Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

1 minute ago, 招き猫 said:

Защото е казал че живее в малта а там не се поддържа както и в бг

Да, аз затова написах държавите, в които трябва да има адрес, за да си изкара картата. За съжаление България не е от тях, но ако има приятел на адрес в някоя от тези по-горе, може и да стане така 🙂 

Връзка към коментар
преди 17 часа, 招き猫 каза:

В какви сайтове съмнителни си въвеждате картите или компютъра ви е овирусен, та толкоз мощтни напъни за източване?

 

ПП

поръчвай нова и тази в коша нарязана

Точно това ми е чудно и на мен 🙂

Тая карта почти не я ползвам и съм я запаметил в букинг и съм плащал хотел с нея. Освен това най-много да съм пробвал да платя билет в jetcost или някой друг подобен сайт....

по-лошото, ще е ако са ми хакнали компа....ама знам ли

Връзка към коментар
преди 3 часа, boogy83 каза:

Точно това ми е чудно и на мен 🙂

Тая карта почти не я ползвам и съм я запаметил в букинг и съм плащал хотел с нея. Освен това най-много да съм пробвал да платя билет в jetcost или някой друг подобен сайт....

по-лошото, ще е ако са ми хакнали компа....ама знам ли

Хич не се чуди, резервирането на хотел през букинг си е сериозен риск. Когато с моята КК се случи, даже знаех от кой хотел е станал теча. Просто имах букнати от няколко месеца 4-5 хотела в Мексико и си стояха така. В един момент се отказах от един от хотелите, канселирах резервацията и вечерта някой си напазарува с моята КК от музикален сайт, предполагам дискове, че само това можеше да се купи за изтеглената сума. 

И понеже и аз картата си я ползвах точно за резервации в букинг нямам никакво съмнение, че теча е благодарение на тяхния подход да дават данните на хотелите. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Направо съм възхитен от Revolut! 

На сайта на летище Одеса има реклама на такси компания, от която поръчах  такси и  платих през Револют карта  и ествествено в 3:00 сутритна не полчих такси.  Доставчика на услугата почна да лъже и отказа да ми възстанови сумата  в резулат  на което за по малко от месец стартирах и прикючих процедурата по resverse chargeback. При нормална банка това би отнело месеци.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Някой добавял ли е Револют в профила си на Uber?

Коя държава да избера, като издател? Четох из нета, че май не се поддържа или поне в повечето случаи не ставало да се плати с нея?

Някой има ли опит?

Връзка към коментар
преди 37 минути , Alexander каза:

Някой добавял ли е Револют в профила си на Uber?

Коя държава да избера, като издател? Четох из нета, че май не се поддържа или поне в повечето случаи не ставало да се плати с нея?

Някой има ли опит?

Работи си безотказно. Аз винаги с нея плащам в Uber, но не помня да съм избирала държава издател на картата. Единствено държава, в която живееш, съответно телефонен номер от там.

 

 

Edit: Сега отидох в приложението на Payment -> Edit - картата е регистрирана с държава България.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Работи си безотказно. Аз винаги с нея плащам в Uber, но не помня да съм избирала държава издател на картата. Единствено държава, в която живееш, съответно телефонен номер от там.

А как се плаща? Предварително ли ти взимат парите, според това какво е калкулирала апликацията? Иначе нали може да няма достатъчно след като завърши курса?

Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

А как се плаща? Предварително ли ти взимат парите, според това какво е калкулирала апликацията? Иначе нали може да няма достатъчно след като завърши курса?

Дърпа според прогнозните средства, после като приключи курса, връщат взетото и правят нов чaрдж за реално изразходеното - може да е малко повече от първоначално предвиденотo, но ми се е случвало и да е по-малко.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Това връщане и ново взимане веднага след това ли става? Толкова бързо възможно ли е? Смятам да го пробвам в Истанбул за първи път.

Разледай конкретните плащания. В единия е по-малко от първоначално предвиденото, втория път попаднахме в зверско задръстване и излезе повече. 

