Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

18 minutes ago, Mut ant said:

Проблемът е, че аз нямам хартиен документ от банка

Можеш да си разпечаташ от приложението. Цъкваш върху транзакцията, после ИЗВЛЕЧЕНИЕ (3 иконки са под сумата, средната) и избираш pdf или директно за принтиране.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За всеки случай провери в КАТ отново примерно в понеделник. 

При мен парите за някои покупки в революта висят по няколко дни, докато при други парите изчезват за минути или часове.

Мисля си, че може да е нещо такова, а като сложиш и български банки, бюдежтни пари ......... нищо чудно да ги бавят няколко дни.

Успех от мен!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
8 minutes ago, aleksandrina said:

Можеш да си разпечаташ от приложението. Щукваш върху транзакцията, после ИЗВЛЕЧЕНИЕ и избираш pdf или директно за принтиране.

Така е, мога да си разпечатам Revolut BGN Statement, но информацията, която се съдържа там не може да ми бъде полезна по никакъв начин. Може да погледнеш някое твое извлечение за да се увериш в това. Ако пък в твоите извлечения има повече информация би ли споделила упоменато ли е там, че съответната сума е преведена по сметката на получателя, има ли посочено основанието за плащане и др.

4 minutes ago, Georgi_G said:

За всеки случай провери в КАТ отново примерно в понеделник. 

При мен парите за някои покупки в революта висят по няколко дни, докато при други парите изчезват за минути или часове.

Мисля си, че може да е нещо такова, а като сложиш и български банки, бюдежтни пари ......... нищо чудно да ги бавят няколко дни.

Успех от мен!

В понеделник ще проверя отново има ли развитие по плащането. Ако продължава да виси вече ще търся решение. Към момента все още съм "длъжник".

Връзка към коментар

Каквото е попълнено, това излиза. Някъде попълвал ли си, че плащаш по еди-кой-си-номер акт/фиш. В банкирането на Булбанк има отделно плащане към бюджета и не може да пуснеш обикновен превод в лева.

А иначе- изчакай още малко и пак провери. Ако не осчетоводят плащането, парите ще се върнат в сметката.

Връзка към коментар

Само с номер на фиша в основанието няма как да се погаси задължението, дори парите да са излезли от сметката в Revolut.
Платежните нареждания към бюджета имат още няколко реквизита, които ги различават от стандартните банкови преводи - вид и номер на документа, дата, задължено лице в отделен ред, ЕГН/ЕИК/ЛНЧ в отделен ред. Към момента повечето небанкови институции не поддържат плащания към бюджета чрез банков превод.
Фиш към КАТ може да се плати с Revolut (или която и да е друга подобна карта) по следните начини - онлайн в портала на МВР, чрез epay.bg или на физически POS терминал "в структура на МВР", която разполага с такъв.

%D1%84%D0%B8%D1%88-%D0%BF%D0%BE-%D0%B7%D

 

 

Няколко страници по-назад има описан подобен казус с плащане към агенция Митници - https://magelanci.com/forums/topic/8075-дебитна-карта-revolut/?do=findComment&comment=367423.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
19 minutes ago, aleksandrina said:

Каквото е попълнено, това излиза. Някъде попълвал ли си, че плащаш по еди-кой-си-номер акт/фиш. В банкирането на Булбанк има отделно плащане към бюджета и не може да пуснеш обикновен превод в лева.

А иначе- изчакай още малко и пак провери. Ако не осчетоводят плащането, парите ще се върнат в сметката.

Писал съм в основанието "Плащане на глоба с фиш серия Н № 756501, попълнил съм имена и ЕГН. Покажи ми моля те как изглежда едно твое извлечение, ако искаш и на лично.

16 minutes ago, zzxxcc said:

Само с номер на фиша в основанието няма как да се погаси задължението, дори парите да са излезли от сметката в Revolut.
Платежните нареждания към бюджета имат още няколко реквизита, които ги различават от стандартните банкови преводи - вид и номер на документа, дата, задължено лице в отделен ред, ЕГН/ЕИК/ЛНЧ в отделен ред. Към момента повечето небанкови институции не поддържат плащания към бюджета чрез банков превод.
Фиш към КАТ може да се плати с Revolut (или която и да е друга подобна карта) по следните начини - онлайн в портала на МВР, чрез epay.bg или на физически POS терминал "в структура на МВР", която разполага с такъв.

