Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Прехвърлям от моята сметка към съседна пак моя сметка, която е вързана с картата на дъщеря ми, да в 99% от случаите са достъпни до секунди.

Аз и в моята карта на ПИБ пак така правя, не седи с пари.

Връзка към коментар
преди 16 часа, neuromancer каза:

Перуанци надали могат да се регистрират. Иначе предполагам, че картата работи там, както повечето карти, трябва да се пробва.

Перу е малко бананова република, там и банкоматите пускаха и долари, навсякъде за туристически цели можеш да плащаш в долари.

От живия чат казаха, че може.

 

Връзка към коментар

Споделям, че на остров Хиос-Гърция, има доста малко банкомати извън главният град.

Аз поне за 2 дни не успях да намеря от къде да изтегля пари без да ме ударят с такса или комисион.

Повече от половината банкмати, които видях бяха на известните ни вече Euronet и изобщо не съм се пробвал с тях.

Пробвах на Пиреус и преди да потвърдя ми изписа, че ще бъда натоварен с такса от банката, но без да ми изпише колко точно и се отказах да тегля.

 

Та добре, че имах в брой, а и неочаквано за малък остров почти навсякъде приемаха карти, включително кафенета, таверни и др.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 minutes ago, Ilian359 said:

Аз преди 2 седмици пробвах на банкомати на Piraeus, Postbank, Cooperative Bank of Thesaly и Alpha Bank. На всички искаше да ме клъвне с такса от 2,5 до 3 евро.

Те официално си го обявиха гръцките банки, че ще чаржват, защото много ресурси им струвало зареждането на банкоматите. Единственото интересно ми е дали е същото отношението и към гръцки банкови карти, защото ако там не взимат такси, то май противоречи на европейските закони, да няма различни ценови листи за местни и чужденци ...

 

Връзка към коментар

питала съм и преди и пак съм забравила какъв беше верният отговор - по замразена за употреба карта може ли да се получи refund или някакво плащане тип Booking награда?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

питала съм и преди и пак съм забравила какъв беше верният отговор - по замразена за употреба карта може ли да се получи refund или някакво плащане тип Booking награда?

Може.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , antea каза:

питала съм и преди и пак съм забравила какъв беше верният отговор - по замразена за употреба карта може ли да се получи refund или някакво плащане тип Booking награда?

Хехе, това и е най-хубавото, паричките влизат, но не могат да излизат:)))))

Пробвано, многократно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Плащах във vayama билети днес (София- Варна и Варна- София) и двата пъти ми изписа, да си потвърдя сумата -и на екрана на vayama, и като съобщение в приложението на Revolut. Досега не ми се беше случвало, но съм доволна, че поиска потвърждение.

(Коледния линк на vayama все още работи чудесно).

Връзка към коментар
Преди 1 час, aleksandrina каза:

Плащах във vayama билети днес (София- Варна и Варна- София) и двата пъти ми изписа, да си потвърдя сумата -и на екрана на vayama, и като съобщение в приложението на Revolut. Досега не ми се беше случвало, но съм доволна, че поиска потвърждение.

(Коледния линк на vayama все още работи чудесно).

Те наскоро Револют си писаха за допълнителните защити, барабар с всички банки, от 14 септември.

На всеки 150 евро ще ти иска потвърждение от телефона. Малко досадно понякога, но явно ще е вече така. Имаш лимит от 150 евро, в рамките на който плащанията си минават както досега. Ако си на ниво 140 евро и искаш да платиш 20, ще трябва да дадеш това потвърждение и това ще се иска при достигане на следващия праг от 150 евро. По този начин всяко по-голямо плащане ще минава с такова потвърждение.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 20.09.2019 г. в 13:53, georgebg каза:

Те официално си го обявиха гръцките банки, че ще чаржват, защото много ресурси им струвало зареждането на банкоматите. Единственото интересно ми е дали е същото отношението и към гръцки банкови карти, защото ако там не взимат такси, то май противоречи на европейските закони, да няма различни ценови листи за местни и чужденци ...

 

За чужди карти е допълнителната такса.

Явно не противоречи, щом и на бг картите вземат допълнителни такси при плащане или теглене в чужбина.

 

До последно (месец) Attica Bank не слагаха допълнителна такса при теглене и си ползвах Курвето безплатно 😁

Връзка към коментар
В момента, aleksandrina каза:

За 12.78€ става въпрос, но все таки е добре това. Не бях чела за тези им промени. Благодаря, @Zaro.

Въпросът е, че тези 13 евро вероятно са били на границата от 150 евро оборот. Потвърждението не се изисква за плащане над 150 евро, а при преминаване на тази сума.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, adreno said:

За чужди карти е допълнителната такса.

Явно не противоречи, щом и на бг картите вземат допълнителни такси при плащане или теглене в чужбина.

 

До последно (месец) Attica Bank не слагаха допълнителна такса при теглене и си ползвах Курвето безплатно 😁

Различни са понятията - едните такси ги взема банкомата в Гърция, а другите такси си ги взема банката- издател на картата. Това е и противоречието.

Излиза, че ако теглиш с бг карта в германия, ще имаш само такси от банката издател, ако теглиш с бг карта в Гърция - такса и от банката издател и от банкомата.

Според мен таксата на банкомат, раделена по националност на теглещия, е все едно да върнем по курортите различните менюта за българи и чужденци 😉 ....

