Прескочи до съдържание

Тенерифе и Лансароте - помощ при планирането


Lindt

Препоръчани мнения

Много е вероятно да съм прочела всички теми за канарските острови, но след като се сдобих с билети, осъзнах, че не знам от къде да започна с програмата :) Уловката е, че няма да наемем кола. Не защото ни е страх от трафик, обичаме да зяпаме или прочие глупости, а защото не шофираме и това е. Та.. трябва да успеем да направим програма без кола.

 

Много ми беше трудно да си избера 1 остров и след дълго мислене, взехме билети: 

Мадрид- Тенерифе, сутрешен полет с райън на 28.01.2017.

Тенерифе - Лансароте с Canaryfly на 02.02.2017 следобед

Лансароте-Мадрид сутрешен полет с райън на 06.02. 2017

 

На Тенерифе ни се ходи, защото искаме да изкачим вулкан на нормални, неазиатски температури, да видим черен плаж, да минем каньона на Маска и да видим малки, очарователни селца и много зеленина. Иска ми се и аз да се замерям със снежни топки сутрин, а следобед да се къпя в океана, но е много вероятно през цялото пътуване да си намокря само краката до глезените. 

 

На Лансароте ни се ходи, защото е извънземно като природа, а Александра ме накара да пожелая лично да видя творчеството на Сезар Манрике. 

 

Задължителните неща на Тенерифе са Тейде, Маска, Анага. Имаме 6 дни, от които първата сутрин вероятно ще сме с раници, а последния ден полетът ни е в 4, така че хващаме почти изцяло светлата част на деня и е хубаво да се разходим из някакви градчета до обяд, а следобед да се мотаем в близост до летището.

И на север, и на юг водата е студена за нашия вкус, така че няма да седим особено на плаж. Така че въпросите тук са къде ще ни е най-удобно да спим, само на едно място ли да са нощувките, къде е приятно да се разходим вечер (ще се стъмва сравнително рано), airbnb ли да гледам или има по-добър местен сайт? 

Колко време биха отнели тези преходи и какво да правим останалите почти 3 дни? Има ли много красиви градини или друг преход, който се отличава от изброените?

 

За Лансароте имаме по-малко време, точно 3 дни. Задължителни неща са Тиманфая и Ел Голфо, и може би някаква организирана екскурзия с творчеството на Сезар Манрике. Плажовете ми изглеждат много по-красиви, но отзивите за транспорта не са много окуражаващи и не знам как ще се справим с обиколката изобщо. 

 

Ами това е в общи линии, ще съм благодарна на всякаква помощ в подредбата и организацията, а и съвети за храната са добре дошли :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здрасти,аз съм живяла на Тенерифе,на юг-Las Americas-черни пясъци,става за плаж и през февруари.По-зелено е на север,но на мен повече ми харесва на юг,защото вали само няколко дни в годината.На север-Loro park..Лоро парк е много красиво,аз съм ходила няколко пъти,зелено,навсякъде е подредено и красиво,папагалите са страхотни,говорят ти на испански.В Las Americas спахме в 1но много хубаво хотелче,преди да си наемем апартамент.Казваше се Hacieda del Sol.Евтино и хубаво с много цветя,палми,зеленина.

Без кола е доста трудно,с рейсове излиза дори по-скъпо,защото с кола ,бензина е много евтин,тоест беше ,преди 3 години,сега незнам как е.Транспорта им е кофти.

Аз съм обиколила 6 от 7те острова,но определено Tenerife ми е фаворит.

Редактирано от Olianata
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много е вероятно да съм прочела всички теми за канарските острови, но след като се сдобих с билети, осъзнах, че не знам от къде да започна с програмата :) Уловката е, че няма да наемем кола. Не защото ни е страх от трафик, обичаме да зяпаме или прочие глупости, а защото не шофираме и това е. Та.. трябва да успеем да направим програма без кола.

 

Много ми беше трудно да си избера 1 остров и след дълго мислене, взехме билети: 

Мадрид- Тенерифе, сутрешен полет с райън на 28.01.2017.

Тенерифе - Лансароте с Canaryfly на 02.02.2017 следобед

Лансароте-Мадрид сутрешен полет с райън на 06.02. 2017

 

На Тенерифе ни се ходи, защото искаме да изкачим вулкан на нормални, неазиатски температури, да видим черен плаж, да минем каньона на Маска и да видим малки, очарователни селца и много зеленина. Иска ми се и аз да се замерям със снежни топки сутрин, а следобед да се къпя в океана, но е много вероятно през цялото пътуване да си намокря само краката до глезените. 