%D1%84%D0%B8%D1%88-%D0%BF%D0%BE-%D0%B7%D

 

 

Няколко страници по-назад има описан подобен казус с плащане към агенция Митници.

Благодаря! Определено това беше полезна информация.

Връзка към коментар
Just now, Mut ant said:

Писал съм в основанието "Плащане на глоба с фиш серия Н № 756501, попълнил съм имена и ЕГН. Покажи ми моля те как изглежда едно твое извлечение, ако искаш и на лично.

Да вметна само 2 случая- миналата година плащам на баща ми един фиш през моето банкиране, попълвам всичко и парите накрая неусвоени. Защото имало прекалено много попълнена информация !!! Парите бяха по сметката им, но трябваше ръчно да ги нанесат за конкретния фиш...  Случай 2: брат ми има фиш/акт (нещо си), плаща го и след 2-3 години му търсят пари за същото. Добре, че си пазел вносната бележка. Та с КАТ- здрави нерви само и пазене на всичко.
Моите извлечения са предимно за онлайн плащания и без основания.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Polina каза:

Досега в Турция не съм срещала банкомат откъдето да изтеглиш пари, различни от лири. Да, има различни обменни курсове, спрямо валутата на картата и/или наличните пари в нея (GBP, EUR, USD).

На коя банка е банкомата, откъдето може да се изтегли различна от местната валута и срещу каква такса? 

АКбанк какви са таксите никаква идея никога не ми се е налагало да тегля евро или долари 🙂

Връзка към коментар
преди 21 минути , foxer каза:

АКбанк какви са таксите никаква идея никога не ми се е налагало да тегля евро или долари 🙂

Точно така, Акбанк е банката, която няма такси, когато теглиш пари от Револют в Турция и има превалутиране , но не съм видяла да има опция да изтеглиш различна от местната валута. 

Връзка към коментар

Здравейте, имам въпрос относно картата. Имам сметки в лева и в щатски долари във първа инвестиционна и наскоро заредих Револют акаунта с 20 долара от доларовата сметка, просто за да видя, каква такса ще ми начисли банката и се оказа, че удържат 0,25% от сумата. А, когато ги преведа обратно не удържат такса, според вас това нормално ли е? И, дали изобщо си заслужава да ползвам тази карта. Има ли друг вариант за прескачане на тази такса? 

 

За тези 20 долара ми взеха 0.05$ такса.

Връзка към коментар
преди 30 минути , nbstw каза:

Здравейте, имам въпрос относно картата. Имам сметки в лева и в щатски долари във първа инвестиционна и наскоро заредих Револют акаунта с 20 долара от доларовата сметка, просто за да видя, каква такса ще ми начисли банката и се оказа, че удържат 0,25% от сумата. А, когато ги преведа обратно не удържат такса, според вас това нормално ли е? И, дали изобщо си заслужава да ползвам тази карта. Има ли друг вариант за прескачане на тази такса? 

 

За тези 20 долара ми взеха 0.05$ такса.

Ако се зарежда с дебитна карта дали ще има такса?

Връзка към коментар
преди 35 минути , nbstw каза:

Здравейте, имам въпрос относно картата. Имам сметки в лева и в щатски долари във първа инвестиционна и наскоро заредих Револют акаунта с 20 долара от доларовата сметка, просто за да видя, каква такса ще ми начисли банката и се оказа, че удържат 0,25% от сумата. А, когато ги преведа обратно не удържат такса, според вас това нормално ли е? И, дали изобщо си заслужава да ползвам тази карта. Има ли друг вариант за прескачане на тази такса? 

 

За тези 20 долара ми взеха 0.05$ такса.

Това е такса за картова операция на ПИБ. Ако имаш друга карта без такса можеш да ползваш нея

Връзка към коментар
преди 23 минути , dimitrov6 каза:

Ако се зарежда с дебитна карта дали ще има такса?

Картата е дебитна, нямам кредитни.

