Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Опитах се да се регистрирам с Revolut и ударих на камък. Не само, че искат задължително смартфон, но искат и версия на  ОС, която е не по-стара от 2-3 години, което е неприемливо за уважаваща себе си фирма. Зареждах и симулатор за смартфон на лаптопа - и там си загубих само времето, не го опитвайте.

 

Минах на варианта с Transferwise, която е с напълно същите възможности, но си има софтуер освен за сматртфон и за лаптоп, където е и много по-удобно да се извършават финансови транзакции, пазаруване по интернет и т.н. От Transferwise си поръчах и физическа дебитна карта. Но как пък да се зареди сметката, като у нас искат поне 5 евро за целта?  Ами отворих си сметка с литовската компания Paysera, която има офис и в София и която зареждам с левове срещу 2.50лв в Пощенска банка и за  до 30мин.  Paysera обръща левовете в евро направо без загуби, а SEPA транзакциите  между  Paysera и Transferwise са бързи и безплатни.  Дори си държа по-голямата сума в  Paysera, за да не може някой зъл търговец докопал се до номера на  Transferwise  картата ми да тегли пари от нея без причина.

Връзка към коментар

Аз си зареждам к

Преди 1 час, Bufan каза:

 От Transferwise си поръчах и физическа дебитна карта. Но как пък да се зареди сметката, като у нас искат поне 5 евро за целта?

Аз си зареждам сметката със всяка дебитна карта,която имам,дори с Револют.

Връзка към коментар
28 minutes ago, dimitrov6 said:

Аз си зареждам сметката със всяка дебитна карта,която имам,дори с Револют.

Да, но не всеки има дебитна карта. Пък струва поне 40лв на година ако трябва да си вадиш само за това, тъй като трябва да си отвориш поне българска разплащателна сметка. Освен това може да платиш солено ако не внимаваш кой ти обръща валутата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Bufan said:

Да, но не всеки има дебитна карта. Пък струва поне 40лв на година ако трябва да си вадиш само за това, тъй като трябва да си отвориш поне българска разплащателна сметка. Освен това може да платиш солено ако не внимаваш кой ти обръща валутата.

На мен разплащателна сметка ми струва 25 лв. на година, но все пак получавам заплата и трябва да имам разплащателна сметка (пък и някак не ми идва нормално, някой да няма сметка и да си държи всички пари в брой 🙂 , ама знам ли, може да не съм в час 😉 ). Дебитната карта към тази сметка, не ми струва нищо допълнително. Сметката на Paysera  е в евро и обръщаш левовете при курс 1.96. Transferwise  пък като имаш евро и харчиш лева , ти ги превалутира с комисион 0.55 %.  Та всеки си прави сметка, къде и на кого да си оставя част от парите 🙂 .

Да не забравяме, че Transferwise може да се зареди в лева с обикновен български банков превод т.е. както се зарежда Paysera, но без никакви допълнителни превалутирания и комисионни.

В случая Revolut изостава, но основното му предимство не е харченето на левове 🙂 ...

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 10 часа, Bufan каза:

 Зареждах и симулатор за смартфон на лаптопа - и там си загубих само времето, не го опитвайте.

Опитвали сме го успешно. По-рано в темата съм писал. Сега не мога да си спомня точно кой емулатор инсталирах.

Връзка към коментар
13 minutes ago, Ilian359 said:

Опитвали сме го успешно. По-рано в темата съм писал. Сега не мога да си спомня точно кой емулатор инсталирах.

Да, но вече не може защото Revolut иска твърде нова версия.

Връзка към коментар
8 hours ago, georgebg said:

На мен разплащателна сметка ми струва 25 лв. на година, но все пак получавам заплата и трябва да имам разплащателна сметка (пък и някак не ми идва нормално, някой да няма сметка и да си държи всички пари в брой 🙂 , ама знам ли, може да не съм в час 😉 ). Дебитната карта към тази сметка, не ми струва нищо допълнително. Сметката на Paysera  е в евро и обръщаш левовете при курс 1.96. Transferwise  пък като имаш евро и харчиш лева , ти ги превалутира с комисион 0.55 %.  Та всеки си прави сметка, къде и на кого да си оставя част от парите 🙂 .

