Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Нещо съмнително правил ли си - например ако си зареждал с малки суми и изведнъж голяма сума или зареждане от чужда карта.

 

Какво предупреждение, това е автоматичен филтър сигурност който се е активирал, всички подобни услуги имат такива пример N26

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , zhivko7 каза:

Има ли ограничение на броя виртуални карти, които могат да се издадат към обикновен акаунт? Ясно е, че не са безплатни.

Всъщност сам си отговорих,  все пак, ако някой се интересува - по 5 на 30 дни, като максимум 5 могат да са активни по едно и също време.

Редактирано от zhivko7
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , 招き猫 каза:

Нещо съмнително правил ли си - например ако си зареждал с малки суми и изведнъж голяма сума или зареждане от чужда карта.

 

Какво предупреждение, това е автоматичен филтър сигурност който се е активирал, всички подобни услуги имат такива пример N26

Нищо особено не съм правил. Получих един банков превод 228 евро и стоп. Какъв е този филтър? Не съм купувал ядрено оръжие...

 Можеше да дадат срок за доказване на средства... Много тъпа ситуация. Май ще бягам към Mistertango.

Връзка към коментар

Не им знаем алгоритмите. Намен ми замразиха картата като купих за първи път билет във Филипините вътрешен полет. После си я отмразих сам от настройките. 

Връзка към коментар
преди 58 минути , T.E.Lawrence каза:

Не им знаем алгоритмите. Намен ми замразиха картата като купих за първи път билет във Филипините вътрешен полет. После си я отмразих сам от настройките. 

Става въпрос заз замразяване на сметката.За картата не знам още.

Дават ми презумпция за виновност и трябва да доказвам ,че не съм . Явно не трябва много да им се разчита.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, galinr каза:

Нищо особено не съм правил. Получих един банков превод 228 евро и стоп. Какъв е този филтър? Не съм купувал ядрено оръжие...

 Можеше да дадат срок за доказване на средства... Много тъпа ситуация. Май ще бягам към Mistertango.

Качил ли си някакъв документ за самоличност? Ако не си, има някакво първоначално ограничение.

 

Цитат

Are there any top-up limits?

For newly added top-up cards, most of our users will have a top-up limit between £500 and £3,000 (or currency equivalent) per 24 hours. Some users may find they have a lower daily limit to begin with, however, your daily top-up limits will increase over time and we can't change these manually for you. Try and top up your desired amount. If you wish to top up more than your daily limit, you can top up by bank transfer.

Other than that, there aren't any specific top-up limits. On some occasions, we may ask you to verify your source of funds.

 

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Имаше ограничения до 15 000 мисля.После ги махнаха и сега секат на слука.Всички док. съм качил. Просто не съм им изгоден,защото не пазарувам много през картата.Използвам повече за трансфери и нямат правила за ограничаване,затова действат мръсничко.

Връзка към коментар
преди 3 минути , galinr каза:

Имаше ограничения до 15 000 мисля.После ги махнаха и сега секат на слука.Всички док. съм качил. Просто не съм им изгоден,защото не пазарувам много през картата.Използвам повече за трансфери и нямат правила за ограничаване,затова действат мръсничко.

Това е несериозно. Повечето тук ползват картата точно по същия начин и със сигурнист не са имали подобни случаи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предполагам сметките им вече не излизат и търсят решения...

От съпорта ми писаха,че не толерират подобен метод на ползване на услугите им.

преди 6 минути , Zaro каза:

Това е несериозно. Повечето тук ползват картата точно по същия начин и със сигурнист не са имали подобни случаи.

До днес и аз мислех,че са сериозни.Дори смятах там да ми превеждат заплатата.

Връзка към коментар
преди 27 минути , galinr каза:

 

От съпорта ми писаха,че не толерират подобен метод на ползване на услугите им. 

 

Би ли пояснил с пример от конкретния разговор какво точно не толерират ?

Револют до ден днешен се рекламират най-вече с безплатните си входящи и изходящи банкови трансфери.

Да ти кажат такова нещо, без конкретен злоумишлен контекст, е немислимо.

 

Аз самият ползвам Револют по възможно най-неизгодният начин за тях - теглене на банкомати по цял свят, имам 6 отделни карти, и никога не са ми спирали акаунт.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
28 minutes ago, galinr said:

Предполагам сметките им вече не излизат и търсят решения...

От съпорта ми писаха,че не толерират подобен метод на ползване на услугите им.

До днес и аз мислех,че са сериозни.Дори смятах там да ми превеждат заплатата.

И на мен ми задържаха съвсем неочаквано един превод, и не беше малък,  започнах да се чудя -нито го връщат, нито ми го вкарват в сметката - пак с общите изказвания, че трябва да предоставя документи за произход на средствата - това явно е нещо автоматино.

