Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 10 часа, Diva4eva каза:

Привет. 

Не успявам да платя през телефона си. Работи с androit. 

А как точно се опитвахте да платите с телефона?

Връзка към коментар
преди 10 минути , Diva4eva каза:

Отварям приложението и казвам на касиера, че плащането е безконтактно 

Няма да стане така. Необходима е инсталация на Google Pay,  с добавена карта Револют към GP

Връзка към коментар
преди 12 минути , Яничка каза:

От къдe в менюто се стига до чат с live agent?

Доколкото помня в чата след общите въпроси и отговори имаш опция да поискаш live agent. Иначе няма специална опция в менюто. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Яничка каза:

От къдe в менюто се стига до чат с live agent?

Долу вдясно на табло,после горе вдясно на ? И скролвош най долу на чата,в него пишеш в прозорчето live agent

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Mut ant каза:

Искам да изтегля USD в кеш. Парите са в доларова сметка в Революта.

Какво ще ме посъветвате?

Направо теглиш от банкомата

Връзка към коментар

Няма как да изтеглиш долари в български банкомат. Може да питаш в някоя банка на гише може ли да се теглят долари. Вероятни ще има такса от банката за тая работа. 

Или някой чейндж, нямам идея дали има такива дето работят с карти 

Или теглиш в лева...

Връзка към коментар
2 hours ago, neuromancer said:

Не баш всяка, в Перу имаше и долари, в Панама май доларите бяха като национална валута ... 

До Перу и Панама няма да се Засиля!

1 hour ago, foxer said:

В Турция може да теглиш турски лири, долари и евро :)))))

Виж в Турция може да си ги дръпна кат пич, месрси, човече!

Връзка към коментар
57 minutes ago, Mut ant said:

До Перу и Панама няма да се Засиля!

Виж в Турция може да си ги дръпна кат пич, месрси, човече!

Така или иначе, стандартния пакет на Револют, е с безплатно теглене на 450лв равностойност на месец. Та едва ли си заслужава ходенето до Турция само за теглене на толкова пари 😉 . Виж ако планът е друг, и ако лирата падне още - тогава може 🙂 

Връзка към коментар
13 hours ago, georgebg said:

Така или иначе, стандартния пакет на Револют, е с безплатно теглене на 450лв равностойност на месец. Та едва ли си заслужава ходенето до Турция само за теглене на толкова пари 😉 . Виж ако планът е друг, и ако лирата падне още - тогава може 🙂 

Разбирам, на тоя етап не сами спешни доларите. Исках да разбера какви са вариантите да ги изтегля. Вероятно ще изчакам долара да се позасили, ще ги обърна в левове и ще ги ползвам така. Пък до Турция специално за това няма да ходя, но ще го комбинирам с друг ангажимент там и тогава може да изтегля равностойността на 450 лв. Благодаря на отзовалите се!

Връзка към коментар

Друг казус

Някой плащал ли е фиш към КАТ през Революта?

Аз го направих, но задължението продължава да ми виси в системата им.

Говорих с КАТ, където след проверка се оказа, че задължението ми наистина виси.

Свързах се с ОББ, където е сметката на КАТ за да проверят постъпили ли са пари по нея от мен.

От ОББ ми казаха, че нямали право да дават такава информация или по-скоро се оправдаха, че технически нямат такава възможност, което според мен е несериозно, но така или иначе ме посъветваха да проверя в банката, на която съм клиент(от която съм превел парите) и да потърся информация там. Доколкото знам парите, преведени по сметка от Революта пристигат в банката получател от Райфайзен. Въпросът ми е има ли смисъл да ходя в Райфайзен и да търся информация при тях какво се е случило?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mut ant каза:

Друг казус

Някой плащал ли е фиш към КАТ през Революта?

Аз го направих, но задължението продължава да ми виси в системата им.

Говорих с КАТ, където след проверка се оказа, че задължението ми наистина виси.

Свързах се с ОББ, където е сметката на КАТ за да проверят постъпили ли са пари по нея от мен.

От ОББ ми казаха, че нямали право да дават такава информация или по-скоро се оправдаха, че технически нямат такава възможност, което според мен е несериозно, но така или иначе ме посъветваха да проверя в банката, на която съм клиент(от която съм превел парите) и да потърся информация там. Доколкото знам парите, преведени по сметка от Революта пристигат в банката получател от Райфайзен. Въпросът ми е има ли смисъл да ходя в Райфайзен и да търся информация при тях какво се е случило?

С Revolut не могат да се правят банкови преводи към бюджета.

 

Евентуално със самата карта на сайта на МВР - https://e-uslugi.mvr.bg/.
Връзка към коментар
преди 17 часа, foxer каза:

В Турция може да теглиш турски лири, долари и евро :)))))

Досега в Турция не съм срещала банкомат откъдето да изтеглиш пари, различни от лири. Да, има различни обменни курсове, спрямо валутата на картата и/или наличните пари в нея (GBP, EUR, USD).

На коя банка е банкомата, откъдето може да се изтегли различна от местната валута и срещу каква такса? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Polina каза:

Досега в Турция не съм срещала банкомат откъдето да изтеглиш пари, различни от лири. Да, има различни обменни курсове, спрямо валутата на картата и/или наличните пари в нея (GBP, EUR, USD).

На коя банка е банкомата, откъдето може да се изтегли различна от местната валута и срещу каква такса? 

Според мен няма такива, освен онези “тесли” на EURONET, за които всички знаем с какви комисиони работят

Връзка към коментар
преди 1 час, Mut ant каза:

Друг казус

Някой плащал ли е фиш към КАТ през Революта?

Аз го направих, но задължението продължава да ми виси в системата им.

 

Преди колко време. Ако е 2-3 дни е нормално да повиси. Не им е минало осчетоводяването или както там си го наричат...  Дано да е така де!

 

пп. Аз си пазя всички плащания към КАТ, че като знам колко народ изрева

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
44 minutes ago, Georgi_G said:

Преди колко време. Ако е 2-3 дни е нормално да повиси. Не им е минало осчетоводяването или както там си го наричат...  Дано да е така де!

 

пп. Аз си пазя всички плащания към КАТ, че като знам колко народ изрева

Принципно си много прав. Самият аз си нося в колата една папка с квитанции от платени глоби точно по същата причина. Да не навлизам в детайли защо. Все пак реших този път да платя с Революта най-вече с цел да тествам системата. Е, очевидно не ми се получиха нещата този път и ще пия една студена вода за 20 лв. Фишът ми е съставен на 14.10 в 14:50. В системата на МВР се появи на следващия ден следобяд. Наредих парите по сметката в ОББ, посочена във фиша на 15.10 в 19:28. Трансакцията веднага придоби статус Completed - This transfer is no longer reversible. В КАТ ме провериха вчера следобяд 17.10 и задължението ми висеше. Поканиха ме да отида при тях с квитанцията от банката наредител за да уточним въпроса. Проблемът е, че аз нямам хартиен документ от банка, удостоверяващ плащането. Единственото, което мога да им покажа е разпечатан screenshot от трансакцията в Революта, където наистина пише, че са преведени 20 лв. по съответната сметка. Чудя се обаче дали си струва да си троша нервите, да си губя времето, да отсъствам от работа само и само да се занимавам с тъпите ботове в КАТ. Най-вероятно няма да признаят разпечатката от Революта за официален документ и ще ме отсвирят. Пак се замислям в Райфайзен дали биха могли да ми помогнат.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.