Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Да се има предвид, че безплатните банкови трансфери са само в EUR за SEPA трансфери! Всички други валути минават по SWIFT и им се начисляват различни такси по маршрута!

 

Screenshot_20180213-211138.png.a04ef8c2ab47d553f44dbe313b3e8aca.png

 

Screenshot_20180213-211239.png.8f3861f6ace75e1cb5acf060c5781a9e.png

 

Screenshot_20180213-211248.png.433eee22d7b424245d60b5f0d556cb26.png

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
10 minutes ago, chandni said:

Да се има предвид, че безплатните банкови трансфери са само в EUR за SEPA трансфери! Всички други валути минават по SWIFT и им се начисляват различни такси по маршрута!

 

Screenshot_20180213-211138.png.a04ef8c2ab47d553f44dbe313b3e8aca.png

 

Screenshot_20180213-211239.png.8f3861f6ace75e1cb5acf060c5781a9e.png

 

Screenshot_20180213-211248.png.433eee22d7b424245d60b5f0d556cb26.png

Това ако го знаех по-рано, нямаше да карам човек от САЩ да ми превежда долари в евровата сметка на личния IBAN(SEPA) - не стана! :) сега действам със референтния номер, да видим... колко време ще се бави

Връзка към коментар
преди 30 минути , chandni каза:

Да се има предвид, че безплатните банкови трансфери са само в EUR за SEPA трансфери! Всички други валути минават по SWIFT и им се начисляват различни такси по маршрута!

Screenshot_20180213-211138.png.a04ef8c2ab47d553f44dbe313b3e8aca.png

Screenshot_20180213-211248.png.433eee22d7b424245d60b5f0d556cb26.png

Все пак нека изрично да уточним, че изходящите трансфери от страна на Revolut са напълно безплатни, независимо от изпращаната валута. Такси се начисляват единствено от междинните/приемащите банки.

 

Наскоро чрез Revolut наредих 400 AED по дирхамова сметка в банка в ОАЕ (по-точно в емирство Шаржа). Revolut не начислиха никаква такса за изпращането на SWIFT трансфер в AED, което само по себе си е абсолютно уникално и без аналог на световния пазар. След удръжките на банките по трасето в акаунта на получателя влезнаха 378 AED, тоест в крайна сметка трансферът до ОАЕ ми струваше едва 22 AED (9.50 лв). Това меко казано е ужасно изгодно на фона на всички други варианти за изпращане на банкови трансфери извън ЕС, особено ако са директно в по-екзотична валута.

 

С всеки изминал ден харесвам Revolut все повече. Ако продължават в този дух е много вероятно до година-две да си затворя почти всички сметки и карти в български банки.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, chandni каза:

Вече ги отключиха. Нито съм канила 3-ма приятели, нито съм с Premium акаунт. Просто нещата се случват поетапно. 

И на мен тази вечер ми изпратиха писмо, че ги отключват.

Връзка към коментар
преди 23 минути , Георги Матеев каза:

Revolut не начислиха никаква такса за изпращането на SWIFT трансфер в AED, което само по себе си е абсолютно уникално и без аналог на световния пазар.

Само да кажа, че и други банкови акаунти го предлагат, просто не са масови :) Нямам предвид такива със специални абонаменти... 

 

преди 24 минути , Георги Матеев каза:

Ако продължават в този дух е много вероятно до година-две да си затворя почти всички сметки и карти в български банки.

Пазарът се променя много... Обаче няма да ти я приемат при наемане на rent-a-car. Поне за момента :) 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Rainy каза:

Само да кажа, че и други банкови акаунти го предлагат, просто не са масови :) Нямам предвид такива със специални абонаменти... 

 

Пазарът се променя много... Обаче няма да ти я приемат при наемане на rent-a-car. Поне за момента :) 

В някои по-напреднали в банково отношение държави - да, но определено не е масов продукт, особено пък в България. За сметка на това в много страни - и особено в Англия - банките свалят по 3 кожи с кофти курсове на превалутиране. Смело мога да предположа, че при трансфер в AED банката най-безцеремонно би прибрала поне 5-7% от сумата под формата на скрита такса от кофтия курс GBP->AED. При Revolut хем няма изходяща такса хем превалутирането винаги е по междубанков курс без да се губи дори и стотинка. Това няма какво да го бие в момента :)

 

А за колата е ясно... и затова казах "почти всички". Със сигурност ще си оставя поне основната българска кредитна карта, така или иначе много й харесвам 1.5% кешбека :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
10 minutes ago, Георги Матеев said:

В някои по-напреднали в банково отношение държави - да, но определено не е масов продукт, особено пък в България. За сметка на това в много страни - и особено в Англия - банките свалят по 3 кожи с кофти курсове на превалутиране. Смело мога да предположа, че при трансфер в AED банката най-безцеремонно би прибрала поне 5-7% от сумата под формата на скрита такса от кофтия курс GBP->AED. При Revolut хем няма изходяща такса хем превалутирането винаги е по междубанков курс без да се губи дори и стотинка. Това няма какво да го бие в момента :)

 

А за колата е ясно... и затова казах "почти всички". Със сигурност ще си оставя поне основната българска кредитна карта, така или иначе много й харесвам 1.5% кешбека :)

За сега тези много изгодни условия се финансират от инвеститорите в Revolut

 

Hot foreign exchange app Revolut burned through £7 million fuelling its growth last year

http://uk.businessinsider.com/fintech-revolut-2016-accounts-loss-revenue-2017-6

 

