Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 7 минути , adreno каза:

Парите трябва да са налични в сметката ти в Револют, те няма как да изтеглят от свързана външна сметка/карта

Да, те са в сметката ми в Револют и искам да платя с виртуалната карта. Да разбирам, че щом парите са в сметката мога директно да платя, нали? 

Връзка към коментар
8 minutes ago, a6olq said:

Да, те са в сметката ми в Револют и искам да платя с виртуалната карта. Да разбирам, че щом парите са в сметката мога директно да платя, нали? 

Да, и картата да не си я блокирала (т.е. полезно е всички карти, които не ползваш в момента да си ги блокираш от менюто, за да си по-спокойна 🙂 ) 

Връзка към коментар

Преди време питах, ама сега пак - картата ми изтича септември, а до момента няма съобщение за подновяване. Някой, който е сменил, може ли да каже кога се случва това?

Връзка към коментар

Най-вероятно на 2-ри ще получиш покана за подновяване. Старата ти е валидна до 30-ти септември. Ще си дадеш заявката и някъде в края на октомври ще си получиш новата карта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , Ilian359 каза:

Старата ти е валидна до 30-ти септември

 

преди 52 минути , Ilian359 каза:

края на октомври ще си получиш новата карта

Това не звучи обещаващо... Дефакто цял месец ще си без актуална карта.... Правилно ли разбирам?

Връзка към коментар
Георги Василев

Моята я поръчах на 12.08 и пишеше, че пристига на 22.08, но дойде още този понеделник 19.08. Явно е относително.   🙂 Чак се очудих колко е бърза!

Връзка към коментар

 

преди 3 часа, Ilian359 каза:

Най-вероятно на 2-ри ще получиш покана за подновяване. Старата ти е валидна до 30-ти септември. Ще си дадеш заявката и някъде в края на октомври ще си получиш новата карта.

Поканата да, но идва за до две седмици. При мен удариха точно обявения ден на получаване в приложението. 

Връзка към коментар

Някой, ако може да ме светне що така стана...

Вчера исках да тегля от левовата ми сметка на Revolut - имах достатъчно наличност, даже малко повече от сумата, която изтеглих. По някаква причина теглих на 2 пъти един след друг. Първият път дръпна сумата от левовата сметка, както исках. Вторият обаче, въпреки че имаше достатъчно наличност, изтегли сумата от евровата. Не разбирам...

Edit: Сега загрявам, че съм превишила и месечния лимит. Гледах движенията по сметките - къде може да се види дали са начислили такса за това?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Мистерията е разгадана 🙂 . Понеже съм превишила лимита за теглене за месеца с втората сума която съм теглила, тя е дръпната от евровата сметка. Благодаря @wilks

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте!

Нов съм във форума и отскоро съм притежател на Revolut. Искам да използвам максимално възможностите, които картата предлага и затова искам да си настроя периодичен ежемесечен превод в сметка в БГ банка. Сметката към която ще превеждам суми е в ДСК Банк, а сумата е 300 лв. Въпросът ми е знае ли някой дали и какви такси се налагат за такива преводи от сметка извън страната в сметка в банка ДСК и за чия сметка са? Т. е. предполагам Revolut няма да има такси за изходящи преводи, но дали тук в ДСК няма да наложат някакви такси щом сметката, от която постъпва сумата е извън страната и дали таксата ще я удържат от превежданата сума или я начисляват на титуляря на картата.

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
4 minutes ago, Asphodel said:

Здравейте!

Нов съм във форума и отскоро съм притежател на Revolut. Искам да използвам максимално възможностите, които картата предлага и затова искам да си настроя периодичен ежемесечен превод в сметка в БГ банка. Сметката към която ще превеждам суми е в ДСК Банк, а сумата е 300 лв. Въпросът ми е знае ли някой дали и какви такси се налагат за такива преводи от сметка извън страната в сметка в банка ДСК и за чия сметка са? Т. е. предполагам Revolut няма да има такси за изходящи преводи, но дали тук в ДСК няма да наложат някакви такси щом сметката, от която постъпва сумата е извън страната и дали таксата ще я удържат от превежданата сума или я начисляват на титуляря на картата.

Благодаря предварително!

