Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Там е работата,че и аз самият виждам най-дребният шрифт леко нечетлив.

Връща ме на изходна позиция.

Вероятно системата изисква максимална четливост,а аз съм леко на границата.

Може би съвсем малко по-силна камера би било достатъчно.

Късмет какво да се прави. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Seetravel каза:

Там е работата,че и аз самият виждам най-дребният шрифт леко нечетлив.

Връща ме на изходна позиция.

Вероятно системата изисква максимална четливост,а аз съм леко на границата.

Може би съвсем малко по-силна камера би било достатъчно.

Късмет какво да се прави. 

Аз го бях инсталирал на един таблет с 2 мегапиксела камера и стана.Другата  карта е на телефон с 13 мегапиксела.

Връзка към коментар

Разбирам.

Камерата я ползвам и нямам проблеми,но просто само тук е зациклянето.

Чиста е, може би размера на дисплея ако изобщо има някакво значение.

Сравнително малък е,а от друга страна щом с 2 МР става,нямам идея защо се получава така.

Опитах няколко пъти,не става,само при революта прави проблеми.

Ако не е тайна какъв бе модела на таблета?

Връзка към коментар
преди 43 минути , Seetravel каза:

Разбирам.

Камерата я ползвам и нямам проблеми,но просто само тук е зациклянето.

Чиста е, може би размера на дисплея ако изобщо има някакво значение.

Сравнително малък е,а от друга страна щом с 2 МР става,нямам идея защо се получава така.

Опитах няколко пъти,не става,само при революта прави проблеми.

Ако не е тайна какъв бе модела на таблета?

PRESTIGIO WIZE 3407

Някой каза,че може на лаптопа да се инсталира допълнително андроид и тогава Революта се слага там.

Връзка към коментар

Към казуса, разискван последните дни: Цъкваш ли по екрана, докато снимаш, за да фокусира, все пак?

 

И да питам нещо аз.. Някой получавал ли е револют плащане peer2peer (от друг човек) и може ли то да се ривъртва с цел злоупотреба?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , dobsov каза:

Някой получавал ли е револют плащане peer2peer (от друг човек) и може ли то да се ривъртва с цел злоупотреба?

Не може да се ривъртва

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , dobsov каза:

Към казуса, разискван последните дни: Цъкваш ли по екрана, докато снимаш, за да фокусира, все пак?

Да правя го,но явно системата изисква максимална четливост.

Сега опитвам с една програма,ако не стане се отива на друг телефон.

Връзка към коментар
преди 1 час, Seetravel каза:

Да правя го,но явно системата изисква максимална четливост.

Сега опитвам с една програма,ако не стане се отива на друг телефон.

Защо не го инсталираш на друг телефон и като го одобрят си влизаш през твоя,а в другия го изтриваш.Не знам дали ще може да инсталираш на твоя без проверка на самоличност.

Аз през моя телефон влизам в две карти.Само при смяна на профил ми иска СМС код и  до 60 секунди трябва да се въведе.

Връзка към коментар
преди 28 минути , dimitrov6 каза:

Защо не го инсталираш на друг телефон и като го одобрят си влизаш през твоя,а в другия го изтриваш

Това и смятам, да направя ако нищо друго не сработи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
9 hours ago, EliDion said:

Тези които бяха поканени да си направят карта през промоцията, колко време след първата покупка и верификация на картата си получиха бонуса от 15лв.?

5 дни след първото плащане имам 20лв бонус 

Screenshot_20191208_205846.jpg

Връзка към коментар
На 7.12.2019 г. в 21:00, Ilian359 каза:

Според мен трябва по-добра осветеност.

Това реши проблема.

На дневна светлина и на открито, след няколко опита се получи и верификацията мина за минути.

Благодаря на всички които ми помогнаха с подходящи съвети.

Хубава вечер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , chandni каза:

@Георги Матеев, май ще си мечтаем за "дрането" на ПИБ и техните 0.25% такса за плащане на чужд ПОС...? :girl_crazy:При тях дори и с 0.5% кешбек и 0.25% такса, пак ти оставаха 0.25% чист кешбек, а ако се наложеше после да оспорим транзакция и да ни върнат пари, след като ни вземеха нови 0.25% излизахме на 0... Сега кешбекът в чужбина ефективно става 0%, а ако се наложи да се оспори и транзакция и да ти вземат 0.5% за възстановяване на сумата, нещата стават още по-грозни...

аз по твоя споделен опит от миналото, най-сетне си активирах там "моят избор онлайн" и вече каквото има на пос в чужбина /онлайн или не, или захранване на Револют/ смятам да си го плащам с дебитната карта, за да шкартирам и тия досадни 0,25%

 

относно възможността да преминем изцяло на картите от финтек компаниите, как точно стоят нещата с гарантирането на сумите до 100 000 евро? бегло погледнах при револют и май там беше дадена някаква институция в Австралия, пред която да се предявяват претенции в случай на фалит и тн, с уточнението, че това не било застраховка на депозити... ако и при другите подобни компании така стоят нещата, не ми се вижда много целесъобразно да се измести човек напълно в такива услуги, без никакви средства в традиционни банки

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
2 hours ago, antea said:

относно възможността да преминем изцяло на картите от финтек компаниите, как точно стоят нещата с гарантирането на сумите до 100 000 евро? бегло погледнах при револют и май там беше дадена някаква институция в Австралия, пред която да се предявяват претенции в случай на фалит и тн, с уточнението, че това не било застраховка на депозити... ако и при другите подобни компании така стоят нещата, не ми се вижда много целесъобразно да се измести човек напълно в такива услуги, без никакви средства в традиционни банки

Повечето финтех компании и специално Револют имат издаден банков лиценз в ЕУ т.е. за тях важат условията за гарантиране на суми до 100к евро.

