Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

9 minutes ago, dirtyjoe said:

Здравейте,

вие как зареждате Revolut сметките си? Днес добавих 1000 лв и изглежда че ДСК са ми взели 12 лв  такса плащане на ПОС в чужбина. Аз ли бъркам нещо, или просто това е нормално?

 

Поне досега ДСК не са вземали такса за зареждане от дебитна/кредитна карта, нямат и такса за плащане в чужбина ...  и какво означава това, което споделяш - в крайна сметка взели ли са ти или не, ако са взели трябва да си пише на тези 12 лева основание ?

Връзка към коментар
преди 28 минути , dirtyjoe каза:

Здравейте,

вие как зареждате Revolut сметките си? Днес добавих 1000 лв и изглежда че ДСК са ми взели 12 лв  такса плащане на ПОС в чужбина. Аз ли бъркам нещо, или просто това е нормално?

 

Според мен е абсолютно нормално. Аз зареждам с карта на ЦКБ и за 1000 лева таксата ми е 12.84 лева за плащане на ПОС в чужбина.

Връзка към коментар
56 minutes ago, BlackArt77 said:

Според мен е абсолютно нормално. Аз зареждам с карта на ЦКБ и за 1000 лева таксата ми е 12.84 лева за плащане на ПОС в чужбина.

Това сериозно ли е, аз зареждам от КК на ЦКБ последните 2 -3 месеца над 15к лева и нямам и стотинка такса ...., за плащания в чужбина също.

Ето извадка за таксите на ЦКБ:

image.png.644d061a6f44e1d7974cacfae8b474ff.png

Същото за ДСК:

image.png.ccaad70a32ec23e82adbb7d2bbaf0a5c.png

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , georgebg каза:

Това сериозно ли е, аз зареждам от КК на ЦКБ последните 2 -3 месеца над 15к лева и нямам и стотинка такса ...., за плащания в чужбина също.

Съвсем сериозно е да. Обаче все пак има един тънък пиниз, моята карта е фирмена.

Връзка към коментар

Здравейте! Тук ми се струва, че говорите на китайски, но барабар Петко с мъжете, регистрирах се и аз 🙂

Може ли малко хелп. Има ли от къде да сменя езика в приложението? Не намирам такава опция. Вкарах 25 лв, колкото ми поиска и поръчах физическа карта. За да получа 20-те кинта бонус, има ли срок, в който да направя първо плащане с картата?

Връзка към коментар

Предполагам че докато е активна промоцията може да вземеш парите ( да направиш плащане) Може да платиш и с виртуалната карта в интернет или през Apple Wallet

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Bellaero каза:

За да получа 20-те кинта бонус, има ли срок, в който да направя първо плащане с картата?

Май имаше нещо като 14 дневен срок за покупка. Може и да си купиш нещо с виртуалната. Проверено и работи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снощи и на мен ми дойде промото за 20лв от препоръка. Та поръчах на мъжа ми и майка ми, та съм с 40лв напред 😄 А казвате за техните бонуси има срок ли? Защото картите не се знае кога точно ще дойдат, а мислех като дойдат да платя нещо на ПОС. 

Връзка към коментар

аз доколкото виждам трябва само да се верифицират, да заредят пари и да поръчат карта, не пише за покупки нищо

може при мен да е различно

по принцип имаш виртуална карта, с която също може да се плаща

Връзка към коментар

Пише, че техните 20лв ще дойдат в сметката им веднага след първата им покупка. Значи ако има срок за тази покупка, трябва да създам виртуална карта и да платя нещо онлайн.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Аз направих покупка, но не получих 20  лв.

поръча ли физическа карта и заредили от карта / банкова сметка. Ако си заредил с превод от приятел не става

Връзка към коментар
преди 3 часа, Климент каза:

поръча ли физическа карта и заредили от карта / банкова сметка. Ако си заредил с превод от приятел не става

Заредих физическата със 100 лв от моя сметка и купих самолетен билет. Но не дойдоха 20 лв. Здраве да е!

Връзка към коментар
4 hours ago, ivelina666 said:

Снощи и на мен ми дойде промото за 20лв от препоръка. Та поръчах на мъжа ми и майка ми, та съм с 40лв напред 😄 А казвате за техните бонуси има срок ли? Защото картите не се знае кога точно ще дойдат, а мислех като дойдат да платя нещо на ПОС. 

Бонусите трябва да се усвоят срок и той е посочен в приложението. За картите също е посочена дата кога се очакват да пристигнат. 