 

6 minutes ago, Zaro said:

Въпросът е, че тези 13 евро вероятно са били на границата от 150 евро оборот. Потвърждението не се изисква за плащане над 150 евро, а при преминаване на тази сума.

Мисля, че изискваше потвърждение още при първата транзакция, след пускането на този тип верификация след което на 150 евро ...

Връзка към коментар

Опитвам да преведа малко долари в американска банка от револют. Опитвам да създам банковия акоунт. Въвеждам името на компанията, един рутинг номер и банковата сметка.  Останалото е опционално, но не ми дава да го създам. В банковата сметка има една буква, като я изтрия вече ми се появяява възможност да запиша данните на получателя, само че очевидно това няма да ми свърши работа, защото сметката се разминава. 

 

Някой да има ноу-хау за преводи в САЩ с револют или по-друг начин?

Връзка към коментар

Някои US банки имат различни Routing numbers за wire transfer и локални преводи. Това, което ти трябва, е routing номер за локален превод. Аз така веднъж пращах на зет ми, използвайки routing номер за wire transfer, но след няколко дни парите се върнаха в моя Revolut със съобщение, че не са успели да открият такава сметка. След като използвах номера за локални трансфери (ABA* routing number , който е 9-цифрен и може да бъде открит върху чековете на собственика на сметката) всичко мина за 2-3 дни. Ето ти пример с routing номера на Bank of America за New York.

 
New York
 
Electronic payment (for example: direct deposits, automatic payments and ACH transfers):
021000322
Paper (for example: ordering checks):
021000322
Wire Transfer:
026009593
 
*The ABA routing number is a 9-digit identification number assigned to financial institutions by The American Bankers Association (ABA). This number identifies the financial institution upon which a payment is drawn. Routing numbers are sometimes referred to as check routing numbers, ABA numbers or routing transit numbers (RTN). Routing numbers may differ depending on the state in which your account was opened and the type of transaction being made.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , chandni каза:

Някои US банки имат различни Routing numbers за wire transfer и локални преводи. Това, което ти трябва, е routing номер за локален превод. Аз така веднъж пращах на зет ми, използвайки routing номер за wire transfer, но след няколко дни парите се върнаха в моя Revolut със съобщение, че не са успели да открият такава сметка. След като използвах номера за локални трансфери (ABA* routing number , който е 9-цифрен и може да бъде открит върху чековете на собственика на сметката) всичко мина за 2-3 дни. Ето ти пример с routing номера на Bank of America за New York.

 
New York
 
Electronic payment (for example: direct deposits, automatic payments and ACH transfers):
021000322
Paper (for example: ordering checks):
021000322
Wire Transfer:
026009593
 
*The ABA routing number is a 9-digit identification number assigned to financial institutions by The American Bankers Association (ABA). This number identifies the financial institution upon which a payment is drawn. Routing numbers are sometimes referred to as check routing numbers, ABA numbers or routing transit numbers (RTN). Routing numbers may differ depending on the state in which your account was opened and the type of transaction being made.

На мене ми дадоха рутинг номер:

 

ABA Routing Number
021003089
 
обаче като въвеждам информацията за получател ми иска и номер на сметка, а тя е с буква и не мога да запазя получтеля. Според тебе ок ли е да изтрия буквата от сметката и изцяло да разчитам на рутинг номера
 
Screenshot_20190924-143147.jpg.890c0b503f01cd042b48df1894ce25c2.jpg
Връзка към коментар

Три пъти безплатно возене с градския транспорт в Лондон (трябва да се скролне надолу след отваряне на линка).

https://www.revolut.com/bg-BG/legal/promotions-terms?irgwc=1&p=i&ext=1298993_Hotukdeals1

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 20.09.2019 г. в 11:18, Яничка каза:

Има ли нещо специфично при теглене от банкомати в Хърватска?

Нищо специфично, миналия месец теглих 1400 или 1600 куни (само кратни на 200 можеше да се теглят, не знам защо) и си мина без проблем, без такси и т.н. Малко са банките (главно по-малките местни банка ала Сплитска банка), които имаха такса за теглене с Револют.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Боян Димитров каза:

Според тебе ок ли е да изтрия буквата от сметката и изцяло да разчитам на рутинг номера

Не, не е ОК. Рутинг номерът е еднакъв за всички сметки, открити в съответната банка и щат (нещо като нашия SWIFT). Той не е уникален за един клиент. Пиши на бенфициента да провери номера на сметката и да го потвърди. И двете сметки, на които съм пращала в Щатите са само с цифри, а от моето пребиваване там нямам спомени, че беше преди повече от 13 години, но не мисля, че сметките им имат букви. Би трябвало да са само с цифри и именно затова Revolut не ти дават да регистрираш шаблона.

 

P.S. Сега се разрових - акаунт номерата са 10 до 12 цифри. Явно са объркали номера, като са ти го пращали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, ок е номера. Току що писах на техния съпорт. Номерът е виртуален. Един вид до буквата е баш акаунт номера, а нататък е референса. Въпреки че до буквата има само 8 цифри, ама предполагам, защото са голям клиент.

Връзка към коментар

Еми освен и Револют да питаш в чата какво да правиш.

Или пробвай Transferwise.

И с двете съм пращал до щатски сметки без проблеми, ама са нямали букви в сметката.

Връзка към коментар

Стана работата. Цаката беше, че виртуалния номер трябваше да се раздели. Всъщност не съм сигурен дали стана, но парите заминаха. Пратих засега малка сума и ги чакам след 2 дена да проправят път 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.