Investors are preparing to give fintech app Revolut £50 million even though it's bleeding money

http://uk.businessinsider.com/revolut-valued-300-million-index-ventures-50-million-funding-2017-6

 

" The financial accounts also suggest that Revolut's growth is being fuelled by an inbuilt subsidy in the product — spending $1.00 to earn 50¢. "

 

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Topfly каза:

За сега тези много изгодни условия се финансират от инвеститорите в Revolut

 

Hot foreign exchange app Revolut burned through £7 million fuelling its growth last year

http://uk.businessinsider.com/fintech-revolut-2016-accounts-loss-revenue-2017-6

 

Investors are preparing to give fintech app Revolut £50 million even though it's bleeding money

http://uk.businessinsider.com/revolut-valued-300-million-index-ventures-50-million-funding-2017-6

 

" The financial accounts also suggest that Revolut's growth is being fuelled by an inbuilt subsidy in the product — spending $1.00 to earn 50¢. "

 

 

Чудесно, значи да благодарим на щедрите инвеститори за спестените ни средства.

 

И точно затова ще поизчакаме за да видим накъде ще задуха револютския вятър :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По темата с преводите: до ден - два ще разбера дали ДСК смятат като SWIFT превод в лева от Револют ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Георги Матеев каза:

В някои по-напреднали в банково отношение държави - да, но определено не е масов продукт, особено пък в България. За сметка на това в много страни - и особено в Англия - банките свалят по 3 кожи с кофти курсове на превалутиране. Смело мога да предположа, че при трансфер в AED банката най-безцеремонно би прибрала поне 5-7% от сумата под формата на скрита такса от кофтия курс GBP->AED. При Revolut хем няма изходяща такса хем превалутирането винаги е по междубанков курс без да се губи дори и стотинка. Това няма какво да го бие в момента :)

 

А за колата е ясно... и затова казах "почти всички". Със сигурност ще си оставя поне основната българска кредитна карта, така или иначе много й харесвам 1.5% кешбека :)

Коя е тази карта с 1.5%? 

Връзка към коментар

За екзотичните валути не знам как е, обаче курса на еврото, който дават към лева не е най-добрия според мен. Снощи когато проверих (вярно в извънработно време, но не през weekend-a) даваха 1.94. Днес курса е 1.9513. Само за сравнение курса на Mastercard e 1.9557. Май за евро излиза по-изгодно да се ползва Fidor bank. И те казват, че нямат такса за плащане в други валути, но лимита им за безплатно теглене е 2 транзакции, като максимума на ден е две хиляди евро. Интересното е, че заявяват от тяхна страна нямало никакви такси при теглене, но банката чийто банкомат била можела да начилсли, а уж в SEPA само издателя на картата имал право да начислява такса за теглене. 

 

Аз искам да попитам, някой получвал ли е заплата в долари по сметката си в Revolut ? Въобще възможно ли е ? Защото до колкото разбирам евровата сметка си е лично моя, но другата за SWIFT е обща ? 

Редактирано от retro
Връзка към коментар
преди 12 часа, macf1an каза:

По темата с преводите: до ден - два ще разбера дали ДСК смятат като SWIFT превод в лева от Револют ...

Револют  евро > ЦКБ евро  за  SWIFT или SEPA минава?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Спрете да се питате повече - всички български банки са задължени да прилагат SEPA за преводи в Евро (цитат от сайта на БНБ):

 

Развитие на проекта SEPA на национално ниво

 

Изисквания и крайни дати за миграция към SEPA плащания

На 14 март 2012 г. беше приет Регламент (ЕС) № 260/2012 на Европейския парламент и на Съвета за определяне на технически и бизнес изисквания за кредитни преводи и директни дебити в евро и за изменение на Регламент (ЕО) № 924/2009 /Регламента/. Регламентът обхваща изпълнението на кредитни преводи и директни дебити в евро в рамките на Съюза, когато доставчикът на платежни услуги на платеца и доставчикът на платежни услуги на получателя са разположени в Съюза или когато единственият доставчик на платежни услуги по платежната операция е разположен в Съюза. Регламентът е първата законодателна мярка на европейско ниво в областта на плащанията, която налага използването на специфични стандарти за обработка на преводи в евро. Той е директно приложим във всички държави членки, без да се транспонира в националните законодателства и е задължителен за прилагане от доставчиците на платежни услуги в България.

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 1 минута , bAdChiLd каза:

Тествано ли е ?

 

Преди 1 час, macf1an каза:

до 100 евро, включително, няма такса.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Боби каза:

Спрете да се питате повече - всички български банки са задължени да прилагат SEPA за преводи в Евро (цитат от сайта на БНБ):

Да, формално е така. Покажете ми поне една българска банка, която го прилага от към такси поне. Всички друсат безумни такси за изпращане/получаване. Не че ми пука, тук пишещите ползваме базплатни преводи за физ.лица в SEPA, но масово непросветените/нетърсещи алтернатива страдат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, bAdChiLd каза:

Тествано ли е над 100€? Защото видях как изходящ превод от Revolut към ДСК, идва от сметка на Райфайзен ?

Над 100 евро не знам, но 100те евро дойдоха от сметката ми в Револют, не от Райфайзен.

Връзка към коментар
преди 5 часа, macf1an каза:

Над 100 евро не знам, но 100те евро дойдоха от сметката ми в Револют, не от Райфайзен.

От Райфайзен идват, когато преводът е в лева, а не в евро. Поне при мен така излиза. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.