Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

1 hour ago, chandni said:

Ако сумата е над 11500лв  за един месец и ти плащаш 0.5% за горницата над 11500.

Това е само при чейнж, при трансфери няма ограничение.

От май насам вече трети месец имам по 18-22к трансфери и не ми е взимало никаква такса ...

Връзка към коментар
преди 24 минути , georgebg каза:

Това е само при чейнж, при трансфери няма ограничение.

От май насам вече трети месец имам по 18-22к трансфери и не ми е взимало никаква такса ...

Не споря, само споделям информация, която съм получила от съпорта им миналия януари... Ако нещо се е променило междувременно... 

 

Screenshot_20190717-145715.jpgScreenshot_20190717-145727.jpgScreenshot_20190717-145643.jpg

Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Не споря, само споделям информация, която съм получила от съпорта им миналия януари... Ако нещо се е променило междувременно... 

 

Screenshot_20190717-145715.jpgScreenshot_20190717-145727.jpgScreenshot_20190717-145643.jpg

Според мен Йевген малко те е подвел.

Аз го разбирам че се плаща само за ексчейнджа ако превишиш лимитите:

image.png.014ff02a06427eedcf733cd7161a21fb.png

Връзка към коментар
Преди 1 час, georgebg каза:

в евро са доста по-бързи

Ами още при изпращането изписа, че е turbo transfer, въпреки, че не съм Premium потребител. 

 

Преди 1 час, Павел* каза:

Според мен Йевген малко те е подвел.

Аз го разбирам че се плаща само за ексчейнджа ако превишиш лимитите:

image.png.014ff02a06427eedcf733cd7161a21fb.png

Маркираното от теб го видях и аз, но погледни отговора му за Revolut 2 Revolut "if that would be an internal transfer, then only 0.5% fee would be applied". 

Пак казвам, че не споря, а цитирам техния съпорт - така и не използвах Revolut тогава, така че след като и @georgebg е пробвал и няма такса, значи е така. 

Връзка към коментар
1 hour ago, chandni said:

Ами още при изпращането изписа, че е turbo transfer, въпреки, че не съм Premium потребител. 

 

Маркираното от теб го видях и аз, но погледни отговора му за Revolut 2 Revolut "if that would be an internal transfer, then only 0.5% fee would be applied". 

Пак казвам, че не споря, а цитирам техния съпорт - така и не използвах Revolut тогава, така че след като и @georgebg е пробвал и няма такса, значи е така. 

Винаги в евро ми ги праща като турбо ... и безплатно.

Моите обороти са от типа - зареждане от карта, след което сепа трансфер и ако има ексчейнж, тогава е в рамките на тези 11500 за месец.

Но всички операции са по 2-3 хиляди, да не би тук да се говори за единичен превод над определена сума, защото говорят и за такса суифт, а не за сепа ?

Връзка към коментар
преди 39 минути , georgebg каза:

Но всички операции са по 2-3 хиляди, да не би тук да се говори за единичен превод над определена сума, защото говорят и за такса суифт, а не за сепа ?

Говорят за SWIFT, а не за SEPA, защото става дума за USD (явно не си обърнал внимание на началото на разговора). 

Връзка към коментар
15 hours ago, chandni said:

Изпратен банков трансфер в евро в 13:45 от Revolut към Eurobank/Postbank - получен в 17:06. На основание излиза "SEPA получен кредитен превод "

Колко такса ти взеха пощенска?

Връзка към коментар
преди 18 минути , ruil4o каза:

Колко такса ти взеха пощенска?

🙂 Ако сумата е над 50€, таксата е 0.1%, минимум 10€. Ако обаче е до 50€ е без такса. 50-те евро са на превод, а не на ден. Ако трябва някой друг да ви праща пари ще е трудно приложимо да му кажете да ви раздроби сумата на отделни трансфери по 50€, но когато си ги прехвърляте сами от вашия Revolut, никакъв не ви е проблема да си изпратите N на брой трансфера по 50€ 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , chandni каза:

🙂 Ако сумата е над 50€, таксата е 0.1%, минимум 10€. Ако обаче е до 50€ е без такса. 50-те евро са на превод, а не на ден. Ако трябва някой друг да ви праща пари ще е трудно приложимо да му кажете да ви раздроби сумата на отделни трансфери по 50€, но когато си ги прехвърляте сами от вашия Revolut, никакъв не ви е проблема да си изпратите N на брой трансфера по 50€ 🙂

 

Нов връх в дрането виждам.. да разбирам ли, че ако превода е 55 или 60 евро, ще си вземат 10евро??

Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Нов връх в дрането виждам.. да разбирам ли, че ако превода е 55 или 60 евро, ще си вземат 10евро??

Ако ще и 50.01€ да е сумата, пак ще ти вземат 10€ такса входящ трансфер.

  • Шок 3
Връзка към коментар

Поръчах си допълнителна карта, която вече е изпратена. Пише, че ще пристигне до 27.07.  Не изпращат ли линк с тракинг номер, където мога да я следя или трябва да проверявам на случаен принцип в пощенския клон ?