 

На Лансароте ни се ходи, защото е извънземно като природа, а Александра ме накара да пожелая лично да видя творчеството на Сезар Манрике. 

 

Задължителните неща на Тенерифе са Тейде, Маска, Анага. Имаме 6 дни, от които първата сутрин вероятно ще сме с раници, а последния ден полетът ни е в 4, така че хващаме почти изцяло светлата част на деня и е хубаво да се разходим из някакви градчета до обяд, а следобед да се мотаем в близост до летището.

И на север, и на юг водата е студена за нашия вкус, така че няма да седим особено на плаж. Така че въпросите тук са къде ще ни е най-удобно да спим, само на едно място ли да са нощувките, къде е приятно да се разходим вечер (ще се стъмва сравнително рано), airbnb ли да гледам или има по-добър местен сайт? 

Колко време биха отнели тези преходи и какво да правим останалите почти 3 дни? Има ли много красиви градини или друг преход, който се отличава от изброените?

 

За Лансароте имаме по-малко време, точно 3 дни. Задължителни неща са Тиманфая и Ел Голфо, и може би някаква организирана екскурзия с творчеството на Сезар Манрике. Плажовете ми изглеждат много по-красиви, но отзивите за транспорта не са много окуражаващи и не знам как ще се справим с обиколката изобщо. 

 

Ами това е в общи линии, ще съм благодарна на всякаква помощ в подредбата и организацията, а и съвети за храната са добре дошли :)

Абсолютно следим този трип, защото и ние не шофираме и имаме сходни интереси, та ще ни бъдете много полезни :)

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам защо Ел Голфо на Лансароте е от задължителните ти места за посещение, но по спомен от пролетта тази година, това беше едно от най-малко впечатлителните места, основно, защото е заградено вече и се гледа само от хълмчето над него. За Тиманфая, надявам се си видяла линка ми в темата на Александра за безплатния пешеходен тур?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първият път бях на Тенерифе без кола под наем и нямах сериозен проблем. Има доста туристически агенции, които предлагат еднодневни турове с автобус до най-интересни места. Освен това между основните градове има и относително редовен и чест медуградски транспорт.

За Лансароте не знам как е положението, но и там виждах от колата доста туристически автобуси. Вероятно не е проблем да се плати за еднодневни турове.

 

Колата е по гъвкава алтернатива, но има и някои недостатъци. Човек от една страна може да си пие алкохол ако е без кола, а и някой път вижда такива неща, които само в организирана екскурзия му се отдават възможност. Ние например направихме еднодневна екскурзия с автобус от Тенерифе до о-в Гомера и там благодарение на това, че бяхме голяма група, ни организираха презентация на местния език Ел Силбо Гомеро, който се “говори“ чрез свирене. Нещо подобно, като на долното видео, но нашето беше още по ефектно, защото някой от групата пишеше една дума на лист, един местен изсвирваше думата и друг местен, който не е видял листа, казваше, какво е изсвирил другия.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nYKBTjSNMv8

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Silbo_Gomero

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам защо Ел Голфо на Лансароте е от задължителните ти места за посещение, но по спомен от пролетта тази година, това беше едно от най-малко впечатлителните места, основно, защото е заградено вече и се гледа само от хълмчето над него. За Тиманфая, надявам се си видяла линка ми в темата на Александра за безплатния пешеходен тур?

 

Благодаря, Сю!

Ами на снимки не ми се струва все едно изпадам във възторг от Ел Голфо, признавам си. споделям колебанията ти. Обаче миналия месец помагах с организацията или по-точно с надъхването на майка ми и сестра ми за Лансароте и най-изненадващо те се впечатлиха много точно от това място. Та... понеже още не съм се справила с транспорта на острова и има бекъп вариант за екскурзия, комбинираща Тиманфая и Ел Голфо, ги слагам заедно. 

Безплатния пешеходен тур не съм го разглеждала. Само ми остана в главата, че имаше някакви отзиви да не се ходи с автобус и бях сигурна, че има и пешеходен вариант. Прясно завърналото се семейство каза "само автобус", но си бях оставила задача да проверя отново като наглася поне отчасти плана си. 

