резервации и всички карти са мои...

Връзка към коментар
Преди 1 час, Яничка каза:

Благодаря.

А виртуалните карти поименни ли са? Тоест има ли значение какво име ще въведа при въвеждане данните от картата?

Имам да получавам кешбеци от Booking за различни резервации и всички карти са мои...

За името - няма значение какво ще въведеш,аз умишлено съм давала грешно име при плащане в сайтовете и пак е минавало.За букинг също няма значение какво е името на картата и дали съвпада или не с името на приятеля или на канещият.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , Мари Николова каза:

За букинг също няма значение какво е името на картата и дали съвпада или не с името на приятеля или на канещият.

Това не е точно така. И преди сме коментирали. Има много неизплатени награди, блокирани акаунти, както и премахнати линкове точно поради това, че съвпадат имена и карти. По възможност име и карта различни от канещия и поканения, както и не едно и също име и карта на поканения, когато е от един и същ канещ поредния изпратен линк. Пращаш линк на нов акаунт с чуждо ip, името и картата да са различни от предишните, които си канила. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , Branko каза:

Това не е точно така. И преди сме коментирали. Има много неизплатени награди, блокирани акаунти, както и премахнати линкове точно поради това, че съвпадат имена и карти. По възможност име и карта различни от канещия и поканения, както и не едно и също име и карта на поканения, когато е от един и същ канещ поредния изпратен линк. Пращаш линк на нов акаунт с чуждо ip, името и картата да са различни от предишните, които си канила. 

Ох,да,то ситуации много с тия линкове и наистина е добре да описваме всичко точно🙂Мисълта ми беше,че всеки нов профил трябва да си има карта,която да не е ползвана до сега за линкове.Но не пречи картата към профила на приятеля да е с името на канещия(стига да не е ползвана друг път или да не е въведена в профила на канещият).Или ако Иван,кани Драган,картата в профила на Драган,може да бъде на името на Иван.Така съм получавала бонуси без проблем.Освен да съм минала между капките.Ако на някой не му е изплатен бонус по тази схема,да сподели,поне да не рискуваме.

 

Или в случая за който предполагам,че Яничка пита-Иван има физическа и виртуална Револют.Физическата е вързана към профила му,а виртуалната слага в профила на Драган.Като и двамата си получат бонусите,Иван трие виртуалната,прави профил на нов въображаем приятел - Пенка и слага новата виртуалка в нейния профил.

 

П.П.Леле какви професори на тема Букинг станахме🤣

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Мари Николова каза:

Или ако Иван,кани Драган,картата в профила на Драган,може да бъде на името на Иван.Така съм получавала бонуси без проблем.Освен да съм минала между капките.Ако на някой не му е изплатен бонус по тази схема,да сподели,поне да не рискуваме.

 

П.П.Леле какви професори на тема Букинг станахме🤣

Всичко е много относително, кога и как се усещат от букинг. Имах платени към една  карта към 15бонуса и неизплатиха следващи за използвана карта над 10пъти .Приятел пък има над 20 и още му изплащат по нея. За това по добре да се има едно наум и да не се рискува ако може, защото иначе е между капките, както каза 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Продължение по темата Google Pay+Rervolut = никакви проблеми след 10 транзакции по магазините. 

 

Знае ли някой, колко е лимита за плащане с телефон? Днес за сметка над 70лв не ми писка пин!

Връзка към коментар
2 minutes ago, Yto said:

Аз пък се чудя какво става с виртуалната карта ако се плаща с нея при големи суми. 

Тя няма пин... 

Аз съм си добавил точно виртуалната карта. Може би затова не ми поиска за 70+лв!

 

Едно допълнение. Няма нужда да отключвам телефона (както беше писал един колега). Достатъчно е само да светна екрана, без да го отключвам и терминала ми дърпа паричките.

Връзка към коментар

Аз не виждам нищо хубаво в това!

При мен с добавена друга карта съм го настроил с натискане на два пъти хоум бутона да плаща и едновременно с това да иска отпечатък от пръста за да мине плащането.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
8 minutes ago, bad kid said:

В събота еврото беше по 1,92 лв и купих малко.

Сигурен ли си? Защото в събота точно има допълнителен 2% комисион...

1.92 е курс евро към лева т.е продаваш евро ...

0.5ХХХ е курс лева към евро т.е. купуваш евро ...

Ето сега:

image.png.24354f111771bf5a860e758e95995dc6.png

Продаваш 1 евро за 1.9451 лева

и купуваш 1 евро за 1/0.5083 = 1.9673 лева ...

Връзка към коментар
преди 2 минути , bad kid каза:

В събота еврото беше по 1,92 лв и купих малко.

Да не се бъркаш. За да обърнеш лев към евро за 1.92, обратният курс трябва да е към 0.52+, авсъщност той ти трябва. Да не си им продал левовете си за 1.92 ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Курса е куц не само при теб. От началото на седмицата не съм го виждал да мине 1.94 нещо си. Иначе при зареждане от друга карта с лева към Революта в евра  курса си е централния междубанков 1.95 нещо си.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.