Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

В момента, Rainy каза:

Аз мога само да споделя, че опитвах няколко пъти плащане с Револут в Аржентина - самолетни билети, не нещо екзотично - и всеки път картата ми беше отхвърляна като невалидна. 

Аз по-скоро питам дали местен жител с техните си лични документи (ЛК, паспорт, …) би могъл да си извади такава карта.

Връзка към коментар
преди 4 минути , ven62 каза:

@neuromancer , Revolut оперират ли в Южна Америка? В смисъл, можеш ли да си техен клиент с адрес от там? Пращат ли безплатна карта. Каква е основната валута и т.н.

Не, в Европа само май. Картата я пратиха на адреса на нашите в България, с български паспорт се верифицирах.

То това преди поне година го правих де, може и да са се променили нещата.

Иначе съм плащал и теглил пари тук за проба, работи.

Transferwise пуснаха borderless account за бразилски граждани, ама картата е coming soon.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Не, в Европа само май. Картата я пратиха на адреса на нашите в България, с български паспорт се верифицирах.

То това преди поне година го правих де, може и да са се променили нещата.

Иначе съм плащал и теглил пари тук за проба, работи.

Transferwise пуснаха borderless account за бразилски граждани, ама картата е coming soon.

Гледам, че има валута Мексиканско песо. Но аз конкретно питам за Перу.

Питах Rita. Да видим...

Връзка към коментар
преди 11 минути , bad kid каза:

миналото лято имаше някаква схема със смяна на IP за Южна Америка...май през бразилския edreams...и мина плащането

Те тия южноамерикански варианти на rumbo, edreams и подобни не са истински. Пак си плащаш на ПОС, който е в Европа, ако например картата ти е само за Бразилия не работи с тях. И не чарджат в реали, нищо, че така пише в началото, а в евро, и банката си конвертира със всички надценки и данъци.

Връзка към коментар
преди 9 минути , neuromancer каза:

Те тия южноамерикански варианти на rumbo, edreams и подобни не са истински. Пак си плащаш на ПОС, който е в Европа, ако например картата ти е само за Бразилия не работи с тях. И не чарджат в реали, нищо, че така пише в началото, а в евро, и банката си конвертира със всички надценки и данъци.

 

да, верно, сега проверих , пише че е теглено евро от Барселона...

Връзка към коментар
преди 12 минути , ven62 каза:

Гледам, че има валута Мексиканско песо. Но аз конкретно питам за Перу.

Питах Rita. Да видим...

Перуанци надали могат да се регистрират. Иначе предполагам, че картата работи там, както повечето карти, трябва да се пробва.

Перу е малко бананова република, там и банкоматите пускаха и долари, навсякъде за туристически цели можеш да плащаш в долари.

Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Гледам, че има валута Мексиканско песо. Но аз конкретно питам за Перу.

Питах Rita. Да видим...

Rita е гаден бот,който праща автоматични,не особено адекватни отговори.По-добре опитай с жив чат😉

Връзка към коментар
преди 39 минути , Alexander каза:

Не знам дали е ставало дума, но може ли да имам повече от 1 физическа и 1 виртуална карта безплатно или на безплатния стандартен профил?

Може. Аз имам първа МС, втора Виза за сина ми и виртуална. 

Връзка към коментар
2 hours ago, ven62 said:

Гледам, че има валута Мексиканско песо. Но аз конкретно питам за Перу.

Питах Rita. Да видим...

Точно в Перу през м. Август плащах навсякъде с Револут-а

Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Не знам дали е ставало дума, но може ли да имам повече от 1 физическа и 1 виртуална карта безплатно или на безплатния стандартен профил?

Аз имам две физически, ама защото като и поръчах първата тя не пристигна доста време, обявих я за изгубена, пратиха ми втора и след втората пристигна и първата (или заедно пристигнаха, не помня вече), та им писах за първата и те я отблокираха. Сега си бачкат и двете. А виртуална имам само една, ама може всеки месец да си я анулираш и да си правиш нова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, FluffyElke каза:

Здравейте. Направих плащане в Гърция в неделя на 15 септември за около 31 евро, но се оказа че бях чарджен втори път на 18 септември вечерта за същата сума. Как да процедирам? Звънях на търговеца той каза че не ме е чарджил 2 пъти. Писах на револют те ми казаха да попълня няква форма за chargeback. Някой сблъсквал ли се е с това? И колко време ще отнеме докато получа отговор за тоя chargeback? Благодаря ви.

