Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Здравейте, от днес вече и аз имам карта револют. Имам карта Visa Elektron от Райфайзенбанк, но по някаква причина Револют отказва да приеме тази карта. Смятах от нея да прехвърлям пари в революта. Писах от help менюто  за отказа да регистрират картата ми. Отговорът от оператора там беше, че Револют не поддържа тази карта. Така и не можах да получа повече яснота какви точно карти се поддържат от Револют. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

Връзка към коментар
преди 20 минути , Boryana Tsenova каза:

Здравейте, от днес вече и аз имам карта револют. Имам карта Visa Elektron от Райфайзенбанк, но по някаква причина Револют отказва да приеме тази карта. Смятах от нея да прехвърлям пари в революта. Писах от help менюто  за отказа да регистрират картата ми. Отговорът от оператора там беше, че Револют не поддържа тази карта. Така и не можах да получа повече яснота какви точно карти се поддържат от Револют. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

Ами, аз точно с Виза Електрон, но на ПИБ си зареждам Революта. 

Връзка към коментар
56 minutes ago, Boryana Tsenova said:

Здравейте, от днес вече и аз имам карта револют. Имам карта Visa Elektron от Райфайзенбанк, но по някаква причина Револют отказва да приеме тази карта. Смятах от нея да прехвърлям пари в революта. Писах от help менюто  за отказа да регистрират картата ми. Отговорът от оператора там беше, че Револют не поддържа тази карта. Така и не можах да получа повече яснота какви точно карти се поддържат от Револют. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

Зависи от типа на отказа - имах проблем с приятел, когато зареждахме Entropay - транзакциите отказваше банката - наложи се разговор с нея за разрешаване на плащанията към този търговец.... разговаряй с банката издател за проблема ...

Връзка към коментар
17 hours ago, 招き猫 said:

Някой да има опит с банкоматите в Турция и Револют, кои нямат или имат малка такса за теглене на лири (не намирам нищо в техния форум за Турция)?

Garanti - Едни зелени на цвят, нямат такса - пробвано. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В частта за Револют във форума на Seedrs има много оплаквания за блокирани акаунти без причина, което продължава месеци докато тече разследването за "престъпна активност". На някой от тук случвало ли му се е?

Това предизвиква много негативни мнения сред инвеститорите и желание за продаване на акции и отказване от използването на услугите на Револют, посочват се алтернативи като N26 и Monzo, които за съжаление не могат да се използват в България...

Връзка към коментар
преди 1 час, П.Кръстев каза:

В частта за Револют във форума на Seedrs има много оплаквания за блокирани акаунти без причина, което продължава месеци докато тече разследването за "престъпна активност". На някой от тук случвало ли му се е?

Започва да ми намирисва на Пейпал. Там им отне 6 месеца да разберат, че няма нищо престъпно в дейността ми и накрая пих една студена вода с 10 000 $ безлихвено блокирани. 

Връзка към коментар
преди 19 минути , cybersimo каза:

Започва да ми намирисва на Пейпал. Там им отне 6 месеца да разберат, че няма нищо престъпно в дейността ми и накрая пих една студена вода с 10 000 $ безлихвено блокирани. 

Интересното е, че в много от случаите акаунтите са на верифицирани (дори премиум) потребители, които вече са изпращали паспорт, извлечения и т.н. Въпреки това акаунтите им се блокират, като съпорта в чата е абсолютно неадекватен и дава само информация от типа "you are on a queue to be reviewed" или "we are currently investigating your case".

 

Казвам го за да се има едно наум ако някой мисли да държи много средства в Револют постоянно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , П.Кръстев каза:

Интересното е, че в много от случаите акаунтите са на верифицирани (дори премиум) потребители, които вече са изпращали паспорт, извлечения и т.н. Въпреки това акаунтите им се блокират, като съпорта в чата е абсолютно неадекватен и дава само информация от типа "you are on a queue to be reviewed" или "we are currently investigating your case".

 

Казвам го за да се има едно наум ако някой мисли да държи много средства в Револют постоянно. 

Абсолютно същото беше при пейпал. 20 годишен акаунт с 0 кейса срещу мен, верифициран многократно - и накрая си показаха “рогата”

  • Шок 2
Връзка към коментар

ауу тъкмо мислех да метна една голяма сума и да си чака разплащане, добре стана, че разбрах.

 И все пак. Някой да има дебитна карта на TBI банк и да е зареждал с нея револют.

Връзка към коментар

Револют не поддържа вече, депозиране, зареждане на пари към P2P платформи като Mintos, Bondora и т.н. както и хазартни сайтове bet365 и подобни.

Така ми отговориха от поддръжката, като ги попитах защо? Заради по голяма прозрачност и сигурност.😆

Взеха да изчаткват малко.🙄

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , GrigiM каза:

Револют не поддържа вече, депозиране, зареждане на пари към P2P платформи като Mintos, Bondora и т.н. както и хазартни сайтове bet365 и подобни.

Така ми отговориха от поддръжката, като ги попитах защо? Заради по голяма прозрачност и сигурност.😆

Взеха да изчаткват малко.🙄

 

От хазартните проблема засега е само за бет365. Останалите си работят. Според съпорта им проблема е в търговеца към който се плаща за бет365, а не заради хазартния сайт

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, за голяма моя изненада, ми пристигна първоначално поръчаната карта. Съпорта ми я активира срещу 6 евро и сега остава да я активирам и лично на пос терминал. И при вас ли искаха такса за активиране? 

