Прескочи до съдържание

Истанбул - Тел Авив за 95 евро


Препоръчани мнения

Стига с тая Европа, дайте да погледнем малко на изток. Днешното предложение е за полети на турската нискотарифна авиокомпания Pegasus от Истанбул до Тел Авив. Ако искате да ставате хаджии цената е повече от приемлива.

 

Дати: 05.11 - 09.11 или 11.11

Цена: 244 турски лири или 95 евро

 

Публикувано изображение

 

В цените на Pegasus има включен куфар. Резервацията се прави на: http://flypgs.com

 

Полетите са от летище Сабиха, което е в азиатската част на Истанбул. И достъпът до там не е лесен и директен. По тази причина препоръчвам да комбинирате офертата с по един ден за разглеждане на Истанбул от двете страни на пътуването, подобна разходка в такъв град никога не е излишна!

 

Най-евтино и комфортно до Истанбул се стига с автобусите на турската фирма Метро, които вървят 4 пъти дневно между България и Турция. Цената им е 95лв двупосочно и отнемат около 10 часа.

 

Ако търсите място за нощувка, уебсайт с който не можете да сбъркате е Booking.com:

Пък дори и да не искате да ставате хаджии, кой би отказал да има подобна снимка от Мъртво Море?

 

Публикувано изображение

 

Кликнете тук, за да видите тази статия

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Aко щеш вярвяй буквално преди час гледах офертата на Turkish   Истанбул-Тел Авив 99 eвро ... не съм гледал обаче за дати.

 

http://www.turkishairlines.com/en-int/flights-tickets/tel-aviv/flights-to-tel-aviv/SAWBA79DBTLV

 

П.С. Виждам май всичко е изчерпано.

Всъщност трансфера до Сабиха не е толкова сложен.

От автобусната гара до Таксим и после има комфортен шатъл бус до летището ( пътува около час)

 

И аз бих го направил с нощувка за разглеждане на града , защото Истанбул е невероятен !!!

Връзка към коментар

Всъщност и аз от там захапах като видях Turkish :) Но тяхната оферта е с много странни условия, купува се най-рано 3 дни преди полета. Т.е. само ако има ласт минит наличност. И е от същото летище, на практика в този случай Пегасуса е много по-добре. 

 

Ами да, не че е сложно, но е смяна на 3 превозни средства, и подозирам, че повечето хора би им било прибързано и неудобно, особено след дълго пътуване с автобус. А и е кощунство да си в Истанбул и да не разгледаш малко...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Няма как ще се ходи на хаджилък ;-)

Букнах една седмица за 104.99 евро , защото датите са ми по-удобни.

 

П.С. При Пегагасус го няма куция обменен курс на Wizz и независимо дали изберете турски лири или евро крайната цена е еднаква.

В  колебанието и търсене на дати няколко пъти маркирах една и съща дата и цената се покачи на следващата ценова стъпка. Явно сайта отчита кликванията . Нали обаче съм гърмян заек изчаках около час и пак се върна старата цена.

Нека се имат впредвид такива дребни трикчета :-)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А виза? Знае ли някой за какви цифри става въпрос, има ли вариант да я откажат израелците...? И доколкото разбрах от мой приятел, там не е най- безопасното място за разходки (те са ходили с придружител навсякъде)... 

 

Опааа, сега видях, че нямало такава за там...

Редактирано от vesi
Връзка към коментар

Мда визи няма  , относно колко е опасно ... ето тук си "мерим страховете" и дето се вика все някога ще се срещнем с Основателя   ;)  :

 

Пътувания и инстинкт за самосъхранение

http://magelanci.com/topic/792-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%8A%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/

 

Да кажем , че става дума за 7-8 по скалата на Георги.

Връзка към коментар

Откога няма визи за Израел?

 

 

Нямам представа :

 

ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ И ВИЗОВ РЕЖИМ

В страната се влиза с обикновен международен паспорт или временен паспорт, валиден минимум шест месеца от датата на първоначалното влизане в Израел.

Между Република България и Държавата Израел има безвизов режим. Българските граждани могат да пребивават в страната без виза до деветдесет дни в рамките на всеки шест месеца.

За лица, които желая да пребивават по-дълго, се изисква дългосрочна виза.

 

http://www.mfa.government.bg/120/findanembassy/0/60/

 

Ето и израелското посолство в София :

 

http://embassies.gov.il/sofia/ConsularServices/Pages/%D0%92%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F.aspx

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма визи, иначе Израел за мен по скалата е някъде 4-5, бомба не помня кога последно е избухвала, като цяло мисля, че е едно от най-сигурните места на планетата. Стига да не ви пречи ТВЪРДЕ засилената сигурност, полицията с автомати и редовни паспортни проверки, може и проверки на чанти. 

 

Дори в Палестина било спокойно напоследък. Това четох на 2 на 3 вчера като забелязах офертата и направих експресен мини рисърч да не пратя някой между шамарите с моите оферти :)

Връзка към коментар

Явно там, предполагам е необходимо да представиш на имиграционния офицер туристически ваучер/хотелска резервация и билет за връщане с фиксирана дата...

Връзка към коментар

Явно там, предполагам е необходимо да представиш на имиграционния офицер туристически ваучер/хотелска резервация и билет за връщане с фиксирана дата...

