Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Има ли дневен лимит при Top up-ването? Става въпрос, когато е свързано с дебитна карта на ПИБ? Дебитната карта ми позволява значително по- висок дневен лимит при теглене от банкомат, отколкото ми позволи да top up-на. Чудя се дали е необходимо да говоря с ПИБ или да чакам да видя, дали причината е например надвишен лимит.

Не съм чула до сега някой да се е оплакал, че ПИБ е блокирало прехвърляне на пари към Револют, ама може и това да е причината.

Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

Има ли дневен лимит при Top up-ването? Става въпрос, когато е свързано с дебитна карта на ПИБ? .

Аз нямах проблем прехвърляла съм над 400 лв. Ако имаш интернет банкиране погледни там какво ти пише. 

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Поръчах си карта и пише, че трябва да е пристигнала вече, но я няма, а така и не разбрах по какъв начин идва. С куриер или с БГ пощи?

 

Може ли съвет как да процедирам?

 

Да изчакам или да си поръчам нова?

Връзка към коментар
On 1/11/2019 at 1:06 PM, mililia said:

Има ли дневен лимит при Top up-ването? Става въпрос, когато е свързано с дебитна карта на ПИБ? Дебитната карта ми позволява значително по- висок дневен лимит при теглене от банкомат, отколкото ми позволи да top up-на. Чудя се дали е необходимо да говоря с ПИБ или да чакам да видя, дали причината е например надвишен лимит.

Не съм чула до сега някой да се е оплакал, че ПИБ е блокирало прехвърляне на пари към Револют, ама може и това да е причината.

На мен повече от 400 евро/паунда не ми е позволявало да заредя от 1 карта дори при по-висок лимит и на различни банки. Ограничението е от револют. Пробвай с друга карта да заредиш . 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, Plamsi said:

Здравейте,

 

Поръчах си карта и пише, че трябва да е пристигнала вече, но я няма, а така и не разбрах по какъв начин идва. С куриер или с БГ пощи?

 

Може ли съвет как да процедирам?

 

Да изчакам или да си поръчам нова?

С БГ пощи идва. Изчакайте още малко. Къде пише, че трябва да е пристигнала или си следите срока?

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар
16 minutes ago, aleksandrina said:

С БГ пощи идва. Изчакайте още малко. Къде пише, че трябва да е пристигнала или си следите срока?

Вече няколко пъти ми изскача съобщение, но щом е с пощите ще изчакам.

 

Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Plamsi каза:

Вече няколко пъти ми изскача съобщение, но щом е с пощите ще изчакам.

 

Благодаря.

И моята не е дошла, трябваше на 2-ри.

да попитам, като не е дошла нали мога да си правя он-лайн преводи. Тя не ми трябва за това.

Връзка към коментар

Инфо от вчера в Истанбул.

Таксуването на картата в местна валута в местен МОЛ на терминал на една и съща банка - VakifBank в два различни магазина беше с два различни курса - в единия 1 евро беше 6.01 лири, в другия - 6.28.

5 % разлика горе-долу...

Попитах защо така, доколкото разбрах, това е договорката на магазина с банката. Едната май поема комисиона към банката, а другата не.

Лошото е, че няма как да разбереш, едва след продажбата се установява май...

Връзка към коментар

Според мен това не е свързано с договорката на магазина с банката а с курса на турската лира. Вмомента курса се променя много и тези 5% разлика ги видях в курса за няколко часа. Ако погледнете в менюто за превалутиране в два различни часа ще я видите  тази разлика. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В разстояние на 5 минути към 20:30ч...?

И на половинката ѝ се беше случило да я цакат с дървен курс преди време и оттогава не бара Revolut-a в Истанбул.

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

По принцип е възможно

 

image.png.be4e6ce234194950381482124a8bfb8a.png

 

Можеш да видиш от графиката за 5 мин. какво изменение е имало на курса но на 03.01. Вчера не е имало такива разлики в рамките на 5 мин. Да не би на едното място да сте платили в турски лири, а на другото в евро?

Вчера вечерта в 19  ч. българско време е имало разлика от 6.29 до 6.22 

Редактирано от plamenk
Връзка към коментар
На 11.01.2019 г. в 13:06, mililia каза:

Има ли дневен лимит при Top up-ването? Става въпрос, когато е свързано с дебитна карта на ПИБ? Дебитната карта ми позволява значително по- висок дневен лимит при теглене от банкомат, отколкото ми позволи да top up-на. Чудя се дали е необходимо да говоря с ПИБ или да чакам да видя, дали причината е например надвишен лимит.

Не съм чула до сега някой да се е оплакал, че ПИБ е блокирало прехвърляне на пари към Револют, ама може и това да е причината.

