Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 8 минути , chandni каза:

Самото приложение на Revolut няма опция за безконтакнто плащане - не и като при Phyre. Трябва да си инсталираш GPay и да си регистрираш Revolut-ската карта там, а в приложение по подразбиране за безконтактни плащания трябва да смениш Phyre с GPay.

Ахаа, добре. Ще опитам сега. Само да открия Gpay и ще пробвам. Благодаря много! 

Връзка към коментар
преди 45 минути , Камелия каза:

Ахаа, добре. Ще опитам сега. Само да открия Gpay и ще пробвам. Благодаря много! 

Ако акаунта ти в Google е с регион България, Gpay няма да го откриеш в Google Play. В тази статия е описано как може да си инсталираш Google Pay по друг начин. В крайна сметка след регистриране и добавяне на Revolut физическа карта, пак ми казва че не се поддържа плащане в магазини.

Връзка към коментар

От тази седмица, Револют е наличен вече и в САЩ  - поръчах днес една картичка и щяла да дойде след две седмици. За поръчката, поиска трансфер от 20$ , селфи и снимка на шофьорска книжка или паспорт.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Камелия каза:

С какъв адрес да си направя картата В Revolut?

Успях да си отключа плащането в магазин. Мисля че по-назад в темата някой беше описал стъпките...картата трябва да е издадена за адрес в държава която поддържа gpay. Аз си изтрих виртуалната карта и оздадох нова с адрес във Великобритания, тази карта после я добавих в gpay със същия адрес с който регистрирах картата и получих съобщение че мога да плащам с Gpay чрез NFC в магазини.

Връзка към коментар

Аз не съм си сменяла адреса в Google, a е български (както и в Revolut).  Просто инсталирах GPay от mirror-ите и си добавих Revolut картата - нямам проблеми с плащанията в магазин на физически POS.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , Алекс каза:

Това какво означава?

image.png

 

Означава, че в Малта официално не се поддържа и трябва да си изтеглиш приложението от някой mirror. 🙂

Връзка към коментар
преди 8 часа, chandni каза:

image.png

 

Означава, че в Малта официално не се поддържа и трябва да си изтеглиш приложението от някой mirror. 🙂

Ахаааа, а аз си мислих, че нещо телефонът ми прави номера, защото точно снощи се ъпдейтна:) уви, друго било. Мерси 🙂

Връзка към коментар

Има ли такса, ако тегля левове от левова сметка на Револют , на банкомат в България? Идеята ми е, че вкарах там пари, които сега искам да си изтегля от банкомата. 

Връзка към коментар
преди 25 минути , raliva каза:

Има ли такса, ако тегля левове от левова сметка на Револют , на банкомат в България? Идеята ми е, че вкарах там пари, които сега искам да си изтегля от банкомата. 

До 450 лв на месец няма такса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В началото на месеца, Револют за малко да ме свари неподготвен 😉 и взе че ми блокира акаунта с доста пари в него, точно на последния топ-ъп за деня, след което трябваше да преведа парите ...

Последва любезно съобщение от рода на:

"Няма топъп, няма преводи, докато не разгледаме документи за произход на средства, но можете да ползвате картата си за плащания ..."

А добро утро 🙂 , да не си мислят, че само те топъп-ват .... веднага ги "погасих" в Дайнърса, поне да не им оставам и стотинка ... за всеки случай.

Накратко искали, за self-employed банкови извлечения, за нает, някакви фишове от заплати и т.н. .. ама аз такива работи нямам ...

Затова за 5 мин, свалих една дан.декларация, после щракнах направо от екрана на нап едни осигурителни доходи да се вижда нещо, за цвят едно извлечение на банковата сметка, качих им ги .... и ... чак до вчера, направо си викам изгоря си Революта, да го почвам този на жената 🙂 ...

Вчера ми пишат от съпорта едни извинения за забавянето и почнаха да гледат, да смятат и да се чудят ... нали всички документи съм ги пратил без печати и на български 🙂 естествено. Уточнихме горе долу сумите, обаче човека вика не се връзва нещо 🙄, има няма 2 пъти ...

Казах му горе долу да поразгледа по-добре и да не ми сравнява приходи с оборот, естествено, че оборота може да е в пъти по-голям, особено като имам като self-employed приходи 2-3 пъти в годината, а през останалото време въртя между кредитни карти. Извини се човека, ок всичко е наред и ми разблокира акаунта, та сега съм отново с "жив" Револют. Обаче какво е следващото стъпало на оборот, което като "прескоча" ще има нова серия не знам ... ама ако се случи - ще докладвам.

 

Та имайте едно наум ...

 

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , georgebg каза:

Обаче какво е следващото стъпало на оборот, което като "прескоча" ще има нова серия не знам ... ама ако се случи - ще докладвам.

Та имайте едно наум ...

 

А това стъпало сега колко беше (ако не е тайна, разбира се) ?

Връзка към коментар
1 minute ago, Фичо said:

А това стъпало сега колко беше (ако не е тайна, разбира се) ?

Забравил съм да напиша - смятайки приблизително една година назад (поне така си мисля че работи) е между 60-65к EUR, май някъде се споменаваше за подобен лимит, на някой карти в началото нали слагаха някакви 5-15к май и се налагаше да се говори със съпорта за вдигане...

Връзка към коментар
преди 20 минути , georgebg каза:

Забравил съм да напиша - смятайки приблизително една година назад (поне така си мисля че работи) е между 60-65к EUR, май някъде се споменаваше за подобен лимит, на някой карти в началото нали слагаха някакви 5-15к май и се налагаше да се говори със съпорта за вдигане...

Там някъде им е границата. Леко си минал. Явно вече го карат малко през пръсти. Мен ме въртяха две седмици преди време и много ограничих използването им за операции с по-големи суми.

Връзка към коментар

@georgebg Аз не знам дали съм се оплаквал, но описаното от теб и при мен се е случвало...2 пъти

Първият път искаха доказване на средства, останаха доволни от заплата + спестявания и ме разблокираха. 2рият път ме блокираха с идеята да се свържа с съпортата им. Заявиха ми в прав текст, че ако продължавам да въртя обороти между различните валути и сметките ми извън Револют , без да използвам парите за реални покупки ще ми затворят акаунта. Не желаят да правя market arbitrage..:)

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
41 minutes ago, Радослав said:

без да използвам парите за реални покупки ще ми затворят акаунта. Не желаят да правя market arbitrage..:)

Точно това очаквах и аз като реакция, защото по извлечения се виждаше много ясно какво правя, но засега явно ми го спестиха ... ще се кротна известно време 😉 

Връзка към коментар

И аз трябваше да изпращам документи.

Много е шантаво. Спокойно биха могли да ти кажат, че ако в определен (може и съвсем кратък) срок не им предоставиш документите, които изискват, ще те блокират. За съжаление дирекнто ти блокират сметката без никакво предупреждение. 

Хубавото е, че ми казаха, че вероятно никога няма да ми се случи пак.

 

Друга тема: курсът евро/лева вече втора седмица е ужасен

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.