Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Те не изполвват български пощи, а обикновената поща "от там за към света..." и на наша територия това преминава в ръцете на български пощи (аналогичната услуга тук), които като цяло са трагедия.

Връзка към коментар

Не знам къде е проблема, но от Китай съм поръчвал дребни неща десетки пъти и нямам нищо загубено, а сега с една банкова карта... Освен българите в пощата да напипват картата в плика, и да я крадат, с надеждата да я ползват за лични нужди:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , ruil4o каза:

Миналия месец и моята не дойде. Върнаха ми парите за доставката. Поръчах друга, и я чакам...

Автоматично ли  стана  или им писа ? ТАя експресната е 20 евро сиг.идва с DHL ама ...

Връзка към коментар
Преди 1 час, logist13 каза:

 

И при мен така, карта няма, не съм се разкарвал до пощата, а и едва ли има много смисъл. То най-вероятно си пращат картите в писма, ако не ми го пуснат в пощенската кутия къде да е другаде??? Аз прежалих още 2 евро (за разлика от 1-вата физическа), този път ми даде Виза, да видим. При положение, че искат по 6 евро за доставка все си мисля, че могат да ползват доста по-надежден доставчик от български пощи.

Не бързайте с поръчването на втора карта. Аз така избързах и седмица след изтичане на срока за получаване си поръчах нова...ден след това ми пристигна първата. Някои от приятелите ми я получиха на 3-тия ден след поръчването, но аз и за двете чаках много дълго.

На 3-ти март направих карти и на двамата ми родители, ще видим кога ще пристигнат.

Връзка към коментар
преди 13 минути , boogy83 каза:

Не бързайте с поръчването на втора карта. Аз така избързах и седмица след изтичане на срока за получаване си поръчах нова...ден след това ми пристигна първата. Някои от приятелите ми я получиха на 3-тия ден след поръчването, но аз и за двете чаках много дълго.

На 3-ти март направих карти и на двамата ми родители, ще видим кога ще пристигнат.

Е, те минаха повече от 20 дни след обявения срок за доставка, не знам какво има да му чакам повече. В най-добрия случай ще имам 2 различни карти (Мастеркард и Виза), в по-вероятния моля някой да сподели как се процедира с връщането на парите :) 

Връзка към коментар

 

1 hour ago, Branko said:

При мен дойде след месец и половина

Ехееее имам шанс значи! Аз чаках две седмици след датата, на която трябваше да дойде. Писах на съпорта и той свърши всичко. Не съм я репортавл, като загубева. Парите за доставката се появиха в акаунта ми.

Връзка към коментар
7 hours ago, neuromancer said:

Visa Debit се вижда от търговеца като кредитна, със съответните им такси и ограничения (примерно ако търговеца не приема кредитни карти няма да мине, нищо че е дебитна)

Ако има лого Visa Debit най-вероятно няма да мине за наем на кола, защото служителя гледа, но ако няма, примерно пише само Visa, ще мине. Картинката картата на Револют не споменава Debit, но нямам физическа карта и не знам как е в действителност.

Това категорично не е вярно - сина ми пазарува в един биомагазин в Германия , където с дебитната му Виза  МОЖЕ, а с кредитната му Виза НЕ МОЖЕ. Това е факт, особено като се има впредвид, че кредитната я поемам аз, а дебитната си е негова :lol:, няма как да ме лъже, че е пробвал няколко пъти :) 

Връзка към коментар
преди 8 часа, JazzMaster каза:

Че крадат няма никакво съмнение. Първия ми случай беше и последен, повече не ги ползвах.

Доста категорично твърдение. И невярно. 

Връзка към коментар
преди 9 часа, antea каза:

сега сигурно ще задам топ-тъп въпроса на годината, но другият вариант е да си го проигравам сега, докато тук всички знаете как е правилното - та, като имам текущ баланс в евро /от първото захранване/, и искам да тегля, плащам с картата или да направя банков превод в друга валута, първо трябва да направя обмяна вътре в приложението за сумата, която ми е нужна в другата валута и после да действам, или това не е нужно и приложението ще го направи вместо мен на същия курс? или по друг начин - необходимо ли е да имам баланс в съответната друга валута, преди да я харча/тегля/превеждам?

 

Няма нужда да превалутираш - директно плащаш, картата си обменя автоматично. Има и една особеност... Ако имаш да речем 10€ и искаш да платиш 3 паунда, плащането ще мине като автоматично ще превалутират необходимите евро до 3 паунда. Ако обаче имаш 10€ и 5 паунда в картата и искаш да платиш 14€, трябва да прехвърлиш от паунди в € и цялата сума да е налична там, иначе ще даде недостатъчна наличност при плащането, въпреки, че имаш сумарно повече пари - проверено. Взема се само от една валута при плащането.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, georgebg каза:

Това категорично не е вярно - сина ми пазарува в един биомагазин в Германия , където с дебитната му Виза  МОЖЕ, а с кредитната му Виза НЕ МОЖЕ. Това е факт, особено като се има впредвид, че кредитната я поемам аз, а дебитната си е негова :lol:, няма как да ме лъже, че е пробвал няколко пъти :) 

Може би зависи каква е картата. Но Visa Debit и дебитна Виза не е едно и също нещо.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Ilian359 каза:

Доста категорично твърдение. И невярно. 

