Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 6 минути , EliDion каза:

Аз, като един отявлен идиот да си попитам, освен преводи без такса, теглене без такса в чужбина и добро превалутиране, какви други преимущества има. Четох, четох, ама то толкова много, че се оплетох. Пък гледам тука добрите души ми отговарят на тъпите въпроси, та да се възползвам предколедно, докато сте на кеф.🤭 имаше и идно засрамено човече, ама не го намерих. Та срамувам се.

Ами имаш банкиране в европейска банка (вече имат лиценз за банка, ама явно ще мине време докато влезе в сила), без разни такси и ограничения, които се налагат от българските такива. Просто още една възможност - дали защото някъде български карти не се приемат, дали за още виртуални карти за сайтовете с намаления, всеки си решава.

Аз лично се чудя доколко е безопасно да се държат по-големи суми там...

 

Връзка към коментар

Револют, според мен не е услуга да се държат много пари. Аз лично с повече от 500, 1000 евро не бих я заредил и то при положение, че ще пътувам някъде, или искам да си пазарувам нещо онлайн.

Или зареждате толкова колкото ще ви се налага да изхарчите за пътуване или покупка, през другото време повече от 50 евро не бих държал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе те си казаха в съобщението, че лиценза е получен, ама бенефитите ще се въвеждат поетапно догодина, та не съм сигурен доколко има покритие... 

Връзка към коментар
22 hours ago, aleksandrina said:

Първото плащане с Револют го направете с чип- да не е безконтактно. После вече може и безконтактно.

А има ли значение, първият път дали ще бъде плащане на пос-терминал или теглене от банкомат.

Извинете за лайшкия въпрос, но...😉

Връзка към коментар
1 hour ago, GrigiM said:

А има ли значение, първият път дали ще бъде плащане на пос-терминал или теглене от банкомат.

Извинете за лайшкия въпрос, но...😉

Не, важното да е с въвеждане на пин код ....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 23 часа, GrigiM каза:

 

Или зареждате толкова колкото ще ви се налага да изхарчите за пътуване или покупка, през другото време повече от 50 евро не бих държал.

плюс замразяване на картите и размразяване, когато има плащане. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес пробвах пазаруване с картата. За 3,56 лв ми взе 1,83 евро и нагло ми написа ,че курса е 1,952 . Реално излиза 1,945.Изглежда не трябва да се ползва за друга валута.

Редактирано от galinr
Връзка към коментар

Е то това от лев да зареждаш евро и да харчиш в лев си е мазохизъм по принцип 🙂  никой на сила не ви кара да я правите тая  акробатика.

 

Ако държите да плащате в лева с карта поддържаща лев и искате да имате нотификации като при револют аз ползвам Curve Card, но там идеята е малко по-друга и не се зарежда.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , 招き猫 каза:

Е то това от лев да зареждаш евро и да харчиш в лев си е мазохизъм по принцип 🙂  никой на сила не ви кара да я правите тая  акробатика.

 

Ако държите да плащате в лева с карта поддържаща лев и искате да имате нотификации като при револют аз ползвам Curve Card, но там идеята е малко по-друга и не се зарежда.

Не съм зареждал с лев. Просто не трябва да се вярва на курсовете, които изписват преди,по време или след операция.

Връзка към коментар
преди 13 минути , galinr каза:

Не съм зареждал с лев. Просто не трябва да се вярва на курсовете, които изписват преди,по време или след операция.

Ако виждаш разлика между обявения и реалния курс - трябва да пуснеш сигнал на поддръжката, които ще коригират проблема.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
25 minutes ago, ruil4o said:

Днес случайно забелязах, че вече имам IBAN и за доларовата сметка!

До сега бях с Reference number!

E, aз доколкото видях IBAN-а е същия като на еврото, разликата е че на евро пише, че се приемат преводи само по СЕПА, а на доларите пише, че се приемат плащания само по SWIFT, то е ясно че няма как по СЕПА 🙂 

Връзка към коментар

Някъде прочетох, че Revolut картите поддържат безконтактни плащания чрез телефон през приложението Google Pay, статията беше от юни месец и пишеше, че е тестово, но сега вече сме декември. Дали някой колега от България е пробвал този начин на плащане?  Изобщо някой знаели нещо повече по този въпрос.

Редактирано от GrigiM
Връзка към коментар
преди 15 минути , GrigiM каза:

Някъде прочетох, че Revolut картите поддържат безконтактни плащания чрез телефон през приложението Google Pay, статията беше от юни месец и пишеше, че е тестово, но сега вече сме декември. Дали някой колега от България е пробвал този начин на плащане?  Изобщо някой знаели нещо повече по този въпрос.

Само Mastercard поддържат. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз съм с Mastercard, но тези дни се намирам в планината и няма просто как да е тествам, но като се прибера ще пробвам веднага, ще е добре ако работи. Защото май досега никоя Българска банка не работи с Google Pay или Apple Pay.

Връзка към коментар

На някой случи ли му се след като не му е пристигнала картата, да си поръча нова? И ако да, отново ли е толкова много чакането и какво се случва ако междувременно смятана за изгубена карта пристигне? И всъщност картата пътува с английската поща до границата ни, и после с нашата, нали така?

 

И още нещо - имам имейл от Револют с въпрос пристигнала ли ми е картата, мога ли да изчакам до четвъртък с отговора или ще е късно?

Редактирано от locke
Връзка към коментар

Случвало се е да се забави (по-скоро е правило), поръчваш още една безплатно, и по някое време пристигат и двете. Нямаш проблем. После вероятно ще можеш да активираш и двете. Пътува с обикновена поща.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • yordanov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.