Явно има проблем с някоя гръцка банка, на мен също са ми теглили 2 пъти при плащане на 15-ти, звънях в банката издател на картата, казаха че знаят за проблема и чакат отговор от Гърция за да върнат второто плащане...

Връзка към коментар

Но ти си платил с стандартна карта от твоята банка? Поне има на кой да се обадиш. С револют едва намерих как да пиша с някой в чата им и ми дадоха просто да попълня някъв формуляр и след това нищо. Просто авто мейл отговор, че когато се разгледа оплакването ми може да ме потърсят за още инфо. А иначе четох че тези оплаквания отнемат поне 45-150 дена. Според други оплака ли се за дабъл чардж в револют. Все пак ще видим, не съм като цяло за тия 60 лв, но в момента съм спрял да ползвам и физическата и виртуалната карта поне до изясняване на случая.

Връзка към коментар

Револют има планове за разширяване към тийн аудиторията:

Revolut is preparing to launch a “Revolut Youth” card for teens

 

Интересен факт е, че N26  са започнали бизнес първоначално в този сегмент, след което доста бързо са "размислили" и са зарязали тази група потребители.

Френската KARD май засега е единствената в този сегмент, но нещо не се ориентирам дали изобщо функционират 😉, но са само за пребиваващи в франция... 

Връзка към коментар
преди 16 минути , georgebg каза:

Револют има планове за разширяване към тийн аудиторията:

Revolut is preparing to launch a “Revolut Youth” card for teens

 

Интересен факт е, че N26  са започнали бизнес първоначално в този сегмент, след което доста бързо са "размислили" и са зарязали тази група потребители.

Френската KARD май засега е единствената в този сегмент, но нещо не се ориентирам дали изобщо функционират 😉, но са само за пребиваващи в франция... 

Какво значи единствената в този сегмент?

 

ПИБ издават напълно безплатни  детски карти, за деца по-големи от 12 години, има и тийнейджърски за над 14.

Връзка към коментар
15 minutes ago, Alexander said:

Какво значи единствената в този сегмент?

 

ПИБ издават напълно безплатни  детски карти, за деца по-големи от 12 години, има и тийнейджърски за над 14.

Какъв ПИБ ?, тук става въпрос за карта от 7 до 18, тип Револют т.е. с екстри, които в ПИБ не са чували, плюс контрол от родител и т.н.

Те и ДСК издават ... със 100 лв. лимит на ден, като за тегленето не са спестили таксата - добре че е Curve, че за месец и нещо ги "изнесох" от това недоразумение ДСК Тййн ...

ПИБ да не би да имат апликейшън за тийн картата си ....

Връзка към коментар

Не е като револют, но е достатъчно добре и не знам за какво е апликейшън, да не би дъщеря ми да си зарежда сама картата?

С карта на ПИБ аз решавам колко пари да й заредя от сметата си и става пак за около 10 секунди, лимитите могат да се променят, не че 100лв е малко, аз на месец не й давам толкова общо.

Връзка към коментар
преди 3 минути , georgebg каза:

Те и ДСК издават ... със 100 лв. лимит на ден, като за тегленето не са спестили таксата - добре че е Curve, че за месец и нещо ги "изнесох" от това недоразумение ДСК Тййн ...

Аз мисля, че лимита им беше 10лв. 🤣 Не можах да повярвам!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Та в случая за дете многото екстри на Револют нямат много полза

В момента, Georgi_G каза:

Аз мисля, че лимита им беше 10лв. 🤣 Не можах да повярвам!

Да, но се сменя, лично пробвано.

Връзка към коментар
В момента, Alexander каза:

Та в случая за дете многото екстри на Револют нямат много полза

Да, но се сменя, лично пробвано.

Максимума на ден беше 10лв. И от мен беше пробвано. Говоря за преди 3-4години.

Връзка към коментар
3 minutes ago, Alexander said:

Не е като револют, но е достатъчно добре и не знам за какво е апликейшън, да не би дъщеря ми да си зарежда сама картата?

С карта на ПИБ аз решавам колко пари да й заредя от сметата си и става пак за около 10 секунди, лимитите могат да се променят, не че 100лв е малко, аз на месец не й давам толкова общо.

Зареждаш и са достъпни веднага т.е. след 10 секунди може да прави транзакция .... мхм това е ново за мен в БГ пространството..

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.