Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Ти колко пъти имаше проблеи с тях и колко пъти не ти ги решиха или бяха много бавни?

От моя скромен опит от 2-3 години, съм имал проблеми 3-4 пъти и винаго всичко е било решавано по чата. Аз поне не знам такава българска банка, а и не само, където това да е възможно само с чат, без ходене, губене на часове, 50 подиса, десетки листи и т.н. за всяко нещо.

Колко по-добре трябва да е, че да е хубав избор за теб?

Ако сравняваме  НТА с нормалние компании, аз за последните 2 години, имам 15-20%(16-18 полети) с нормални компании и горе долу в около 30% от случаите съм имал закъснявания на полети, изтървяни на връзки, загубени багажи, нищо, че не са НТА

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 hour ago, Alexander said:

Ти колко пъти имаше проблеи с тях и колко пъти не ти ги решиха или бяха много бавни?

От моя скромен опит от 2-3 години, съм имал проблеми 3-4 пъти и винаго всичко е било решавано по чата. Аз поне не знам такава българска банка, а и не само, където това да е възможно само с чат, без ходене, губене на часове, 50 подиса, десетки листи и т.н. за всяко нещо.

Колко по-добре трябва да е, че да е хубав избор за теб?

Ако сравняваме  НТА с нормалние компании, аз за последните 2 години, имам 15-20%(16-18 полети) с нормални компании и горе долу в около 30% от случаите съм имал закъснявания на полети, изтървяни на връзки, загубени багажи, нищо, че не са НТА

Бъдещето е в банки и компании, като Revolut, но ако ми се загубят 70 хиляди паунда и ме мотаят със седмици и аз бих бил нервен. Проблемът с такива банки е, че при сериозен проблем ако искаш да говориш с шефа на клона, да се обърнеш към българска институция за защита на потребителите или адвокат, удряш на камък. Международното уреждане на подобни спорове в повечето случаи е сложно и много скъпо нещо.

 

Аз лично съм голям фен на НТА, но съм напълно наясно, че ако ме оставят през нощта на някое летище, не мога да разчитам, че ще ме премаршрутират с друга авиокомпания или ще ми уредят хотел, трансфер и т.н. Липсата на персонал, който има капацитета да реагира бързо в кризисни ситуация е част от бизнес модела на НТА.

 

Идеята ми беше човек да си има едно на ум и да не се предоверява на компании като Revolut или НТА.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Трябва ли да давам линкове за кражбите  на огромни суми пари от клиенти от банка в Българя и как нищо, ама нищо не е станало до ден днешен, хем клиента е богат и може да си позволи скъпи адвокати. Но пък друго си е да идеш до шефа на клона, който ще те гледа умно и ще си загубиш още и още време, а резултат нулев.

За АлИталия се говори перманентно  как ще фалира до 2 месеца, от едно 5-6+ години, ама хем лети, хем през това време фалираха много други компании, за които нищо не се говореше..

Аз съм на мнение да не се доверяваме преклаено на разни писаници тук и там, понеже в 90% случаите не са истина.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така както виждам, по-голямата част от хората ползват Revolut карти от "алтернативните" така да го кажем. 
Аз преди 2 години направих Leupay, но съм я ползвал няколко пъти за крипто пазаруване, защото нашите банки се правиха на ощипани и отказваха преводи. 

Има ли тема, в която се сравняват типовете? Или ...просто Revolut е най-балансирания и изгоден вариант за ползване. Покупка, теглене, пос разплащане? 🙂
 

Връзка към коментар

Да попитам по-опитните магеланци с Револют - случвало ли им се е да им върнат превод?

 

Изпратих пари в Киргистан и знам, че сметката е вярна - преписвам я директно от документ. 

 

Само че парите се върнаха - влязох във връзка с чата им и беше дадено обяснение: UNABLE TO APPLY.

 

От чата посъветваха да се проверят данните, но те са верни. Идеи?

 

Имам алтернатива за изпращането им с Western Union - но независимо, че таксите там спаднаха драстично, исках да е с банков превод просто и се чудя. 

 

P.S. Western Union Transfer fee = 4.90  GBP

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Данните са правилни - но банките не работели, а преводът трябвало да се изиска лично - ми каза киргиза. Пратих ги отново, да видим.

 

Явно Revolut не ги третират като нормален банков превод сякаш... 

Връзка към коментар

Да има някой в момента проблем с приложението - секцията Payments ми е празна и не мога да наредя превод, на жена ми всичко изглежда ОК, но като топъпнах моя револют сега даже не мога на нея да ги пратя и от там да нареждам.

Да не би някой "съмнителни" потребители да са ги ограниили 🙂  ...

Та въпроса ми е има други с такъв проблем в момента, от по-активните ползватели?

Връзка към коментар
преди 4 минути , georgebg каза:

Да има някой в момента проблем с приложението - секцията Payments ми е празна и не мога да наредя превод, на жена ми всичко изглежда ОК, но като топъпнах моя револют сега даже не мога на нея да ги пратя и от там да нареждам.

