Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 3 минути , neuromancer каза:

Де да знам...

Последно преди няколко дена не мина при American Airlines, въпреки че навсякъде из Чикаго си работеше, ама това е единичен случай

намери клон на банка, Banco do Brasil, Bradesco и пробвай да теглиш там.

Да не ти блокират плащанията от банките, заради Бразилия? Другите карти имам предвид

И аз много се учудих. Barclays дебитна принципно не я полвам, защото ми е основния банков трезор - освен в напечени случаи 🙂 Аз всъщност не стигнах до теглене - банкоматът ми я изплю. Което ме изуми. Барклис минава абсолютно винаги и навсякъде. Ама ей на. Както и останалите карти бяха изплюти преди ПИН код. С Револут два пъти пробвах плащане - в хотела и в бюфет. Тц. 

AMEX моментално ми изпратиха проверка при първото плащате на колата под наем. После нямах проблеми... 

Просто няма начин без кеш. Забравих на летището, но не мислех, че ще е проблем. Здраве да е, справих се, но беше лек дерт.

Връзка към коментар

В ЮА и ЦА, пиновете на картите, трябва да са задължително четирицифрени, да се има предвид. Не зная за UK , но в СА са (обикновено) шестцифрени , моите пинове ги смених с четирицифрени.

Връзка към коментар
преди 27 минути , stanislavpp каза:

В ЮА и ЦА, пиновете на картите, трябва да са задължително четирицифрени, да се има предвид. Не зная за UK , но в СА са (обикновено) шестцифрени , моите пинове ги смених с четирицифрени.

Всичките ми PIN-ове са четирицифрени. Дори не съм чувала за 6 цифри... Просто е неприятно да разчиташ на няколко карти и те да се дънят. Но се оправяме, учим си уроците, здрави да сме 🙂 

Връзка към коментар

За Бразилия не е така, може 6 цифрени, може и 4

аз съм с 6 цифрен на дебитната карта

и това не обяснява защо вади картата преди ПИНа 

като си помисля, следваш ли инструкциите

понякога работи без карта в четеца, слагаш картата, вадиш, цъкаш какво искаш там, въвеждаш пин, слагаш пак картата... ама май това само за бразилски карти беше

Връзка към коментар

@neuromancer Нямам идея защо  не ми харесваха картите. Аз специално на Револут разчитах, ама не би. След проблемите с плащания в Чили и Аржентина не ме изненада. Просто исках да го споделя тук - до имат хората и втори вариант. Иначе не е за първи път да не се приемат карти  - опит от Япония и Норвегия. И затова винаги гледам за кеш. Просто понякога се зафърфалячват нещата, а в събота и неделя не всички работят (за обмяна) 🙂 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Rainy каза:

@neuromancer определено не искаше да бъде приет и при плащания, и при теглене в брой. Просто се удивих как нито една карта не ми беше приета от нито един банкомат - говоря все читави към банки. Накрая бях щастлива, че изтеглих малко пари с AMEX - в един супермаркет. Не е много ок, но изобщо не е ок без кеш. Днес ме пуснаха без пари по една магистрала, ама няма да е все така 🙂 Нямам спомен миналият път в Бразилия как съм плащала, но аз тогава и нямах Револут. 
 И да, Револут се разпознава като кредитна.
И да, в Южна Америка е тука има, тука нема 🙂 В Аржентина и Чили 80% от плащания на резервации ми ги отхвърли...

Ми вадИ кеша:))))

По таз причина, винаги носим достатъчно  кеш, все едно, нямаме десет карти, че сме имали и ние такива случки:(((

А Револют, да не би, да ти е замразена, /някой път, недоглеждам, като не мине, тогава виждам, /че ние в САЩ и Канада карахме само на Револют, безотказно, навсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Rainy При мен Revolut работеше без проблем на Cielo POS терминалите. Но почти на всички други не минаваше плащане. Така или иначе на повечето места има по няколко, така че избирай Cielo, би трябвало да стане. Иначе за теглене на кеш, не съм има проблем през банкоматите на Bradesco и Banco do Brasil.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Ми вадИ кеша:))))

По таз причина, винаги носим достатъчно  кеш, все едно, нямаме десет карти, че сме имали и ние такива случки:(((

А Револют, да не би, да ти е замразена, /някой път, недоглеждам, като не мине, тогава виждам, /че ние в САЩ и Канада карахме само на Револют, безотказно, навсякъде.

Това е проблема, че нямах кеш и трябваше да се сдобия 🙂 Просто забравих на летището да обменя - имах малко паунди в брой, но не се притесних, защото смятах, че не е проблем да изтегля от произволен автомат. Което не се случи...

Картите със сигурност не са замразени.

 

Преди 1 час, zhivko7 каза:

@Rainy При мен Revolut работеше без проблем на Cielo POS терминалите. Но почти на всички други не минаваше плащане. Така или иначе на повечето места има по няколко, така че избирай Cielo, би трябвало да стане. Иначе за теглене на кеш, не съм има проблем през банкоматите на Bradesco и Banco do Brasil.

