Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 8 минути , Ilian359 каза:

На ПИБ промяната на лимити безплатна ли е? Миналата година ми струваше 3 или 4 лева.

Ами не ме уведомяват за някаква такса... Ако вземат такава, просто ще им е за последно! Както съм им насъбрала.... 


П.С. Сега погледнах тарифите им и наистина има такса 3 лв, но се надявам, че това важи само за операции на каса, защото в онлайн банкирането те не извършват абсолютно никакви действия и ще ми бъде много любопитно да ми обяснят за какво ми начисляват тази такса.

 

П.С.2 Току-що говорих с тях по телефона и ми потвърдиха, че таксата за промяна на лимита се заплаща само когато това се прави в клон на банката. В онлайн банкирането е безплатно.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , chandni каза:

...

 

П.С.2 Току-що говорих с тях по телефона и ми потвърдиха, че таксата за промяна на лимита се заплаща само когато това се прави в клон на банката. В онлайн банкирането е безплатно.

 

Тю, размина ти се. :wink::laugh:

 

 

Връзка към коментар

Може да е полезно за някой. 

Неофициален списък,  съставен от Revolut общността за банките по света с free теглене от ATM. Може и вие да допълвате. 

 

 

https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Каква е идеята на този списък? Нали има месечен лимит от 200 валутни единици за теглене от АТМ без такса за основната карта, а за премиума е 400 валутни единици. 

Връзка към коментар

На много места по света ATM - ите на определени банки (не винаги са и на банки)  имат собствена такса. Обикновено се изписва преди последния етап от тегленето,  ако не е изрично указана с надпис на банкомата. 

Коментирано е и преди. 

 

Този списък показва АТМ на кои банки в различните държави нямат такава допълнителна такса и се попълва  на базата на личен опит от потребителите на Revolut. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Снощи си цъках по приложението на Revolut. пробвах това-онова. По едно време избрах "Exchange" евро-Паунди и кръгла сума, за да видя как е курса. Не че преди това не го гледах в Rate... И точно в тоя момент телефона ми се хлъзна, хванах го ловко във въздуха, но съм натиснал бутона "Exchange". Малко се ядосах, ама, викам си, голяма работа евро/лири все ще ги изхарча. Влезнах да се къпя, обаче си мисля … и се сетих, че гледах в новините Тереза Мей как се гърчи в британския парламент... Изхвръкнах от банята и мокър, мокър пак си прехвърлих в Евро... За моя изненада бях спечелил няколко евро.

Та мисълта ми е … който му се спекулира покрай Брекзита, моге да се пробва...

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Каква спекула? Това е някакъв много мръсен сценарий. Логично беше след тази издънка паундът да се срине под 1 лев. А той вместо това тръгна нагоре.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, Ilian359 каза:

Каква спекула? Това е някакъв много мръсен сценарий. Логично беше след тази издънка паундът да се срине под 1 лев. А той вместо това тръгна нагоре.

Не ги разбирам тези работи. Само знам (от историята), че кой каквото прави, британците все печелят.

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
22 hours ago, bay_kolio said:

А дали с гениалният брекзит още повече след тази вечер, няма да се окажем небрано лозе?

Някой попрочел ли е нещо?

Не съм много сигурен, но не мисля, че брекзит ще се отрази на услугата, а пък и нали вече имат европейски банков лиценз.👇

https://www.kaldata.com/it-новини/revolut-получи-банков-лиценз-299949.html

Връзка към коментар

Три пъти стомна за водичка... и най-накрая  ми пристигна картата след 3-ти опит и месец и половина чакане. Дойде и на дъщеря ми също, която трябваше да пристигне до 11.01.2019, но пристигна заедно с моята днес. Но вчера тя си е поръчала нова и сега тази която пристигна я няма в профила. Бях  чел в темата, че може да се активира и тази карта. Има ли форма в сайта или през приложението може да се направи това?

 

 

Update: В крайна сметка се оказа, че е дошла една от предишните ми карти и се наложи да си я активирам през чата на приложението. За тези които не са го правили и се налага ще обясня с две думи. Първо ти се включва бот със стандартни въпроси и като не успее да ти отговори препраща към оператор. На оператора му обясних, че ми е пристигнала терминираната карта и след като ми поиска последните 4 цифри я добваи в приложението ми. Така, че сега очаквам още една карта и ще имам две. В същото време дъщеря ми по същата процедура но с друг оператор се беше свързала й отказа да добави получената карта, защото била терминирана. 

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
32 minutes ago, plamenk said:

Три пъти стомна за водичка... и най-накрая  ми пристигна картата след 3-ти опит и месец и половина чакане. Дойде и на дъщеря ми също, която трябваше да пристигне до 11.01.2019, но пристигна заедно с моята днес. Но вчера тя си е поръчала нова и сега тази която пристигна я няма в профила. Бях  чел в темата, че може да се активира и тази карта. Има ли форма в сайта или през приложението може да се направи това?

