Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Е, дава и гъвкавост - допълнителен инструмент, ако нещо с основния не стане, по-голяма сигурност  - заключване ако не се ползва, виртуални карти...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От ден на ден все по-дървени курсове имат, явно с времето растат и курсовете се влошават.

Преди малко 1 евро се разменяше за  1,929 лв. аз поне не съм виждал никога чак толкова нисък курс

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
7 minutes ago, Alexander said:

От ден на ден все по-дървени курсове имат, явно с времето растат и курсовете се влошават.

Преди малко 1 евро се разменяше за  1,929 лв. аз поне не съм виждал никога чак толкова нисък курс

Уикендите е така. Миналата събота беше стигнал 1.9237. В понеделник нещата ще си дойдат на мястото.

Просто почивните дни няма далавера 🙂

Иначе през миналата седмицата е стигал 1.9552

Връзка към коментар
преди 7 минути , Alexander каза:

От ден на ден все по-дървени курсове имат, явно с времето растат и курсовете се влошават.

Преди малко 1 евро се разменяше за  1,929 лв. аз поне не съм виждал никога чак толкова нисък курс

През уикенда не е нещо необичайно тоя курс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Револют съм ги хващал в "дървен" курс не само през уикендите. По време на последното ми пътуване до Азербайджан умишлено редувах Рево с картата издадена ми от българска банка. После беше много интересно да видя, че всяко от плащанията с картата от българска банка бе на по-изгоден обменен курс (малка разлика, но все пак разлика).

На Револют предимството им е по-скоро удобното мобилно приложение.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 минути , tonik каза:

Револют съм ги хващал в "дървен" курс не само през уикендите. По време на последното ми пътуване до Азербайджан умишлено редувах Рево с картата издадена ми от българска банка. После беше много интересно да видя, че всяко от плащанията с картата от българска банка бе на по-изгоден обменен курс (малка разлика, но все пак разлика).

На Револют предимството им е по-скоро удобното мобилно приложение.

И моите наблюдения са такива.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, zhivko7 каза:

Да.

Да те питам и за превода обратно към банката от Револют. Гледах този пакет и наистина изглежда добре, без такса за плащане на ПОС в чужбина звучи страхотно, а дали е така и за превод обратно от Револют към банката? 

Връзка към коментар

Револют има смисъл ако

1) теглиш на банкомат в чужбина (като внимаваш да е без такси)

2) преводи по IBAN, например да платиш на приятел в чужбина или бг или да си прехвърлиш парите от чужбина в бг

3) плащане на приятел който има револют директно в революта. Например ако се правят общи поръчки от чужд сайт преди пращах парите за капарото по Еконт а сега с революта

4) получаване на пари по карта без такса, например за бонусите на боокинг

 

дори да не пътуваш в чужбина пак има достатъчно смисъл. Виждам потенциал и в търговията с акции които скоро пуснаха. 

Връзка към коментар

В Чехия, как е по изгодно да се плаща и съответно тегли от банкомат, от евровата или от бг сметката в Револют или предварително да се превалутират в крони и пак от евро или от лев. 

Знам, че има хора много навътре в превалутирането.😁😏. Сумата няма да е голяма - 100€.

Връзка към коментар
преди 8 минути , EliDion каза:

В Чехия, как е по изгодно да се плаща и съответно тегли от банкомат, от евровата или от бг сметката в Револют или предварително да се превалутират в крони и пак от евро или от лев. 

Знам, че има хора много навътре в превалутирането.😁😏. Сумата няма да е голяма - 100€.

Мисля,че най-добре е да се направи и сметка в чешки крони.Аз така съм направил и само от нея  се плаща и съответно тегли от банкомат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Инфо от вчера от Истанбул. Теглене от банкомат на Ak Bank - за 1000 лири ми взеха 30 лири комисион и трънски курс за обмяната - 6.32 при реален в 6.50 за 1 евро. Та да си знаете за тази гадна банка...

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , EliDion каза:

При смяна на лична карта трябва ли да се прави нещо. Да ги уведомявам по някакъв начин?

Нямам идея, но вероятно не е лошо да се уведомят за да не стане засечка в неподходящ момент.

 

На мен по-скоро ми е любопитно, какво се случва ако си смениш телефонния номер?

Връзка към коментар

с телефона е по-лесно. Правил съм го преди време. Влизаш ви в менюто, където ти са настройките на акаунта и го сменяш. Най-много да получиш верификационен SMS и готово.

