Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

11 minutes ago, BlackArt77 said:

Иначе при зареждане от друга карта с лева към Революта в евра  курса си е централния междубанков 1.95 нещо си.

Toва не зависи от Револют, а изцяло от банката, издател на картата:

ЦКБ - 1.958, ДСК - 1.96, ДайнърсМС - 1.94926, Пощенска - не знам какъв, но + 2% такса превалутиране .... и т.н.

Връзка към коментар
3 minutes ago, Мари Николова said:

Да зареждаш Револют с Дайнърс, знам,че е неизгодно. А обратният вариант-да погасяваш задължения към Дайнърс с Револют?

Кое е неизгодното - ако зареждаш левове, получаваш в Революта 1лв=1лв.

Ако зареждаш EUR, получаваш в Револют 1 EUR = 1.94926 лв., което е доста по-изгодно от която и да е банка или чейндж в БГ.

Погасяваш задължения, както и с всяка друга карта , ако е с левове пак 1лв.=1лв. 🙂 , ако е от eur сметката на револют - по текущия курс на револют, който не винаги е изгоден, особено последната седмица (последната седмица се движи под 1.95, а преди имаше моменти да стигне 1.97). .

 

Връзка към коментар
На 13.07.2019 г. в 14:37, georgebg каза:

Кое е неизгодното - ако зареждаш левове, получаваш в Революта 1лв=1лв.

Ако зареждаш EUR, получаваш в Револют 1 EUR = 1.94926 лв., което е доста по-изгодно от която и да е банка или чейндж в БГ.

Погасяваш задължения, както и с всяка друга карта , ако е с левове пак 1лв.=1лв. 🙂 , ако е от eur сметката на револют - по текущия курс на револют, който не винаги е изгоден, особено последната седмица (последната седмица се движи под 1.95, а преди имаше моменти да стигне 1.97). .

 

Искаш да кажеш,че едни пари може да си ги въртиш между двете карти нон стоп?

Например в Дайнърс имаш налични 500лв,но и имаш да погасяваш 500лв.Вкарваш 500лв от Дайнърс в Револют и после с тях погасяваш задълженията си към Дайнърс,че и ти се трупат кешбек точки?

Връзка към коментар
1 hour ago, Мари Николова said:

Искаш да кажеш,че едни пари може да си ги въртиш между двете карти нон стоп?

Например в Дайнърс имаш налични 500лв,но и имаш да погасяваш 500лв.Вкарваш 500лв от Дайнърс в Револют и после с тях погасяваш задълженията си към Дайнърс,че и ти се трупат кешбек точки?

Да вътят се, както и съм споменавал някъде, съм погасял Дайнърс през Curve към същия Дайнърс 🙂 и си става 😉

Но има леко едно НО, Револют зареждам от МС на Дайнърс/Еволве и там кешбек няма .... не съм чувал да са пуснали зареждане от Дайнърс...

Връзка към коментар
Боян Димитров

Вчера изтеглих 2500 чешки крони на банкомат. Взело ми е 220 лв, което е доста скъпичко. По курс на гугъл за тези пари трябваше 2800 крони да получа. Аз ли нещо не направих както трябва? 

 

Ако обърна пари в приложението в чешки крони, ще се усети ли, да ми ги дръпне от чешката сметка?

Връзка към коментар
4 minutes ago, Боян Димитров said:

Вчера изтеглих 2500 чешки крони на банкомат. Взело ми е 220 лв, което е доста скъпичко. По курс на гугъл за тези пари трябваше 2800 крони да получа. Аз ли нещо не направих както трябва? 

 

Ако обърна пари в приложението в чешки крони, ще се усети ли, да ми ги дръпне от чешката сметка?

Нали в неделя все било тесла... И от банкомата зависело.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Боян Димитров каза:

Вчера изтеглих 2500 чешки крони на банкомат. Взело ми е 220 лв, което е доста скъпичко. По курс на гугъл за тези пари трябваше 2800 крони да получа. Аз ли нещо не направих както трябва? 