Да не забравяме, че Transferwise може да се зареди в лева с обикновен български банков превод т.е. както се зарежда Paysera, но без никакви допълнителни превалутирания и комисионни.

В случая Revolut изостава, но основното му предимство не е харченето на левове 🙂 ...

Ето ги таксите   https://pisar.bg/banks/ 

Аз не получавам заплата у нас и нямам дебитна карта. Paysera  обръща левовете в евро при курс 0.51059, а официалния е  0.51129. За 100 лева получаваш 51.05 EUR.   Transferwise  може да се зареди от България само със SEPA където сме 20 години назад. Ако не беше така въпросът нямаше да стигне до Европейската комисия

http://www.infostock.bg/infostock/control/finance/news/89999-drastichen-spad-na-taksite-za-prevodi-v-evro-predlaga-balgarski-evrodeputat

 

Всъщност бях се потрудил доста за да стигна до горната схема с питания по форуми, сега се оказва, че тук много хора щяха да ми дадат решението за две минути.

 

 

Връзка към коментар

Повечето стари версии на Revolut са активни, макар и с ограничена функционалност. Категорично можеш да пуснеш услугата на лаптоп. В офиса имам работеща конфигурация, в понеделник ще мога да дам подробности.

Връзка към коментар
24 minutes ago, Ilian359 said:

Повечето стари версии на Revolut са активни, макар и с ограничена функционалност. Категорично можеш да пуснеш услугата на лаптоп. В офиса имам работеща конфигурация, в понеделник ще мога да дам подробности.

На сайта им пише, че поддържат Android OS, v4.2.2  - на телефон закупен април 2014-та. Като започнеш да се занимаваш с тях и просто ти пращат мейл, че не я поддържат. Била стара. Не мисля, че е нормално. Но то и това, че нямат софтуер за PC не е нормално.

Редактирано от Bufan
Връзка към коментар
преди 21 часа, Bufan каза:

 но искат и версия на  ОС, която е не по-стара от 2-3 години, което е неприемливо за уважаваща себе си фирма.

 Всичко това се прави с цел сигурност. За андроид всеки месец излизат секюрити пачове, а нивото на сигурност на версия от преди 2-3 години е в пъти по-слабо. Все пак тук говорим за опериране с финанси. Сигурността трябва да е на първо място.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
11 hours ago, Bufan said:

Ето ги таксите   https://pisar.bg/banks/ 

Аз не получавам заплата у нас и нямам дебитна карта. Paysera  обръща левовете в евро при курс 0.51059, а официалния е  0.51129. За 100 лева получаваш 51.05 EUR.   Transferwise  може да се зареди от България само със SEPA където сме 20 години назад. Ако не беше така въпросът нямаше да стигне до Европейската комисия

http://www.infostock.bg/infostock/control/finance/news/89999-drastichen-spad-na-taksite-za-prevodi-v-evro-predlaga-balgarski-evrodeputat

 

Всъщност бях се потрудил доста за да стигна до горната схема с питания по форуми, сега се оказва, че тук много хора щяха да ми дадат решението за две минути.

 

 

Таксите не са актуални, поне за банката, която ползвам.

Ако не получаваш заплата у нас, то там където я получаваш, сигурно таксите са по-ниски, а и СЕПА преводите вървят вероятно почти безплатно. 

Категорично можеш да заредиш Transferwise  с бългаски междубанков превод (Бисера) - минаваш през менюто за зареждане, посочваш сума в лева и начин на плащане - банков превод, и ти дава сметка и референция за превода.

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Само да се оплача от трънския курс на Раифайзен.

