Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 17 минути , Vyara каза:

Здравейте, имам проблем със зареждане от дебитна на Фибанк. Посочвам сума и ми излиза екран, който иска да въведа пин и 3д парола. Всичко ок до тук имам пин и токен устройсто, ама как да сканирам кода който ми излиза за да получа 3д паролата, като той е на екрана на телефона, както и токен устройството. Досега съм сканирала само кодове от екрана на компютъра.

3D кодът на ПИБ е статичен и се сетва през онлайн банкирането. Не е необходимо да се сканира никакъв код.

преди 3 минути , Таньо каза:

Старата е била Виза Дебит, новата каква е и ... правило ли е или не да се издава от същия вид.

 

Старата ми беше Visa, изтрих я и пак ми даде Visa.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам такава карта от поне 5 г. Не става въпрос за статичната парола. Трябва да сканирам въпросния код за да получа паролата. И революта и толен устройството са на телефона. Пита се как да сканирам кода

Screenshot_20190214-140009.jpg

Редактирано от Vyara
Връзка към коментар

ако натиснеш бутона Изпрати 3D парола какво става?

 

@chandni от известно време вече е с такива QR кодове, има съобщение на сайта, че поетапно го въвеждат за всички притежатели на карти, може би при теб още не се е появила тази опция

всъщност то не е опция, ами ако ти се появи става задължително

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

ако натиснеш бутона Изпрати 3D парола какво става?

 

@chandni от известно време вече е с такива QR кодове, има съобщение на сайта, че поетапно го въвеждат за всички притежатели на карти, може би при теб още не се е появила тази опция

всъщност то не е опция, ами ако ти се появи става задължително

E разгеле! Крайно време беше! Аз от кога "рева", че имат софтуерен токън, който вместо да се използва за генериране на динамични 3D пароли, той се ползва само за онлайн банкирането.

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 20 минути , Vyara каза:

Имам такава карта от поне 5 г. Не става въпрос за статичната парола. Трябва да сканирам въпросния код за да получа паролата. И революта и толен устройството са на телефона. Пита се как да сканирам кода

Screenshot_20190214-140009.jpg

Цъкаш изпрати 3D парола, получаваш я като смс на телефона, въвеждаш я и захранването е успешно. Поне снощи, така стана.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз сега пробвах да заредя Revolut-a си с дебитна карта на ПИБ, която съм добавила и потвърдила отдавна и вече изобщо не ми иска 3D верификация, а директно зарежда сумата... И това е така от доста време. Картата, от която зареждам си е с активирана 3D защита, но Revolut от много време не ми я иска...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Същото е и с дебитна и кредитна на ОББ - 3Д парола само веднъж и след това зареждането минава без 3Д

Такси няма за нито една от картите

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фичо каза:

 

 
Е, сега пък ние с  chandni започваме да те търсим - за да почерпиш, де!   :grin:  
 

С удоволствие… ако ме намерите. :rofl:  (Без помощ от Георги)

преди 2 часа, Таньо каза:

Старата е била Виза Дебит, новата каква е и ... правило ли е или не да се издава от същия вид.

Виза Дебит е ценна за сайтовете от Южна Америка, а доколкото зная в България я предлагат само две банки.

 

@chandni Револут ми предлагат 1 месец безплатно ползване на премиум акаунт. Има ли смисъл?!

 

@Таньо, за правило - не знам, но е от същия вид т.е. Visa Debit

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, elateq каза:

Цъкаш изпрати 3D парола, получаваш я като смс на телефона, въвеждаш я и захранването е успешно. Поне снощи, така стана.

Казва ми, че не може д абъде изпратена. Когато Фибанк си смениха оперирането с  активното им банкиране имаше избор дали да получаваш смс или през токенс устройството. От снимкта съсщо се вижда, че е или едното или другото. Аз съм избрала токен устройствто и трябва да сканирам QR кода. Направо съм в мат положение.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Vyara каза:

Казва ми, че не може д абъде изпратена. Когато Фибанк си смениха оперирането с  активното им банкиране имаше избор дали да получаваш смс или през токенс устройството. От снимкта съсщо се вижда, че е или едното или другото. Аз съм избрала токен устройствто и трябва да сканирам QR кода. Направо съм в мат положение.

Тогава пробвай да снимаш екрана на телефона с друг телефон, след това сканирай QR кода от екрана на другия телефон. Другият вариант е да си настроиш Revolut-a на друг телефон и да въведеш картата и 3D кода - след това вече няма да ти ги търси и можеш да изтриеш приложението от другия телефон.

Връзка към коментар

хм, това е наистина малоумно, както са го направили сега, QR четецът на Fibank Token може да чете само от това, което се вижда с камерата, докато други QR четци могат да четат от снимка, скрийншот - изобщо ти му указваш откъде да вземе QR-кода, и ако и техният беше такъв можеше да се направи скрийншот и после от него да се прочете

 

има опция горе вдясно на екрана, на която пише Използвай друг QR четец, но като я натиснеш, нищо не се променя - пак търси изображение само от камерата

 

така жестоко може да се блокира човек и да не успее да плати нещо от телефона, някакси не върви тази парола да е обвързана със задължения винаги да съм с втори телефон под ръка....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 hours ago, antea said:

хм, това е наистина малоумно, както са го направили сега, QR четецът на Fibank Token може да чете само от това, което се вижда с камерата, докато други QR четци могат да четат от снимка, скрийншот - изобщо ти му указваш откъде да вземе QR-кода, и ако и техният беше такъв можеше да се направи скрийншот и после от него да се прочете

 

има опция горе вдясно на екрана, на която пише Използвай друг QR четец, но като я натиснеш, нищо не се променя - пак търси изображение само от камерата

 

така жестоко може да се блокира човек и да не успее да плати нещо от телефона, някакси не върви тази парола да е обвързана със задължения винаги да съм с втори телефон под ръка....

