Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 4 часа, macf1an каза:

На какво базираш това твърдение ?

Всъщност, има повече от "десетина" с подобни услуги в Европа.

Кажи поне един,който да зарежда безплатно от карта и да поддържа безплатни сметка, транзакции и теглене от банкомат.

Връзка към коментар
преди 3 часа, 招き猫 каза:

Няма да изчезнат споко, за банковия лиценз е подаден и чакат всеки момент.

 Е ,то банки чезнат , какво остава за тези. Като се замисля, възможно е да си кооперират с престъпни организации и от там да излизат на печалба.

Първо ми поиска копие от обратната страна на л.к. Там е адреса. След това приходи , банкови извлечения. Добре ,че не си живея на адреса.

Връзка към коментар
преди 19 минути , galinr каза:

Кажи поне един,който да зарежда безплатно от карта и да поддържа безплатни сметка, транзакции и теглене от банкомат.

Излиза, че визираш "със същите услуги", а не с "подобни".

До сегашния модел на Револют, и достъпни за нашия пазар, най-близо са Трансфъруайз бордерлес акаунт, но постепенно започнаха да въвеждат такси за някои услуги.

Най-сходните по услуги с Револют не работят с българи.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар
51 minutes ago, galinr said:

Е , то подобни услуги правят всички банки. Но не безвъзмездно. Точно тук е съмнителното.

Няма нищо съмнително - това е стартъп, основните инвеститори са големи и не веднъж са подчертавали, че могат да си позволят загубите за развитие на идеята ... до кога, времето ще покаже.

Връзка към коментар
преди 19 часа, galinr каза:

Е , то подобни услуги правят всички банки. Но не безвъзмездно. Точно тук е съмнителното.

Единственото съмнително е безплатното захранване от карта.

Връзка към коментар

То реално не е безплатно, банката издател на картата, в моя случай ЦКБ ме таксува за всяко захранване на Револют, според сумата която прехвърлям.

Връзка към коментар
В момента, BlackArt77 каза:

То реално не е безплатно, банката издател на картата, в моя случай ЦКБ ме таксува за всяко захранване на Револют, според сумата която прехвърлям.

Ако е дебитна на ЦКБ е безплатно т.е. беше безплатно преди 3-4 месеца.

Връзка към коментар
преди 6 минути , BlackArt77 каза:

То реално не е безплатно, банката издател на картата, в моя случай ЦКБ ме таксува за всяко захранване на Револют, според сумата която прехвърлям.

Да, но мен банката не ме таксува... 🙂 ПИБ, Visa Debit, програма "Моят избор онлайн". Всяко заредено евро се осчетоводява като 1.958 лв, изтеглени от картата. При зареждане с кредитната ми Visa, ПИБ ме таксуват редовната си такса от 0,25% за плащане на ПОС терминал в чужбина, но това не е заради Revolut. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дебитна е на ЦКБ, но има малък пиниз. Картата ми е фирмена т.е. на юридическо лице, може би заради това има и такса.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Ilian359 каза:

Единственото съмнително е безплатното захранване от карта.

Напълно съм съгласен.Но това са 1% загуби от всяко зареждане.

Междувременно си отворих аккаунт при "Mistertango" . Там минусите са няма зареждане от карта и при пазаруване с различна валута има такса. Другото е същото. По-зле от Револут и по-добре от Пейсера.

Връзка към коментар
преди 4 часа, BlackArt77 каза:

То реално не е безплатно, банката издател на картата, в моя случай ЦКБ ме таксува за всяко захранване на Револют, според сумата която прехвърлям.

Лош избор на банка.При всички положения Револут губи, колкото и всеки магазин при пазаруване с карта.

Връзка към коментар

За мен Mistertango са много по-зле от revolut като миво на сигурност и обслужване. Малко след като си получих картата в края на октомври ми изпратиха следния имейл-

 

Bringing the important news!

 Mistertango team is sorry to announce, but due to contract cancellation with the current payment card provider, Mistertango payment cards will be de-activated and no longer working from the 1st of November, 2018.To secure you from any inconvenience this situation might have caused, Mistertango team is actively working to ensure the service operations with the new payment card provider are available as soon as possible.

All private Mistertango clients will be able to sign up for a new payment card pre-order procedures on Mistertango website or mobile app shortly. Business clients will be informed separately. All users, who will sign up for pre-orders will receive a free 1 month usage of 4,99 EUR worth Personal+ plan.

Sincerely,

  Mistertango Team

 

Буквално от днес за утре прекратяват картата. Ами ако бях в чужбина по това време и разчитах на въпросната карта. Честно казано, ако revolut ми блокират сметката и ми поискат верификация докато съм на път, ще ми е по лесно да се оправя, ще им пратя скрийншоти от електронното банкиране и снимки на личните ми документи с телефона и би трябвало да ми активират сметката. Ама с номера на тия нещастници от Mistertango няма как да се справя. Тотално ги отписах, за мен те са много по-ненадежни и съмнителни. Достатъчно е човек да види размера на инвестициите в revolut и броя на клиентите и да ги сравни с Mistertango и е ясно, че revolut към момента са много по-сигурна опция. Отделно лиценза на revolut  е от UK a там регулациите са сериозни и се съблюдават ред изисквания, които гарантират средствата на клиентите, нищо че не са банка все още, те са финансова институция и подлежат на строг контрол.