Връзка към коментар
6 hours ago, locke said:

Здравейте, за голяма моя изненада, ми пристигна първоначално поръчаната карта. Съпорта ми я активира срещу 6 евро и сега остава да я активирам и лично на пос терминал. И при вас ли искаха такса за активиране? 

Не са искали такса, но ако сте я обявили веднъж за непристигнала и после да искате повторна активация, най- вероятно затова е тази такса. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, aleksandrina said:

Не са искали такса, но ако сте я обявили веднъж за непристигнала и после да искате повторна активация, най- вероятно затова е тази такса. 

Да, така се случи. Направих го за да мога да си поръчам друга. Наистина не очаквах да дойде тази карта

Връзка към коментар

В темата за "rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети" @Фичо спомена за възможности за издаване на виртуални карти:

 

Аз имам една физическа (МК) и една виртуална (Виза)

При мен каквото и да опитвам, за да си изкарам още виртуални карти, все искат пари - или да мина на премиум, или метал или да си платя 5.99 евро за всяка виртуална карта.

Аз ли нещо не цъкам където трябва или Фичо "ми е виновен".

Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

 

При мен каквото и да опитвам, за да си изкарам още виртуални карти, все искат пари - или да мина на премиум, или метал или да си платя 5.99 евро за всяка виртуална карта.

Аз ли нещо не цъкам където трябва или Фичо "ми е виновен".

И аз имам една физическа и една виртуална  и не съм вадил допълнителни виртуални, та не съм много наясно,  но да не би да трябваше първо да закриеш съществуващата виртуална и чак тогава да може да извадиш нова без такса? :scratch_one-s_head:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Аз имам една физическа (МК) и една виртуална (Виза)

При мен каквото и да опитвам, за да си изкарам още виртуални карти, все искат пари - или да мина на премиум, или метал или да си платя 5.99 евро за всяка виртуална карта.

Аз ли нещо не цъкам където трябва или Фичо "ми е виновен".

Трябва да изтриеш съществуващата виртуална и тогава да поискаш нова. Доколкото съм чела (не съм тествала лично) всеки месец можеш да си вземаш нова виртуална (с нов номер), след като изтриеш старата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , chandni каза:

Трябва да изтриеш съществуващата виртуална и тогава да поискаш нова. Доколкото съм чела (не съм тествала лично) всеки месец можеш да си вземаш нова виртуална (с нов номер), след като изтриеш старата.

 

преди 29 минути , Фичо каза:

И аз имам една физическа и една виртуална  и не съм вадил допълнителни виртуални, та не съм много наясно,  но да не би да трябваше първо да закриеш съществуващата виртуална и чак тогава да може да извадиш нова без такса? :scratch_one-s_head:

 

Ах как ще ме прецакате :wink:

Да си изтрия съществуващата и да разбера, че за нова виртуална трябва да дам 6 евро.

Ако до 15 минути никой не пише ще пробвам и после тръгвам да ви търся.

@Фичо ми е лесен - "председател на народното събрание"

Имате 15 мин. преднина … да се покриете. :grin:

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

@Фичо, @chandni, размина ви се!:wink:

...

Изтрих старата си виртуална карта, заявих нова, Появи ми се в акаунта мигновено.

Без пари!

Всичко работи.

Благодаря!

------------------

Пробвах се и за втора виртуална - не става т.е. искат си 6 евро.

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар

Здравейте, имам проблем със зареждане от дебитна на Фибанк. Посочвам сума и ми излиза екран, който иска да въведа пин и 3д парола. Всичко ок до тук имам пин и токен устройсто, ама как да сканирам кода който ми излиза за да получа 3д паролата, като той е на екрана на телефона, както и токен устройството. Досега съм сканирала само кодове от екрана на компютъра.

Връзка към коментар
преди 47 минути , ven62 каза:

Ах как ще ме прецакате :wink:

Да си изтрия съществуващата и да разбера, че за нова виртуална трябва да дам 6 евро.

Ако до 15 минути никой не пише ще пробвам и после тръгвам да ви търся.

:grin:

Имате 15 мин. преднина … да се покриете. :grin:

 

преди 17 минути , ven62 каза:

@Фичо, @chandni, размина ви се!:wink:

...

Изтрих старата си виртуална карта, заявих нова, Появи ми се в акаунта мигновено.

Без пари!

Всичко работи.

Благодаря!

 
Е, сега пък ние с  chandni започваме да те търсим - за да почерпиш, де!   :grin:  
 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 30 минути , ven62 каза:

@Фичо, @chandni, размина ви се!:wink:

...

Изтрих старата си виртуална карта, заявих нова, Появи ми се в акаунта мигновено.

Без пари!

Всичко работи.

Благодаря!

------------------

Пробвах се и за втора виртуална - не става т.е. искат си 6 евро.

 

Старата е била Виза Дебит, новата каква е и ... правило ли е или не да се издава от същия вид.

Виза Дебит е ценна за сайтовете от Южна Америка, а доколкото зная в България я предлагат само две банки.

 

@chandni Револут ми предлагат 1 месец безплатно ползване на премиум акаунт. Има ли смисъл?!

 

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • iceman00
    • Mascotte7373
    • r_nikolov1
    • bobbyfm
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.