Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Жени, на 26. 

 

Много се радвам на форума и с удоволствие пускам и аз една 'представителна' тема. 

 

Освен че почти непрекъснато планирам нови пътешествия в мислите си, обичам и да чета за чуждите такива. Била съм на доста места в Европа, живяла съм по малко в Холандия (Амстердам) и в Норвегия (Берген), които познавам сравнително добре. Северните страни са ми страст и не е чудно, че Георги ме спечели с Исландския дневник. ;-)

Връзка към коментар

Ми айде добре дошла, и ако не тая година, то догодина Исландия със сигурност. В Берген и в Холандия поне си свикнала на северния климат, с който няма свикване :)

Връзка към коментар

Нямам проблеми със северния климат, добре се разбираме. ;-)

В Берген вали повече отколкото в Амстердам, човек може да си представи за какво става дума... 

За сметка на това пък е достатъчно на север за северни сияния, стига да извадиш късмет. Миналата година прекарах цяла зима там, но нямаше и нямаше. Тази зима за сметка на това имаше достатъчно ярко сияние дори и преди две седмици.

Ясно е, че ще трябва да се ходи в Исландия.

:-)

Връзка към коментар

В Берген имах едно странно шашаво пътуване, само за ден се задържах там, направих Norway in a Nutshell, ама малко домашна изработка - с ферито до големия фьорд (забравих му името), Flam-ската железница и влак от и до Осло. И да, валя ме :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, това, че е градът в Европа с най-много валежи им е нещо като местен повод за гордост (или някаква самоирония). :-)

 

Norway in a Nutshell сериозно щеше да се отрази на семейния ни бюджет там ;-), така че и ние си самоорганизирахме екскурзии с фериботи и градски транспорт из страната. Така беше и доста по-забавно, разбира се, пътувахме много и около Sognefjord (този най-големия), и около Hardangerfjord (по-близкия до Берген), из разни градчета и селца, планини, езера... Невероятно е красива Норвегия.

Връзка към коментар

Като си спомня във влака със детски кът и всичките деца шляпат по чорапи, а навън -20.

Само за миг си представете в БДЖ как си пускаш детето из вагона по чорапи между сичкуту сиганин:)

Да не решите, че съм расист сега? :O

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като си спомня във влака със детски кът и всичките деца шляпат по чорапи, а навън -20.

Само за миг си представете в БДЖ как си пускаш детето из вагона по чорапи 

Кво говориш, аз съм пътувал 6 часа във вагон, на който коридора му беше постлан с 3 см. сняг. Какви чорапи, какви деца...

Това в БДЖ, де 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.