Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

2 hours ago, koliob said:

Това, че е никакъв проблема не е съвсем вярно. Множество идентични преводи за сравнително малки суми активират в софтуерите на финансовите компании сигнали за съмнителни операции и можеш да влезеш в обяснителен режим с хора от съответните отдели, което не е никак приятно изживяване. 

Не можах да разбера какво имаш впредвид, защото на мен са ми пращали 20 превода х 99 евро, а аз самия си пращам редовно межуд 7 и 14 превода х 100 евро.

И никой никога не е проявявал интерес  към това. Виж ако сумата общо превишава 15000 евро,тогава е възможно софтуерите да го  съберат и регистрират като едно плащане,и да се изисква съответна декларация за произход на средства, по закона за мерките срещу прането на пари .... но ние не говорим чак за такива трансфери ... поне аз нямах това впредвид 🙂

3 hours ago, locke said:

Здравейте, някой ползва ли Revolut картата за междубанкови преводи в България? Конкретно искам да си плащам така наема - от дск до пощенска банка. Сметката ми е в евро, но видях в приложението, че са ми добавили и такава в лева след ъпдейтите. Има ли смисъл да прехвърлям парите в Revolut и след това да ги превеждам или по-добре директно през дск? Мисля, че 3 процента им беше таксата

Ако зареждаш левовата сметка в Револют от ДСК картата си и след това превеждаш към получателя, ще спестиш таксата за превод от ДСК 1-2 лева може би ... сега като гледам от септември ще спестяваш цели 4 лв. при междубанков превод, което вече променя смисъла т.е. има смисъл 🙂 

Връзка към коментар

Следният тъп въпрос: чакаме кешбек в датски крони. Не е малка сумата, 1778 DKK.  Искам да ги получа в Revolut-а - да си отворя ли предварително сметка в DKK и като дойдат в крони да превалутирам в лв. или да ги оставя да влязат както са си?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Яничка каза:

Следният тъп въпрос: чакаме кешбек в датски крони. Не е малка сумата, 1778 DKK.  Искам да ги получа в Revolut-а - да си отворя ли предварително сметка в DKK и като дойдат в крони да превалутирам в лв. или да ги оставя да влязат както са си?

От теб зависи... Ако не отвориш сметка в крони, ще влязат в левовата (default) по съответния курс. Ако очакваш кроната да се повиши и искаш да дебнеш по-добър курс, по-добре си отвори сметка в крони.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Яничка каза:

Следният тъп въпрос: чакаме кешбек в датски крони. Не е малка сумата, 1778 DKK.  Искам да ги получа в Revolut-а - да си отворя ли предварително сметка в DKK и като дойдат в крони да превалутирам в лв. или да ги оставя да влязат както са си?

Отвори си в крони и после ги смени когато курса е хубав.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, chandni каза:

От теб зависи... Ако не отвориш сметка в крони, ще влязат в левовата (default) по съответния курс. Ако очакваш кроната да се повиши и искаш да дебнеш по-добър курс, по-добре си отвори сметка в крони.

 

преди 5 часа, jujo_si каза:

Отвори си в крони и после ги смени когато курса е хубав.

Ако решиш да послушаш горните съвети, се приготви за дълги месеци чакане, ако не и години 🙂 
Датската крона е (за)вързана към еврото по ERM II (Exchange Rate Mechanism), тоест покрити са всички показатели за присъединяване към еврозоната. Само че датчаните са се възползвали от opt-out клауза, когато са подписвали Договора на ЕС (така, както са направили и англичаните, и шведите засега) - дори и при покриване на показателите за влизане в "чакалнята" (въпросният ERM II), да си запазят националната валута докато те си решат (по договор са длъжни някога да преминат и те към евро, но на практика не е много ясно дали и кога точно ще стане това).


Изводът какъв е: Тъй като от една страна датската крона е със "замразен курс" спрямо еврото, от друга българският лев също (чрез D-марката също към евро, т.нар валутен борд), трябва да чакаш да се случи някакво голямо сътресение, или разместване, че да мръдне поне единият рейт спрямо еврото. 
От поне 12 години курсът (продава) - говоря за бюрата в София, които аз ползвам - винаги е бил между 0.2616 и 0.263, и не се е движил никога извън тези граници за цялото това време.

 

Горното е само информация, за да можеш да вземеш по-доброто решение за теб 😉 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Искам да прехвърля пари с банков превод в сметката си в ЕВРО.

Но когато отворя страницата на сметката си м/у ЛОКАЛЕН и SWIFT IBAN Няма никаква разлика.???

И при вас ли се получава така? 

Връзка към коментар
преди 11 часа, sailorbg каза:

Здравейте,

Искам да прехвърля пари с банков превод в сметката си в ЕВРО.

Но когато отворя страницата на сметката си м/у ЛОКАЛЕН и SWIFT IBAN Няма никаква разлика.???

И при вас ли се получава така? 

Внимавай банката ти да не ти начисли такса за входящ превод в евро. Провери как стоят нещата. 

Връзка към коментар
On 7/18/2019 at 10:11 AM, chandni said:

Ако ще и 50.01€ да е сумата, пак ще ти вземат 10€ такса входящ трансфер.

Здравейте, същото ли е положението с таксите ако превеждам в лева в пощенска? В сайта на револют не са посочени таксите за нашата валута и пише че преди превода уведомяват за такса, ако има такава. 

Връзка към коментар

Току що забелязах,че зареждането на Дайнърс с металната карта на Револют (план Метал) носи също 1% кеш бек в revolut Vault.

Ако някой е на такъв план и има дайнърс за зареждане, може да започне на къта центове в трезора да има за джеткостовете : D :)))

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Във връзка с възможността за купуване на акции, да кажа че много вериги, а може би и авиокомпании имат програма, при която собствениците на акции получават статус във веригата/компанията, докато все още притежават акциите. Терминологията ми е мътна, може би по-опитните ще помогнат, но ето например за Accor:

 

https://group.accor.com/en/investors/individual-shareholders/terms-and-conditions-of-accor-shareholders-club-membership

 

До колкото виждам искат 50 bearer shares или 1 registered share. Колко са това по днешни цени на акциите?

 

Radisson също имат подобна програма, но с 200 shares. Не мога да намеря последна официална информация, но тук има разяснения: 

 

https://loyaltylobby.com/2012/04/16/club-carlson-gold-status-for-rezidor-shareholders/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Georgi_G каза:

Само за информация, снощи Revolut пуснаха промоция с реферали за по 20BGN + безплатни карти за нови и стари клиенти.

Има ли някакви условия за безплатните карти за стари клиенти?  Не виждам такава опция при мен.

Връзка към коментар
преди 7 минути , T.E.Lawrence каза:

Аз си поднових изтичащата карта безплатно на регистрирания адрес . Ако искаш доставка на друг адрес, има такса вече. 

Скоро ли изтичаше старата карта? Моята изтича през февруари, но точно тогава ще пътувам и се чудя кога да заявя за подмяна с нова.

Връзка към коментар
Преди 1 час, zhivko7 каза:

Има ли някакви условия за безплатните карти за стари клиенти?  Не виждам такава опция при мен.

........"Подарете на приятелите си безплатна карта и 20 Bgn, като ги поканите в Revolut. Ще получите 20 Bgn, след като те потвърдят самоличността си и поръчат карта на Revolut".

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • aleks_s
    • Marisha
    • crazyhorse
    • Topfly
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.