Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

1 hour ago, EliDion said:

И още нещо. Има ли начин да се запише за какво е плащането. И има ли начин да се извади извлечение, преводни нареждане, което да се разпечата.

При превод имаш поле "Reference", където се пише основанието. За всяка операция може да си извадиш Statement и да го разпечаташ или запишеш на PDF.

При превод към сметка в лева, веднага ти смята по текущия курс към евро (или лира, зависи от коя сметка се превежда) и такава сума ти взима от сметката, контрагента си получава лева и в общия случай не дължи такси, тъй като превода е в лева.

 

Връзка към коментар
преди 11 часа, Zlia каза:

Странно, но аз съм регистрирал в epay mastercardDebit от БГ банка и нямам никакви такси при плащане 

PS. Опс то имало преференциална тарифа, за определени номера на карти

Най-вероятно таксата ти я взима банката. Така е например с картите на Пиреос.

Връзка към коментар

Здравейте,

Не мога да намеря информация, дали Revolut изпращат данни  за средствата получени/прехвърлени през тях до НАП ?

Става въпрос дали има някаква банкова тайна която се спазва все още?

Връзка към коментар

Не мисля, че Револют изпращат съобщение до НАП, но че при обосновано искане от НАП по силата на разни международни договорености Револют ще съдействат. При всички положения обаче Револют си имат свои инструменти да следят, дали техните сметки не се използват за пране на пари, тероризъм и др. криминални действия. 

Връзка към коментар
9 hours ago, sailorbg said:

Здравейте,

Не мога да намеря информация, дали Revolut изпращат данни  за средствата получени/прехвърлени през тях до НАП ?

Става въпрос дали има някаква банкова тайна която се спазва все още?

Сметките на частни лица извън България не са с регистрационен  или уведомителен режим, до колкото четох преди година-две, всички участници в ЕУ банкови институции изпращат форма към БНБ за салда на сметки на български граждани към края на годината.  Затова дали съм прав или не - не съм сигурен, но за всеки случай си занулявам сметките към 31.12 всяка година 🙂 

Връзка към коментар

иначе местните физически лица са длъжни да декларират пред БНБ в срок до 31 март вземанията и задълженията си от чужбина към 31 декември на предходната година, но само ако общата им сума надхвърля валутната равностойност на 50 хиляди лв

 

във вземанията се включват и салда по банкови сметки в чужбина

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 hours ago, georgebg said:

Сметките на частни лица извън България не са с регистрационен  или уведомителен режим, до колкото четох преди година-две, всички участници в ЕУ банкови институции изпращат форма към БНБ за салда на сметки на български граждани към края на годината.  Затова дали съм прав или не - не съм сигурен, но за всеки случай си занулявам сметките към 31.12 всяка година 🙂 

Тоест теглиш всичко от сметките.. И после пак внасяш? 

Връзка към коментар
1 hour ago, locke said:

Тоест теглиш всичко от сметките.. И после пак внасяш? 

Е, първото условие е,че не е много 🙂 , та лесно се превежда насам натам ....

Специално за Револют "скрих" една част и в крипто ....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 21 часа, sailorbg каза:

Става въпрос дали има някаква банкова тайна която се спазва все още?

Банковата тайна може да важи пред жена ти. Пред властите няма такова понятие.

Връзка към коментар

Привет на всички, опитвам се да си взема електронна виза за виетнам и както всички споделяте имам проблем с българските дебитни карти и не ми минава плащането . Регистрирах си виртуална карта Revolut , но молбата ми е някой, който я е ползвал да ми помогне със практически съвет как се работи с нея : Имам  виртуален номер ( вероятно него въвеждам ) , мога ли да я захраня от чужда банкова сметка ? и ако има нещо друго  МЕРСИ

Редактирано от vencim1
Връзка към коментар
На 28.12.2018 г. в 18:40, cybersimo каза:

Имам приятели които я ползват в bet365 без проблем

Самоцитирам се, тъй като приятелите ми от вчера се оплакват че вече bet365 е блокиран за плащане от и към Револют. Не е ясно защо и защо няма официално становище. В приложението им пише "Unsupported merchant" и е потвърдено от съпорта им, че вече не се поддържа.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

Наистина ли има проблем в чужбина с плащане с български дебитни карти Виза? Познати и колеги се оплакаха, а друга карта нямам. Какво може да се направи в случая освен да се обърна към банката с информация кога и къде ще пътувам?

Връзка към коментар

Темата е за Revolut, а тя не е българска карта.  Ако кажеш и каква точно карта имаш,  с какви карти и къде приятелите ти са имали проблеми,  вероятно ще се намери някой да ти даде съвет. 

 

Моят е - никога не разчитай на една карта,  по-възможност поне две или три на различни банки + задължително пари кеш за неотложни нужди за да не спиш на улицата или да гладуваш при евентуален проблем.

 

Няма 100% сигурна карта.  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
On 1/21/2019 at 12:15 PM, cybersimo said:

Самоцитирам се, тъй като приятелите ми от вчера се оплакват че вече bet365 е блокиран за плащане от и към Револют. Не е ясно защо и защо няма официално становище. В приложението им пише "Unsupported merchant" и е потвърдено от съпорта им, че вече не се поддържа.

Днес, опитах да заредя пари към Bondora P2P, неуспешно Unsupported merchant, излезна ми същото съобщение както при bet365. Преди нямаше никакви проблеми  със зареждането, да не би да има някакъв временен проблем с Revolut.

Връзка към коментар
В момента, GrigiM каза:

Днес, опитах да заредя пари към Bondora P2P, неуспешно Unsupported merchant, излезна ми същото съобщение както при bet365. Преди нямаше никакви проблеми  със зареждането, да не би да има някакъв временен проблем с Revolut.

Опитай да пишеш на съпорта да видим какво ще кажат.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Днес пристигна моята карта /трябваше на 17 януари/. Много хубава опаковка 🙂 И понеже предстои да прочета темата, но бихте ли ми изяснили като извършвам плащания с нея към Бг физически лица или фирми в лева, ще има ли такса /както има когато правя преводи от електронното ми банкиране/?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И моята карта пристигна днес, много се изненадах и развълнувах 🤩 Съжалявам, че се усъмних, че не изпращат картите ако не си премиум. Първата ми карта обаче така и не дойде, вероятно заради адреса, пощата или просто някой съсед я е прибрал.

Опаковката наистина е много красива. Активирах картата, като платих с пин код на един пос терминал(с картата в устройството) -  покупка за 2,39 лв ми коства 1,23 евро. Мисля, че е ок курса.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ivelina666 каза:

Днес пристигна моята карта /трябваше на 17 януари/. Много хубава опаковка 🙂 И понеже предстои да прочета темата, но бихте ли ми изяснили като извършвам плащания с нея към Бг физически лица или фирми в лева, ще има ли такса /както има когато правя преводи от електронното ми банкиране/?

Като плащаш как? С картата на POS или като наредиш превод към банкова сметка?

Връзка към коментар

Някой правил ли е top-up от дебитна карта на ДСК - обикновена в лв. За втори път пробвам и не минава верификация вече повече от 5 мин. Първото зареждане мина с виртуалната, но с основната така и не мина.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • aleks_s
    • Marisha
    • crazyhorse
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.