Всъщност последните 2 пътувания нещо не успях да ги организирам, отлагах до последния ден и затова пуснах тема за това по-рано. Набързо да се информирам по най-мързелив начин и да се настроя.

Кое беше най-впечатляващото за теб на Лансароте?

Връзка към коментар

Да бъда честна, дълго се дърпах за посещение на Канарите, смятах ги за много пенсионерски. Затова гледах нашата програма да е по-вълнуваща. Два дни бяха отдадени изцяло на вулкани, къде успешни, къде не толкова. За мен най-красиво беше именно по време на пешеходния тур. Тъй като до Етна направихме грешка да сме в организиран автобус, реших, че вулкан през стъкло повече не бих гледала. Пешеходния тур беше лек, върви се по равно, бавно, общо около 2 часа мисля беше, пейзажът наоколо беше неземен. Но предполагам ако съм с майка ми, тя би била впечатлена и спокойна и с автобусна екскурзия, още повече, че там вулканите се виждат отгоре. В пешеходния тур си в основата на вулканите. Уточнявам, че бяхме с кола под наем, а във вашата ситуация определено виждам варианти само с организрани екскурзии.

 

Приятно впечатление за Лансароте- изключителна вело дестинация. Ако карате колела, вариант е да се придвижвате така.

Малко снимки:

http://magelanci.com/topic/4288-лансароте/?p=152911

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Почетох из форума, нета и разгледах милион снимки. Някъде из темите намерих по-добра карта на транспорта отколкото настоящата в сайта на titsa - http://nuevaredsur.titsa.com/images/folletos-planos/Plano-Turistico-Tenerife.pdf

 

Сега имам малко по-конкретни въпроси, надявам се някой да ми обясни. 

 

Първия ден можем да си оставим още в 10 сутринта багажа в Ла Лагуна и да се разходим до Лас Тераситас. Справката ми показа, че в букинг няма почти никакви адекватни предложения за Ла Лагуна, а в airbnb има много евтини апартаменти, така че си запазихме за  2 нощи. Трябва да хвамем автобус до Санта Круз и после от там автобус 710 до този плаж. Няма да се къпем в океана най-вероятно, така че търся идеи има ли какво да правим наоколо, защото едва ли ще ни е интересно повече от 2 часа. 

 

Втория ден е посветен на Анага. Александър препоръчва кръгова пътека за 7 часа Afur- Taganana- Afur. Ние нямаме кола, така че може и да не правим кръг, обаче не мога да се ориентирам къде какво се вижда.

 

Къде мога да намеря тази пътека - http://viajarmepone.com/wp-content/uploads/2016/04/senderos-anaga.jpg?x42026

 

А също и как точно се стига до Roque de las Bodegas и Playa Benijo. Има снимки с някаква пътека - https://c2.staticflickr.com/2/1712/24023087274_97b211a087_b.jpg

може ли да се направи като част от трек? Или пък първия ден вместо Лас Тераситас?

 

Освен Оги, друг ходил ли е в Barranco del Infierno? Какво точно представлява? Тоест много по-различно ли е от останалите неща, които ще видим в Анага, Маска и Тейде? Защото има опасност да ни дойдат много трековете за толкова малко дни. 

 

Това е засега :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Освен Оги, друг ходил ли е в Barranco del Infierno? Какво точно представлява?

Планираме да го правим този трек, ние ще сме там от 18.12-27.12, ще пиша после ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре, ще чакам. Вие сте за повече време. Аз първо мислех, че ми трябват 8 дни, после се чудих и 5 дни какво ще правим, сега пак се върнах на първото си впечатление, че трябва поне седмица. 

Всъщност видях някакви снимки от рафтинг, а също и нагазили в рекичка хора. Понеже много ми хареса в Йордания трекът във вода през каньона, ако има такава опция и в Тенерифе, ще го сместя някак си. 

Връзка към коментар

Само да вметна, че по мое  време пътеката беше затворена, аз прескочих нелегално през някакви огради и се движих абсолютно сам. Но заваля дъжд и падащите камъни, за  които предупреждаваха, замалко да ме убият. Голямо шубе падна докато се измъкна от каньона на безопасно място. Иначе трека е адски красив.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да вметна, че по мое  време пътеката беше затворена, аз прескочих нелегално през някакви огради и се движих абсолютно сам. Но заваля дъжд и падащите камъни, за  които предупреждаваха, замалко да ме убият. Голямо шубе падна докато се измъкна от каньона на безопасно място. Иначе трека е адски красив.

