Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

22 minutes ago, Боби said:

Това не гарантира нищо. Някои банки го смятат като захранване на някакъв вид сметка и го облагат с допълнтелни такси.

Тук са обяснили за такса, която ДСК налага на погасяване на задължения към Дайнърс, което пак минава като плащане на ПОС.

 

 

Това , което е цитирано в поста ти е такса на epay, а не на банката издател на картата - това са съвсем различни неща и не трябва да се смесват . 

Аз цитирам сайта на издателя , то и транзакцията ти в интернет не може да се нарече транзакция на POS, също и транзакцията ти през PAYPAL с КК, но всички тези са си както е упоменато:  normal card transaction, not a cash advance...

 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 3 минути , georgebg каза:

такса на epay

"Миналия месец платих през mydiners с кредитната, при 220 лв. таксата е 3,20. Наричат го "такса парични инструменти". Особеното е, че тази такса не се появява веднага след плащането, а няколко дни след това"

 

Това имам предвид. И това, от тарифата на ДСК:

 

Паричен трансфер2

2 Таксата се прилага при захранване на микросметки, транзакции, свързани с хазартни игри, залагания, покупка на чипове, валута, акции и други парични и финансови инструменти

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
1 minute ago, Боби said:

"Миналия месец платих през mydiners с кредитната, при 220 лв. таксата е 3,20. Наричат го "такса парични инструменти". Особеното е, че тази такса не се появява веднага след плащането, а няколко дни след това"

 

Това имам предвид. И това, от тарифата на ДСК:

 

Паричен трансфер2

2 Таксата се прилага при захранване на микросметки, транзакции, свързани с хазартни игри, залагания, покупка на чипове, валута, акции и други парични и финансови инструменти

За да не съм голословен ето и един топъп към Revolut, от КК Мастъркард, от извлечението ми:

 

14/02/18 12/02/18 12.02.2018 17:19:57 /Покупка 50.00 EUR /revolut.com Revolut*4969* AC:935443 T:a0017430 /Курс: 0.51073/ 97.90   Покупки

 

Оттук се вижда, че транзакцията е ТИП Покупки, като всяка от другите ми транзакции в магазините.

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , georgebg каза:

За да не съм голословен ето и един топъп към Revolut, от КК Мастъркард, от извлечението ми:

 

14/02/18 12/02/18 12.02.2018 17:19:57 /Покупка 50.00 EUR /revolut.com Revolut*4969* AC:935443 T:a0017430 /Курс: 0.51073/ 97.90   Покупки

 

Оттук се вижда, че транзакцията е ТИП Покупки, като всяка от другите ми транзакции в магазините.

 

 

Супер, щом не са го хванали още. Някой ден и те ще разберат що е то револют :biggrin:. Аз не твърдя, че начисляват такси за трансакциите към револют, а че имат основание да започнат да го правят в който и да е момент. И че го правят за друг тип подобни трансакции.

Връзка към коментар
Преди 1 час, logist13 каза:

Е, сравнението е малко елементарно, но в ПИБ както има 0,25% такса за плащане на ПОС в чужбина, така има и кеш-бек от 1%, т.е. крайния резултат е положителен. Чакам си извлечението, ама ако зареждането на Revolut го минават като плащане на ПОС и дават за него кеш-бек, ами добре дошло.

ПИБ си намалиха кешбека на 0,5% преди има-няма вече 2 години, освен ако нямаш предвид някоя специална карта...

Връзка към коментар

Преди няколко дни, когато си направих профил ми даваше за физическа карта само Mastercard, за това си направих само виртуална Visa. И до сега няколко дни всеки ден проверявах като дам, че искам и физическа и всеки път пишеше Mastercard - преди минута пробвах пак и изписа Visa , та си поръчах и физическа :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , ruil4o каза:

И на мен сега ми дава Виза за стандартна, а масър за премиум. Защо искате Виза? И защо на премиум юзърите дават от по-гадните - Мастър?

Виза дебит не е разпространена в България в момента. Банките не я издават, за разлика от Мастеркард дебит. Предимство е, че се приема почти навсякъде, в сайтове за продажба на билети с нея има отстъпки, курса за превалутиране мисля, че беше по-добър от Мастеркард дебит. Сигурно пропускам нещо и ще се радвам ако някой допълни мнението.

 

П.П. Понякога Виза дебит се разчита и приема като кредитна при плащане.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Zaro каза:

ОББ издава

В сайта им е написано: " Предимство на Visa Debit е, че може да се използва за резервации на хотели, наем на кола, закупуване на самолетни билети и други операции, които досега бяха достъпни само с кредитни карти."

Някой има ли опит с наемане на кола с Виза дебит или е екстра само на ОББ? Важи ли за всички карти Виза дебит.

 

/Може би мястото на въпроса не е за тази тема, но все пак кореспондира с Виза дебит на Револут./

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 21 минути , Таньо каза:

Някой има ли опит с наемане на кола с Виза дебит или е екстра само на ОББ? Важи ли за всички карти Виза дебит.

Аз съм ползвала само карти Виза досега.

 

Категорично ми е било отказвано да се ползва дебитна Visa карта, независимо че е издадена от реномирана английска банка (а приеха кредитна българска карта). Говоря на гише.  

 

Не знам какво имат предвид OББ. Ако не пише на картата DEBIT, може и да минава. Нямам представа как я чете устройството... 

