Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Някой беше написал, че Револют работят с райфайзен в бг. Най-накрая нещо положтелно да видя от тях, също нямат такси за зареждане. Този на еврото им беше мега изнервящ.

Връзка към коментар
преди 40 минути , T.E.Lawrence каза:

Някой беше написал, че Револют работят с райфайзен в бг. Най-накрая нещо положтелно да видя от тях, също нямат такси за зареждане. Този на еврото им беше мега изнервящ.

Това значи ли, че при зареждане с дебитна на Райфайзен няма да имам такси?

Връзка към коментар

Аз не мога да я разбера тази карта. След като я получих се опитах да я заредя с друга карта и не стана. Оказа се, че при първа транзакция трябвало да направя плащане с пин е направих го. Вчера я ползвах за втори път и пак не мина безконтактно и трябваше пак с пин защо така? И двете плащания бяха на стойност 4 евро.

Връзка към коментар

Някой получил ли е бонусите за поканен приятел ?

Изпускам ли някое условие .

Жената се с сдоби а 2 карти , виртуална и другата пътува , плати през телефона с една от двете карти , но бонус няма , нито при нея, нито при мен

Връзка към коментар
преди 5 часа, Климент каза:

Някой получил ли е бонусите за поканен приятел ?

Изпускам ли някое условие .

Жената се с сдоби а 2 карти , виртуална и другата пътува , плати през телефона с една от двете карти , но бонус няма , нито при нея, нито при мен

Да, аз. 20 лв. Поканих жена ми.

И тя получи 20 лв.

Физическата карта още не е дошла, но купихме някаква "въшка" за долар и нещо от aliexpress

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За ПИБ Начина да си махнеш тъпата им такса на ПОС в чужбина е да имаш дебитна карта и да си пуснеш пакет 'Моят избор онлайн' струва 3лв вместо 2лв и Ти маха тази такса в чужбина, имаш безплатно теглене на банкомат в бг и имаш 2 безплатни превода в бг по IBAN. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 9.08.2019 г. в 18:11, Alexander каза:

Има ли начин за премахване на таксата за зареждане от  ПИБ, вероятно и на другите банки?

Нали вече зареждаме в лева, защо пак има такса? Или то си го брой като плащане на ПОС в чужбина винаги.

Има. Пакет "Моят избор онлайн". 3 лв на месец. Включва разплащателна сметка, дебит мастъркард, без такса за теглене от всички банкомати, без такса за ПОС в чужбина....

https://fibank.bg/bg/page/4296#nasheto-predlojenie

 

Редакция: Извинявам се за дублирането. пропуснал съм горния пост

Редактирано от Павел*
допълване
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой зареждал ли е наобратно - от Револют акаунта обратно към бг картата/ IBAN, от която зареждате Революта. Какви са таксите за такъв трансфер? Четох че такси няма, но само във форума. Някой пробвал ли е?

Връзка към коментар
На 9.08.2019 г. в 12:22, georgebg каза:

ЦКБ, Пощенска, ДСК нямат такси, редовно прехвърлям по 3-4к, то докъде ще излезе сметката, ако трябва и процент бакшиш да плащам 😉 ...

Ще ги видим и Дайнърс сега след промяната на условията, дали съвсем ще ни откажат ...

От Пощенска с каква карта - дебит или кредит? При мен на тарифа Моето семейство, когато зареждам с дебитната карта цакат с такси за плащане на ПОС в чужбина.

На 9.08.2019 г. в 12:36, antea каза:

@georgebg от ДСК Wizz със сигурност ли няма такси за захранване, че и на мен вече ми писна от тия 0,25 на ПИБ?

Няма такси (все още), но пък от няколко месеца вече начисляват лихви върху прехвърлената сума. Преди беше наистина много изгодно да се зарежда през ДСК Уиз - ни такси, ни лихви... 

Връзка към коментар
преди 45 минути , Shlosera каза:

От Пощенска с каква карта - дебит или кредит? При мен на тарифа Моето семейство, когато зареждам с дебитната карта цакат с такси за плащане на ПОС в чужбина.

Няма такси (все още), но пък от няколко месеца вече начисляват лихви върху прехвърлената сума. Преди беше наистина много изгодно да се зарежда през ДСК Уиз - ни такси, ни лихви... 

Пощенска кредит няма такса за зареждане и плащане в чужбина, дебитните имат. 

Връзка към коментар
преди 1 час, Shlosera каза:

От Пощенска с каква карта - дебит или кредит? При мен на тарифа Моето семейство, когато зареждам с дебитната карта цакат с такси за плащане на ПОС в чужбина.

