Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Боян Димитров каза:

Стана работата. Цаката беше, че виртуалния номер трябваше да се раздели. Всъщност не съм сигурен дали стана, но парите заминаха. Пратих засега малка сума и ги чакам след 2 дена да проправят път 🙂

Тя ако не стане работата (не намерят сметката), ще ти ги върнат след 2-3 дни. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Zaro каза:

Те наскоро Револют си писаха за допълнителните защити, барабар с всички банки, от 14 септември.

На всеки 150 евро ще ти иска потвърждение от телефона. Малко досадно понякога, но явно ще е вече така. Имаш лимит от 150 евро, в рамките на който плащанията си минават както досега. Ако си на ниво 140 евро и искаш да платиш 20, ще трябва да дадеш това потвърждение и това ще се иска при достигане на следващия праг от 150 евро. По този начин всяко по-голямо плащане ще минава с такова потвърждение.

Хубава защита са измислили. Ама доколкото разбирам май ще се получи кофти, ако нямаш интернет, пък се опитваш да платиш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , boogy83 каза:

Хубава защита са измислили. Ама доколкото разбирам май ще се получи кофти, ако нямаш интернет, пък се опитваш да платиш?

Ами те малко трудно се правят онлайн плащания без интернет връзка... :laugh: Токънът (както и пуш нотификацията)  са за потвърждение на онлайн плащания, не на физически ПОС.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
23 minutes ago, boogy83 said:

Хубава защита са измислили. Ама доколкото разбирам май ще се получи кофти, ако нямаш интернет, пък се опитваш да платиш?

По EU директива всички банки вече са задължени да изискват допълнително потвърждение за повишаване на сигурността при определени обстоятелства, било то за достъп до банкиране, превод, или транзакция с карта.(Payment Services Directive (PSD2))

Едни го правят с sms (mTan), което някой не го харесват, защото било несигурно, а също така за card issuer-a e допълнителен разход,

повечето се ориентират (вкл. и тези с смс, обявяват, че ще минат на друг метод) или към софт/хард токен, или към pop-up съобщение на мобилната апликация. Обаче пък тук в повечето случаи се иска интернет.

Излиза че вече е силно препоръчително, където и да се намира човек, първа грижа да е наличие на интернет ....

Връзка към коментар
преди 3 минути , chandni каза:

Ами те малко трудно се правят онлайн плащания без интернет връзка... :laugh: Токънът е за потвърждение на онлайн плащания, не на физически ПОС.

Вярно, ама по принцип може да купуваш от хотелския бизнес център по LAN

Просто трябва да се има предвид

Връзка към коментар
преди 10 часа, chandni каза:

Токънът (както и пуш нотификацията)  са за потвърждение на онлайн плащания, не на физически ПОС.

Ясно моя грешка. Грешно съм разбрал, че и за плащания на ПОС-терминал се иска потвърждение.

Връзка към коментар
53 minutes ago, boogy83 said:

Ясно моя грешка. Грешно съм разбрал, че и за плащания на ПОС-терминал се иска потвърждение.

На всеки 150 EUR се иска използване на картата с чип и пин, няма да мине безконтактно - така са го решили за да няма нужда от интернет 🙂 за ПОС транзакции.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Bellaero каза:

Колко дена забавяне след определената дата за получаване на физическата карта по пощата е нормално? 

Между 30 и 50 е нормално 🤪

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
9 hours ago, Bellaero said:

Колко дена забавяне след определената дата за получаване на физическата карта по пощата е нормално? 

Моята дойде 2 дни по-рано. Все пак бъдете търпвливи.

Връзка към коментар

Аз за втори път получих карта на време, но отидох този път да си я взема от пощата. Бях помолила пощальона да ми звънне като пристигне, защото всеки може да дръпне плика от кутията пред къщи.

Връзка към коментар

Опитвам от вчера да заредя Bunq картата си с Revolut, но дори и след като потвърдя верификацията която изискват пак не става. Гледах да не съм забранил нещо от опциите ня картата, но давам всички необходими разрешения в приложението на Revolut. Някой с подобен проблем и да знае от къде идва и защо не може да се зареди друга карта. Пробвах Да заредя и Монесе картата за да видя дали проблема не е в Bunq, но и там същия проблем. 