Screenshot_20180903-221056.png.32d0686322f64dce9e8dc02e047a0680.png

 

Първоначалната транзакция е мисля при качването в колата, втората е малко след като приклюи пътуването. Минава известно време преди да ги изравнят. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Alexander каза:

Това връщане и ново взимане веднага след това ли става? Толкова бързо възможно ли е? Смятам да го пробвам в Истанбул за първи път.

За скоростта нищо не мога да кажа, не съм я проследявала, но искам да те посъветвам да резервираш от лесно за намиране място. В мегаполиси това е особено важно.

 

Снощи един шофьор просто не откри моето наистина лесно място - а като не се качиш до 5 минути след пристигане (или канселираш поръчката), ти взимат резервационна такса от £6 - за Англия говоря. Аз не че оставих нещата така - върнаха ми таксата след кратък диспут, но аз съм местна, в Истанбул може да не ти е така лесно.

 

Извинявам се за офтопика.

Връзка към коментар

Успях да вкарам Революта на моя профил, но на жена ми с нейната карта не става. Дава грешка, но се усетих, че картата е замразена, видях, че е имало опити за ауторизация 0 евро и след това за 1 евро. Размразих я, но пак не стана, дори с друга ката не стана в последствие, не знам дали не е проблема в Убер. 

Връзка към коментар
На 13.07.2018 г. в 13:27, Фичо каза:

Направо не знам как се показвате пред хора ... 🤭 😄

Чакай тогава да се "надуя"... :girl_blum: Снощи се присетих да си проверя моя лимит, че последно го помня 15К, обаче никъде в приложението не открих лимита. Реших да пиша на съпорта и да ги питам колко е, защото последно е бил 15К, а приятел, когото съм реферирала и е нов потребител е с 60К... Тази сутрин се събуждам и намирам отговор "Твоята красота е несравнима! Кои сме ние, за да те ограничаваме...?!" :laugh1:

Revolut.png.a894af0b6bb77f8bb7c1f5fc08935825.png

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

Чакай тогава да се "надуя"... :girl_blum: :laugh1:

Revolut.png.a894af0b6bb77f8bb7c1f5fc08935825.png

И бре :grin:  
"Usually, I would stay longer with you..."  "feel free to reopen the chat or come ..."  , тоя още малко и на среща ще те покани :grin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

И бре :grin:  
"Usually, I would stay longer with you..."  "feel free to reopen the chat or come..."  , тоя още малко и на среща ще те покани :grin:

Еми, като е токова красива, … и богата!

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Чакай тогава да се "надуя"... :girl_blum: Снощи се присетих да си проверя моя лимит, че последно го помня 15К, обаче никъде в приложението не открих лимита. Реших да пиша на съпорта и да ги питам колко е, защото последно е бил 15К, а приятел, когото съм реферирала и е нов потребител е с 60К... Тази сутрин се събуждам и намирам отговор "Твоята красота е несравнима! Кои сме ние, за да те ограничаваме...?!" :laugh1:

Revolut.png.a894af0b6bb77f8bb7c1f5fc08935825.png

Смятам да заведа дело в Страсбург вече. Това е лично отношение. 🤣 Абсолютно дословно им писах същото преди няколко месеца и ми искаха наново паспорта да им снимам. Това след като чаках не знам си колко часа на съпорт чата. Питах веднага ли ще стане като им дам паспорт - "да". Докато отида до вкъщи, оня беше свършил смяната и го чаках до другия ден да потвърди. 

 

Само това с произхода на парите, ако го изпълняват реално, може да се окаже мега проблем в случай, че го поискат като си на път и няма откъде да им го намериш веднага.

преди 3 часа, Alexander каза:

Успях да вкарам Революта на моя профил, но на жена ми с нейната карта не става. Дава грешка, но се усетих, че картата е замразена, видях, че е имало опити за ауторизация 0 евро и след това за 1 евро. Размразих я, но пак не стана, дори с друга ката не стана в последствие, не знам дали не е проблема в Убер. 