Виж си точно картата и лимитите, аз съм с този. 

Малар да има 3000лв в Бг, на ПОС в чужбина е 400евро, колкото и ми дава да заредя Револют. Много пъти е пробвано и блокира, звънял съм в ПИБ казаха това е 400евро на 24 часа, не е на ден даже. Чакаш 24 часа за да можеш да зареждаш пак.

 

IMG_5992.PNG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Sun4o каза:

В разстояние на 5 минути към 20:30ч...?

И на половинката ѝ се беше случило да я цакат с дървен курс преди време и оттогава не бара Revolut-a в Истанбул.

Според мен си платил в евро, вместо в турски лири. Винаги гледай на ПОС терминала каква валута се изписва или казвай на касиера, че искаш да платиш в местна валута. Тогава договорките с метните банки не те касаят

Връзка към коментар
преди 9 минути , cybersimo каза:

Според мен си платил в евро, вместо в турски лири. Винаги гледай на ПОС терминала каква валута се изписва или казвай на касиера, че искаш да платиш в местна валута. Тогава договорките с метните банки не те касаят

И ти не позна😀

Връзка към коментар
преди 12 минути , Alexander каза:

Виж си точно картата и лимитите, аз съм с този. 

Малар да има 3000лв в Бг, на ПОС в чужбина е 400евро, колкото и ми дава да заредя Револют. Много пъти е пробвано и блокира, звънял съм в ПИБ казаха това е 400евро на 24 часа, не е на ден даже. Чакаш 24 часа за да можеш да зареждаш пак.

 

IMG_5992.PNG

Даа, това ми казаха и от банката. А, времето е 24 ч. +1 ч., тъй като започвало да текат 24 ч. един час след транзакцията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой ползвал ли е картата във Виетнам и Малайзия - и теглене от банкомат , и плащане на ПОС терминал? Да очаквам ли изненади? Долари ще си заредя...

Редактирано от Ивайла
Връзка към коментар
преди 2 часа, mililia каза:

Даа, това ми казаха и от банката. А, времето е 24 ч. +1 ч., тъй като започвало да текат 24 ч. един час след транзакцията. 

Това само за ПИБ ли е. Ако искам да вкарам 2000 евро примерно и да ги преведа веднага трябва да го правя 4 дни и тогава да преведа?

Връзка към коментар
преди 4 минути , EliDion каза:

Това само за ПИБ ли е. Ако искам да вкарам 2000 евро примерно и да ги преведа веднага трябва да го правя 4 дни и тогава да преведа?

Аз съм зареждала над 1400 евро с една транзакция. Картата ми е на Пиреус.

Връзка към коментар
преди 2 часа, mililia каза:

Даа, това ми казаха и от банката. А, времето е 24 ч. +1 ч., тъй като започвало да текат 24 ч. един час след транзакцията. 

Ако имаш онлайн банкиране, можеш сама да си променяш лимитите на картата. Говоря конкретно за ПИБ.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Sun4o каза:

Таксуването на картата в местна валута в местен МОЛ

 

преди 3 часа, Sun4o каза:

И ти не позна😀

който чете преди да се е събудил.... така става!

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , chandni каза:

Ако имаш онлайн банкиране, можеш сама да си променяш лимитите на картата. Говоря конкретно за ПИБ.

Имам, но само пасивно банкиране. В него не успявам да открия такава функция. 

 

@EliDion, лимитите са валидни за ПИБ. Вероятно и Пиреус имат някакви дневни лимити според вида карта, но нямам идея какви са.

Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

Имам, но само пасивно банкиране. В него не успявам да открия такава функция. 

 

Вероятно няма, но не пречи да провериш... От MyFIbank отиваш на Карти и под всяка карта има зелен триъгълник, който отваря менюто с лимитите.

 

1.png

 

След като се отвори, се зарежда ето този прозорец, от който си избираш лимитите за плащане в БГ, в чужбина, на АТМ, дали да позволява теглене на банкомат или не, дали да позволява плащане в интернет и т.н.

2.png

Бутонът срещу текущия лимит е син и пише ТЕКУЩ, а не Изберете.

 

П.С. Сега проверих - за да ги промениш ти трябва активно банкиране с токън.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Ивайла каза:

Някой ползвал ли е картата във Виетнам и Малайзия - и теглене от банкомат , и плащане на ПОС терминал? Да очаквам ли изненади? Долари ще си заредя...

От страна на картата не, ако не теглиш през уикенда, но от другата страна всяка банка с има различен лимит на теглене и комисионна. За Виетнам специално защо не вземеш кеш, има места на страхотен курс обменят, както и дори на летището курсът е ок, за разлика от много други места по света. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.