Връзка към коментар

OK, теглим си приложението Google Pay, но как може да се заобиколи проблема, при който добавяйки физическата или виртуалната карта Revolut в Google Pay, получаваме съобщение, че тази карта не може да се ползва за плащания в магазин "Can't be used in stores" ( или нещо подобно )?

Според мен е заради това, че Revolut-ските карти са издадени за България и Gpay не работи при нас официално.

Странно ми е, че при едни хора картите се приемат ог Gpay , а не други не.

Връзка към коментар
3 hours ago, m_mitashki said:

OK, теглим си приложението Google Pay, но как може да се заобиколи проблема, при който добавяйки физическата или виртуалната карта Revolut в Google Pay, получаваме съобщение, че тази карта не може да се ползва за плащания в магазин "Can't be used in stores" ( или нещо подобно )?

Според мен е заради това, че Revolut-ските карти са издадени за България и Gpay не работи при нас официално.

Странно ми е, че при едни хора картите се приемат ог Gpay , а не други не.

При мен нямаше проблем с револютската физическа МС, регистрирах си и N26, за други карти ми показваше подобно съобщение ...

Предполагам телефона ти си има NFC ...

Връзка към коментар
2 hours ago, chandni said:

@m_mitashki, физическата карта ли добавяш в GPay или виртуалната? 

Пробвах и с физическа и с виртуална. Телефона има NFC, плащал съм безконтактно с него с Phyre и с app-a на Fibank.

Проблемът, че Google Pay вижда, че това е карта издадена за BG, и отказва да се използва картата за безконтактни плащания, може само за онлайн разплащания.

Ето как реших проблема:

 

1. След като сте се регистрирали в Revolut и сте се верифицирали, променяте си адреса на UK.

2. Издавате или преиздавате виртуалната си карта ( ако вече сте имали издадена такава ). Новата карта е "UK"-ска.

2. Теглите си Google Pay по някой от описаните вече методи, аз го накравих от APKMIRROR сайта.

3. Добавяте си виртуалната Revolut карта в Google Pay, като попълвате отново UK адрес.

4. Връщате си адреса в Revolut, за да отговаря на адреса по лична карта ( иначе ще имате проблем и ще получите съобщение, че има разминаване, което ако не оправите ще ви блокират ).

 

Това е.

Все още ми е странно, защо за някои хора работи без да правят такива врътки? 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
36 minutes ago, m_mitashki said:

Пробвах и с физическа и с виртуална. Телефона има NFC, плащал съм безконтактно с него с Phyre и с app-a на Fibank.

Проблемът, че Google Pay вижда, че това е карта издадена за BG, и отказва да се използва картата за безконтактни плащания, може само за онлайн разплащания.

Ето как реших проблема:

 

1. След като сте се регистрирали в Revolut и сте се верифицирали, променяте си адреса на UK.

2. Издавате или преиздавате виртуалната си карта ( ако вече сте имали издадена такава ). Новата карта е "UK"-ска.

2. Теглите си Google Pay по някой от описаните вече методи, аз го накравих от APKMIRROR сайта.

3. Добавяте си виртуалната Revolut карта в Google Pay, като попълвате отново UK адрес.

4. Връщате си адреса в Revolut, за да отговаря на адреса по лична карта ( иначе ще имате проблем и ще получите съобщение, че има разминаване, което ако не оправите ще ви блокират ).

 

Това е.

Все още ми е странно, защо за някои хора работи без да правят такива врътки? 🙂

Сега ако измислиш начин да се върже Paypal към GooglePay - така ще може да се ползва всякаква карта, но опцията не е налична за БГ. Правих разни опити през самия Paypal - добавих нов локейшън, че съм в друга държава , опцията с появи, но при регистрацията в Google Pаy  даде на някакъв етап грешка, че има разминаване с оригиналната регистрация в pyapal и дотам. Не ми се занимаваше да експериментирам с изцяло нов пейпал акаунт, да се правя на резидент някъде другаде 😉 , но пък може да пробвам ...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • yordanov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.