 

Оги, някак си винаги успяваш да ме изненадаш. 

Можеш ли да разкажеш повече за останалите трекове, които правихте на острова? 

Връзка към коментар

Почетох из форума, нета и разгледах милион снимки. Някъде из темите намерих по-добра карта на транспорта отколкото настоящата в сайта на titsa - http://nuevaredsur.titsa.com/images/folletos-planos/Plano-Turistico-Tenerife.pdf

 

Сега имам малко по-конкретни въпроси, надявам се някой да ми обясни. 

 

Първия ден можем да си оставим още в 10 сутринта багажа в Ла Лагуна и да се разходим до Лас Тераситас. Справката ми показа, че в букинг няма почти никакви адекватни предложения за Ла Лагуна, а в airbnb има много евтини апартаменти, така че си запазихме за  2 нощи. Трябва да хвамем автобус до Санта Круз и после от там автобус 710 до този плаж. Няма да се къпем в океана най-вероятно, така че търся идеи има ли какво да правим наоколо, защото едва ли ще ни е интересно повече от 2 часа. 

 

Втория ден е посветен на Анага. Александър препоръчва кръгова пътека за 7 часа Afur- Taganana- Afur. Ние нямаме кола, така че може и да не правим кръг, обаче не мога да се ориентирам къде какво се вижда.

 

Къде мога да намеря тази пътека - http://viajarmepone.com/wp-content/uploads/2016/04/senderos-anaga.jpg?x42026

 

А също и как точно се стига до Roque de las Bodegas и Playa Benijo. Има снимки с някаква пътека - https://c2.staticflickr.com/2/1712/24023087274_97b211a087_b.jpg

може ли да се направи като част от трек? Или пък първия ден вместо Лас Тераситас?

 

Освен Оги, друг ходил ли е в Barranco del Infierno? Какво точно представлява? Тоест много по-различно ли е от останалите неща, които ще видим в Анага, Маска и Тейде? Защото има опасност да ни дойдат много трековете за толкова малко дни. 

 

Това е засега :)

Снимката е от една от най-късите и лесни пътеки в Анага.

http://miislaensenderos.blogspot.bg/2012/11/blog-post.html

Цялата Анага е такава.

 

Втората снимка е от плая де Бенихо, може да направите къс трек, от Афур покрай океана до Таганана и плажовете след това и друг ден да видите някоя пътека в сърцето на Анага.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да споделя и аз за пешеходния тур в Тиманфая, Лансероте. Бяхме резервирали за трима от нашата група, за съжаление без мен (аз останах с децата), но двама от тях не говореха английски, което се оказа задължително условие. Сутринта отидоха в центъра за посетители и там им бяха предложили да им дадат карта и да ги пуснат сами да се разходят. Мъжът ми каза, че е имало още нялко групи от по 2-3 туриста. Те са минали покрай няколко вулканчета и са изкачили един. Това е снимка от кратера му.

 

 

15110874_10154036543796027_4740426560504

 

А това е гледка от най-високата част на кратера

 

15167651_10154036469586027_1618352623016

Редактирано от Bogiana
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Снимката е от една от най-късите и лесни пътеки в Анага.

http://miislaensenderos.blogspot.bg/2012/11/blog-post.html

Цялата Анага е такава.

 

Втората снимка е от плая де Бенихо, може да направите къс трек, от Афур покрай океана до Таганана и плажовете след това и друг ден да видите някоя пътека в сърцето на Анага.

 

Обърках се :) 

Има ли или няма арки от дървета по кръговата пътека?  Аз заради тези дръвчета съм си избрала Анага всъщност, иначе щях да мисля как да отидем и на Ла Гомера :) Което ми напомня да питам дали има такива скали в Тенерифе - http://www.hellocanaryislands.com/sites/all/themes/holacanarias/cssinspires/img/inspiraciones/la-gomera-nss-03.jpg

 

Ако има дървета около Afur, ще направя един ден това и един ден Roque de las Bodegas и Playa Benijo. Ако обаче няма дървета по този път, ще пробваме последното ти предложение. 

