Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 42 минути , plamenk каза:

За да може работодателят ти да ти превежда заплата към тази карта, то той трябва да си открие сметка в същата банка, което едва ли ще направи.

Сигурен ли си за това?

Ти примерно може ли да ми преведеш 10€, в моята револют сметка,и това да не ти коства допълнителни такси.

И да кажа че никой работодател не праща заплати от карта.

Връзка към коментар

Явно не си ме разбрал правилно. Под отваряне на сметка в същата банка имах предвид да използва револют. Но нали се сещаш, че ако сте 100 служителя и само ти ползваш такава карта/сметка, той няма да си открие сметка само заради теб. Той трябва да я захранва първо от друга негова сметка, което може да му коства някаква такса. Но това мисля, че е излишно да го пишем тук. Просто отиди при работодателя си и му кажи, така и така  искам да ми превеждаш заплатата по тази сметка и ще видиш какво ще ти отговори. Аз съм работил предимно за големи компании с над няколко хиляди служители и там нямаш избор. Получаваш си заплатата по определена сметка в определена банка и това е.

Връзка към коментар

Здравейте, тази карта ще ми върши ли работа за пазаруване в България(на пос терминал, рядко онлайн), като в нея ще прехвърлям от друг сметка, която е в лв? И по-скоро изгодно ли ще е?

Връзка към коментар
1 minute ago, kukuruku said:

Здравейте , възможно ли е да се изпрати превод към  револют картата от друго лице през Уникредит !

Мисля, че е възможно. Просто нареждащия превода, трябва да има IBAN-а на Революта и от тук натам не би трябвало да има проблем. Проблема би била таксата която ще плати лицето, защото от Уникредит, а и от която и да е друга БГ банка, превод към Револют се счита за международен такъв.

Връзка към коментар

Може, но ще е скъпо. Защото ще е международен банков превод. Но ако другото лице има дебитна карта към Уникредит, но с негово разрешение можеш да захраниш без такса твоята карта, чрез приложението на Revolut

Връзка към коментар
преди 2 минути , plamenk каза:

Може, но ще е скъпо. Защото ще е международен банков превод. Но ако другото лице има дебитна карта към Уникредит, но с негово разрешение можеш да захраниш без такса твоята карта, чрез приложението на Revolut

А по какъв начин ще я захрани ако има такава карта , бихте ли обяснили  !

Връзка към коментар

В самото приложение като го инсталирате на телефона имате опция за захранване на сметка от карта. Само не съм сигурен, дали ще е проблем, че картата е на друго лице. Инсталирайте си приложението и ще видите опциите.

Връзка към коментар
преди 7 минути , kukuruku каза:

А по какъв начин ще я захрани ако има такава карта , бихте ли обяснили  !

 

преди 5 минути , plamenk каза:

В самото приложение като го инсталирате на телефона имате опция за захранване на сметка от карта. Само не съм сигурен, дали ще е проблем, че картата е на друго лице. Инсталирайте си приложението и ще видите опциите.

Няма проблем да бъде захранена от друго лице. Трябва да го направи лично през приложението на собственика на картата или ако сте близки да даде номер на картата си, CVV кода и 3D кода си.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

И аз да попитам, може и да е коментирано.

В Букинг преди няколко дни ми изтече една дебитна, а чакам 10% обратно.

Преди малко реших да добавя виртуална от по-горните, оттук и въпроса. Дали ще си получа сумата по нея и съответно по сметката в Revolut през виртуалната?

 

А за физическата, ще си чакам някоя промоция.

Редактирано от Georgi_G
Връзка към коментар

Противно на горните препоръки, захранването на акаунт с чужда карта не се препоръчва. В револют форумите има случаи на блокирани акаунти при зареждане с чужда карта.

Връзка към коментар

Колеги, искам да попитам по колко виртуални карти мога да се създават в Revolut, тъй като са ми необходими еднократни плащания с различна карта? Досега ползвах Disposable card, но вече не ми вършат работа и сам се преориентирал към Virtual card на приложението. Ако има лимит на създадените виртуални карти, мога ли да ги изтрия след използването им, и ще дойдат ли средствата по сметката ми при превод по изтрита карта, както е при еднократните Disposable card ? Благодаря ви предварително....

Връзка към коментар
Преди 1 час, Everest каза:

Ако има лимит на създадените виртуални карти, мога ли да ги изтрия след използването им, и ще дойдат ли средствата по сметката ми при превод по изтрита карта, както е при еднократните Disposable card ? Благодаря ви предварително....

Мисля, че може да си получиш средства по вече изтрита карта до някакъв срок, но не знам какъв. Всъщност аз също очаквам едни пари по вече изтрита виртуална карта, та ще пиша дали съм го получил...очаква се да е скоро.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Everest каза:

Колеги, искам да попитам по колко виртуални карти мога да се създават в Revolut

Могат да се създават максимум 5 виртуални карти на месец и можеш да държиж максимум 5 виртуални карти едновременно. 

Връзка към коментар

Здравейте , имам въпрос колеги , мъча са да прехвърля по голяма сума 5...0 лв от уникредит към революта но не ми разрешава има ли някъв лимит или проблема идва от картата на уникредит , това ми изписва .....Ops.this top-up brings you over your 24-hour card top-up limit.why not try a smaller amount or top up by bank transfer instead?

Връзка към коментар
1 minute ago, kukuruku said:

Здравейте , имам въпрос колеги , мъча са да прехвърля по голяма сума 5...0 лв от уникредит към революта но не ми разрешава има ли някъв лимит или проблема идва от картата на уникредит , това ми изписва .....Ops.this top-up brings you over your 24-hour card top-up limit.why not try a smaller amount or top up by bank transfer instead?

Ако дневния лимит на картата ти е по-голям от това 5ххх0 лв. търсиш съпорта на револют, иначе съпорта на банката ....

Връзка към коментар
преди 19 часа, boogy83 каза:

Мисля, че може да си получиш средства по вече изтрита карта до някакъв срок, но не знам какъв. Всъщност аз също очаквам едни пари по вече изтрита виртуална карта, та ще пиша дали съм го получил...очаква се да е скоро.

Потвърждавам, преди малко получих пари по вече изтрита виртуална карта. Изтрита е преди около месец, но днес получих сума по нея.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 4.12.2018 г. в 14:29, Georgi_G каза:

Преди малко реших да добавя виртуална от по-горните, оттук и въпроса. Дали ще си получа сумата по нея и съответно по сметката в Revolut през виртуалната?

Многократно съм получавала кешбек от Booking по 2-те ми виртуални револютски карти.

Връзка към коментар

Другари, понеже ми предстои пътуване до Лондон и желанието ми за изпробване на нещо ново се прояви отново, та имам няколко въпроса, които е доста вероятно да са задавани, но не намерих нищо в последните страници.


1. Ще мога ли да плащам в Лондон директно с телефона с виртуална карта, понеже все още нямам регистрация и няма как да дойде физическа за това време?
2. По принцип съм клиент на Уникредит и виждам, че за плащане в евро на място курсът ми е бил 1.958 и без такса за плащане на ПОС терминал, та смятате ли, че Revolut ще е по-изгоден за паундове от обикновена дебитна/кредитна карта?
3. Какъв е кешбек-а от booking или от други популярни травъл сайтове и има ли нещо, което за вас да е много важно при използването на тази карта?

Редактирано от valentin_st
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.