Винаги съм се чудил на тези изисквания какво целят :angry: Ако си решил да оставаш, или да се взривяваш /както в случая/, едва ли ще е проблем да си направиш хотелска резервация и да си купиш билет.

Връзка към коментар

Винаги съм се чудил на тези изисквания какво целят :angry: Ако си решил да оставаш, или да се взривяваш /както в случая/, едва ли ще е проблем да си направиш хотелска резервация и да си купиш билет.

 

Това са писани процедури. Законите и процедурите не се коментират, а се спазват и изпълняват. Е, може и да не се съобразиш с тях, но тогава трябва да си готов да претърпиш определени санкции. В случая не посещаваш Израел и готово... ;)

Връзка към коментар

Това са писани процедури. Законите и процедурите не се коментират, а се спазват и изпълняват. Е, може и да не се съобразиш с тях, но тогава трябва да си готов да претърпиш определени санкции. В случая не посещаваш Израел и готово... ;)

Да, това ми е ясно, не става въпрос само за Израел, а по принцип, не намирам логика в това, макар че сигурно има някаква такава, която на нас не ни е известна.

Връзка към коментар

Явно там, предполагам е необходимо да представиш на имиграционния офицер туристически ваучер/хотелска резервация и билет за връщане с фиксирана дата...

 

Винаги съм се чудил на тези изисквания какво целят :angry: Ако си решил да оставаш, или да се взривяваш /както в случая/, едва ли ще е проблем да си направиш хотелска резервация и да си купиш билет.

 

 

:biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Moите другарчета ги е шубе  и съм сингъл , та ако има някой за последната седмица на ноември може да направим една група или среща направо там. Аз съм резервирал 24-30.11

Сметката ми е нощен автобус в петък срещу събота към Истанбул - свободен ден там , нощувка в Истанбул и в неделя свеж и къпан да  летя като пич за Обетованата земя . Навръщане полет Тел-Авив  - Истанбул  (багажа на гарата) , няколко часа разходка до "Султанахмет"  , после с нощен автобус бегом към София та да пристигна в неделя сутрин.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Откога няма визи за Израел?

Мисля, че откакто България е член на ЕС. Поне преди това със сигурност имаше. И влизането в Посолството на Държавата Израел (както е официалния термин), не беше от най-приятните процедури, за която може да си помислиш. Но ти предполагам си наясно заради локацията му. Ако не си се качвал и минавал по чорапки, поне си виждал какво беше. И оня странен асансьор, който не спира на други етажи ;)

 

А, ясно, единствено хотелска резервация искат вече...

Хотелската резервация при влизане в Израел е най-малкия ти проблем. Забавата започва още преди бординга и излитането от тук.

Някъде в нета бях попаднал на описание на абсурдните въпроси, които се задават на всеки по отделно, както и постоянната въоръжена охрана на самолетите им.

Много интересно беше описано всичко. Дано да го намеря, ще пусна линка за развлечение. Отстрани изглежда забавно. може би защото нямам намерение да посещавам държавата им, и да бъда третиран по този начин. :)

Които искат да ходят там, да не забравите като отидете да се "порадвате" и на 750 километровата стена, висока по 3-10 метра, която издигат. Освен ако не изпитвате тежка носталгия по Берлинската стена, де. Тогава може наистина да харесате и тяхната, определено е по-внушителна.

 

П.П. Стената между Израел и Палестина да не се бърка със Стената на плача. Двете нямат общо както като символ, така и по размери.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нека не месим пак политиката па било и дискретно. Прерових бг-мамма и последните години нещата са доста опростени. , като гледам доста хора пътуват вкл. самостоятелно .Големите проверки са повече навръщане. Pegasus нали са турска авиокомпания и арабите едва ли ще я думнат , нито пък ще пуснат на борда хора от Мосад -:)

Връзка към коментар

Които искат да ходят там, да не забравите като отидете да се "порадвате" и на 750 километровата стена, висока по 3-10 метра, която издигат. Освен ако не изпитвате тежка носталгия по Берлинската стена, де.

Сравнението е меко казано, неуместно ;)

Нито стената в Израел е предназначена да спира бягство на израелци от Израел, нито пък граждани от ГФР и Западен Берлин са ходили да  взривяват в кафенета и магазини в ГДР ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сравнението е меко казано, неуместно ;)

Нито стената в Израел е предназначена да спира бягство на израелци от Израел, нито пък граждани от ГФР и Западен Берлин са ходили да  взривяват в кафенета и магазини в ГДР ...

Сигурно, щом казваш. Не знам обаче, на теб ли да вярвам, или на много по-големи от теб специалисти по стените по света. В момента в Берлин, на East Side Gallery има една много ценна изложба на един фотографa Kai Wiedenhofer. Отнема много време да се разгледа цялата (аз лично го отделих и не съжалявам), защото е на голяма площ. Можеш да отидеш там (има промоция до Белрин), и да споделиш компетентното мнение по въпроса, изказано горе. Дано да се намери и там кой да ти го оцени, и да приеме неуместно ли е, или уместно моето сравнение. Любопитно какъв би бил резултата.  ;)

 

Ако не ти се ходи до Берлин, може да я разгледаш и онлайн. Има достатъчно информация и снимков материал в нета.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.