Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Опитвам се да акативирам in store плащания през Гугъл Пей със физическа Револют. Но ми казва, че не мога. Можело да плащам само онлаин. Всичко ми е активирано по картата. Някой да се е сблъсквал с това?

 

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 27 минути , Све.Ка каза:

Опитвам се да акативирам in store плащания през Гугъл Пей със физическа Револют. Но ми казва, че не мога. Можело да плащам само онлаин. Всичко ми е активирано по картата. Някой да се е сблъсквал с това?

 

Благодаря!

Смени си адреса в револют с UK и си издай нова виртуална карта, след това я добави в Gplay. После си смени адреса в револют отново с българския. При мен така стана.

Връзка към коментар
На 2.10.2019 г. в 12:11, Мари Николова каза:

А след колко време парите са налични в сметката?

Вчера в 12:08ч пуснах превод от Револют към Пиреус,в 12:21ч получих съобщение,че превода е изпълнен,но парите все още не са пристигнали в сметката.Нормално ли е това забавяне?

Връзка към коментар
3 hours ago, Mario Angelov said:

Смени си адреса в револют с UK и си издай нова виртуална карта, след това я добави в Gplay. После си смени адреса в револют отново с българския. При мен така стана.

Благодаря!

 

Виртуалните карти не са ли само за онлаин плащания? Аз искам да ползвам NFC през GPay. Все пак ще пробвам да си сменя адреса и да активирам на ново картата за In Store плащания в GPay.

Връзка към коментар
преди 29 минути , Мари Николова каза:

Вчера в 12:08ч пуснах превод от Револют към Пиреус,в 12:21ч получих съобщение,че превода е изпълнен,но парите все още не са пристигнали в сметката.Нормално ли е това забавяне?

Нормално е, според мен. И на мен са ми са бавили преводите по над 24 часа. Може би до края на деня трябва да дойде. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
33 minutes ago, Све.Ка said:

Благодаря!

 

Виртуалните карти не са ли само за онлаин плащания? Аз искам да ползвам NFC през GPay. Все пак ще пробвам да си сменя адреса и да активирам на ново картата за In Store плащания в GPay.

става да добавиш и виртулана в G Play

Връзка към коментар
1 minute ago, ruil4o said:

става да добавиш и виртулана в G Play

Но мога ли да плащам с нея  през NFC? Мен това ме притеснява. Инъче добавих още в началото и виртуалната и физическата за проба.

Връзка към коментар
46 minutes ago, Мари Николова said:

Вчера в 12:08ч пуснах превод от Револют към Пиреус,в 12:21ч получих съобщение,че превода е изпълнен,но парите все още не са пристигнали в сметката.Нормално ли е това забавяне?

Бях правил опити преди време и някъде до 10 -10.30 сутринта ако го пуснеш от Револют - пристигат след 16.00 в сметката, това е за лева.

Ако се пуснат по-късно, чак следващия ден след 16.00.

Явно един път на ден подават преводите към Райфайзен (някъде между 10.30-11.00), а те ги изпълняват със сетълмента в 15.30 ...

Връзка към коментар
преди 4 часа, Mario Angelov каза:

Смени си адреса в револют с UK и си издай нова виртуална карта, след това я добави в Gplay. После си смени адреса в револют отново с българския. При мен така стана.

След тая операция виртуалната карта със английски или български адрес е?

Аз като бях в щатите си добавих физическата карта без такива врътки, ама така и не ползвах Google Pay после

Връзка към коментар
1 minute ago, neuromancer said:

След тая операция виртуалната карта със английски или български адрес е?

Аз като бях в щатите си добавих физическата карта без такива врътки, ама така и не ползвах Google Pay после

Български адрес. Довечера ще пробвам със UK-ски. Че мисля да дам реален. Сега като се опитам да активирам In-store payments ми казва, че не може защото издателя на картата не го поддържал. 

Връзка към коментар
13 minutes ago, Све.Ка said:

Но мога ли да плащам с нея  през NFC? Мен това ме притеснява. Инъче добавих още в началото и виртуалната и физическата за проба.

Можеш. Аз бях си добавил първо виртулана и плащах с телефона без проблем, но не ми искаше верификация за по-големи суми. Може би защото виртуалната е без ПИН.

Връзка към коментар

При смяна на адреса различен от този с които сте се верифицирали с документ може да ви замразят акаунта (или да искат документ за новия), само казвам да няма ощипани после 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е Револют карта като payment method в Appstore на Apple.

Снощи мъчих съпорта и след 100 рестартирания на приложението ми казаха че търговеца не го подържа.

Връзка към коментар
7 minutes ago, Мари Николова said:

Виртуалките пак са Visa.Прибързано изтрих Мастъркард,(преди да съм го използвала по сайтовете),заради награда от booking.😣

Писа някой тук, че пак ще са VISA и аз затова не пипнах МС. 😉

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Климент каза:

Някой ползвал ли е Револют карта като payment method в Appstore на Apple.

 

Да. Плащам ежемесечно за DA Player с Revolut.

Връзка към коментар
преди 7 минути , tougherty каза:

Ако зареждаш Revolut с кредитна Diners, трупа ли се оборот за кешбек и достъп до салоните при Diners?

С Diners не може да зареждаш Revolut, но ако имаш Evolve, може да зареждаш през Mastercard. Трупа се оборот за салоните, кешбек няма, тъй като е през Mastercard. Но от 7 октомври се очаква Diners да въведат такса от 1% за зареждане на Revolut (и други подобни микросметки).

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, tougherty каза:

Ако зареждаш Revolut с кредитна Diners, трупа ли се оборот за кешбек и достъп до салоните при Diners?
 

Преди 1 час, zhivko7 каза:

С Diners не може да зареждаш Revolut, но ако имаш Evolve, може да зареждаш през Mastercard. Трупа се оборот за салоните, кешбек няма, тъй като е през Mastercard. Но от 7 октомври се очаква Diners да въведат такса от 1% за зареждане на Revolut (и други подобни микросметки).

А ако "маскираш" Revoluta зад карта Curve? 
Сори, сега се сетих, че вече съм питал и са ми отговорили. 

 

Връзка към коментар

Инсталирах Google Pay с малко зор и свързах физическата Revolut като основна за плащане. Виждам обаче, че България не е сред страните в списъка с възможност за безконтактни плащания на ПОС терминал с NFC. Дали все пак може да се плаща по този начин? Също така, как работи свързването на карти за лоялност (примерно Billa карта) с Google Pay - търговецът трябва да сканира свързаната карта за лоялност от дисплея на телефона ли?

Връзка към коментар
преди 4 часа, tougherty каза:

. Дали все пак може да се плаща по този начин?

Може.

преди 4 часа, tougherty каза:

как работи свързването на карти за лоялност (примерно Billa карта) с Google Pay - търговецът трябва да сканира свързаната карта за лоялност от дисплея на телефона ли?

Да, но имай предвид, че не можеш да си добавиш карта на търговец, който е извън базата на Google. Например не можеш да си добавиш карта на аптека Ceiba, защото я няма в базата им, а трябва да си я добавиш на друга аптека. Billa също няма българска - трябва да избереш чужда.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.