Връзка към коментар
On 10/11/2019 at 7:10 AM, penkoyordanov said:

Успях да си отключа плащането в магазин. Мисля че по-назад в темата някой беше описал стъпките...картата трябва да е издадена за адрес в държава която поддържа gpay. Аз си изтрих виртуалната карта и оздадох нова с адрес във Великобритания, тази карта после я добавих в gpay със същия адрес с който регистрирах картата и получих съобщение че мога да плащам с Gpay чрез NFC в магазини.

 

On 10/11/2019 at 7:29 AM, chandni said:

Аз не съм си сменяла адреса в Google, a е български (както и в Revolut).  Просто инсталирах GPay от mirror-ите и си добавих Revolut картата - нямам проблеми с плащанията в магазин на физически POS.

Със български адресси на в GPay и Revolut картата, В GPay ми пише, че не мога да плащам в магазина. Като плащане по подразбиране на NFC на телефона GPay  го няма изобщо, само FBank приложението. Още не съм пробвал да сменям адреси.

1 hour ago, Sun4o said:

Инфо от вчера от Истанбул. Теглене от банкомат на Ak Bank - за 1000 лири ми взеха 30 лири комисион и трънски курс за обмяната - 6.32 при реален в 6.50 за 1 евро. Та да си знаете за тази гадна банка...

Може би за 'непознати' банкомати трябва винаги да се ползват vaults. Превалутираш ти в лири и оставяш за теглене точно отлкова колкото възнамеряваш да изтеглиш. Ако банката или банкомата иска да взема такси, просто няма да мине плащането.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според вас как е по-удачно да се плати с цел по-малко загуба от превалутиране, с Revolut Mastercard Debit  с предварително обменени към AU$ в Револют акаунта или директно от BGN пак с Револют Mastercard?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм си свързал Revolut-ската карта с GPAY и плащам безконтактно с телефона, но искам да попитам някой дали е успял да свърже българска карта и по-специално Diners Evolve?

Връзка към коментар

Да допълня, че малко по-късно, пак в Истанбул, на ПОС терминал на същата Ак Банк, превалутиращия курс за Мастеркард на ПИБ беше 6.45 Лири, а за Револют-а - 6.30...Е това как става не знам. Пробвах и с една американска Виза (на Chase bank) - и там курса на долара беше като на Револют-а. Трънски.

Виждам дългата ръка на ББ...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искам да ползвам Revolut за получаване на пари от British Airways и имам няколко въпроса. Като избера сметка в UK ми излизат няколко въпросителни. В полето за името на банка издател Revolut или Revolut LTD трябва да се запише? Искат и адрес който в приложението не го открих , а не ми се иска да ползвам произволни мнения от нета. Останалите нужни данни ги намерих след като купих един паунд и открих сметка в GBP. В условията на British пише че ще преведат парите по валутата на съответната сметка по курса на деня . В случай в Revolut имам сметки и в евро и паунди и въпроса ми е дали ще ми преведат направо евро или ще го превалутират в сметката в паунди ( ако тя се води официална )?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Capitan Morgan каза:

Искам да ползвам Revolut за получаване на пари от British Airways и имам няколко въпроса. Като избера сметка в UK ми излизат няколко въпросителни. В полето за името на банка издател Revolut или Revolut LTD трябва да се запише? Искат и адрес който в приложението не го открих , а не ми се иска да ползвам произволни мнения от нета. Останалите нужни данни ги намерих след като купих един паунд и открих сметка в GBP. В условията на British пише че ще преведат парите по валутата на съответната сметка по курса на деня . В случай в Revolut имам сметки и в евро и паунди и въпроса ми е дали ще ми преведат направо евро или ще го превалутират в сметката в паунди ( ако тя се води официална )?

Много пъти съм давал сметката в Revolut за подобни цели. Когато ми искат такава информация попълвам:

Банка: Revolut

Адрес: 7 Westferry Circus, Canary Wharf, London E14 4HD, United Kingdom

Ако търсиш някаква по-официална информация - питай в чата в мобилното приложение.

А иначе като дадеш сметка в GBP - ще ти преведат GBP с равностойност на EUR 600 (или колкото ти е обезщетението) по курса на деня (GBP/EUR - примерно GBP 519).

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , koliob каза:

Много пъти съм давал сметката в Revolut за подобни цели. Когато ми искат такава информация попълвам:

Банка: Revolut

Адрес: 7 Westferry Circus, Canary Wharf, London E14 4HD, United Kingdom

Ако търсиш някаква по-официална информация - питай в чата в мобилното приложение.

А иначе като дадеш сметка в GBP - ще ти преведат GBP с равностойност на EUR 600 (или колкото ти е обезщетението) по курса на деня (GBP/EUR - примерно GBP 519).

Точно тази информация ми трябва 🙂 Досега съм получавал пари по Революта от Букинг и Пейпал , но там направо по евровата сметка се получават като попълвам IBAN. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.