 

А Playa de Antequera или Playa de la Ocadila много ли са хубави и мога ли някак да ги вмъкна и тях ?

Връзка към коментар

Какво имаш предвид под арки от дървета?

 

Тази скала е от Ла Гомера, такива няма в Тенерифе.

 

Не съм бил на последните два плажа за които питаш.

 

Втория ми се струвадоста по-интересен, но като е толкова малък, задължително трябва да уцелите отлив.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какво имаш предвид под арки от дървета?

 

Тази скала е от Ла Гомера, такива няма в Тенерифе.

 

Не съм бил на последните два плажа за които питаш.

 

Втория ми се струвадоста по-интересен, но като е толкова малък, задължително трябва да уцелите отлив.

 

Да, скалата е от Ла Гомера, но ти беше писал, че Тенерифе е най-голям, най-интересен и има всичко, което на другите острови. Аз затова си питам дали има такава скала, за да не взема да пропусна нещо  :blush:

Плажовете са много симпатични, да отидеш да ги видиш  :)

Ами арки от дървета:

718.jpg

Anaga-2.jpg

Връзка към коментар

Има всичко, но това е една скала само на едно единствено място в Ла Гомера.

 

Такива арки има на десетки места в сърцевината на Анага.

 

Хм, значи това е моментът да покажа своето невежество и да питам кое е сърцевината на Анага. Anaga Rural Park? 

Връзка към коментар

Повече няма да се оплаквам от сайта на обществения транспорт в Тенерифе. И от достъпа до забележителности. В Лансароте положението е много по-лошо. Дори няма обща карта на оскъдните им маршрути. Ще проуча дали hop on hop off няма да се окаже възможност, защото иначе нямам избор и трябва да ползвам екскурзии, за да видя нещо. 

http://www.spain-lanzarote.com/en/discover/travel-info/getting-around/buses.html

В абсолютно недоумение съм как можем да се придвижваме на острова :) 

 

Някой може ли да ми даде насоки кой от курортите има хубав плаж? Или красива вода - синя, зелена, с вълни. 

Ето тук са маршрутите на автобуси по крайбрежието, ако някой познае хубав плаж около някоя от спирките, да свирне :

Плая Бланка

 

Costa Teguise- Puerto del Carmen

 

от Летището до Плая Бланка

Връзка към коментар

Изкарайте една шофьорска книжка, ако не сега, все ще влезе в употреба в бъдеще  :)

 

 Имаме си книжки :) И никаква полза от тях, разбира се. 

 

Докладвам липсата на напредък - не намерих карта на hop on hop off и си играх като малоумник да слагам точка по точка в гугъл мапс спирките и да видя какво обикаля това чудо. Резултатите са почти като автобусите - никаква надежда за Тиманфая и Ел Голфо в южната отсечка, северната изобщо няма да я проверявам. Цената е 20 евро за 1 ден, 26 за 2 дни, обаче не мога да разбера за какъв понеделник и сряда говорят, а и дали двудневният пас е за два маршрута или за един. 

 

Обмислям да извърша светотатство и да пропусна Тиманфая на това посещение. 45 минути да се возя из парка с автобус, при това предварително организирано с агенция ми се струва скучно и отчаяно действие. 

Връзка към коментар

Типа плажове, които описваш за Лансароте, ми звучат като Playa Papagayo, до които ние не стигнахме, но знам, че Поли е ходила (с кола).

 

Това, което ми хрумва за придвижването е евентуално такси. Надникнах в трипадвайзър, казват суми 20 евро на посока до Ел Голфо. Но там според мен няма нещо което да си заслужи 40-те евро. Друг ако иска да ме опровергае.

 

Друго, което ми хрумва. Отмятате някак някоя част на Тиманфая, според избрания тур и някак се добирате до Orzola. Хващате фери до La Graciosa и останете два дни поне. Няма хотели, само къщи за гости. Островът е малък за градски транспорт, но достатъчно достъпен за изследване с колело (не се бях качвала на колело 25+ години, така че не е толкова неосъществимо) или пешеходни преходи, качване на било на вулкан, плажове безлюдни, с големи вълни.

 

По-късно ще мога да пусна снимки.

 

П.п. Ние бяхме в Puerto del Carmen, но беше само отправна точка. Плажът беше голям и безлюден, водата спокойна и студена (през май).

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.