 

Ако обърна пари в приложението в чешки крони, ще се усети ли, да ми ги дръпне от чешката сметка?

А пазиш ли бележката,там се вижда дали не са ти сложили някоя такса теглене?Или е някой от кофти банкоматите,за които имаше скоро тема.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Боян Димитров каза:

Вчера изтеглих 2500 чешки крони на банкомат. Взело ми е 220 лв, което е доста скъпичко. По курс на гугъл за тези пари трябваше 2800 крони да получа. Аз ли нещо не направих както трябва? 

 

Ако обърна пари в приложението в чешки крони, ще се усети ли, да ми ги дръпне от чешката сметка?

Нямаше ли ограничение от 100 евро/месечно (после %) или нещо съм се объркал.

Връзка към коментар
преди 6 минути , ven62 каза:

Нямаше ли ограничение от 100/месечно (после %) или нещо съм се объркал.

450 лв / месец е без такса, но в събота и неделя има допълнителни %-ти

fees.png

В този случай обаче, разликата от 190 до 220 е сериозна - над 10%... Най-вероятно е имало такса от самия банкомат или са го ударили с динамичното превалутиране "по Трънския курс" от самия банкомат.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 9 минути , ven62 каза:

Нямаше ли ограничение от 100 евро/месечно (после %) или нещо съм се объркал.

Аз мислех за 200 еуро, не съм ги превишил. 

 

преди 10 минути , Мари Николова каза:

А пазиш ли бележката,там се вижда дали не са ти сложили някоя такса теглене?Или е някой от кофти банкоматите,за които имаше скоро тема.

Банкоматът беше на уникредит. Бележката не я пазя май, но ще я потърся.

 

 

преди 11 минути , aleksandrina каза:

Нали в неделя все било тесла... И от банкомата зависело.

Неделя беше вярно. 

 

 

Пита ме дали да ги обръща в британски паундове и на мене ми се видя, че ще стане двойна конверсия, а и по принцип това с паундовете изглеждаше скъпо. Аз избрах другата опция. После на бележката ми направи впечетление, че пак ги е смятало в британски паундове. 

 

 

Какво ли се учудвам, още като видях Уникредит, трябваше да бягам в обратна посока.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Боян Димитров каза:

После на бележката ми направи впечетление, че пак ги е смятало в британски паундове. 

Явно си минал по Dynamic Currency Conversion от Прага до София "през Трън" (Лондон) за по-напряко... 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 2 минути , chandni каза:

Явно си минал по Dynamic Currency Conversion от Прага до София през Трън (Лондон) за по-напряко... 🙂

 

И сега , ако дадеш съвет как да не се повтаря, на следващото теглене, ще ти дам да превалутираш 🙂

Връзка към коментар
преди 12 минути , Боян Димитров каза:

 

И сега , ако дадеш съвет как да не се повтаря, на следващото теглене, ще ти дам да превалутираш 🙂

Ами аз, за да избегна такива драми с допълнителни такси в почивен ден, превалутирам в съответната валута предварително в работен ден. Ако Revolut не поддържат сметка в тази валута е ясно, че няма как да избегна таксата превалутиране в почивните дни, но тя пак е по-изгодна от курсовете по обменните бюра. От там нататък трябва да се внимава на какъв банкомат ще се попадне - дали самият банкомат няма да вземе някаква такса или да ми предложи да ми превалутира сумата в паунди. Никога не се съгласявам банкомата или POS-а да ми превалутират по техния "дървен" курс и винаги настоявам таксуването да става в местната валута. За съжаление има някои банкомати, които без да предупредят те таксуват за теглене. Обикновено, за да избегна такива неприятни изненади, оставям в съответната сметка точно колкото искам да изтегля, останалото вкарвам във Vaults и по този начин не могат да ги изтеглят. Ако искам да изтегля 2000 крони, оставям толкова в сметката. Ако банкоматът има такса, няма да мога да изтегля 2000, съответно ще откажа транзакцията преди да са ме таксували.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 10 минути , chandni каза:

Ами аз за да избегна такива драми с допълнителни такси в почивен ден, превалутирам в съответната валута предварително в работен ден. Ако Revolut не поддържат сметка в тази валута е ясно, че няма как да избегна таксата превалутиране в почивните дни, но тя пак е по-изгодна от курсовете по обменните бюра. От там нататък трябва да се внимава на какъв банкомат ще се попадне - дали самият банкомат няма да вземе някаква такса или да ми предложи да ми превалутира сумата в паунди. Никога не се съгласявам банкомата или POS-а да ми превалутират по техния "дървен" курс и винаги настоявам таксуването да става в местната валута. За съжаление има някои банкомати, които без да предупредят те таксуват за теглене. Обикновено, за да избегна такива неприятни изненади, оставям в съответната сметка точно колкото искам да изтегля, останалото вкарвам във Vaults и по този начин не могат да ги изтеглят. Ако искам да изтегля 2000 крони, оставям толкова в сметката. Ако банкоматът има такса, няма да мога да изтегля 2000, съответно ще откажа транзакцията преди да са ме таксували.

Благодаря! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Радослав каза:

Много добре, това не го знаех. Благодаря за съвета.

Важното е да "приберете" всички налични валути по сейфове, тъй като ако искате да изтеглите 2500 чешки крони, а в сметката имате само 2400, но имате и сметка с 500 лв (базовата валута на картата), ще ви изтегли сумата от там. Ако нямате в левовата, но имате 200€/GBP/$, ще изтегли от сметката с най-висока наличност.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 1 минута , chandni каза:

Важното е да "приберете" всички налични валути по сейфове, тъй като ако искате да изтеглите 2500 чешки крони, а в сметката имате само 2400, но имате и сметка с 500 лв (базовата валута на картата), ще ви изтегли сумата от там. Ако нямате в левовата, но имате 200€/GBP/$, ще изтегли от сметката с най-висока наличност.

A мога ли да тегля от ваулт-а, преди да съм му стигнал таргет-а, т.е. идейно ли е да направя един голям или всеки път да си правя нов за точната сума

Връзка към коментар
5 minutes ago, Боян Димитров said:

A мога ли да тегля от ваулт-а, преди да съм му стигнал таргет-а, т.е. идейно ли е да направя един голям или всеки път да си правя нов за точната сума

Можеш и с малък таргет да вкараш голяма сума, тогава даже и похвала ще получиш 🙂 

Няма никакво значение - това е просто хранилище, за да не ти дърпат пари ...

Връзка към коментар
преди 9 минути , Боян Димитров каза:

A мога ли да тегля от ваулт-а, преди да съм му стигнал таргет-а, т.е. идейно ли е да направя един голям или всеки път да си правя нов за точната сума

Не можах да ти разбера въпроса. Би ли пояснил какво имаш предвид? 

 

В рамките на един календарен месец имаш право да изтеглиш до 450 лв. Дали ще изтеглиш 45х10 лв или 1х 450 лв няма значение. Идеята е винаги, когато теглиш, да си оставяш само в сметката, от която искаш да изтеглиш и то толкова, колкото искаш да изтеглиш, за да няма възможност банкоматът да те изненада с необявена такса за теглене.

 

П.С. Разбрах въпроса след като georgebg ти отговори - виж неговия отговор. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , EliDion каза:

хора, я ми кажете ако ме преведат пари чрез трасфер (а не с карта) по револютстката сметка някой плаща ли някакви такси.

 

 

преди 12 минути , ruil4o каза:

За теб не, но за тях може би ще има, зависи от условията на банката им.

Ако сумата е над 11500лв  за един месец и ти плащаш 0.5% за горницата над 11500.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   5 магеланци

    • Dora Popova
    • aleks_s
    • crazyhorse
    • Topfly
    • funny
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.