Да не би някой "съмнителни" потребители да са ги ограниили 🙂  ...

Та въпроса ми е има други с такъв проблем в момента, от по-активните ползватели?

Всичко ми е ОК (не съм активен потребител, но чат-пат).

Връзка към коментар

Някой има ли проблем с топ ъпване на по-големи суми. Дава ми съобщение, че съм надвишила лимита, а в ДСК изобщо не се отразява, т.е. не стига до тях въобще. Има ли лимит в Револута. Никъде не виждам в приложението лимити за топъпване. До колкото четох напред само ПИБ имат проблем с това. Успях да прехвърля 500евра и не ми дава повече. Ще пробвам да ги топъпна на дъщеря ми и тя да ми ги прехвърли на мен. уффф голяма играчка. Не почваме добре с този Револют. И картите ни ги няма от декември.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар
26 minutes ago, EliDion said:

Някой има ли проблем с топ ъпване на по-големи суми. Дава ми съобщение, че съм надвишила лимита, а в ДСК изобщо не се отразява, т.е. не стига до тях въобще. Има ли лимит в Револута. Никъде не виждам в приложението лимити за топъпване. До колкото четох напред само ПИБ имат проблем с това. Успях да прехвърля 500евра и не ми дава повече. Ще пробвам да ги топъпна на дъщеря ми и тя да ми ги прехвърли на мен. уффф голяма играчка. Не почваме добре с този Револют. И картите ни ги няма от декември.

Накратко ето някакво разяснение:

Hi,

For newly added cards, most of our users will have a daily top-up limit between £1000-£3000 (or currency equivalent). Some users may find they have a lower daily limit to begin with, however your daily top-up limits will increase over time.

We suggest:

Try and top-up your desired amount. If the amount is over your top-up allowance, you will receive a pop up message notifying you of the daily limit for that card and how much you can top-up today. If you wish to top-up more than your daily limit, you can use another debit or credit card, alternatively top-up via bank transfer. Unfortunately for security reasons we cannot provide the specific details around how your top-up limits are calculated.

 

Иначе вариант е да се свържеш с съпорта и може да ти вдигнат лимита - така или иначе ако правиш често такива операции ще трябва да си решиш проблема по-скоро...

Връзка към коментар
преди 37 минути , Фичо каза:

Къде се виждаше колко е top-up лимита? 

Вече не се вижда от известно време. Официално са го премахнали, но си запазват правото по всяко време да искат документ за произход на средствата. Тази точка е малко кофти ако ти блокират картата докато си из джунглите на Амазонка и ходи доказвай, че нямаш сестра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И двете с дъщеря ми имаме лимит 500€. Направихме врътка с една карта през двете сметки та в моята. Утре същото ще спретнем за да платя таксата за университета. Че имаме 10 дни да върнем подписаните документи за записване плюс платежните. Доста тегаво. После ще се молим да увеличат лимита. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zlia каза:

Появи се възможност за сметка в лева. За сега не може да се зарежда с карта само с банков превод.

Да, и аз го видях, ама айбанът започва с GB... не трябва ли да е бг сметката? 

Връзка към коментар

Ами айбана е с GB, защото банката не е българска. За сега поне аз виждам смисъл от банков превод с пейсера към тази сметка. Но при брекзит незнам какво ще стане с таксите. Иначе другия вариант е зареждане в евро или друга валута и превалутиране в лева, но би имало загуби от тази гимнастика. 

Връзка към коментар
На 8.03.2019 г. в 14:50, Rainy каза:

Да попитам по-опитните магеланци с Револют - случвало ли им се е да им върнат превод?

 

Изпратих пари в Киргистан и знам, че сметката е вярна - преписвам я директно от документ. 

 

Само че парите се върнаха - влязох във връзка с чата им и беше дадено обяснение: UNABLE TO APPLY.

 

От чата посъветваха да се проверят данните, но те са верни. Идеи?

 

Имам алтернатива за изпращането им с Western Union - но независимо, че таксите там спаднаха драстично, исках да е с банков превод просто и се чудя. 

 

P.S. Western Union Transfer fee = 4.90  GBP

Малко извън темата ама не те ли е страх да пращаш извън ЕС да не те обвинят в пране на пари. Аз имах намерение да пращам до Косово, но се отказах, че имаше наскоро такъв случай с пращане към Сирия.

Връзка към коментар
Преди 1 час, vinidj каза:

Малко извън темата ама не те ли е страх да пращаш извън ЕС да не те обвинят в пране на пари. Аз имах намерение да пращам до Косово, но се отказах, че имаше наскоро такъв случай с пращане към Сирия.

Нямам никакво основание за страх. Аз и в Ботсвана съм пращала, но преди време. С £25 такса... Ако искат, да ме проверяват оттук до Чукотка и обратно. Съвсем редовно пътуване с купени билети. Плащам си данъците като поп 😞 И заради въпросните близо 50% обмислям емиграция от Англия... 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.