Като се свързах с лайв агента, за 5 мин. уж "провери" нещо, каза че не иска никакви документи,че съм имал достатъчно и т.н. и т.н. и ми освободи плащането и повече проблеми не съм имал. Те имат интерес да се въртят пари през тях, това, че всеки ползва това, което му е необходимо, не ги бърка - преводите им са безплатни де факто в сепа зоната, и нищо не губят като ги предлагат също безплатно  - нито са първите с такива услуги, нито ще са последните ...

Аз пък се чудя на банки, които взимат 2-3-5 че и 10 лева на месец за сметка в банката, за "поддръжка" на сметката - какво точно и държат 🙂 и колко процесорно време струва, да ми обработят хх транзакции на месец, при положение , че не влизам в офис на банката, дори и да се постопля зимата 😉 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Това,което ми пишат " We do not suport your usage of the Revolut account to repeatedly cycle funds..... we cannot support this type of usage...

Не пиша от тел и ми е трудно да цитирам.Въобще не обичам смартфони.Използвам само по нужда...не за разговори и интернет.

преди 9 минути , georgebg каза:

те имат интерес да се въртят пари през тях, това, че всеки ползва това,

Абе ако зареждаш през карта и теглиш на банкомат са си съвсем вътре... от двете страни.

Връзка към коментар
3 minutes ago, galinr said:

Това,което ми пишат " We do not suport your usage of the Revolut account to repeatedly cycle funds..... we cannot support this type of usage...

Не пиша от тел и ми е трудно да цитирам.Въобще не обичам смартфони.Използвам само по нужда...не за разговори и интернет.

Е ако получаваш от една сметка и после превеждаш на същата т.е.  ги превърташ само за обороти, няма институция на която да и хареса - виж си наистина транзакциите  ....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
4 minutes ago, galinr said:

Абе ако зареждаш през карта и теглиш на банкомат са си съвсем вътре... от двете страни.

Е аз така си правя и нямам проблеми - затова са сложили и ограничение за безплатното теглене ....

Връзка към коментар

В крайна сметка след изпращане на куп копия и скрийншотове от фишове и банкови сметки ми възстановиха акаунта, но огорчението остана.

Това можеше да се направи с предупреждение и срок. Явно трябва да си носи човек цялата документация.

Като цяло е добре да се знае,че Револут не са банка и там средствата не са гарантирани.Освен това , приходите им са доста съмнителни.Ако не беше така, досега щеше да има поне десетина с подобни услуги. Няма да се изненадам , ако скоро променят условията си в ущърб на клиентите или по-лошото ... ако изчезнат внезапно с фалит... Дано да не съм прав.

 

  

Връзка към коментар

Преди няколко дни ми се обадиха от белгийски номер:

-  … дрън-дрън, бла, бла… ползвате ли финансови продукти, … имате ли интерес към финансови инструменти ...

- А вие от къде имате номера ми?

- Ами, …, от мениджъра.

- А той от къде го има?

- … не знам.

- Като разберете може и да продължим разговора.

 

Та си мисля, да не би Revolut или компанията, която организира събитието на Revolut в БГ,  да са ни продали данните... 

Редактирано от ven62
Връзка към коментар
преди 12 минути , galinr каза:

Освен това , приходите им са доста съмнителни.Ако не беше така, досега щеше да има поне десетина с подобни услуги.

На какво базираш това твърдение ?

Всъщност, има повече от "десетина" с подобни услуги в Европа. Трудно ще намериш някои от тях да излизат на печалба, но и не се очаква да го правят веднага - финансовата механика на финтех стартъпите е съвсем различна.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 35 минути , ven62 каза:

Преди няколко дни ми се обадиха от белгийски номер:

-  … дрън-дрън, бла, бла… ползвате ли финансови продукти, … имате ли интерес към финансови интереси ...

- А вие от къде имате номера ми?

- Ами, …, от мениджъра.

- А той от къде го има?

- … не знам.

- Като разберете може и да продължим разговора.

 

Та си мисля, да не би Revolut или компанията, която организира събитието на Revolut в БГ,  да са ни продали данните... 

Е, то е важно дали те търсят по име. Повечето от тези услуги, даже и ало-измамниците, не работят с имена, а въртят последователни телефонни номера. Хвърлят голата кука и който е шаран, да се хваща.

Връзка към коментар

Аз от скоро имам физическа карта и изобщо ползвам Револют, но като цяло го ползвам само, ако имам да взимам билети или някакви резервации да правя и проблеми не съм имал, но и гледам да няма повече от 50 евро наличност по сметката. Никога не съм бил фен, на банките и сметките, освен на буркан банк 😂. А, и някак си съм свикнал като пътувам парите да са ми кеш на поне 3 места разпределени.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар
преди 12 минути , Zaro каза:

Е, то е важно дали те търсят по име. Повечето от тези услуги, даже и ало-измамниците, не работят с имена, а въртят последователни телефонни номера. Хвърлят голата кука и който е шаран, да се хваща.

Да, забравих да спомена, че ме потърсиха по име.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.