Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

2 hours ago, valentin_st said:

Другари, понеже ми предстои пътуване до Лондон и желанието ми за изпробване на нещо ново се прояви отново, та имам няколко въпроса, които е доста вероятно да са задавани, но не намерих нищо в последните страници.


1. Ще мога ли да плащам в Лондон директно с телефона с виртуална карта, понеже все още нямам регистрация и няма как да дойде физическа за това време?
2. По принцип съм клиент на Уникредит и виждам, че за плащане в евро на място курсът ми е бил 1.958 и без такса за плащане на ПОС терминал, та смятате ли, че Revolut ще е по-изгоден за паундове от обикновена дебитна/кредитна карта?
3. Какъв е кешбек-а от booking или от други популярни травъл сайтове и има ли нещо, което за вас да е много важно при използването на тази карта?

Аз също се интересувам, моля за отговор.

И другият ми въпрос е още ли е безплатна поръчката на стандартна физическа карта, защото не се вижда в приложението?

Редактирано от locke
Връзка към коментар
преди 2 часа, valentin_st каза:

Другари, понеже ми предстои пътуване до Лондон и желанието ми за изпробване на нещо ново се прояви отново, та имам няколко въпроса, които е доста вероятно да са задавани, но не намерих нищо в последните страници.


1. Ще мога ли да плащам в Лондон директно с телефона с виртуална карта, понеже все още нямам регистрация и няма как да дойде физическа за това време?
 2. По принцип съм клиент на Уникредит и виждам, че за плащане в евро на място курсът ми е бил 1.958 и без такса за плащане на ПОС терминал, та смятате ли, че Revolut ще е по-изгоден за паундове от обикновена дебитна/кредитна карта?
 3. Какъв е кешбек-а от booking или от други популярни травъл сайтове и има ли нещо, което за вас да е много важно при използването на тази карта?

Аз нещо не ги разбрах въпросите

1. какво значи директно от телефона с виртуална карта? Ако регистрираш виртуалната карта примерно в Убер, ApplePay или нещо такова ще можеш да плащаш, където тия неща се приемат, ако имаш предвид вместо пластмасова карта да покажеш картинката на екрана, няма да стане. Виртуалната карта е за плащания онлайн.

2. може да си заредиш Революта в паунди по най-изгодния курс, който успееш и после на място няма да имаш движение на курса и допълнителни такси, просто плащаш в паунди

3. кешбек конкретно с Револют няма, ако ползваш кешбек сайт печелиш кешбек според това, какво купуваш, това може да е с револют или някаква друга карта, няма значение

 

Връзка към коментар
19 minutes ago, locke said:

Аз също се интересувам, моля за отговор.

И другият ми въпрос е още ли е безплатна поръчката на стандартна физическа карта, защото не се вижда в приложението?

Поръчах си я преди 3 дена и беше безплатно. Даже не знаех, че е платена. Имаше и опция за доставка за 2 дена също безплатна.

Връзка към коментар
3 minutes ago, plamenk said:

Поръчах си я преди 3 дена и беше безплатно. Даже не знаех, че е платена. Имаше и опция за доставка за 2 дена също безплатна.

До неделя е имало оферта за безплатна физическа карта. Ама ще пробвам сега да поръчам, не се вижда да има такса и в момента

Връзка към коментар
преди 11 минути , locke каза:

До неделя е имало оферта за безплатна физическа карта. Ама ще пробвам сега да поръчам, не се вижда да има такса и в момента

Удължиха промоцията и в момента физическата е безплатна до Коледа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Поръчах я и ще видим като дойде. А някой мина ли верификацията и ако да - скривате ли информация като номер на лична карта/шофьорска книжка и егн от снимката, която им пращате?

Връзка към коментар
4 minutes ago, locke said:

Поръчах я и ще видим като дойде. А някой мина ли верификацията и ако да - скривате ли информация като номер на лична карта/шофьорска книжка и егн от снимката, която им пращате?

не, и как очакваш финансова институция само снимка на някой ли я интересува за да ти открие сметка/сметки .....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 1 минута , locke каза:

скривате ли информация като номер на лична карта/шофьорска книжка и егн от снимката, която им пращате?

Не, няма начин.Револют е като всяка друга банка,която изисква лични данни,както и снимка на документ за самоличност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Angelita каза:

Как мога да испратя пари на друг човек. Благодаря.

С банков превод - чрез IBAN-a на другия човек

т.е.