Редактирано от nomad
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , nomad каза:

ясно, че revolut към момента са много по-сигурна опция

То сигурно на тоз свят няма.Все пак е добре да има резервен вариант.

Още ли не им работят картите. Вече е 8-ми.

Не мисля,че големите финансови организации са по-сигурни.Револут пораснаха бързо, защото предложиха на клиентите губещи опции , от които другите стоят далеч за "по-сигурно". Все пак вероятността балонът да се спука хич не е изключена.

Връзка към коментар

Те тотално  са деактивирани досегашните карти, повече няма да работят. Търсеха нов провайдър, не знам дали са намерили, защото за себе си напълно ги отписах и  деинсталирах приложението. Повече не ме интересува какво става с тях. Сега се насочих към TransferWise като резервна опция, но още не съм получил картата им. Те дават 200 евро/долара безплатно теглене на банкомат, също като revolut , освен това има опция за банкова сметка и карта в долари, което ме устройва перфектно, тъй като искам да мога да тегля от пейпал към сметка в долари, а revolut  не предлагат сметка в долари.

Редактирано от nomad
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Току що видях в сайта на Mistertango  за карта *Temporary disabled.

преди 3 минути , nomad каза:

има опция за банкова сметка и карта

 Мисля , доскоро нямаха опция за IBAN. Това е добра новина. Не знам дали не таксуват трансферите.Не съм ги ползвал още.

Връзка към коментар

Днес си регистрирах акаунта при тях, преди няколко часа им изпратих документи за верификация. Сега прегледах детайлите, явно все още нямат IBAN, поне не и за сметките в долари. Дава ми само някакъв Wire Routing Number , което май е само за вътрешни преводи в САЩ.

Редактирано от nomad
Връзка към коментар
преди 2 часа, nomad каза:

TransferWise

Имат си таксички.Малки , но все пак...като може и без тях.Предпочитам Пейсера за преводи и конвертиране.Но там картата е с месечни такси.

преди 2 часа, nomad каза:

ако revolut ми блокират сметката и ми поискат верификация докато съм на път, ще ми е по лесно да се оправя, ще им пратя скрийншоти от електронното банкиране и снимки на личните ми документи

Трябват ти също сканирани фишовете от заплати за последните три месеца, както и интернет и време за губене, докато се оправяш с тях.И най-гадното е ,че ти спират аккаунта като престъпник.Без предупреждение и срокове.

Връзка към коментар
преди 27 минути , galinr каза:

И най-гадното е ,че ти спират аккаунта като престъпник.Без предупреждение и срокове.

Според мен, във всеки един от сайтовете за които говорим, може да ти блокират акаунта без предупреждение и да ти изискат да им представиш един куп документи. Да, неприятно е, особено ако човек с нищо не е заслужил подобни съмнения, но е факт че това е практика при всички. Ако те заподозрат, се презастраховат и временно блокират акаунта до изясняване на случая. Не искам да те разочаровам, но от Пейсера също могат да те съспенднат при някакви съмнения и да ти поискат документи. По-добре е, човек да си има едно на ум и да има сканирани документи и скрийншотове с които в случай на нужда да реагира, без да влага прекалени емоции. Като им докажеш, че не переш пари и произхода им е законен, ще те отблокират.

 

След половинминутно търсене в нета попаднах на случай на блокиран акаунт в пейсера, без предупреждение и срокове и изискване на документи- https://www.offshorecorptalk.com/threads/paysera-restricted-accounts-bitcoin-exchange.23480/

Редактирано от nomad
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, galinr каза:

Напълно съм съгласен.Но това са 1% загуби от всяко зареждане.

По-скоро около 0.5%, защото процентът пада с нарастване на оборота, а те определено правят голям оборот. После си ги връщат ако се плаща с техните карти на POS. 

Връзка към коментар

Много внимавайте с МистерТанго - условията им са написани по начин, който подвежда и само с конкретни въпроси в съпорта може да получите реалните параметри.

Тегленето от банкомат в Евро е безплатно само веднъж месечно, независимо от сумата, но под 200 евро. Т.е. и 10 евро да изтеглите, следващото вече се таксува. Същото се счита и за покупка, т.че ако теглите в друга валута, различна от евро - таксата става 4%.

Отделно, условията на новите карти не са налични в сайта им, а трябва да прочетете на сайта на новия им доставчик.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 21 часа, nomad каза:

от Пейсера също могат да те съспенднат при някакви съмнения и да ти поискат документи.

Все пак плюс за Пейсера е,че имаш избор между мобилно приложение и уеб.При Револут , ако телефона се прецака , отново влизаш в ситуация.

Като са толкоз големи , да бяха си пуснали уеб приложение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.