Връзка към коментар

Дискутирано е във форума ,например в тази тема: 

 

Сега забелязвам известни неточности в нея, с оглед на придобития 4 години по-късно опит (могат да се блокират суми по дебитна карта, без да се теглят), но общо взето логиката описана там е правилна. 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А някой пробвал ли е да прехвърли пари от Revolut (euro, gbp) към българска сметка в лева и има ли такси? Как минава превода SWIFT или SEPA. Някъде четох, че превода се прави от българска банка и няма такси?

Връзка към коментар
преди 23 минути , wilson каза:

А някой пробвал ли е да прехвърли пари от Revolut (euro, gbp) към българска сметка в лева и има ли такси? Как минава превода SWIFT или SEPA. Някъде четох, че превода се прави от българска банка и няма такси?

Към БГ банка не съм, но правих превод към немска банка - няма такси. Сумата беше над 1000 евро. Превода беше направен в петък 17:40 бг време и получен в Германия в понеделник на обяд.

 

Предполагам че и към БГ банка няма да има такси ( от страна на Револют)  .

Друг е въпроса БГ банката каква такса входящ валутен превод има ( пример с любимата ми ОББ - там тази такса е 25 лв)

Редактирано от funny
Връзка към коментар
На 2/16/2018 в 13:10, macf1an каза:

Да довърша започнатото:

Пратени 195.46 лв от револют (еквивалент на под 100 Евро към дадения момент) пристигнаха в ДСК като 195.46, от Райфайзенска сметка.

Сумата е умишлено избрана за да е над 100 евро по куса на ДСК (при които СЕПА до 100 евро е безплатна), но под 100 евро по курса на Револют.

 

Няма никакви суифтове мифтове и т.н. в случая. Уви, отне им 4 дни, за разлика от трансферите в евро, които идват за 4 часа.

 

преди 44 минути , wilson каза:

А някой пробвал ли е да прехвърли пари от Revolut (euro, gbp) към българска сметка в лева и има ли такси? Как минава превода SWIFT или SEPA. Някъде четох, че превода се прави от българска банка и няма такси?

 

Ако е нареден във валута - таксата зависи от банката ти.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар
преди 23 минути , wilson каза:

Става въпрос за превод по сметка в левове. Някъде бях чел, че Revolut работят с българска банка и не би трябвало да има никакви такси. Но не съм пробвал.

Превеждал съм лева от Revolut към банкова сметка в ПИБ. Парите получих без никакви такси. Сметката, от която ги получих, бе в Райфайзенбанк. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

сега сигурно ще задам топ-тъп въпроса на годината, но другият вариант е да си го проигравам сега, докато тук всички знаете как е правилното - та, като имам текущ баланс в евро /от първото захранване/, и искам да тегля, плащам с картата или да направя банков превод в друга валута, първо трябва да направя обмяна вътре в приложението за сумата, която ми е нужна в другата валута и после да действам, или това не е нужно и приложението ще го направи вместо мен на същия курс? или по друг начин - необходимо ли е да имам баланс в съответната друга валута, преди да я харча/тегля/превеждам?

 

Връзка към коментар
преди 5 часа, Таньо каза:

В сайта им е написано: " Предимство на Visa Debit е, че може да се използва за резервации на хотели, наем на кола, закупуване на самолетни билети и други операции, които досега бяха достъпни само с кредитни карти."

Някой има ли опит с наемане на кола с Виза дебит или е екстра само на ОББ? Важи ли за всички карти Виза дебит.

 

/Може би мястото на въпроса не е за тази тема, но все пак кореспондира с Виза дебит на Револут./

Visa Debit се вижда от търговеца като кредитна, със съответните им такси и ограничения (примерно ако търговеца не приема кредитни карти няма да мине, нищо че е дебитна)

Ако има лого Visa Debit най-вероятно няма да мине за наем на кола, защото служителя гледа, но ако няма, примерно пише само Visa, ще мине. Картинката картата на Револют не споменава Debit, но нямам физическа карта и не знам как е в действителност.

Връзка към коментар
39 minutes ago, antea said:

сега сигурно ще задам топ-тъп въпроса на годината, но другият вариант е да си го проигравам сега, докато тук всички знаете как е правилното - та, като имам текущ баланс в евро /от първото захранване/, и искам да тегля, плащам с картата или да направя банков превод в друга валута, първо трябва да направя обмяна вътре в приложението за сумата, която ми е нужна в другата валута и после да действам, или това не е нужно и приложението ще го направи вместо мен на същия курс? или по друг начин - необходимо ли е да имам баланс в съответната друга валута, преди да я харча/тегля/превеждам?

 

Това дали ще отговори на въпроса ви?

Screenshot_2018-03-09-14-53-58-170_com.revolut.revolut.png

Редактирано от ruil4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , dilkata каза:

е добре ,де по пощата ли ви пристигат картите ?? 20 дена вече я няма моята ,в пощата не са и чували ,сега за да поръчам нова ми иска 2 Е ???  някакви идеи ?

 

И при мен така, карта няма, не съм се разкарвал до пощата, а и едва ли има много смисъл. То най-вероятно си пращат картите в писма, ако не ми го пуснат в пощенската кутия къде да е другаде??? Аз прежалих още 2 евро (за разлика от 1-вата физическа), този път ми даде Виза, да видим. При положение, че искат по 6 евро за доставка все си мисля, че могат да ползват доста по-надежден доставчик от български пощи.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.