Избираш Payments (долу в средата) и после Bank transfer и т.н. ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, valentin_st каза:

Другари, понеже ми предстои пътуване до Лондон и желанието ми за изпробване на нещо ново се прояви отново, та имам няколко въпроса, които е доста вероятно да са задавани, но не намерих нищо в последните страници.


1. Ще мога ли да плащам в Лондон директно с телефона с виртуална карта, понеже все още нямам регистрация и няма как да дойде физическа за това време?
2. По принцип съм клиент на Уникредит и виждам, че за плащане в евро на място курсът ми е бил 1.958 и без такса за плащане на ПОС терминал, та смятате ли, че Revolut ще е по-изгоден за паундове от обикновена дебитна/кредитна карта?
3. Какъв е кешбек-а от booking или от други популярни травъл сайтове и има ли нещо, което за вас да е много важно при използването на тази карта?

1. Не

2. Въпросът е твърде общ, но все пак малка насока: Ако заредиш Револут в евро и после обмениш в GBP излиза малко по-добре и то основно заради променливия курс на паунда към лева на Уникредит. Като цяло "спестяването" е под 1.5 %.

3. Кешбек има ако се минава през сайтовете за кешбек. Най-важното е сякаш, че може да се тегли валута до равностойността на 200 евро без такса от всеки банкомат. В събота и неделя обменния курс е малко по-лош от този през работните дни.

Връзка към коментар
11 hours ago, Таньо said:

1. Не

 

 

Предполагам, че с физическата няма да е проблем да се плаща на пос терминалите в ЕС?

И един въпрос - докато чакам физическата карта и вече съм верифициран, мога ли да правя покупки с виртуалната?

Връзка към коментар
преди 2 минути , locke каза:

Предполагам, че с физическата няма да е проблем да се плаща на пос терминалите в ЕС?

И един въпрос - докато чакам физическата карта и вече съм верифициран, мога ли да правя покупки с виртуалната?

Да и не само в ЕС.

... и да.  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След като си поръчах пластиката се замислих как ще я получа. Моля тези които са си поръчвали пластика да споделят по пощата ли я получиха или чрез куриер? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , plamenk каза:

След като си поръчах пластиката се замислих как ще я получа. Моля тези които са си поръчвали пластика да споделят по пощата ли я получиха или чрез куриер? 

Обикновена поща

Връзка към коментар

т.е. ако някой "добросъвестен" служител на пощите реши да я използва за Коледа няма да има никакъв проблем 😉

и съответно не я получа.

Редактирано от plamenk
Връзка към коментар
преди 24 минути , plamenk каза:

т.е. ако някой "добросъвестен" служител на пощите реши да я използва за Коледа няма да има никакъв проблем 😉

и съответно не я получа.

Няма как някой да я изполва, ако няма пина. При получаване на картата тя е неактивна (включително за интернет и безконтактни разплащания). Активира се с първото използване на терминал с чип и пин.

Ако не я получите, можете да я обявите за изгубена през апп-а и би трябвало да изпратят нова.

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой пътувал ли е в Норвегия? Интересувам се ако плащам с карта(revolut) в евро (на пос терминал, защото има навсякъде) ще е проблем ли, тъй като еврото не им е официална валута? Или единствено такса за конвертиране ще има? 

Казаха ми, че ще ми трябват крони в кеш

Редактирано от locke
Връзка към коментар
11 minutes ago, locke said:

Някой пътувал ли е в Норвегия? Интересувам се ако плащам с карта(revolut) в евро (на пос терминал, защото има навсякъде) ще е проблем ли, тъй като еврото не им е официална валута? Или единствено такса за конвертиране ще има? 

Казаха ми, че ще ми трябват крони в кеш

на ПОС терминал се плаща във валутата, с която си работи терминала, а това в Норвегия се очаква да е крони. В Револют можеш предварително да си обмениш евро в крони, като ако имаш представа от курса - да издебнеш момента на добър за теб курс евро-крона, след което транзакциите ти ще си ползват салдото в крони, до изчерпването им и няма да имаш обмен при случаен курс ....

Връзка към коментар

Здравейте, случайно попаднах на темата и поръчах карта преди 10-на дни. Още не съм я получила, дава ми възможност да поръчам друга, но със условието че старата става невалидна. Прочетох че някой ползват по две карти, как го направихте ? Не съм сигурна дали да анулирам старата и да чакам още 10-15 дни нова или да проявя малко повече търпение. Благодаря!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.