Прескочи до съдържание

Почивка?? Как избираме къде да почиваме?


Препоръчани мнения

Когато си с дете, винаги поставяш него в центъра и избираш почивката/пътуването около тази отправна точка. При първото си пътуване, малкият беше на 2 години и петте полета със самолет в рамките на 9 дни му разказаха играта, а ревът му при кацане заглушаваше реверса на самолетите. 

 

Иначе обичам да съм на място, от които могат да се правят еднодневни екскурзийки, или поне да има някакво движение извън "базовия лагер", само и само да не стоя на едно място. 

 

Един единствен път съм бил на ол-инклузив, развях бялото знаме, да не кажат после, че съм инат и се опъвам като магаре на мост. Инатът просто си е кристална воля - в случая за движение.

 

Повече от ден-два на едно място без да мръдна не мога, хваща не саклетът, откачам. За този септември имах труден избор между Парга и Лефкада и ... избрах и двете по няколко дни. Кеф ти един плаж, кеф ти друг. Перфектно. 

 

Като малък ходехме на екскурзионни пътувания по две седмици из планините. Ей това е за мен. Половинката обаче не е такъв планинар като мен. А и липсата на семейна компания сваля и моето ниво на щурист. 

 

Другото основно правило, което имам при избор на места за настаняване е да избягвам големите. Причината е, че колкото по-голям процент от приходите на обекта представлява платеното от мен, толкова по-добро обслужване получавам. Много ясно, че това не издига в култ едностайната квартира на баба Пена от Ахтопол на улица "Георги Димитров" 2. Ако трябва да избирам хотел с 100 стаи и 10 стаи, ще избера по-малкия. Имаш личния контакт със собственика, с човека, който има най-голям интерес да останеш доволен от престоя си. 

 

Преди години на едно местенце в Гърция имаше една тумба "талянци", които нещо ми пречеха с постоянното си крещене пред моята стая в прекалено късни часове. 

Понеже съм си гад, а и с малкия можем да сме отвратително ранобудни, сутрин ставахме малко след като "талянците" си бяха легнали и започвахме си викаме на висок глас пред техните стаи. 

Та на същото място се оплаках от италианците на собственика. Ние бяхме 3 и плащахме 50 евро на вечер, те бяха 30 и плащаха поне 1000. Собственикът го прие много лично и ... от следващия ден всичко беше наред. А италианците ме гледаха мрачно.  :P

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ние сме на повечко години /40+/ и не можем вече без почивка. Но това не означава, че лежим на шезлонг пред хотела. Не стоя на едно място. Обикновено се наема лодка или се сменят плажове. А и с маската и шнорхела откривам подводния свят. :)

 

 

Да де ама из Европа маска и шнорхел рядко  ще ти трябват . Май просто разгледах повечето морски забележителности и вече не са ми толкова интересни . Иначе и аз гоня 40-те и кокалите още повече тежат . При активни пътувания често губя 5-7 кг. от теглото си за десетина-петнайсет дни , а сега само 500 г. което си е в рамките на статистическата грешка  :lol:

 

Плажът последно ми беше на около 60 метра от хотела , но предпочитам да пътувам по половин-един час до по-красиви кътчета . Смяната само на плажовете обаче за мен не е истинското разнообразие.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

 При първото си пътуване, малкият беше на 2 години и петте полета със самолет в рамките на 9 дни му разказаха играта, а ревът му при кацане заглушаваше реверса на самолетите. 

Леле, късмет съм имал. Без проблеми, освен че не желаеха да стоят на едно място в опашката за презаверяване след изпускане на връзката.

 

Когато си с дете, винаги поставяш него в центъра и избираш почивката/пътуването около тази отправна точка. 

Мда. В тази връзка се чудя... Трябва да ходим на село този уикенд и много се притеснявам дали 7-8 ч в кола с две деца на 2г (с почивки) ще са непоносимо преживяване? Досега не сме пътували толкова,освен в самолет и през нощта. Другия вариант е да вземем самолет, или самолет отиване, автобус през нощта връщане. Доста по-скъпо е.

Връзка към коментар

Трябва да ходим на село този уикенд и много се притеснявам дали 7-8 ч в кола с две деца на 2г (с почивки) ще са непоносимо преживяване? 

 

Вземи тъщата в едната посока и в другата ще ти се види рай... B)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

. При активни пътувания често губя 5-7 кг. от теглото си за десетина-петнайсет дни

Може ли да те придружа в някое активно пътуване? ;)  Сигурна съм, че няма да съм единствена кандидатка, ако обещаваш минус 5-7 кг !!!

 

 

Леле, късмет съм имал. Без проблеми, освен че не желаеха да стоят на едно място в опашката за презаверяване след изпускане на връзката.

 

Мда. В тази връзка се чудя... Трябва да ходим на село този уикенд и много се притеснявам дали 7-8 ч в кола с две деца на 2г (с почивки) ще са непоносимо преживяване?

Много сме пътували с кола и сме се опитвали част от пътуването да минава докато малкият спи. Най-общо около 5 часа издържаше а след това започваше мрънкането, ако успеехме да нагласим и 2-3 часа да спи в колата, горе-долу ставаше работата.

Ама, ти си с две, не ти е лесно!

Връзка към коментар

Спането е задължително и влиза в сметката, ама повече от 2-3 часа през деня няма как да спят.

Ние при тъщата отиваме, а на връщане не искам да я взимам  ;)

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

Мда. В тази връзка се чудя... Трябва да ходим на село този уикенд и много се притеснявам дали 7-8 ч в кола с две деца на 2г (с почивки) ще са непоносимо преживяване?