Защото, както други казаха, този софтуерен токен е бил предназначен за интернет банкирането им.

Смисъла на такива софтуерни генератори на временни кодове е, те да се намират физически на друго устройство т.е. ползваш интернет банкиране на компютъра - генерираш  код на телефона. Липсва едно от двете - няма да можеш да извършиш плащане !. Хакнат ти компютъра или го откраднат - нямат телефона и не могат да те оберат, или обратното.

Смисъл да имаш двете - банкране/токен на едно място - няма !

 

Проблема се решава т.е. по-доброто решение е с изпращане на кодове като смс, ползване на офлайн генератор (като Google authenticator) или хардуерен такъв ( на банката или например yubikey) 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

@georgebg има резон в това, което казваш, но аз не помня да съм била питана в банкирането дали избирам за 3D парола да е чрез токена или чрез SMS, просто  започна изведнъж да ми се появява отпреди няколко дни, така че ако няма вариант да получавам паролата със SMS излиза, че съм напълно блокирана да правя плащания през телефона с техни карти

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко тъпи въпроси:blush:

За пръв път ще ползвам виртуалната карта,та се чудех - нали ползва парите от основната сметка,не е необходимо да зареждам нова такава?Няма име върху нея-какво пиша в полето за име при плащане?

 

Връзка към коментар

Да, сметката е една, няма нужда от допълнително зареждане. И пластиката и виртуалните ти карти са вързани към сметката ти, която е една. Името е както си се регистрирала в акаунта. Ако имаш поръчана пластика ще видиш изписано името на нея.

Редактирано от plamenk
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
3 hours ago, plamenk said:

Да, сметката е една, няма нужда от допълнително зареждане. И пластиката и виртуалните ти карти са вързани към сметката ти, която е една. Името е както си се регистрирала в акаунта. Ако имаш поръчана пластика ще видиш изписано името на нея.

Името никога не е задължително да се изписва при плащането (в сайтовете за билети) точно и коректно. Така правя за "всеки случай", особено като бяха активни врътките с entropay - винаги бъркам някоя буква в името за резервация, и тотално други "букви" в името на картодържателя при плащането .. 🙂 ..

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

За QR на ПИБ: ако телефонът не може да го разчете, увеличете мащаба на браузъра с <CTRL> и <+>.

Антеа, ако не ти излиза друг QR скенер, трябва да обновиш вградените приложения в телефона си. За съжаление не разбрах кои точно, предполагам Chrome или Google services. 

Връзка към коментар
преди 19 часа, Vyara каза:

Казва ми, че не може д абъде изпратена. Когато Фибанк си смениха оперирането с  активното им банкиране имаше избор дали да получаваш смс или през токенс устройството. От снимкта съсщо се вижда, че е или едното или другото. Аз съм избрала токен устройствто и трябва да сканирам QR кода. Направо съм в мат положение.

 и в крайна сметка оправиха ли се нещата? това, което казваш, определено тревожи, та сега им звънях на е-банкирането и отделно на сайта както е написано, потвърждава, че изборът на начин за получаване на паролата е алтернативен при всяко конкретно плащане, а не се заявява предварително и да е валидно за всички плащания - т.е. ме увериха, че веднъж може да си избера да е чрез токен, друг път със смс /примерно при плащане през телефона, когато очевидно няма как да сканирам QR код/

 

да не би да нямаш въведен телефон, на който да изпращат смс-и и затова да не може да бъде изпратена?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
33 minutes ago, georgebg said:

Има ли някъде в момента промоция за регистрация и безплатна карта ?

Миналата седмица (14.02) ми пратиха съобщение да поканя приятели.

 

Revolut is way better with friends. You can send and request money from each other for free, attach funny GIFs, split the bill at restaurants and, if you’re planning a cheeky holiday together, spend abroad with a great exchange rate. 

Give all your friends a free card. Hurry though, this offer will expire in the 7 days! 

 

 А линка през booking не работи ли?

On 11/13/2018 at 8:58 PM, Георги said:

https://www.revolut.com/bg/booking - единствено тази връзка е позволена за поръчване на първа безплатна Revolut карта. Всички други връзки ще бъдат премахвани. 

https://www.revolut.com/en-BG/our-pricing-plans?p=booking

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар
1 hour ago, aleksandrina said:

Миналата седмица (14.02) ми пратиха съобщение да поканя приятели.

 

Revolut is way better with friends. You can send and request money from each other for free, attach funny GIFs, split the bill at restaurants and, if you’re planning a cheeky holiday together, spend abroad with a great exchange rate. 

Give all your friends a free card. Hurry though, this offer will expire in the 7 days! 

 

 А линка през booking не работи ли?

https://www.revolut.com/en-BG/our-pricing-plans?p=booking

Никъде няма индикация дали работи, затова ако имате някакъв друг линк може на лични 🙂 

Връзка към коментар
1 minute ago, georgebg said:

Никъде няма индикация дали работи, затова ако имате някакъв друг линк може на лични 🙂 

Аз през него си регистрирах и получих карта. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.