Няма такси (все още), но пък от няколко месеца вече начисляват лихви върху прехвърлената сума. Преди беше наистина много изгодно да се зарежда през ДСК Уиз - ни такси, ни лихви... 

За какви лихви говориш?

Връзка към коментар
преди 19 часа, Павел* каза:

Има. Пакет "Моят избор онлайн". 3 лв на месец. Включва разплащателна сметка, дебит мастъркард, без такса за теглене от всички банкомати, без такса за ПОС в чужбина....

https://fibank.bg/bg/page/4296#nasheto-predlojenie

 

Редакция: Извинявам се за дублирането. пропуснал съм горния пост

Днес бях в ПИБ, казах какво искам и целта да елиминирам таксите при зареждане на револют или казано при плащане на ПОС в чужбина както  го броят от банките.

Служителя отсече, че няма пакет, който да елиминира таксите при плащане на ПОС в чужбина. Аз ми казвам, че има, той не!

Станах и излязох, влязох в магеланци и отворих линка от мнението.

Изненадващо прочетох, че няма такси за плащане на ПОС в чужбина.

Върнах се обратно, сядам и показвам какво пише, служителя взе да се чеше и мрънка гледайки монитора си.

Обяви, че сигурно има ъпдеит от петък до днес, защото в петък нямало такова нещо!

Изсмях се на ум, не ми се занимаваше повече с него.

В крайна сметка заявих пакета, страно че не може да се добави виза електрон каквато имам, само от новите можело.

Добавих си мастеркард и от утре уж ще е активно всичко.

 

Направих си поредния извод за служителите на ПИБ, хем аз отивам и знам какво точно искам и пак е трудно, представям си ако не знам и съм неосведомен и чакам на тях.. 

 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Обслужването в ПИБ става все по-лошо. Мен ме изпързаляха двойно в клона при ЦУ на Драган Цанков, където се предполага, че не трябва да има издънки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Alexander каза:

Днес бях в ПИБ, казах какво искам и целта да елиминирам таксите при зареждане на револют или казано при плащане на ПОС в чужбина както  го броят от банките.

Служителя отсече, че няма пакет, който да елиминира таксите при плащане на ПОС в чужбина. Аз ми казвам, че има, той не!

Станах и излязох, влязох в магеланци и отворих линка от мнението.

Изненадващо прочетох, че няма такси за плащане на ПОС в чужбина.

Върнах се обратно, сядам и показвам какво пише, служителя взе да се чеше и мрънка гледайки монитора си.

Обяви, че сигурно има ъпдеит от петък до днес, защото в петък нямало такова нещо!

Изсмях се на ум, не ми се занимаваше повече с него.

В крайна сметка заявих пакета, страно че не може да се добави виза електрон каквато имам, само от новите можело.

Добавих си мастеркард и от утре уж ще е активно всичко.

 

Направих си поредния извод за служителите на ПИБ, хем аз отивам и знам какво точно искам и пак е трудно, представям си ако не знам и съм неосведомен и чакам на тях.. 

 

 

Този пакет го има от 100 години! 🙂 При мен аз имах стара Visa която не беше PayWave, казаха че задължително трябва да ми преиздадат картата с такава която е PayWave и това ще ми струва 5лв, съгласих се. Картата сега е Visa Electron а такса от 5лв нямаше. За да работиш с този пакет трябва да си сложиш един техен ап : Fibank Token който ти дава кодовете за оторизация за разни операции. Също трбява да си направиш достъпа към my.fibank да не е само read-only а да може да нареждаш промени. Малко е объркано в началото и никъде не е обяснено как се прави но като се обадих на телефона всичко ми обясниха.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Marisha каза:

Досега хе са ми начислявали лихви. Откога е това?

 

На 11.08.2019 г. в 19:20, Shlosera каза:

Няма такси (все още), но пък от няколко месеца вече начисляват лихви върху прехвърлената сума. Преди беше наистина много изгодно да се зарежда през ДСК Уиз - ни такси, ни лихви... 

За първи път видях тази лихва през юни за периода 10ти май - 10ти юни. Зачудих се каква е причината и се обадих по телефона от където ми обясниха че било върху сумата с която е захранен революта. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Shlosera каза:

 

За първи път видях тази лихва през юни за периода 10ти май - 10ти юни. Зачудих се каква е причината и се обадих по телефона от където ми обясниха че било върху сумата с която е захранен революта. 

Имам захранване на револют през този период, нямам лихва.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Mascotte7373
    • r_nikolov1
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.