Връзка към коментар
14 minutes ago, П.Кръстев said:

Поръчах си допълнителна карта, която вече е изпратена. Пише, че ще пристигне до 27.07.  Не изпращат ли линк с тракинг номер, където мога да я следя или трябва да проверявам на случаен принцип в пощенския клон ?

В пощенската кутия си я чакай, като може да пристигне и след месец. Тракинг няма.

Освен ако не си премиум или метален 🙂  потребител.

Връзка към коментар
преди 1 час, georgebg каза:

Няма нищо притеснително в многото преводи , пускал съм от Револют 20 превода по 100  евро към ЦКБ - малко е досадно докато ги наредиш 😉 , но си работи ...

Притеснително няма. Ако си ги пращаш сам на себе си, може и 1000 х 100 или по 50€ да си напускаш, но ако примерно трябва да получиш от Lufthansa 4x600€ няма как да им кажеш да ти ги пуснат на 24 х 100€ защото банката ти ще ти "отреже главата" с такси. 🙂 Естествено тогава ще дадеш Revolut-ската сметка за получаване на обезщетението, но тук говорим в общия случай, когато трябва да получиш превод в банката си.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли такса ако се зарежда с Мастъркард номера на Дайнърс Еволв картите? 

 

Аз минавам през Curve и зареждам Phyre и след това Револют. Ако зареждам директно Революта с Мастъркард номера колко ще вземе? 

Връзка към коментар
преди 13 минути , Loverboy каза:

Има ли такса ако се зарежда с Мастъркард номера на Дайнърс Еволв картите? 

 

Аз минавам през Curve и зареждам Phyre и след това Револют. Ако зареждам директно Революта с Мастъркард номера колко ще вземе? 

Няма такса за зареждане на Revolut през Мастъркард номера на Diners.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам следната драма: за добре дошли в Бали сутринта пъхнах картата  в един АТМ и ми излезе съобщение, да се обадя в банката. От там ми казаха, че ще я изпратят в банката издател. Блокирах картата, пратих съобщение, че е загубена. Сега имам питане: мога ли са си преведа парите от революта в дебитна карта като я размразя за малко?

Връзка към коментар
2 minutes ago, Цвете said:

Имам следната драма: за добре дошли в Бали сутринта пъхнах картата  в един АТМ и ми излезе съобщение, да се обадя в банката. От там ми казаха, че ще я изпратят в банката издател. Блокирах картата, пратих съобщение, че е загубена. Сега имам питане: мога ли са си преведа парите от революта в дебитна карта като я размразя за малко?

Кое ще размразяваш?  

От револют може да си наредиш СЕПА превод към твоя (или не) сметка, директно към карта няма как да "преведеш".

При такава операция не е нужно да размразяваш каквото и да било.

Лошото е, че ако превода е в лева, реално ще пристигне в БГ банка понеделник след 16.00 ч.

Ако е евров - понеделник до обед вероятно.

Връзка към коментар
преди 32 минути , georgebg каза:

Кое ще размразяваш?  

От револют може да си наредиш СЕПА превод към твоя (или не) сметка, директно към карта няма как да "преведеш".

При такава операция не е нужно да размразяваш каквото и да било.

Лошото е, че ако превода е в лева, реално ще пристигне в БГ банка понеделник след 16.00 ч.

Ако е евров - понеделник до обед вероятно.

Имам предвид да прехвърля парите в моя сметка. Не знам дали ще позволи  като е замразена картата

Връзка към коментар
преди 1 минута , Цвете каза:

Имам предвид да прехвърля парите в моя сметка. Не знам дали ще позволи  като е замразена картата

Цвети, дано не те заблудя - моята сметка не е в бг банка - но ти прехвърляш парите си от банкова сметка, не от карта. Не си замразила сметката си, а само картата. 

Връзка към коментар

Здравейте, някой ползва ли Revolut картата за междубанкови преводи в България? Конкретно искам да си плащам така наема - от дск до пощенска банка. Сметката ми е в евро, но видях в приложението, че са ми добавили и такава в лева след ъпдейтите. Има ли смисъл да прехвърлям парите в Revolut и след това да ги превеждам или по-добре директно през дск? Мисля, че 3 процента им беше таксата

Връзка към коментар
На 18.07.2019 г. в 9:05, chandni каза:

🙂 Ако сумата е над 50€, таксата е 0.1%, минимум 10€. Ако обаче е до 50€ е без такса. 50-те евро са на превод, а не на ден. Ако трябва някой друг да ви праща пари ще е трудно приложимо да му кажете да ви раздроби сумата на отделни трансфери по 50€, но когато си ги прехвърляте сами от вашия Revolut, никакъв не ви е проблема да си изпратите N на брой трансфера по 50€ 🙂

 

Това, че е никакъв проблема не е съвсем вярно. Множество идентични преводи за сравнително малки суми активират в софтуерите на финансовите компании сигнали за съмнителни операции и можеш да влезеш в обяснителен режим с хора от съответните отдели, което не е никак приятно изживяване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • crazyhorse
    • Topfly
    • funny
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.