Благодаря ти! 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Plamsi каза:

Здравейте, 

Да попитам дали някой е ползвал картата в Израел и дали е ок да се ползва там за теглене на пари в кеш? 

Здравей! Да, аз съм я използвал.

Не е ок там, защото има такса за теглене от банкомат.

Връзка към коментар

След като изтеглих приложението Google pay чрез mirror продължавам да не успявам да закача револютските карти за плащане.Смених в револют акаунта адреса си с такъв в Германия.Същия този адрес добавих и в Google pay,но не ставаи не става.Моля за съвет ✍️

Редактирано от valpet
Връзка към коментар

В момента пак явно има някаква кампания за безплатни карти с 15лв. бонус. На щерката не и пристигна картата, говорила с оператор и той направо я изтрил и сега има само опция да си плати, а тя вече и не живее в БГ. Та въпроса - може ли да си закрие съществуващата сметка, да се регистрира наново и да си направи нова с новия адрес за да и бъде и основната сметка в евро и да може да си поръча безплатната пластика?

Връзка към коментар
5 hours ago, EliDion said:

В момента пак явно има някаква кампания за безплатни карти с 15лв. бонус. На щерката не и пристигна картата, говорила с оператор и той направо я изтрил и сега има само опция да си плати, а тя вече и не живее в БГ. Та въпроса - може ли да си закрие съществуващата сметка, да се регистрира наново и да си направи нова с новия адрес за да и бъде и основната сметка в евро и да може да си поръча безплатната пластика?

След като операторът я е изтрил може и със същия номер

Връзка към коментар

Този БГ номер и без това вероятно ще бъде спрян след време. Трябва ли да прехвърли паричките на мен примерно и да закрие сметката и после да си открие нова на новия френски номер. Заради регистрацията с ЛК, която си е със същия номер.

Връзка към коментар

Телефона може да се смени и без да се регистрира наново. Ако картата не е дошла, би трябвало да ви направят нова безплатно, през оператор

Връзка към коментар

Както казах по-горе след разговор с оператор, той е обяснил,че адреса според гугъл мапс бил верен и картата е доставена във  а ВИДИН, а ние сме на улица Видин, но в Русе и е казал че не може безплатна карта и я е изтрил изобщо.

Въпроса е как да се процедира от тук нататък.

Връзка към коментар
7 minutes ago, EliDion said:

Както казах по-горе след разговор с оператор, той е обяснил,че адреса според гугъл мапс бил верен и картата е доставена във  а ВИДИН, а ние сме на улица Видин, но в Русе и е казал че не може безплатна карта и я е изтрил изобщо.

Въпроса е как да се процедира от тук нататък.

Пробвайте пак - различни оператори, различни резултати (да се надяваме 🙂 ) .

И  после преценете, дали нервите за нова регистрация, проверка на самоличност и т.н. си заслужават десетината евро за нова карта ...

 

Връзка към коментар

А вие каква карта получихте? VISA или MasterCard?

 

Аз получих VISA, а ми трябва MasterCard. Пише, че трябва да си платя за премиум за MasterCard...

 

Като гледам повечето снимки на карти из нета от 2018 са все MasterCard... дали напоследък не са преминали на VISA по подразбиране?

Връзка към коментар
3 minutes ago, dark said:

А вие каква карта получихте? VISA или MasterCard?

 

Аз получих VISA, а ми трябва MasterCard. Пише, че трябва да си платя за премиум за MasterCard...

 

Като гледам повечето снимки на карти из нета от 2018 са все MasterCard... дали напоследък не са преминали на VISA по подразбиране?

Точно така, до преди месец се издаваха само мастър кард (вкл. виртуални) може би година , преди това беше виза за кратко....сега пак е виза, но не се знае за колко време.....останал съм с впечатлението, че ги въртвят периодично.

Връзка към коментар
1 hour ago, EliDion said:

Нова регистрация отнема 2 мин. Нерви са с оператор да се обясняваш.

По принцип в една банка не можеш да бъдеш два пъти клиент - или си клиент или не си.

Та в този ред на мисли, мисля, че разговор с оператор би решило потенциални проблеми с двойна регистация ...

Връзка към коментар

Моята карта е от октомври 2018 година и е Visa, на жената пролетта издадоха Master Card. Аз съм доволен от Visa, защото повечето ми финтех карти Transferwise, Monese и Bunq са Master Card.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, dark каза:

А вие каква карта получихте? VISA или MasterCard?

 

Аз получих VISA, а ми трябва MasterCard. Пише, че трябва да си платя за премиум за MasterCard...

 

Като гледам повечето снимки на карти из нета от 2018 са все MasterCard... дали напоследък не са преминали на VISA по подразбиране?

Подписаха някакъв ексклузивен договор с Виза за Европа и голяма част от картите ще са такива. В САЩ пък влизат като партньори на Мастъркард.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.