2 minutes ago, Дани Магелани said:

Заредих физическата със 100 лв от моя сметка и купих самолетен билет. Но не дойдоха 20 лв. Здраве да е!

Бъди търпелива! До два дни ще си ги получиш.

6 hours ago, Georgi_G said:

Май имаше нещо като 14 дневен срок за покупка. Може и да си купиш нещо с виртуалната. Проверено и работи.

21 дни е срокът.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
On 9/12/2019 at 10:47 AM, Bellaero said:

Здравейте! Тук ми се струва, че говорите на китайски, но барабар Петко с мъжете, регистрирах се и аз 🙂

Може ли малко хелп. Има ли от къде да сменя езика в приложението? Не намирам такава опция. Вкарах 25 лв, колкото ми поиска и поръчах физическа карта. За да получа 20-те кинта бонус, има ли срок, в който да направя първо плащане с картата?

Какъвто език избереш за телефона, него ще ползваш и за приложението.

Ако искаш БГ, тре да иЗбереш default language да ти е БГ

Но не си го причинявай - с кирливицата само ядове по света! Инак за на село у форемага стаа

photo_2019-09-11_21-14-11.jpg.0624ebce41ed55d26790ff770901d788.jpg

Връзка към коментар

Сигурно получихте информацията, че от 14.09 вече на всеки 150EUR еквивалент при транзакции, ще се иска картата да се ползва с чип+пин, или да се "ресетва" лимита през апп-а.

Това е някаква вълна от подобряване на мерките за сигурност - причината е European Payments Services Directive (known as ‘PSD2’)

N26 ще го правят с pop-up  на телефона при логин през браузър.

Biitwala  ще го правят с mTan (mobile Transaction authentication number)  т.е. код пращан с sms, след което ще минат  на верификация през телефона.

FidorBank още отдавна преводи се потвърждават с mTAN, или  потвърждаване в апп-а им. 

TransferWise отдавна искат потвърждения в апп-а при логване в браузър ...

Наскоро погасявах Дайнърс от Револют и транзакцията изчакваше, докато не я потвърдих през апп-а на Револют т.е. pop-up потвърждение.

 

Ще видим и бългаските банки как ще реагират на директивата, те така или иначе повечето вече ползват mTAN.

 

Връзка към коментар

Предвид, че Google pay не е достъпен в България, някой пробвал ли е да си свали апа в държава, която го поддържа ( чрез vpn и нов акаунт в гугъл направен в съответната държава например)  дали след това ще може да се ползва приложението и тук? Иска ми се да си вържа революта към него...

 

Връзка към коментар
57 minutes ago, Jorro said:

Предвид, че Google pay не е достъпен в България, някой пробвал ли е да си свали апа в държава, която го поддържа ( чрез vpn и нов акаунт в гугъл направен в съответната държава например)  дали след това ще може да се ползва приложението и тук? Иска ми се да си вържа революта към него...

 

Аппа си го свалих и инсталнах току що в България. Стигнах до "Add Card" Очаквам данни
 

Връзка към коментар
На 12.09.2019 г. в 18:25, Mut ant каза:

Бонусите трябва да се усвоят срок и той е посочен в приложението. За картите също е посочена дата кога се очакват да пристигнат. 

Бъди търпелива! До два дни ще си ги получиш.

21 дни е срокът.

21 дни от регистрацията или от получаване на физическата карта. Къде ги пише тези неща

Връзка към коментар
8 hours ago, Jorro said:

Предвид, че Google pay не е достъпен в България, някой пробвал ли е да си свали апа в държава, която го поддържа ( чрез vpn и нов акаунт в гугъл направен в съответната държава например)  дали след това ще може да се ползва приложението и тук? Иска ми се да си вържа революта към него...

 

Google pay го ползвам от няколко месеца в Бг. Свалих си го през сайт, в който слагаш линка от Google Play и ти дава APK-to.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.09.2019 г. в 18:23, Дани Магелани каза:

Заредих физическата със 100 лв от моя сметка и купих самолетен билет. Но не дойдоха 20 лв. Здраве да е!

Получих 20 лв. След 4 дни от първата покупка.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
9 hours ago, Mut ant said:

Аппа си го свалих и инсталнах току що в България. Стигнах до "Add Card" Очаквам данни
 

Вероятно акаунта ти в гугъл не е регистриран в България.... Аз го нямам наличен за сваляне. 

 

1 hour ago, ruil4o said:

Google pay го ползвам от няколко месеца в Бг. Свалих си го през сайт, в който слагаш линка от Google Play и ти дава APK-to.

Би ли споделил как го свали? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.