Имаш си село в Бразилия? :) Чудесна новина... Място за барбекюто на Магеланци има ли? :rolleyes:

Връзка към коментар

Имаш си село в Бразилия? :) Чудесна новина... Място за барбекюто на Магеланци има ли? :rolleyes:

Какво ти място за барбекюто?! Ти не прочете ли, че месото много си го бива, ако трябва и на земята ще се пече!

Връзка към коментар

Спането е задължително и влиза в сметката, ама повече от 2-3 часа през деня няма как да спят.

Ние при тъщата отиваме, а на връщане не искам да я взимам  ;)

Нощен рейс?

Аз два пъти го пробвах до нашето море успешно.

Връзка към коментар

Може ли да те придружа в някое активно пътуване? ;)  Сигурна съм, че няма да съм единствена кандидатка, ако обещаваш минус 5-7 о!

Ако издържаш на жега и студ , стискаш повечко за тоалетна и си готова на често 15-ина и повече километрови разходки дневно ще се радвам на компанията ти -:)))

Връзка към коментар

Neuromancer, с 9 месечно бебе сме пътували 9 часа с кола без никакъв проблем, на същата (9м) възраст с 2 часов полет орева самолета и ми идваше да се гръмна. За сметка на това на връщане спа през целия път и беше голям рахат. На 2г също сме пътували с кола около 10ч без особен проблем. Сега вече няма рев, но на по-дълъг път се пита през 5 мин кога ще стигнем и защо отиваме там. Според мен за 2г деца имаш шанс да мине и добре пътуването. Аз сега съм замислила на мойто 8ч да видим как ще мине.

 

Нощен рейс както е писал Oshko също е добра идея.

Редактирано от Бръмбар
Връзка към коментар

И като стана дума за деца..

На децата различно им понася пътуването, ако се види, че не става, трябва човек да си прекрои плановете, няма как.

Но важното е да се опита. Много хора се притесняват да пътуват далече с децата си, защото може да не се получи, и изобщо не опитват. Аз мисля, че е най-добре да се водят от малки, така те свикват като че ли и повече няма проблеми. Поне при мен така се получи. А и когато родителите имат ентусиазъм, той се предава и на децата. Не че преди 2-3 годинки можеш да го ентусиазираш, но след това определено има ефект.

Също и балансът е важен. Ние например правин една седмица разгреждане, пътуване, всеки ден нов хотел, ново място, послед няколко дни или седмица плаж и после пак така, и винаги включваме по някой парк тип 'Disney' за един ден. И аз ги обичам, не са само децата :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако издържаш на жега и студ , стискаш повечко за тоалетна и си готова на често 15-ина и повече километрови разходки дневно ще се радвам на компанията ти - :)))

Със студа сме на "Вие", значи избираме южна посока! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мда, мерси за отговорите, ще се пробвам с колата, пък каквото стане. Ще заредя айпада и така. Ако отиването е непоносимо, връщането ще го разделим с преспиване. Жената я е страх да карам нощем, въпреки че съм карал доста нощем тук...

Ако мине всичко добре, се отварят нови хоризонти за разходки  :)

А може и цените на билетите да паднат, гледам, че са паднали от последния път когато гледах, хем гледам за четирима, може би ако им остават непродадени места ги намаляват малко преди полета.

 

Барбекюта има навсякъде, даже в двора на нашия блок. Няма да липсва. А селото е метафорично казано, демек при баба и дядо, иначе е град. Тъста има ферма, ама е още на 300 км по-далече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При нас нещата са канализирани от години...

 

Лятната почивка се планира около посещение на някой голям концерт. Под голям концерт имам предвид стадионно шоу на U2, Roger Waters, Bruce Springsteen, MUSE... Тези турнета се планират и обявяват почти година по-рано. Аз следя групите/изпълнителите, които ме интересуват и в момента, в който датите се появят започва логистиката. Целта ми е да избера дата и място, около която може да бъде изградено и ежегодното ни пътуване/почивка с кола в Европа. Останалите по-малки концерти се буукват периодично през годината и така в крайна сметка се получава, че през два-три месеца пътуваме някъде за концерт за по няколко дни, а веднъж в годината пътуваме около две седмици с кола, като това пътуване съчетава годишната почивка с посещение на голям концерт...

Връзка към коментар

Мда, мерси за отговорите, ще се пробвам с колата, пък каквото стане. Ще заредя айпада и така. Ако отиването е непоносимо, връщането ще го разделим с преспиване. Жената я е страх да карам нощем, въпреки че съм карал доста нощем тук...

Ако мине всичко добре, се отварят нови хоризонти за разходки  :)

А може и цените на билетите да паднат, гледам, че са паднали от последния път когато гледах, хем гледам за четирима, може би ако им остават непродадени места ги намаляват малко преди полета.

 

Вече ставам много офтопик, ама да си кажа какво направих. Явно утрото е по-мъдро от вечерта, проверих и се оказа, че рязко са намалили цената с точки. И тъй като вече имах точно необходимото количество, веднага взех билети в едната посока. Другата с автобус нощем или пак със самолет, сега ще измисля, не са много скъпи билетите, ама са в 6 сутринта. 

Интересното е че повечето от тези точки изкарах при една промоция, като купих голям пакет памперси онлайн, останалите от морето през март. Мен после много ме беше яд, че не направих сметки за жената, тъщата и кой ли не и не купих по пакет памперси от всяка, ама тогава изобщо не мислех, че ще ги получа тия точки.

Та така, и без това щеше да ми дойде много шофиране, по 8 часа отиване и връщане за 2.5 дена. 

Връзка към коментар

Важното е, че си го нагласил, както предпочиташ

Но ми харесва примерно такъв слоган:

Pampers: a new way to travel!

доста по-интересно от вариант с щастливото бебе :)

Редактирано от cck
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.