Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Моя проблем се реши след като изтеглих пари от банкомат. След това безпроблемно заредих Bunq с Revolut.

Връзка към коментар
1 hour ago, BlackArt77 said:

Моя проблем се реши след като изтеглих пари от банкомат. След това безпроблемно заредих Bunq с Revolut.

Когато погасям Дайнърс от Револют, се появява push notification в Револют апп-а, и трябва да потвърдиш авторизацията.( всеки път, понеже сумите са големи)

Ако  при теб е имало някакъв бъг и не се е появявал, вероятно затова е получен и отказ. Когато си теглил пари с картата и пин код, си "рестартирал" новия "150 евров период" на плащания без допълнително потвърждение. Вероятно ако пробваш да заредиш повече от 150 евро пак ще трябва да се потвърди и може да имаш проблеми. 

Но това са само мои разсъждения, относно логиката на новите промени за сигурна авторизация на плащанията ...

Връзка към коментар

Сметката в Револют има ли някакъв неснижаем минимум, който трябва да се поддържа?

Питам, защото се опитах да си настроя един периодичен превод, който да минава на първо число всеки месец. При настройването се оказа, че не мога да го задам, ако нямам такава сума в сметката. Добавих точната сума и успях да си регистриран периодичния превод. Днес гледам, че сумата в сметката си стои, а превода явно не е извършен още. Има ли някакъв час, в който минават такива преводи и може ли салдото в сметката да е на 0.00 лв.?

Връзка към коментар
32 minutes ago, Asphodel said:

Сметката в Револют има ли някакъв неснижаем минимум, който трябва да се поддържа?

Питам, защото се опитах да си настроя един периодичен превод, който да минава на първо число всеки месец. При настройването се оказа, че не мога да го задам, ако нямам такава сума в сметката. Добавих точната сума и успях да си регистриран периодичния превод. Днес гледам, че сумата в сметката си стои, а превода явно не е извършен още. Има ли някакъв час, в който минават такива преводи и може ли салдото в сметката да е на 0.00 лв.?

Салдото може да е 0.00, понякога при някой превод предупреждава, че примерно е станало по-малко от 25 лв., но не мисля, че това е пречка за превода.

 

Връзка към коментар

Revolut отново са с грандиозна загуба за 2018 г. - £32.8 милиона при приходи от £58.2 милиона. След като акционерите са щастливи - няма проблем, но "безплатните" неща все някой трябва да ги плати.

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Смея се 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
12 minutes ago, koliob said:

Revolut отново са с грандиозна загуба за 2018 г. - £32.8 милиона при приходи от £58.2 милиона. След като акционерите са щастливи - няма проблем, но "безплатните" неща все някой трябва да ги плати.

Нали експанзията продължава глобално, Visa ще помага, защо да не са доволни 🙂 . Той и Мъск май с нито една от компанниите си не е на печалба, пък и там акционерите не протестират много много ...

 

Връзка към коментар
преди 58 минути , georgebg каза:

Нали експанзията продължава глобално, Visa ще помага, защо да не са доволни 🙂 . Той и Мъск май с нито една от компанниите си не е на печалба, пък и там акционерите не протестират много много ...

Нали това съм написал - докато са щастливи да губят парите си срещу виртуално увеличаване на стойността - никакъв проблем няма. А Мъск изобщо не желая да го обсъждам. Такива мошеници рядко се раждат.. Той е от калибъра на John Law и Henry Dunant.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Опитах се да платя с новорегистрирана виртуална карта нещо. Не бях гледала настройките и явно по дифолт онлайн плащанията са блокирани. Изписа, че има проблем с плащането, пари не са изтеглени, но пък поръчката ми е завършена като платена с карта 🤔

Връзка към коментар

да не си ползвала физическата карта все пак (гледайки картинката в приложението)? Няма такава настройка за виртуална карта. Само лимит има

Връзка към коментар

Аз благодарих ли ви, тука, на всички?:give_rose::give_rose:

Ако не съм - сега - много ви благодаря, за всичките неща, които споделяте тук за картата.Ама, много!:give_rose::give_rose:

Чак до виртуална не съм стигнала / не съм чак толкоз компютърно грамотна, а пък - андроидно - още по - малко/, но преди година си заръчах физическа, поразучих с времето кое- какво, регистрирах си я в Пей пал / нов повод за гордост/:party:

и всички плащания в нета ги правя с нея. И се рахатясах, ама, точно се рахатясах, от непрекъснати разправии с банките, по повод на източени карти. По едно време, си мислех, че специално са ме нарочили, че а, платя нещо в интернет, а, веднага - неоторизирани транзакции. Няма значение , каква е картата. Дебитна, кредитна, фирмена. Все си търчах, да се разправям с блокиране, подновяване и пр. А всички знаем, колко времеемки и досадни са тия разправии.

Не съм се изучила чак толкова, като вас, тука, какви факири имаааа, ама, елементарните  неща - да я пълня от една друга карта, да плащам и да я отключвам-заключвам, ги мога:)))))))))))

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, neuromancer каза:

да не си ползвала физическата карта все пак (гледайки картинката в приложението)? Няма такава настройка за виртуална карта. Само лимит има

Ааа, ох! Явно без да видя нея съм цъкнала. И това при положение, че само е поръчана 🙂 И дори сравнявах с моя телефон, защото действах с този на мъжа ми. Трябва да сложат надпис "не е за индианци" 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Revolut наема 3 500 служители и стъпва на 24 нови пазара

Британското приложение за дигитално банкиране Revolut стъпва на 24 нови пазара и ще наеме около 3500 служители като част от нова глобална сделка с Visa, съобщиха двете компании в понеделник. 
 

