Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

така като чета тоя Гугъл пей ми изглежда като второ висше 😀 аз май няма да се занимавам

карта на търговец автоматично ли се ползва като плащаш с телефона при търговеца или трябва да я показваш за сканиране?

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , neuromancer каза:

карта на търговец автоматично ли се ползва като плащаш с телефона при търговеца или трябва да я показваш за сканиране?

 

Ако говориш за loyalty cards, да показва се и я сканират. Няма как плащането на POS терминала да отрази евентуална отстъпка в POS системата, с която работи търговецът. Дори да има връзка между POS системата и POS терминала, отстъпката трябва да бъде отбелязана ПРЕДИ самото плащане, за да може към POS терминала да се изпрати тотал след отстъпка.

Връзка към коментар

е, можеше да измислят нещо, аз по-скоро си мислех за трупане на точки или кешбек, а не директна отстъпка

ама така ми е малко излишно

Връзка към коментар

Най-после година по-късно и аз с карта. Та и въпросите дойдоха с нея. Сметката ми е в евро. Ще ходя в Чехия, трябва ли да си добавям сметка в крони и да трансферирам в револют при курс 1 към 25 или да си плащам с нея както си е в евро и съответно да тегля на ПОС, ако се налижи. По какъв курс ще се случват нещата в двата случая. Нещо не са ми ясни тези сметки. И ако имам сметка в крони, как банкомата ще разбере от коя да тегли...

Връзка към коментар

Ако нямаш сметка в крони ще си превалутира автоматично.

Евентуално ако ще ползваш през уикенда може да превалутираш предварително, защото курса е малко по-лош, ама разликата ще е някакви стотинки, освен ако не харчиш много.

 

Връзка към коментар
1 minute ago, EliDion said:

Ако си добавя сметка към картата в крони и прехвърля там парички, как банкомата или терминала ще разбере от коя да вземе, от евровтата или от кроните. 

It`s depend on the ATM settings

Връзка към коментар
преди 3 минути , EliDion каза:

Ако си добавя сметка към картата в крони и прехвърля там парички, как банкомата или терминала ще разбере от коя да вземе, от евровтата или от кроните. 

Винаги тегли от сметка в същата валута, която теглиш или плащаш - крони, песос, каквото там. Ако няма достатъчно тегли от основната (лева), ако и там няма тегли от най-високия баланс.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И за да избегнеш нежелани тегления, използвай Vault, хранилището в апликацията. Оставяй си колкото за тегленето. Така ще избегнеш и някоя скрита такса от гаден банкомат.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, EliDion каза:

Най-после година по-късно и аз с карта. Та и въпросите дойдоха с нея. Сметката ми е в евро. Ще ходя в Чехия, трябва ли да си добавям сметка в крони и да трансферирам в револют при курс 1 към 25 или да си плащам с нея както си е в евро и съответно да тегля на ПОС, ако се налижи. По какъв курс ще се случват нещата в двата случая. Нещо не са ми ясни тези сметки. И ако имам сметка в крони, как банкомата ще разбере от коя да тегли...

Имам малък опит с Револют.Ползвах я в Украйна и Полша.В Украйна ползвах и Виза дебит на Уникредит,която даде по добър курс.Теглих и от банкомат,който ме одруса с такса.В Полша Револют беше с еднакъв курс на лева спрямо злота като Дайнърс,който се оказа малко по-лош(с 1 стотинка) спрямо курса на Tavex.В Украйна като наличност имах евро,в Полша - лева.Та не знам какво да те посъветвам.

И аз планирам пътуване до Чехия.Ще обменя малко крони от тук,а там ще пробваме с разни карти,която даде най-добър курс🙂

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , EliDion каза:

Какво значение тогава има кой е банкомата, щом си тегли в тяхна валута. Нали няма такса или не е така

Доста от банкоматите имат собствени такси. Банкомата предупреждава за това. Понякога обаче /euronet/ предупреждението е замаскирано.

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , EliDion каза:

Какво значение тогава има кой е банкомата, щом си тегли в тяхна валута. Нали няма такса или не е така

Такса от револют няма, но може да има от банкомата...

Ето затова ти казват да не ползваш Euronet: 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Радослав каза:

Доста от банкоматите имат собствени такси. Банкомата предупреждава за това. Понякога обаче /euronet/ предупреждението е замаскирано.

 

 

Тази година попаднах на банкомат на Euronet. Съобщението не е замаскирано, което е плюс. Минус е, че банкоматите на всички гръцки банки имат почти същата такса.

Връзка към коментар
преди 15 часа, Мари Николова каза:

Имам малък опит с Револют.Ползвах я в Украйна и Полша.В Украйна ползвах и Виза дебит на Уникредит,която даде по добър курс.Теглих и от банкомат,който ме одруса с такса.В Полша Револют беше с еднакъв курс на лева спрямо злота като Дайнърс,който се оказа малко по-лош(с 1 стотинка) спрямо курса на Tavex.В Украйна като наличност имах евро,в Полша - лева.Та не знам какво да те посъветвам.

И аз планирам пътуване до Чехия.Ще обменя малко крони от тук,а там ще пробваме с разни карти,която даде най-добър курс🙂

 

Украинските гривни са от изключенията с тайландския бат и рублата за кофти курс с револют. Пише го в хелпа им. 

Връзка към коментар
преди 9 минути , T.E.Lawrence каза:

Украинските гривни са от изключенията с тайландския бат и рублата за кофти курс с револют. Пише го в хелпа им. 

Да,спомням си,че го дискутирахме.Но се изненадах,че за полските злоти дава курс,като този в софийски чейндж.

Връзка към коментар
преди 15 часа, EliDion каза:

Значи ще си плащам с нея на ПОС, а от тук ще взема малко крони или евео за всеки случай.

В Чехия може да се плаща както с Крони така и с Евро, така че имаш ли Евро няма страшно.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
15 minutes ago, Mario Angelov said:

Имам плащане от вчера, а не ми е взело от парите. Защо става така, дали ще ги вземе по късно, да не стане проблем? 

Screenshot_20191009-102324_Revolut.jpg

При мен се случи при плащане на бензиностанция OMV. По- късно си взеха парите, че и по- малко излезнаха даже.

на 25.08 - 3,93€ / 7,56 лв не са дръпнати, на 5.09 - 3,88€ / 7,56 лв.

(Наличната сума в картата ми е в €)

Връзка към коментар
На 7.10.2019 г. в 3:04, penkoyordanov каза:

В Чехия може да се плаща както с Крони така и с Евро, така че имаш ли Евро няма страшно.

  Да по кръчмарския курс. И в бг може така да се плаща в евро 

Връзка към коментар

Здравейте, вчера реших да си инсталирам приложението Revolut. Активират го, заредих пари, но проблема е, че не мога да открия опцията за безконтактно плащане. С Phyre нямам проблем, но четох доста отзиви и ми се иска да използвам Revolut. Ще съм благодарна, ако получа малко съдействие! :)

Връзка към коментар
преди 1 минута , Камелия каза:

Здравейте, вчера реших да си инсталирам приложението Revolut. Активират го, заредих пари, но проблема е, че не мога да открия опцията за безконтактно плащане. С Phyre нямам проблем, но четох доста отзиви и ми се иска да използвам Revolut. Ще съм благодарна, ако получа малко съдействие! 🙂

Самото приложение на Revolut няма опция за безконтакнто плащане - не и като при Phyre. Трябва да си инсталираш GPay и да си регистрираш Revolut-ската карта там, а в приложение по подразбиране за безконтактни плащания трябва да смениш Phyre с GPay.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.