Quote

От днес вече Revolut официално е банка! Финтех компанията получи банков лиценз от националната банка на Литва, който е валиден в целия Европейски съюз

A и има стандартни други европейски банки, които нямат такси за обслужване, имат безплатни преводи, безплатни тегления, курса при теглене на лева (към евро) не надвишава фиксинга, до няколо дни падат и таксите за изходящите СЕПА преводи, вече ЦКБ обяви такса 1 лв/0.51 EUR, от друга страна е въпрос на време някоя от финтеч компаниите да пусне iBAN-и в лева, което окончателно ще одреже връзката ми с бг банковата система.

 

 

Връзка към коментар
преди 28 минути , georgebg каза:

Повечето финтех компании и специално Револют имат издаден банков лиценз в ЕУ т.е. за тях важат условията за гарантиране на суми до 100к евро.

 

само че това ще е в някакво бъдеще, в момента не мисля, че оперират като Revolut Bank, съответно и не се прилага европейската схема за гарантиране на депозити, а имат друго решение, по-точно:
 

Цитат

 

Is my money safe?

Client funds are safeguarded at Australia and New Zealand Banking Group Limited, Singapore Branch. Your money is not covered by the Deposit Insurance Scheme. As an authorised institution, Revolut safeguards your funds as per regulatory requirements. In the event of an insolvency of Revolut, you will be able to claim your funds from this segregated account and your claim will be paid above all other creditors.

 

 

Връзка към коментар
преди 19 минути , antea каза:

само че това ще е в някакво бъдеще, в момента не мисля, че оперират като Revolut Bank, съответно и не се прилага европейската схема за гарантиране на депозити, а имат друго решение, по-точно:
 

 

@antea Мисля, че това което посочваш важи за оперирането на Револют в Австралия и Нова Зеландия. Относно Европейския съюз, от статията цък става ясно, че имат лиценз от ЕЦБ и депозити до 100 000€ са гарантирани. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз мисля, че е така, въпреки че съм малко с предубеждение дали мога да се доверя за такива суми. Вероятно защото е ново "животно", поне за мен и като това са всичките ми кътани с години пари.... Малко страх ме хваща.

Както и ако ми откраднат или си загубя телефона какво ще правя например....

Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

само че това ще е в някакво бъдеще, в момента не мисля, че оперират като Revolut Bank, съответно и не се прилага европейската схема за гарантиране на депозити, а имат друго решение, по-точно:
 

Is my money safe?

Client funds are safeguarded at Australia and New Zealand Banking Group Limited, Singapore Branch. Your money is not covered by the Deposit Insurance Scheme. As an authorised institution, Revolut safeguards your funds as per regulatory requirements. In the event of an insolvency of Revolut, you will be able to claim your funds from this segregated account and your claim will be paid above all other creditors.

Това е за клиентите им в Сингапур. Средствата на клиентите от ЕС се държат в Barclays/Lloyd's.

 

 

Преди 1 час, penkoyordanov каза:

@antea Мисля, че това което посочваш важи за оперирането на Револют в Австралия и Нова Зеландия. Относно Европейския съюз, от статията цък става ясно, че имат лиценз от ЕЦБ и депозити до 100 000€ са гарантирани. 

 

Дори и да имат банков лиценз, все още не работят като банка, а като дружество за електронни пари - https://www.revolut.com/en-BG/legal/terms.

Средствата на клиентите, срещу които са издадени електронните пари не участват в тези схеми за гарантиране на депозитите до 100000 евро, но се държат в отделни сметки от парите на дружеството и при фалит, клиентът трябва да си ги потърси от съответната банка, в която са тези сметки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

мисля, че този клон на дискусията е за темата за Revolut, но точно от същата статия - т.е. новина от декември 2018, чета, че говорят в бъдеще време какво ще бъде, когато започнат да оперират като банка - как ще има овърдрафти и кредити и тн, съответно и защитата ще бъде по схемата за гарантиране

 

какво ви кара да мислите, че бъдещето, за което се говори в новината отпреди година, вече е настъпило и гаранцията е валидна? това, че имат банков лиценз изобщо не значи, че оперират като банка

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте отново.

Картата е активна проблеми с плащане на ПОС терминал няма,теглене от банкомат,всичко е наред.

Проблеми засега ми създава само epay.bg.

Имам регистрация 3-ниво с IBAN и BIC.

IBAN-а го приема,но BIC-а отказва.

Не бил правилен формат.

Също така ако опитам да заредя през банкомат микросметката отхвърля картата.

Има ли някой  с регистрация в epay.bg,да има подобен проблем ?

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Seetravel каза:

ESPYBGS1

Това е BIC-а от epay.bg който имам в профила.

Явно трябва да се обърна към epay и към revolut-а,за изясняване.

Би трябвало да стане с BIC кода на ЦКБ - CECBBGSF, щом не приема ESPYBGS1.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.