Използвайки глобалния мащаб на гиганта при разплащанията, финтех играчът ще може да представи своите продукти в пет нови региона и да разшири бизнеса си в световен план. Едно от предизвикателствата пред британската компания на фона на предстоящото разширяване ще е да си осигури необходимите регулаторни одобрения.
 

Съгласно условията на споразумението Revolut ще издава предимно брандирани карти Visa в глобалната си експанзия. Сделката не е ексклузивна, но се очаква поне 75% от всички Revolut карти да са с бранда на Visa, а не с този на конкурента Mastercard, пише Reuters. Дигиталното банково приложение започна да издава карти Visa на своите клиенти в цяла Европа през юли 2017 г.
 

Мобилното приложение стартира през 2015 г. и вече има над 8 млн. клиенти. От март тази година то започна да предлага и левови сметки, а през април официално стъпи в България със свое представителство.
 

Сега Visa ще даде възможност на Revolut да разгърне дейността си отвъд Европа и да стартира първоначално в Австралия, Бразилия, Канада, Япония, Нова Зеландия, Сингапур и САЩ. През следващата година се очаква да стъпи на места като Аржентина, Чили, Колумбия, Хонконг, Индия , Индонезия, Корея, Малайзия, Мексико, Филипини, Саудитска Арабия, Южна Африка, Тайван, Тайланд, Украйна и Виетнам.
 

„В момента сме около 1500 души, а до лятото на следващата година планираме да сме около 5000“, коментира Николай Сторонски, основател и главен изпълнителен директор на Revolut, пред Reuters.
 

Според Сторонски глобалният тласък може да удвои или дори утрои клиентите на компанията през следващата година. По думите му пред Reuters, средностатистическият клиент на Revolut държи около 1000 евро в сметката си. А понастоящем общото салдо по депозитите е около 8 млрд. евро, което е незначително в сравнение с гиганти в банковия сектор като HSBC и JPMorgan, където става дума за сума на депозитите в размер на трилиони долара.

С появата си обаче Revolut тласна банките към дигитални иновации. Компанията, заедно с други финтех играчи привличат все по-голям интерес сред потребителите заради удобните инструменти за управление на пари и активи, както и за превалутиране.

Източник

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искам да направя превод към БГ сметка,но еврова.Как е по-добре да наредя парите - в евро или в лева?Ако превода е в лева,банката ще ги превалутира в евро по нейн курс,който не е лош.Ако ги преведа в евро ме притеснява,че банката има такса за входящи преводи в евро.Има ли нещо,което пропускам?

 

Връзка към коментар
преди 20 минути , Мари Николова каза:

Искам да направя превод към БГ сметка,но еврова.Как е по-добре да наредя парите - в евро или в лева?Ако превода е в лева,банката ще ги превалутира в евро по нейн курс,който не е лош.Ако ги преведа в евро ме притеснява,че банката има такса за входящи преводи в евро.Има ли нещо,което пропускам?

 

Започни първо от там коя е банката. Аз като превеждам в Юробанк (Пощенска) например, евровите трансфери ги разделям на по 49.99€, защото за над 50€ ми взимат 10€ такса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

В момента, chandni каза:

Започни първо от коя е банката. Аз като превеждам в Юробанк (Пощенска) например, евровите трансфери ги разделям на по 49.99€, защото за над 50€ ми взимат 10€ такса.

Пиреус.А пробвала ли си да преведеш в лева?

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Мари Николова каза:

 

Пиреус.А пробвала ли си да преведеш в лева?

 

Ако ги преведа в лева няма такса, понеже тя е за входящ трансфер в евро. За лева няма. Но тъй като имам евро, си ги прехвърлям на трансфери от по 49.99€ (всичките в един ден и един след друг). 

 

При превод в лева, ако сметката е в евро, банката получател ще ти ги обмени по собствения си курс Продава в евро и няма да имаш такса.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , chandni каза:

Започни първо от там коя е банката. Аз като превеждам в Юробанк (Пощенска) например, евровите трансфери ги разделям на по 49.99€, защото за над 50€ ми взимат 10€ такса.

А за Fibank дали знаеш как стои въпросa?

Връзка към коментар
преди 46 минути , Мари Николова каза:

Благодаря,така и направих.А след колко време парите са налични в сметката?

Ако е направен преди обяд, към 16:30 - 17 часа се появяват.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Изтеглих си приложението, вкарах 25 лв, но като стигна до там да заявя физическа карта, избирам "Безплатно", но ме подтиква да надстроя плана. Какъв е проблема ?

 

Разбрах че е трябвало с реферален линк да се регистрирам. Ако закрия сметката, ще мога ли да си направя нова регистрация и какво ще стане със вече вкараните средства?

Връзка към коментар
39 minutes ago, Mario Angelov said:

Изтеглих си приложението, вкарах 25 лв, но като стигна до там да заявя физическа карта, избирам "Безплатно", но ме подтиква да надстроя плана. Какъв е проблема ?

Ползва ли линка най-отгоре в темата за първоначална регистрация - само така (или при акция и покана от друг) се получава безплатна доставка ...

Връзка към коментар
3 hours ago, Mario Angelov said:

Изтеглих си приложението, вкарах 25 лв, но като стигна до там да заявя физическа карта, избирам "Безплатно", но ме подтиква да надстроя плана. Какъв е проблема ?

 

Разбрах че е трябвало с реферален линк да се регистрирам. Ако закрия сметката, ще мога ли да си направя нова регистрация и какво ще стане със вече вкараните средства?

Можеш да си направиш нова регистрация, но с друг тел. номер и друг имейл и след това да си прехвърлиш средствата към новия акаунт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Iliyan Minchev
    • Ilian359
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.