Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

2 hours ago, chandni said:

Верификация, че картата е твоя. След няколко като излезе в извлечението и въведеш кода от транзакцията в Paypal, ще ти върнат долара.

Каква верификация? Аз просто платих директно с картата, не съм искал да я добавя в PayPal.

Връзка към коментар

Така или иначе това е преоторизация на картата - и Amazon правят таква, както и Booking, само че при последните е €0. Ще ти върнат този $1, не са ти взели допълнителна такса.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , chandni каза:

Тук 🙂 

 

Да, благодаря.  
Излиза, че го няма някъде официално обяснено в приложението :scratch_one-s_head:, а само като коментар от потребител във форума на Револют, и то не на човек от екипа. 
Защото на друго място коментарът на  Andreas (от екипа) звучи най-малкото двусмислено:

image.png.de50d7cffffe827c45c1d0292d6a86e9.png
 

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
преди 6 минути , Фичо каза:

Да, благодаря.  
Излиза, че го няма някъде официално обяснено в приложението :scratch_one-s_head:, а само като коментар от потребител във форума на Револют, и то не на човек от екипа. 
Защото на друго място коментарът на  Andreas (от екипа) звучи най-малкото двусмислено:

image.png.de50d7cffffe827c45c1d0292d6a86e9.png
 

мАни го Андреас... Явно не им е чел хеУпа... :laugh1:

Цитат

Which currency balance will be deducted for spending?

Your card will auto-convert your balance to the currency you're spending in at the best available rate, so you don't have to pre-purchase currencies. You can currently only hold and exchange between USD, GBP, EUR, PLN, CHF, DKK, NOK, SEK, RON, SGD, HKD, AUD, NZD, TRY, ILS, AED, CAD, HUF, JPY, MAD, CZK, QAR, THB, and ZAR on the app. The card selects which currency to use in the following order:

  1. The currency of the payment (e.g. if you are in the UK carrying out a transaction in Euro, we will deduct funds from your Euro balance)
  2. Your base currency, which is determined by your home address
  3. The next active currency with a sufficient balance

We don't take funds from more than one currency balance at a time, so if there are no currency wallets with sufficient funds, the transaction will be declined. We will be adding more holding currencies soon, which you will be able to load onto your Revolut account and exchange to lock in a great rate.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искам да използвам картата за някоя от промоциите на Експидиа,но ще е за пръв път и ми е малко мъгла.Ако искам да пазарувам в бразилска валута,например,как ще е най-изгодно?В евро ли да заредя или в $?

Връзка към коментар
преди 57 минути , T.E.Lawrence каза:

Ако зареждаш в долари, имаш допълнителна такса.

Таксата от 3% за зареждане в USD я махнаха отдавна, както и тази за зареждане с КК. Въпреки това, в нашия случай е най-изгодно зареждането в € заради валутния борд и постоянния курс €/лв. Стига да не зареждаш от "крива" карта, като тази на Райфайзен напирмер, обеменният курс ще е близък до 1.958, докато $/лв варира много и то не в наша полза 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Вчера инсталирах приложението и си поръчах физическа карта.

Ще се радвам да получа отговор по два въпроса които ме интересуват.

1.Мога ли да получавам заплатата си от BG работодател директно в тази карта?

2.Мога ли да платя за банков превод на някой немски иБей търговец ,който ни приема плащане с PeyPal ,че ми се е случвало са спечеля някой търг за 12€, които за да ги преведа на немеца чрез наша банка ми искат 30 лв. такса за междонароден превод ...дори Райфайзен и Про кредит имат такива такси за превеждане на пари в немска банка

Редактирано от sashocos
Връзка към коментар
преди 26 минути , Ilian359 каза:

2. Да.

1. Да, но кой работодател ще плати таксите, споменати от теб в т.2?

За преводи в чужбина банките използват с-ма SWIFT,и затова ми удържат тези дебели такси,обезмислящщи покупки с по ниска стойност.

А по въпрос 1 ,работодателя в момента ми превежда заплатата по моя сметка в ДСК ,към която ползвам дебитна VISA.

Аз не зная дали работодателя плаща нещо на банката за да ми преведе заплатата,по скоро не.

Та къде мога да си видя IBAN-а в приложението на Revolut..имам ли такъв въобще?

Връзка към коментар
преди 5 минути , sashocos каза:

Та къде мога да си видя IBAN-а в приложението на Revolut..имам ли такъв въобще?

Чукни с пръст върху сумата си в евро и ще излезе IBAN-а .

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
2 hours ago, Ilian359 said:

1. Да, но кой работодател ще плати таксите, споменати от теб в т.2?

Ако рабородателя преведе от негова карта към моя револют, пак ли има такса?

Връзка към коментар
преди 2 минути , ruil4o каза:

Ако рабородателя преведе от негова карта към моя револют, пак ли има такса?

Ако работодателят ти има Revolut и ти преведе заплатата от неговия на твоя, няма такси за първите 6000€ на месец. След това имаше някаква такса, макар и не голяма.