Имах същия проблем с Граб и така и не стана нито с Револют, нито с друга карта. Граб имат и друга опция да вкараш виртуални пари и от тях да плащаш. Така става без проблем. Юбер не помня дали имаха такова зареждане, ако имат пробвай от там. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Извинявам се за офтопика - наскоро ползвах Uber за първи път. Всички плащания ги правихме кеш. Това може ли да създава проблеми в бъдеще, примерно някой шофьор да твърди, че в последствие не му е платено?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Яничка каза:

Извинявам се за офтопика - наскоро ползвах Uber за първи път. Всички плащания ги правихме кеш. Това може ли да създава проблеми в бъдеще, примерно някой шофьор да твърди, че в последствие не му е платено?

Като се регистрира профила се слага валидна карта в него. 

До колкото аз зная , поне на местата на които сме ползвали Uber, няма опция за плащане в брой. Компанията си тегли от вкараната карта сумата. Така че провери наличностите на картата.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Яничка каза:

Извинявам се за офтопика - наскоро ползвах Uber за първи път. Всички плащания ги правихме кеш. Това може ли да създава проблеми в бъдеще, примерно някой шофьор да твърди, че в последствие не му е платено?

И аз като @funny - не ми дава опция за плащане в кеш, само карта. 

За GRAB в Азия беше различно - там можеше и в кеш, и с карта. Плащахме кеш. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, chandni каза:

Чакай тогава да се "надуя"... :girl_blum: Снощи се присетих да си проверя моя лимит, че последно го помня 15К, обаче никъде в приложението не открих лимита. Реших да пиша на съпорта и да ги питам колко е, защото последно е бил 15К, а приятел, когото съм реферирала и е нов потребител е с 60К... Тази сутрин се събуждам и намирам отговор "Твоята красота е несравнима! Кои сме ние, за да те ограничаваме...?!" :laugh1:

Revolut.png.a894af0b6bb77f8bb7c1f5fc08935825.png

Нямаш лимит за топ-ъп, но имаш лимит за харчене, който предполагам е 6000 EUR/месец ?

 

П.С. Моя топ-ъп лимит също е 15K

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

За сега само в Одеса ползвах Uber, 3 или 4 пъти, по дифолт излизаше опция за плащане кеш и все така плащахме. За други държави не знам как е. Наличността по Revolut-ската карта, която съм вкарала при активация на акаунта, не е мръднала, не са дърпали нищо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 30 минути , П.Кръстев каза:

Нямаш лимит за топ-ъп, но имаш лимит за харчене, който предполагам е 6000 EUR/месец ?

Не, нямам лимит за харчене. 6000 € на месец са просто без такса. След това има такса от 0,5%

Връзка към коментар
преди 54 минути , Яничка каза:

Извинявам се за офтопика - наскоро ползвах Uber за първи път. Всички плащания ги правихме кеш. Това може ли да създава проблеми в бъдеще, примерно някой шофьор да твърди, че в последствие не му е платено?

Имах такъв проблем с шофьор във Виетнам. Първо, че ми взе колкото си искаше, защото при задаване на кеш плащане ми изписваше, че шофьорът ще ме уведоми за сумата, когато пътуването приключи и той ме уведоми накрая  - 10 долара.:smile: Когато поисках след това да му оставя ревю се оказа, че той е канселирал заявката ми. Тогава не обърнах внимание, но в последствие исках да си закрия акаунта и тогава не ми позволи, докато не си дръпна 1 долар, тъй като се оказа, че когато онзи е анулирал заявката е посочил, че не съм се явила на посоченото място и явно този 1 долар е като някакво наказание за мен. Та шмекерии вървят всякакви.

От тогава си имам едно наум, че при ползване на приложения плащането трябва винаги да е чрез него. Така не може да иска повече от необходимото, а ако посочи че не съм се явила, няма да вземе никакви пари. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Не, нямам лимит за харчене. 6000 € на месец са просто без такса. След това има такса от 0,5%

Да де, не се изразих правилно. След 6-те хиляди има такса.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.