Извиква си Live Support, и мйу обяснява, че е пристигнала карта, която вече я няма в профила, онзи ще пита май последните цифри на картата за да е сигурен, че е в нея и ще я добави и активира 🙂 

Връзка към коментар
преди 22 часа, Ilian359 каза:

Каква спекула? Това е някакъв много мръсен сценарий. Логично беше след тази издънка паундът да се срине под 1 лев. А той вместо това тръгна нагоре.

Тръгна нагоре защото се смята, че сега оставането в ЕС е по-вероятно от напускането му. Поне така пише в доста статии.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Да се похваля, че вече имам активна карта Револют! Преди малко я активирах с един кеш от ATM на ДСК. Странното е, че ми показа курс към британския паунд, а сметката ми е в ерво. Даже ме питаше дали да тегля директно в лева или сума в британски лири. Аз избрах в лева и курса е много добър по който ги хвана. Трябваше да запомня в лири какъв курс ми предложи, за да сравня кой е бил по-изгоден. Като цяло мисля, че ще съм много доволен от тази карта и ще прехвърля всички плащания през нея. И да благодаря на форумната общност, която е споделила за този продукт!

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , plamenk каза:

Да се похваля, че вече имам активна карта Револют! Преди малко я активирах с един кеш от ATM на ДСК. Странното е, че ми показа курс към британския паунд, а сметката ми е в ерво. Даже ме питаше дали да тегля директно в лева или сума в британски лири. Аз избрах в лева и курса е много добър по който ги хвана. Трябваше да запомня в лири какъв курс ми предложи, за да сравня кой е бил по-изгоден. Като цяло мисля, че ще съм много доволен от тази карта и ще прехвърля всички плащания през нея. И да благодаря на форумната общност, която е споделила за този продукт!

Значи я получи все пак. Аз още чакам нашите.

Връзка към коментар

В крайна сметка пристигна една от първите, а днес трябваше да пристигне третата. На дъщеря ми трябваше да пристигне до 11-ти, а пристигна заедно с моята. Сега не знам обаче дали ми е пристигнала първата която поръчах на 2-ри декември или втората която поръчах към 17-ти декември.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Още малко инфо по случая с пристигналите със закъснение карти. Явно съпорта на Револют се обучава още, защото днес сме контактували с 3-ма различни хора от съпорта и се получиха 3 различни отговора за един и същ проблем. Не знам при вас как е било. Първо, щерката се свърза с един от съпорта който й каза, че не можело да се активира вече терминирана карта, а в същото време на мен ми активираха картата която я бях обявил за непристигнала без да ми вземат някаква такса за това. Сега вечерта я накарах отново да се свърже със съпорта и вече беше трети човек, който й каза, че може да я активира, но ще трябва да плати 5.99 евро такса за втора карта. Та аз й казах да я активира и съответно й взеха от сметката 5.99 евро. Сега се чудя аз ли съм късметлията, че ми активираха втора карта безплатно или на нея са й взели 5.99 неправомерно, защото и двете карти са по промоция за безплатно издаване!

Връзка към коментар
преди 6 часа, plamenk каза:

Да се похваля, че вече имам активна карта Револют! Преди малко я активирах с един кеш от ATM на ДСК. Странното е, че ми показа курс към британския паунд, а сметката ми е в ерво. Даже ме питаше дали да тегля директно в лева или сума в британски лири. Аз избрах в лева и курса е много добър по който ги хвана.

Картата се разпознава като издадена в UK, затова ти предлага да теглиш от сметка в GBP. Вероятно това е правилният избор. Идеята е да ползваш курса на картоиздателя, а не на банкомата.

Връзка към коментар
преди 10 часа, plamenk каза:

Още малко инфо по случая с пристигналите със закъснение карти. Явно съпорта на Револют се обучава още, защото днес сме контактували с 3-ма различни хора от съпорта и се получиха 3 различни отговора за един и същ проблем. Не знам при вас как е било. Първо, щерката се свърза с един от съпорта който й каза, че не можело да се активира вече терминирана карта, а в същото време на мен ми активираха картата която я бях обявил за непристигнала без да ми вземат някаква такса за това. Сега вечерта я накарах отново да се свърже със съпорта и вече беше трети човек, който й каза, че може да я активира, но ще трябва да плати 5.99 евро такса за втора карта. Та аз й казах да я активира и съответно й взеха от сметката 5.99 евро. Сега се чудя аз ли съм късметлията, че ми активираха втора карта безплатно или на нея са й взели 5.99 неправомерно, защото и двете карти са по промоция за безплатно издаване!

А защо са ви две карти, ако и двете са Виза? Или едната е за друг човек - съпругата, примерно и плащате от една сметка?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.