Трябвя ли да бъде с обсъжданата карта, за да е вярно? Беше с яке. Не дойде никога, не месец, не два....

Връзка към коментар
преди 8 часа, chandni каза:

Ако обаче имаш 10€ и 5 паунда в картата и искаш да платиш 14€, трябва да прехвърлиш от паунди в € и цялата сума да е налична там, иначе ще даде недостатъчна наличност при плащането, въпреки, че имаш сумарно повече пари - проверено. Взема се само от една валута при плащането.

тогава ако наличността да е разхвърляна в различни валути, това е по-скоро пречка, затрудняваща плащанията на по-големи суми?

Връзка към коментар
преди 16 часа, ruil4o каза:

Не знам къде е проблема, но от Китай съм поръчвал дребни неща десетки пъти и нямам нищо загубено, а сега с една банкова карта... Освен българите в пощата да напипват картата в плика, и да я крадат, с надеждата да я ползват за лични нужди:)

И аз непрекъснато поръчвам какво ли не от Китай и до сега нищичко не ми се загубило. Че БгПощи са туткави, си е факт неоспорим, но да се твърди, че крадат, според мен не вярно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Когато дойде картата ми, пликът си го намерих извън пощата на земята, а когато дойде картата на катар еъруейз, картата си я намерих... извън пощата на земята. :) В добавка пликът беше отварян. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

тогава ако наличността да е разхвърляна в различни валути, това е по-скоро пречка, затрудняваща плащанията на по-големи суми?

Ако имаш суми в различни валути (така си ги получила) може да решиш да ги оставиш в тях, за да не губиш от превалутиране - колкото и да е малка загубата. А може да не искаш да обменяш веднага, защото примерно дадена валута може да поскъпне в бъдеще... Така или иначе, ако плащаш по-голяма сума от наличността на дадена валута, е въпрос на два клика на телефона, за да събереш сумата в една валута. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
8 hours ago, neuromancer said:

Може би зависи каква е картата. Но Visa Debit и дебитна Виза не е едно и също нещо.

На моята дебитна Виза, си пише - Visa Debit, не знам как ти би превел "дебитна Виза" на английски, и "Visa Debit" на български.

Съвсем друго е Visa Prepaid.

Връзка към коментар
преди 1 минута , georgebg каза:

На моята дебитна Виза, си пише - Visa Debit, не знам как ти би превел "дебитна Виза" на английски, и "Visa Debit" на български.

Съвсем друго е Visa Prepaid.

Има Visa Debit, има Visa Classic, има Visa Electron, има и само Visa. Всички те са дебитни, но са различни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , georgebg каза:

На моята дебитна Виза, си пише - Visa Debit, не знам как ти би превел "дебитна Виза" на английски, и "Visa Debit" на български.

Виза Дебит и дебитна Виза НЕ са едно и също, както ти беше обяснено. Първата е специален под-вид на втората.

Връзка към коментар
19 minutes ago, macf1an said:

Виза Дебит и дебитна Виза НЕ са едно и също, както ти беше обяснено. Първата е специален под-вид на втората.

Идеята в първия ми пост:

Quote

Това категорично не е вярно - сина ми пазарува в един биомагазин в Германия , където с дебитната му Виза  МОЖЕ, а с кредитната му Виза НЕ МОЖЕ. Това е факт, особено като се има впредвид, че кредитната я поемам аз, а дебитната си е негова , няма как да ме лъже, че е пробвал няколко пъти  

е ,че ПОС терминала може да различава Кредитна и Дебитна карта, и да отказва транзакции с кредитна, и това е независимо от типа на дебитната карта - просто не работи с КК.

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Ами и аз това казвам. Само че някои дебитни карти се разпознават от терминалите като кредитни и не работят, ако търговеца не приема кредитни карти, нищо че са дебитни всъщност.

Връзка към коментар
преди 15 часа, JazzMaster каза:

Трябвя ли да бъде с обсъжданата карта, за да е вярно? Беше с яке. Не дойде никога, не месец, не два....

Ако са ти го пратили от Каспичан, спокойно може да обвиниш Български пощи за загубата. Ако си го чакал от другия край на Европа или света, е просто хулене.

Краде се много в Италия - както в пощите, така и при куриерите. В другите европейски държави винаги има някакъв риск от загуба/унищожаване на пратка.  Вчера установих, че пратка, която чакам от UK е изгубенa от тамошния Hermes:

https://www.myhermes.co.uk/tracking-results.html?trackingNumber=7873077771136785

А най-големият куриоз беше с часовник, който жена ми поръча от Amazon UK - пристигна след 8 месеца с печат "Missent to Malaysia".

 

Пиша всичко това, защото не приемам генерализирано оплюване на този или онзи. Особено, когато имам доста по-богат опит с конкретното лице или организация, отколкото има оплюващият.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.