Прескочи до съдържание

Истанбул - Тел Авив за 95 евро


Препоръчани мнения

Аз съм кацала на Бен Гурион и смея да твърдя, че за мен това е най-безметежното ми минаване на летище в държавите, които съм посещавала. На влизане - отне ни 10 минути опашка на паспортен контрол. Служителката само се захили яко като видя симпатично момиченце, което вече говори, а на снимката е сбръчкано бебе и не е задавала никакви въпроси. На излитане само ни питаха дали сме се срещали с тетористи (и да се бяхме срещали надали ще отговорим положително :lol: ). Залепиха ни на паспортите едни лепенки, които явно показваха, че сме "безопасни игли" и оттам като ни искаха паспортите само обръщаха и като видеха лепенките въобще не са ги и отваряли.  На проверката съм минала дори с половин литър минерална вода в дамската ми чанта, която "намерих" чак в самолета. Бях забравила за нея изобщо. Никой не ме е карал да я вадя, никой не ме е карал да я хвърлям или да пия от нея. Най-"страшното", което видяхме е да бъркат в куфарите на избрани с шишовете с тестове за наркотици и взривове. Цялата процедура по "влизане" в летището до самия ръкав ни отне не повече от 20 минути. Не видях никакво унижение и никъде не са ни третирали лошо. Всъщност ако си призная честно повече са ме унижавали на софийското летище, но това е друга тема.

Миналата година на самото летище даваха визи. Един печат, който разрешава 3 месечен престой. Биеха го на паспортната проверка. Незная дали е отпаднало, но и да не е не е болка за умиране, защото не изисква предварително вадене на визи.

Летяхме и ние с Пегасиус, не съм видяла "охрана", ма надали вървят с баджове и извадени пистолети :)

"Стената" я минавахме през нощта и беше доста страховита тогава в моите очи (писах и в една друга тема по тоя повод). Загасиха светлините на автобусите доста преди нея. Не са ни проверавяли изобщо нито паспортите, нито багажа.

Та по тоя повод аз да питам някой запознат. Преди се носеха митове и легенди, че като си посетил Израел вече не си желан гост в Дубай/ОАЕ. Дали са само митове, че на нас скоро ни предстои вадене на визи за Дубай и да не пускам тема тука, че продавам изгодно самолетни билети :lol:

Връзка към коментар

Емирствата като цяло, особено Дубай са по-лежерни в това отношение. Иначе не са митове и много държави в региона биха ти създали проблем. Ако имаш печата вече е малко късно за след дъжд качулка, но ако решиш да посещаваш Сирия, Ливан, Иран някой ден ще трябва да изчакаш паспорта да изтече :)

Връзка към коментар

Няма голям интерес , но да споделя , че почти целия ноември може да летите двупосочно с Turkish Истанбул -Тел Авив за 90 евро всичко. Часовете поне за мен са доста по-неудобни спрямо тези на Pegasus , но пък Turkish са първокласна авиокомпания.

Връзка към коментар

Емирствата като цяло, особено Дубай са по-лежерни в това отношение. Иначе не са митове и много държави в региона биха ти създали проблем. Ако имаш печата вече е малко късно за след дъжд качулка, но ако решиш да посещаваш Сирия, Ливан, Иран някой ден ще трябва да изчакаш паспорта да изтече :)

Е тук си много прав ако имаш израелска виза шанса да влезнеш в Сирия, Ливан, Иран добавям и Йемен клони към 0

Връзка към коментар

Аз пак да попитам за Катар и Малайзия ?

Малайзия знам , че по никакъв начин не допуска израелски граждани дори на борда на самолетите си , но това важи ли за "притежателите" на израелски печат в паспорта ?

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Аз пак да попитам за Катар и Малайзия ?

Малайзия знам , че по никакъв начин не допуска израелски граждани дори на борда на самолетите си , но това важи ли за "притежателите" на израелски печат в паспорта ?

За Малайзия и Индонезия е проверено; там не правят проблем

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.