Заредих EUR акаунта с дебитна карта в лв, и курса ..... 1,979012 BGN/EUR.

То си го имало в бюлетина за Картов обменен курс, ама кой да предположи.

Преди години ги отсвирих, единствено оставих една карта за зор-заман, но ще ги отсвиря тотално!

Връзка към коментар
преди 23 минути , kiriku каза:

Ехааа. Да не си заредил през уикенда и тогава курсът да е такъв? Доста соленичко.

Причината е в таксата превалутиране на Райфайзен. 

Връзка към коментар
22 minutes ago, kiriku said:

Ехааа. Да не си заредил през уикенда и тогава курсът да е такъв? Доста соленичко.
Аз току що заредих от Уникредит дебитна левова  на 1.959лв.

Top-up-а е в евро и само от картата/банката зависи как ще те таксува, Revolut няма отношение тук ...

Връзка към коментар
преди 1 час, kiriku каза:

Ехааа. Да не си заредил през уикенда и тогава курсът да е такъв? Доста соленичко.
Аз току що заредих от Уникредит дебитна левова  на 1.959лв.

Не, просто официалния курс за картови транзакции им е такъв. Информацията е официална и е завряна накъде по сайта им. Курсът им варира от 1,979012 до 1,979000 EUR/BGN

 

пп. Естествено, че Револют нямат отношение. Само предупреждавам, от години не бях виждал такъв обменен курс.  

Ей го на: https://www.rbb.bg/bg/individualni-klienti/polezni-instrumenti/bankirane/kartov-obmenen-kurs/

Редактирано от Georgi_G
Връзка към коментар
11 minutes ago, Georgi_G said:

Не, просто официалния курс за картови транзакции им е такъв. Информацията е официална и е завряна накъде по сайта им. Курсът им варира от 1,979012 до 1,979000 EUR/BGN

 

пп. Естествено, че Револют нямат отношение. Само предупреждавам, от години не бях виждал такъв обменен курс.  

Ей го на: https://www.rbb.bg/bg/individualni-klienti/polezni-instrumenti/bankirane/kartov-obmenen-kurs/

Пощенска например карат на фиксинг, но имат 2% такса превалутиране 🙂 , затова и я ползвам само в БГ ...

Връзка към коментар
15 hours ago, Georgi_G said:

Заредих EUR акаунта с дебитна карта в лв, и курса ..... 1,979012 BGN/EUR.

Доколкото разбирам си заредил Revolut-a с този курс или си купил нещо, или теглил?

Точно за това говорих по-горе. Ако е 10 евро ще ги прежалиш, но за по-голяма сума си открий Paysera и си дръж там повечко пари на сигурно, в лева или евро, няма значение. Нямаш само лихва. То и в банките почти няма. Често при транзакция не можеш да избереш кой да направи обръщането и те чака голяма тесла на наша банка. Тебе какво те интересува Райфайзен ли е виновен или друг? То се гледа целия разход.

 

У нас има едни iCard във Варна. Обаждам им се, "мога ли да заредя на каса - те са една фирма с касите на FASTPAY? А с EASYPAY?".  "Не може".  Трябва зареждане на евро срещу минимум 5 евро та ако ще и 2 евро да сложиш. Тия хора не се ли замислят, че за да им се търси услугата, трябва да се погрижат да е реално използваема отвсякъде. Защо не искат да използват собствените си каси за услугата?

Връзка към коментар

Аз съм теглил, даже бях намерил банкомат без такса, но не помня името на банката. Пробвай наред докато не откриеш такъв без такса, в Истанбул банкомати бол...

Връзка към коментар
преди 51 минути , 招き猫 каза:

Някой да има опит с банкоматите в Турция и Револют, кои нямат или имат малка такса за теглене на лири (не намирам нищо в техния форум за Турция)?

Акбанк (Akbank). Нямаше такса.

Редактирано от Polina
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • iceman00
    • Mascotte7373
    • r_nikolov1
    • bobbyfm
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.