преди 18 минути , neuromancer каза:

Това е такса за картова операция на ПИБ. Ако имаш друга карта без такса можеш да ползваш нея

Каква друга карта без такса? Друга банка, предполагам 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами за всяка карта се чете какви са таксите. Това е ПОС транзакция в чужбина. Може и същата банка да има друга карта без тази такса, но малко вероятно.

Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

Ами за всяка карта се чете какви са таксите. Това е ПОС транзакция в чужбина. Може и същата банка да има друга карта без тази такса, но малко вероятно.

Не е така за всички банки. За Пощенска зареждането на ревалюта е "превод към друга платежна сметка или платежен инструмент и т.н." и те товарят с 1%. Проверено. Наредих зареждане 400 лв и ми дръпнаха 404 лв. от картата. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, zory каза:

Не е така за всички банки. За Пощенска зареждането на ревалюта е "превод към друга платежна сметка или платежен инструмент и т.н." и те товарят с 1%. Проверено. Наредих зареждане 400 лв и ми дръпнаха 404 лв. от картата. 

При мен зареждане на Револют от дебтна карта на Пощенска ( Дебит Мастъкард) се отчита като плащане на ПОС терминал в чужбима и таксата е 0,5%. При зареждане с 200лв таксата ми беше 1лв.

Връзка към коментар

ЦКБ и ДСК -  KK и ДК засега държат фронта и такси за зареждане на Револют няма.

Пощенска не съм пробвал за зареждане на Револют, но да се има впредвид, че имат и 2% такса за превалутиране.

Дайнърс вече имат такса 1% за зареждане на Револют, даже при пробата, транзакцията излезе с описание PHYRE 🙂 

 

Други карти/банки засега не ползвам, и нямам кокретна информация.

Всички други неБГ карти, такива глупости не правят 😉 ...

  

Връзка към коментар

То, тогава предполагам Револют ще ми върши работа най-вече за теглене от банкомат в чужбина? И вероятно, ако правя онлайн покупка с екзотична валута, защото доколкото си спомням Fibank взимат и немалка такса за превалутиране?

 

А иначе не виждам смисъл да превеждам пари от дебитната си карта на Fibank към револют, защото така или иначе ще ми удържи този 0.25%, независимо дали плащам с Револют или направо с дебитната карта на Fibank 

Връзка към коментар
преди 4 минути , nbstw каза:

То, тогава предполагам Револют ще ми върши работа най-вече за теглене от банкомат в чужбина? И вероятно, ако правя онлайн покупка с екзотична валута, защото доколкото си спомням Fibank взимат и немалка такса за превалутиране?

 

А иначе не виждам смисъл да превеждам пари от дебитната си карта на Fibank към револют, защото така или иначе ще ми удържи този 0.25%, независимо дали плащам с Револют или направо с дебитната карта на Fibank 

Fibank нямат такса превалутиране. Тия 0.25%, които се водят плащане на ПОС в чужбина могат да се избегнат, ако ползваш пакет "Моят Избор" или "Моят избор онлайн".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , zhivko7 каза:

Fibank нямат такса превалутиране. Тия 0.25%, които се водят плащане на ПОС в чужбина могат да се избегнат, ако ползваш пакет "Моят Избор" или "Моят избор онлайн".

С този пакет предполагам ще отпадне таксата плащане на ПОС в чужбина като цяло? Дори без революта

Връзка към коментар
преди 44 минути , nbstw каза:

То, тогава предполагам Револют ще ми върши работа най-вече за теглене от банкомат в чужбина? И вероятно, ако правя онлайн покупка с екзотична валута, защото доколкото си спомням Fibank взимат и немалка такса за превалутиране?

 

А иначе не виждам смисъл да превеждам пари от дебитната си карта на Fibank към револют, защото така или иначе ще ми удържи този 0.25%, независимо дали плащам с Револют или направо с дебитната карта на Fibank 

Като цяло, ако имаш българска дебитна карта, и ще плащаш и теглиш само в България няма смисъл от Револют

Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

Като цяло, ако имаш българска дебитна карта, и ще плащаш и теглиш само в България няма смисъл от Револют

Да, това е ясно. Не става въпрос за България, но ако нямам такса плащане на ПОС в чужбина и с дебитната ми карта, революта ще ми върши работа само за това, което казах по-горе предполагам

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.