Ако превеждаш суми в лева - превода се извършва от сметка на Револют в Райфайзен банк БГ т..е си е нормален национален превод в лева и няма такси.

Ако превеждаш Евро - тогава дължиш на ДСК таксите за входящи сепа преводи в евро, според тарифата им.

В твоя случай, за който питаш, такси няма изобщо.

Връзка към коментар
52 minutes ago, Яничка said:

Именно. Аз вчера преведох в 14:30 ч. лв от Револют в моя бг сметка по IBAN и днес в 16:30 ги получих.

Дали обаче няма някакъв лимит за това на месец?

Лимитите се виждат в Dashboard- Settings-Profile-Price Plan

Там се вижда и че ограничение за преводи няма. И наистина няма.

Връзка към коментар
преди 5 часа, georgebg каза:

Ако превеждаш суми в лева - превода се извършва от сметка на Револют в Райфайзен банк БГ т..е си е нормален национален превод в лева и няма такси.

Ако превеждаш Евро - тогава дължиш на ДСК таксите за входящи сепа преводи в евро, според тарифата им.

В твоя случай, за който питаш, такси няма изобщо.

 

Преди 1 час, Яничка каза:

Именно. Аз вчера преведох в 14:30 ч. лв от Револют в моя бг сметка по IBAN и днес в 16:30 ги получих.

Дали обаче няма някакъв лимит за това на месец?

Супер!
Това ми върши страхотна работа.
А дали има разлика с плащанията към бюджета? В смисъл, прави ми впечатление, че когато ползвам електронното банкиране на ЦКБ, някои сметки по IBAN автоматично ги разпознава като бюджетни и там се попълва малко по-различно по вид платежно нареждане с други атрибути, кодове и не знам си още какво... 
Та дали ще може от Револют да се извършват такива плащания към бюджета?

Връзка към коментар
3 minutes ago, Asphodel said:

 

Супер!
Това ми върши страхотна работа.
А дали има разлика с плащанията към бюджета? В смисъл, прави ми впечатление, че когато ползвам електронното банкиране на ЦКБ, някои сметки по IBAN автоматично ги разпознава като бюджетни и там се попълва малко по-различно по вид платежно нареждане с други атрибути, кодове и не знам си още какво... 
Та дали ще може от Револют да се извършват такива плащания към бюджета?

За преводи към бюджета няма как да се ползва.

Връзка към коментар
21 minutes ago, Радослав said:

всъщност има лимит за преводи: 6к месечно. след това имаше допълнителен процент за такси 1 или 2 беше.

Това е exchange лимит и няма нищо общо с преводите, правил съм на месец над 22к лв преводи без никави такси ...

 

Screenshot_20190823-194942_Revolut.pngScreenshot_20190603-093353_Revolut.png

Връзка към коментар

Здравейте, днес исках да изтегля пари от банкомат на ОББ. След като банкомата ми върна картата изписа, че е развален и заявката не може да бъде изпълнена. Обаче Revolut-а отчете тегленето, кажете как се процедира ако се случи такова нещо. Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 19 минути , batboby каза:

Здравейте, днес исках да изтегля пари от банкомат на ОББ. След като банкомата ми върна картата изписа, че е развален и заявката не може да бъде изпълнена. Обаче Revolut-а отчете тегленето, кажете как се процедира ако се случи такова нещо. Благодаря предварително.

След час-два Revolut ще ги върне обратно без да правиш нищо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 8/23/2019 at 6:52 PM, Asphodel said:

 

Супер!
Това ми върши страхотна работа.
А дали има разлика с плащанията към бюджета? В смисъл, прави ми впечатление, че когато ползвам електронното банкиране на ЦКБ, някои сметки по IBAN автоматично ги разпознава като бюджетни и там се попълва малко по-различно по вид платежно нареждане с други атрибути, кодове и не знам си още какво... 
Та дали ще може от Револют да се извършват такива плащания към бюджета?

Добре, значи да разбирам, че ако получавам сума във валута от чужбина мога да им давам револютската ми сметка в съответната валута, превалутирам си ги в лв и пращам превод към ДСК сметката. И това няма да има такси от страна на ДСК? Целта ми е да избегна превалутирането по фиксинга на ДСК, който е по-неприятен от този на револют.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.