Връзка към коментар

Много се радвам, че попаднах на този форум. Да е жив и здрав създателя му, сървърите  върху които върви форума и неговите потребители! Все хубави благинки научавам от тук. От доста време обмислям вариант да си отворя акаунт в английска банка, но не ми се искаше да използвам приятели които живеят в Англия за тази цел. Иначе процедурата не е много сложна. Регистрираш се на адрес в ЮК. плащаш битова сметка и можеш да си откриеш сметка в тяхна банка. Сега като попаднах на тази тема, точно това ми беше нужно. Аз от няколко месеца съм закрил всичките си сметки в БГ  "банки" и в момента разполагам само с дебитна карта, която е с идеални условия, но не е от банкова институция и по нея ми влизат основните доходи. Та тази карта Revolut  е идеално допълнение което ми трябва. Направих си веднага акаунт през мобилното приложение, верифицирах си картата, верифицирах се със шофьорската си книжка и накрая с едно селфи (не знам как успяха да ме познаят, като съм с едноседмична брада 🙂 ) и получих съобщение, че съм напълно верифициран. След това имаше опция за поеръчване на пластика, избрах си модела и адреса за доставка след което трябваше да захраня с мин. 10 евро, а аз захраних с 200, но не ме допусна да довърша поръчката и пак ме върна да захраня сметката си с мин. 10 евро. Аз реших да я захраня още веднъж и добавих нови 100, но пак не ми позволи да приключа поръчката. Някой да е имал подобен проблем или да се свържа със съпорта им?

Връзка към коментар
преди 3 минути , plamenk каза:

 Аз реших да я захраня още веднъж и добавих нови 100, но пак не ми позволи да приключа поръчката. Някой да е имал подобен проблем или да се свържа със съпорта им?

Картата от която захранваш има ли 3Д код? Ако не, активирай го. Мисля, че не се приемаше плащане от карти, които нямат активирана 3Д защита.

Връзка към коментар

Плащанията си минаха успешно и си ги виждам по сметката. Съотвено виждам, че са изтеглени от другата ми сметка. Сега ще проверя дали няма нещо друго което му пречи.

 

Ъпдейт: Току що опитах отново и този път мина без проблем. След 10 дена ще е при мен. Даже имаше безплатна опция за 2 дена доставка, но ми се стори прекалено бързо 🙂

 

Сега като гледам остава и една Дайнърс  да си извадя  и съм се окомплектовал и за коли под наем 😉

Редактирано от plamenk
Връзка към коментар
преди 51 минути , ruil4o каза:

Ако рабородателя преведе от негова карта към моя револют, пак ли има такса?

Как работодателят ти ще осчетоводи такова плащане и при нужда ще го защити пред НАП/НОИ/Инспекция по труда и т.н.?

Връзка към коментар
2 minutes ago, Ilian359 said:

Как работодателят ти ще осчетоводи такова плащане и при нужда ще го защити пред НАП/НОИ/Инспекция по труда и т.н.?

картовите транзакции не се ли приравняват към банковите за счетоводни разчети ?

Връзка към коментар

До сега не съм ги ползвал и не съм загубил нещо. Аз общо взето когато имам прекачване между полетите гледам да не е повече от час, два престоя, така че не мисля, че ще ги ползвам и в бъдеще.

1 minute ago, georgebg said:

картовите транзакции не се ли приравняват към банковите за счетоводни разчети ?

Проблемът е, че работодателят ти ще трябва да направи разходи, за да ти преведе парите по сметката ти в английската банка. Даже повечето работодатели предпочитат всичките сметки на служителите им да са в една банка, за да могат да правят масови плащания срещу много малък разход. 

За да може работодателят ти да ти превежда заплата към тази карта, то той трябва да си открие сметка в същата банка, което едва ли ще направи.

Връзка към коментар
34 minutes ago, plamenk said:

До сега не съм ги ползвал и не съм загубил нещо. Аз общо взето когато имам прекачване между полетите гледам да не е повече от час, два престоя, така че не мисля, че ще ги ползвам и в бъдеще.

Проблемът е, че работодателят ти ще трябва да направи разходи, за да ти преведе парите по сметката ти в английската банка. Даже повечето работодатели предпочитат всичките сметки на служителите им да са в една банка, за да могат да правят масови плащания срещу много малък разход. 

За да може работодателят ти да ти превежда заплата към тази карта, то той трябва да си открие сметка в същата банка, което едва ли ще направи.

Kакъв е проблема работодателя да си открие револют бизнес сметка и оттам да захранва твоята ?

А и съвсем скоро(мисля че има вече краен срок)  ще принудят банките в БГ да "влязат" в сепа (не че сега не са) и да предлагат преводите в рамките на 2-3 лв. такса ...

А пък това какво предпочитат работодателите, не означава нищо и няма да го коментирам, защото пък аз предпочитам да работя 4 часа за заплата на 8, ама работодателя не ме пита за това 🙂  

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.